DAB и DAB+ в България.

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: DAB и DAB+ в България.

Мнениеот Stani » 27 Сеп 2019, 18:12

И какво общо има с темата? :-\
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 27 Сеп 2019, 18:40

Stani написа:И какво общо има с темата? :-\

Просто човека спами , какво толкова.. и ако ще да обявят че има ДАБ на Марс , ДАБ в България НЯМА ДА ИМА ! :D :D :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 03 Окт 2019, 09:35

Джорджи™ написа:Е поне е ясно, че цифровото излъчване е по-евтино......... значи проблемите с неискането на някои лица да се развие, се базират на съвсем различни съображения....... Язък.

Точно така !
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 03 Окт 2019, 20:07

ЖОРО написа:
Джорджи™ написа:Е поне е ясно, че цифровото излъчване е по-евтино......... значи проблемите с неискането на някои лица да се развие, се базират на съвсем различни съображения....... Язък.

Точно така !
:D :D :D
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 03 Окт 2019, 20:47

търкалям се от смях !
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 23 Окт 2019, 11:08

Тия КОВРИ от СЕМ не знам на какъв принцип и за какъв чеп работят там, обаче тука малко прекалиха! На 17 октомври бе направен поредният НЕУСПЕШЕН опит за откриване на процедура за издаване на лиценз за радиоуслуга, използваща честотен спектър за цифрово радиоразпръскване. Иначе казано, това бе поредният опит за предотвратяване изграждането на цифровото радио в България. Ето го и решението на Съвета за електронни медии/малоумници: https://www.cem.bg/downloadFile.php?fil ... _audio.pdf
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 23 Окт 2019, 11:41

От Европа няма ли да им дадат зор?Само ние останахме на Балканите без цифрово радио.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
az
1000+
1000+

Мнениеот az » 23 Окт 2019, 19:50

Ама иначе управляващите пищят като ощипана мома, когато от чужбина им казват, че няма свобода на медиите в България. Сега тука някой умник ще ми каже, че няма законово основание за издаването на лиценз. Ами как да има, след като мафията държи законодателството.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 26 Окт 2019, 08:15

[quote="Джорджи™"]Лошото е, че ФМ сигналът в София не е добре. Днес радио Витоша пръщеше на бул. Цариградско шосе, да не говорим, че постоянно прескачат като си в кола, все едно скачаш от една клетка на друга.

Ужасът и трагедията са пълни :'([/quote

време е да си смениш антената и кастофона в колата вместо да пишеш простотии !
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 26 Окт 2019, 17:17

Джорджи™ написа:
alex2510 написа:Тия КОВРИ от СЕМ не знам на какъв принцип и за какъв чеп работят там, обаче тука малко прекалиха! На 17 октомври бе направен поредният НЕУСПЕШЕН опит за откриване на процедура за издаване на лиценз за радиоуслуга, използваща честотен спектър за цифрово радиоразпръскване. Иначе казано, това бе поредният опит за предотвратяване изграждането на цифровото радио в България. Ето го и решението на Съвета за електронни медии/малоумници: https://www.cem.bg/downloadFile.php?fil ... _audio.pdf

Защо казват, че:
към настоящия момент липсва официален документ, който да отразява държавната политика, свързана с наземното цифрово радиоразпръскване на радиопрограми

след като вече знаят даже как ще изглеждат цифровите радиочестоти:

Важно е да се посочи, че при успешна координация на честотния ресурс в обхват 174-230 MHz, ще могат да се формират 6 национални мрежи и 28 регионални (за София-град - 10 мрежи; за Варна-град - 6 мрежи и за зони Пловдив, Смолян и Стара Загора - по 4 мрежи). Разпределението на честотния ресурс, с който България разполага за изграждане на цифрови радиомрежи (T-DAB/Т-DAB+), зависи от политиката и/или стратегията на държавата по отношение на вида и количеството мрежи (национални, регионални или местни), което е обвързано и със съдържанието на програмите и е в пряка зависимост от потребностите на страната ни.

Тия хора са психично болни - за тях е по-важно България да е бавна и бедна, отколкото просто да изпълняват Директивите на Европейския съюз.

Като тебе , сигърно даба ща направи богат и бързо развиващ се пазар ха ха ХА ХА

няма дериактива за налагане за излъчване по DAB !

Игнорирайте троловете ДЖОРДЖИ тм и nvr !
az
1000+
1000+

Мнениеот az » 28 Окт 2019, 19:56

Повече информация относно развитието на DAB+ мрежата на чешкото "БНР":

https://www.scribd.com/document/4304008 ... from_embed

BTW в Чехия има още 2 DAB+ оператора. RTI и Teleko.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 28 Окт 2019, 20:03

ГЕРМАНСКИЯТ ПАРЛАМЕНТ ПРИЕМА НОВО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО ЗА DAB+:

Ревизираният закон за далекосъобщенията изисква всички нови автомобилни радиоприемници да могат да приемат цифрово наземно радио от 20 декември 2020 г. – както се изисква от Европейския кодекс за електронни съобщения. Законът също така изисква всички нови потребителски радиоприемници, способни да показват името на станцията, да могат да приемат цифрови сигнали (например DAB+ или IP) – от същата дата.

https://dab.bg/?news=%d0%b3%d0%b5%d1%80 ... 0%b7%d0%b0[/quote]

ГЕРМАНСКИЯ ПАРЛАМЕНТ НЕ Е "БЪЛГАРСКИ" ! И ТОВА Е ЗА КОШЧЕТО НЕ Е ПО ТЕМАТА !

И ДА ПИШЕТЕ И ДА НЕ ПИШЕТЕ СТАНДАРТА Е АУТ ОТ БЪЛГАРИЯ ! :Happy :Happy :Happy :Happy :Happy
Аватар
1000W
Нов
Нов

Мнениеот 1000W » 28 Окт 2019, 20:27

Здравейте! Бях решил да не влизам във форума,но ето, че погледнах и много, много ме подразни една особа ... ЖОРО ... някой си.
Лично ме вълнува темата с цифровото радио и затова не мога да остана безмълвен!!!!
Искам да попитам този ЖОРО ... Като е толкова против DAB-а, не го кефи и го дразни,че хората се интересуват и обсъждат темата ... Той какво прави в този форум, в тази тема???????????? Чак си сложил логото на DAB и го задраскал! - Жалка работа :Hmmm Да вземе да се разкара от темата и да не натоварва останалите с негативизъм и неприятните си коментари!
Извинявам се на останалите в групата,но това не се търпи. ... Темата е за DAB, а не против DAB !!! ;)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 28 Окт 2019, 20:51

Жоро не е против даба, просто в България няма как да стане, поразрови се назад в темата и ще разбереш защо!
Аватар
1000W
Нов
Нов

Мнениеот 1000W » 29 Окт 2019, 11:24

Джорджи™ написа:Може да е против, защото е подлога на А1 или Виваком, които по някаква причина може да имат конфликт на интереси. То за това е цялата борба за онлайн, за да трябва на тях да им плащаш всеки месец такси.

Иначе е странно защо А1 не пречат на ДАБ+ в родната им Австрия, а тук само злостят.

Аз мисля, че е подлога на една друга радио група. :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Окт 2019, 12:21

1000W написа:
Джорджи™ написа:Може да е против, защото е подлога на А1 или Виваком, които по някаква причина може да имат конфликт на интереси. То за това е цялата борба за онлайн, за да трябва на тях да им плащаш всеки месец такси.

Иначе е странно защо А1 не пречат на ДАБ+ в родната им Австрия, а тук само злостят.

Аз мисля, че е подлога на една друга радио група. :D

А аз мисля че киловатите са ти много ! :Clap :Clap :Clap

Иначе правилно мислиш и да ти кажа радио групата не е една а са 5 !
Аватар
1000W
Нов
Нов

Мнениеот 1000W » 29 Окт 2019, 12:31

ЖОРО написа:А аз мисля че киловатите са ти много ! :Clap :Clap :Clap

Иначе правилно мислиш и да ти кажа радио групата не е една а са 5 !

Киловатите даже са ми малко ;) Благодаря, че ме поправи с бройката! ;) Трябва да бъдем точни :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Окт 2019, 12:39

Джорджи™ написа:
1000W написа:Аз мисля, че е подлога на една друга радио група. :D

Възможно е, само че те саботират сами себе си. Слушателите не са ок да им слушат радиостанциите с лошо качество и лошо покритие.
С ДАБ+ всички радио групи само ще спечелят заради привличането на нови слушатели и повишаването на качеството на предаване.

Тука не позна . яма да спечелят , а само ще загубят и то от т нар. флипинг т.е ако радио група като БСС влага по 15млн годишно при дигитализацията ще трябва да влага по 40млн и това не е за преноса а за да си гарантира пазарния дял като стартира нови програми . а пазара е малък от общ дял 290млн лева 8% са в чистата радио реклама .. (не коментирам общинските проекти и европейско финансиране)

Тъпи са, не си знаят интереса.

знаят си интереса !
Аватар
1000W
Нов
Нов

Мнениеот 1000W » 29 Окт 2019, 12:54

Джорджи™ написа:Възможно е, само че те саботират сами себе си. Слушателите не са ок да им слушат радиостанциите с лошо качество и лошо покритие.
С ДАБ+ всички радио групи само ще спечелят заради привличането на нови слушатели и повишаването на качеството на предаване.

Тъпи са, не си знаят интереса.

Много си прав. С DAB ще се върнат много от слушателите, които са се отказали от радиото заради лошото качество, но на кого да го обясниш.... Страх ги е от новото, защото не осъзнават предимствата му. .... И такива като Жоро като започнат да ми философстват, че нямало как да стане ... направо ... се чудя да им се смея или да ги съжалявам за ограниченото мислене. Рано или късно ще стане, няма невъзможни неща :) Има натиск от много места, но ще се наредят нещата в един момент.
Аватар
dab+
Нов
Нов

Мнениеот dab+ » 29 Окт 2019, 13:48

Чета и не мога да повярвам на глупостите, които "Жоро" изписал тук, този човек е за лудницата. Онлайн било бъдещето, в 5G било бъщето... Ти добре ли си? Ако съдим по твоите 5 онлайн слушатели на така наречено DEEP радио или пък ако съдим на 100 те онлайн слушатели на ЕНЕРЖИ радио по добре да се застреяш някъде "онлайн е бъдещото" :Happy ! Хората, които се занимават с радио така наречените "групи", наистина не си занят интереса, въобще не са в час какво се случва в глобален мащаб. Имам чувството, че сме някоя централно Африканска бавно развиваща се държава. На тези хора явно въобще не им пука за радиото, а само за печалбата или по точно за властта, която се опитват да имат - все да са първи те, да имат всичко, но не става така в 21 век. А наш Жоро ще ни раздува локуми от шехерезада! Я ходи се скрий някъде, човече!!! Всичко навсякъде гласи, че DAB радиото е бъдещето,че се слуша все повече и повече, а ти на бялото казваш черно, бате ти си пълен "енергиен вампир"! Хората на запад, когато излезе някой нов стандарт, дали било за мобилни или други услуги, го внедряват по най-бързия начин. Ние,не! Тук било това или пък онова ...... >:( >:( >:( >:(

Назад към