DAB и DAB+ в България.

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: DAB и DAB+ в България.

Мнениеот Stani » 15 Май 2020, 14:31

Джорджи™ написа:
Stani написа:Загледах се във темите на форумът и установих, че във всяка тема съм се изцвъкал и изказал неподготвен! ОСПАМИЛ СЪМ ЦЕЛИЯТ ФОРУМ!!!

Ако имах нужните права, отдавна щях да съм те баннал, платен трол по политически поръчки.

Виж сега, ще ти го обясня на прост език.
Най-развитите държави в света са Норвегия и Швейцария.
И двете казаха сбогом на ФМ.

Кой си ти да спориш, че зависело от това си, зависело от онова си и аналоговото било добро ?

Щом депутатите може да се возят в скъпи мерцедеси и джипове, значи и народът може да получи качествена ефирна радио услуга.
И тя не е аналогова.

Осъзнай се!

Ти четеш между редовете, в предишен пост казах, че не съм против Даб, бяха изтъкнати причините поради, които не може да стартира и то не от мен, а от други колеги, които също не са против, просто вниквай в това което се пише!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 15:24

Stani написа:Ти четеш между редовете, в предишен пост казах, че не съм против Даб, бяха изтъкнати причините поради, които не може да стартира и то не от мен, а от други колеги, които също не са против, просто вниквай в това което се пише!

Хората, които подкрепят дадена нова технология не пишат такива редове:

Stani написа:С тоя ДАБ ще се ликвидират частните станции, особено след като се спре fm-а, поради високите такси за излъчване много станции ще фалират, па вие си му се радвайте, ама освен БНР друго няма да има какво да слушате!

Реално ти се правиш на умрела лисица - лъжеш, че не си против, а правиш всичко възможно да саботираш подкрепата.

При положение, че има:

- сериозен инвеститорски интерес;
- сериозен интерес от частни радиостанции;
- сериозен интерес от слушатели;
- сериозен интерес от производителни на оборудване - автомобилно и домашно потребителско;
- сериозен интерес от всички регулаторни органи на Европейския съюз и отделните му структури;
- сериозно проникване на пазара на Европейския съюз с реално въвеждане в:
*Германия,
*Австрия,
*Чехия,
*Словакия,
*Франция,
*Испания,
*Белгия,
*Нидерландия,
*Италия,
*Полша,
*Швеция,
*Дания,
*Унгария,
*Румъния,
*Гърция,
*Словения,
*Малта,
*Хърватия,
*Ирландия,
*Люксембург,

или 74% от страните на Европейския съюз,

не виждам какви са твоите "причини" да изказваш мнение, че не може.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Май 2020, 15:30

Джорджи™ написа:
Stani написа:Ти четеш между редовете, в предишен пост казах, че не съм против Даб, бяха изтъкнати причините поради, които не може да стартира и то не от мен, а от други колеги, които също не са против, просто вниквай в това което се пише!

Stani написа:С тоя ДАБ ще се ликвидират частните станции, особено след като се спре fm-а, поради високите такси за излъчване много станции ще фалират, па вие си му се радвайте, ама освен БНР друго няма да има какво да слушате!

Реално ти се правиш на умрела лисица - лъжеш, че не си против, а правиш всичко възможно да саботираш подкрепата.

При положение, че има:

- сериозен интерес от производителни на оборудване - автомобилно и домашно потребителско;
- сериозен интерес от всички регулаторни органи на Европейския съюз и отделните му структури;
*Германия,
*Австрия,
*Чехия,
*Словакия,
*Франция,
*Испания,
*Белгия,
*Нидерландия,
*Италия,
*Полша,
*Швеция,
*Дания,
*Унгария,
*Румъния,
*Гърция,
*Словения,
*Малта,
*Хърватия,
*Ирландия,
*Люксембург,

Кажи го това на Наско и Бат Краси и на Ивайло и ще бъдеш застрелян на секундата
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 15:39

Гледайте вие да не бъдете в затвора, мафиоти с мафиоти.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Май 2020, 15:40

Джорджи™ написа:

При положение, че има:

*Германия,
*Австрия,
*Чехия,
*Словакия,
*Франция,
*Испания,
*Белгия,
*Нидерландия,
*Италия,
*Полша,
*Швеция,
*Дания,
*Унгария,
*Румъния,
*Гърция,
*Словения,
*Малта,
*Хърватия,
*Ирландия,
*Люксембург,

Нищо не саботирам, ти пак не четеш какво съм написал, от форум няма как да се саботира нещо, нито пък някой ми плаща нещо да ''троля'' според твойте думи, спирам до тук за да спавзвам правилата на добрият тон на форума, пък ти си мисли каквото искаш!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 15:42

Stani написа:Нищо не съботирам, ти пак не четеш какво съм написал, от форум няма как да се съботира нещо, нито пък някой ми плаща нещо да ''троля'' според твойте думи, спирам до тук за да спавзвам правилата на добрият тон на форума, пък ти си мисли каквото искаш!

Като гледам ти нищо нормално, реално и свестно не си написал.
Постваш снимки на дървета в темата и се зъбиш.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Май 2020, 15:49

Джорджи™ написа:
Stani написа:Нищо не съботирам, ти пак не четеш какво съм написал, от форум няма как да се съботира нещо, нито пък някой ми плаща нещо да ''троля'' според твойте думи, спирам до тук за да спавзвам правилата на добрият тон на форума, пък ти си мисли каквото искаш!

Като гледам ти нищо нормално, реално и свестно не си написал.
Постваш снимки на дървета в темата и се зъбиш.

Снимката с дървото беше шега относно надлежните за това, че не правят нищо по въпроса, ето пак не си разбрал смисълът и но както и да е, всичко добро ти желая и спирам с дискусията!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 15:58

Stani написа:Снимката с дървото беше шега относно надлежните за това, че не правят нищо по въпроса, ето пак не си разбрал смисълът и но както и да е, всичко добро ти желая и спирам с дискусията!

Мерси!

Но все пак не е забавно. Аз не правя нищо лошо, и съм най-малкият проблем за българската мафия - Наско, Ивайло, Красимир, които и да са те.
Да ходят да застрелят Европейската комисия.

А ФМ така или иначе ще си отиде - това е естествен и неизбежен процес.
Лошото е, че нямат никаква визия и не го осъзнават.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Май 2020, 16:09

Джорджи™ написа:
Stani написа:Снимката с дървото беше шега относно надлежните за това, че не правят нищо по въпроса, ето пак не си разбрал смисълът и но както и да е, всичко добро ти желая и спирам с дискусията!

Мерси!

Но все пак не е забавно. Аз не правя нищо лошо, и съм най-малкият проблем за българската мафия - Наско, Ивайло, Красимир, които и да са те.
Да ходят да застрелят Европейската комисия.

А ФМ така или иначе ще си отиде - това е естествен и неизбежен процес.
Лошото е, че нямат никаква визия и не го осъзнават.

По фамилии ли да ги изброявам ... в уикпедията се зарови и ше видиш кои са и какво държат
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 17:42

Всяко радио е отделна фирма, но Радио Контакт България ЕООД (Радио Нова 101.70 в София), което е под шапката на т.нар. Фреш Медиа България, е собственост на Медиа Корп България ЕООД, което пък е собственост на Метро Радио Интернешънъл ЛЛС, САЩ.

От там и логичното влияние на САЩ и в Балтийските страни и тук в България.

Но защо България остава остров на Балканите и защо американците нямат интерес от DAB+ ?

А има нещо друго:

Новият-стар мениджърски екип прави заявка да развива групата в дигитална среда и да създава ново програмно съдържание.
https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2018/06/21/3203326_bulgarskite_menidjuri_na_bg_radio_i_oshte_shest/
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 21:45

Проблема идва от редиците на Оберон и РАДИО 1 тези 2 групи пречат на развитието на радио пазара..
Другите 2 са за развитие и излъчване в цяла българия това е проблема .
и понеже Обероновци и другия катил от групата на БГ РАДИО "Мистър 50 МИЛИОНА" ! .. са по близки със СЕМ и Властта+ (АБРО) като цяло .. те бавят нещата.. и от там тръгват и едни други паразити с пипала на октопод. които държат в хватка медийния пазар като цяло реклами , социологически проучвания и нагласи итн . и на него трябва да му се види сметката.. нека го кажем директно ДА може и да се стигне до бой с кръв .по Цариградско Шосе . :D :D :D Но има и вариянт Иван Димитров от КРС и София Владимирова - СЕМ да бъде осъдени до 8 години затвор за не изпълнение на служебните си ангажименти !

АБРО включва като членове - Фреш Медиа, Бтв Media Group (CME), BSS Media, Investor Media Group и 9 малки местни радиостанции с по 1 град покритие.

БНР/БНТ, Дарик, Фокус, Оберон Радио Макс, Дигитално Аудио България и редица други частни радиостанции не членуват в АБРО.

https://www.abbro-bg.org/%d1%87%d0%bb%d ... %b2%d0%b5/

Според мен на военните им трябва този честотен диапазон и затова не се разрешава.
Няма логика ако е нещо различно точно Португалия на западното атлантическо крайбрежие, и Финландия, Естония, Латвия и Литва на източния балтийски фланг да не разрешават DAB+.

И самият "ТЕСТ" е много странен - защо сигналът не се хваща в София, но се хваща във Видин и Плевен ?
Софийският мултиплекс няма да ходи във Видин или Плевен.

И защо още никой не е локализирал ТОЧНОТО място на излъчване ?
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 16 Май 2020, 00:22

Това, което става е, че България е прецакана яко.

Ето официалните честоти, използвани от НАТО. Както се вижда една от "нашите" основни честоти 225.648 МХц си попада напълно в използвания спектър от военните.
Това е напълно откачена работа.

Защо DAB+ е разрешен в тези честоти ?

Изображение
https://halberdbastion.com/technology/m ... ement-njfa

Трябва да изчакаме военните да освободят банда 174-245 МХц.
#StopFMBulgaria
Изображение
az
1000+
1000+

Мнениеот az » 16 Май 2020, 13:35

Джорджи™ написа:Това, което става е, че България е прецакана яко.

Ето официалните честоти, използвани от НАТО. Както се вижда една от "нашите" основни честоти 225.648 МХц си попада напълно в използвания спектър от военните.
Това е напълно откачена работа.

Защо DAB+ е разрешен в тези честоти ?

Защото пишеш за неща от които не разбираш. 8)
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 16 Май 2020, 17:36

az написа:Защото пишеш за неща от които не разбираш

А ти като много разбираш, вземи обясни, а не се прави на интересен.
Кой ти каза, че не разбирам ? Какво има толкова да се разбира ?

Това е лошо управление на ситуацията и се вижда отдалече.

Аз съм те добавил във врагове, ама извън логването се виждат простотиите ти.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 16 Май 2020, 17:56

То както си я подкарал ще си пишеш сам. Напомняш ми за един юзер който от много време не е влизал, а сутрин се сърдеше на себе си, след обяд на останалият свят.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 16 Май 2020, 18:08

Какво ми пука - по-добре САМ, отколкото с хора, които не ме уважават, само обиждат и са тролове ?
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Re: DAB

Мнениеот Джорджи™ » 16 Май 2020, 22:50

radiomanbg написа:Да освободен е, но честотите които ползват военните все още не са освободени. Първо ще пуснат мултиплексите до последния - седми и тогава ще почват да работят по ДАБ.

Кой е този седми мултиплекс ?

"Мултиплекс" като честота от DAB+ диапазона или след като се завърши цифровизацията на ТВ ефира ?

Понастоящем в страната работят един национален (MUX-2) и един регионален мултиплекс (MUX-12 София) с пет и шест програми (SD) съответно.

https://www.predavatel.com/bg/digital/

Седми цифров мултиплекс означава НИКОГА или на кукуво лято, май-май :o
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 17 Май 2020, 13:00

Ако обърна внимание radiomanbg е написал това през 2013 година и тогава ситуацията беше такава. Ако помниш цифровизацията започна с три мултиплекса и сам виждаш до къде я докараха за съжаление. Това ме навежда на мисълта че и с DAB+ ще се получи същото. Не съм против DAB+, напротив, и трити ми превозни средства съм ги оборудвал с подходящите приемници.
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 17 Май 2020, 15:00

Тогава беше Орешарски на власт имаше доста програми,от 2014 започнаха да ги намаляват.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Май 2020, 15:12

nvr написа:Тогава беше Орешарски на власт имаше доста програми,от 2014 започнаха да ги намаляват.

То тази дума власт е доста груба в ситуация на предполагаема демокрация. Власт имат монарсите...
Орешарски май го свалиха същите кръгове, около които сега се върти Борисов и заради които се задържа в управлението на страната толкова много години.
#StopFMBulgaria
Изображение

Назад към