Power fm -собственост на Пеевски?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
rfan
Нов
Нов

Power fm -собственост на Пеевски?

Мнениеот rfan » 13 Апр 2014, 16:46

В Бургас се носят слухове , че Делян Пеевски освен ,че е купил честотите на радио Браво и е собственик
на радио Power Fm -възможно ли е това , без да фигурира името му като собственик , всъщност да има някакви вътрешни договори между него и примерно ръководството на Power fm ,защото в медийните среди именно се свързва името на Пеевски с Power fm
Последна промяна 3 на rfan, променена общо 18 пъти
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Re: Power fm -собственост на Пеевски?

Мнениеот radiomanbg » 13 Апр 2014, 18:15

Възможно е разбира се! За него е нещо кошмарно да се афишира като собственик, но е гордост за него да владее нещата чрез подставени лица!!!
AntonPehlivanov
Нов
Нов

Мнениеот AntonPehlivanov » 13 Апр 2014, 18:43

Всичко е възможно в днешно време...Уви, едва ли има как да разберем
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 13 Апр 2014, 19:00

да , то човек като се замисли всичко е скрито покрито в нашата страна
лошото е , че картите не са на масата , а всичко е скрито под нея и в много случаи нещата се научават от трети лица :)
жалко , че държавата ни се ръководи от няколко човека , а всички останали живеем в заблуда
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 14 Апр 2014, 08:27

Е то ще се разбере. Ако го е купил едва ли ще просъществува дълго Power FM. Предполагам, че тръгна на честотата някое от радиата, които ги няма в Бургас. До тогава можем само да предполагаме какво се случва.
jikata_m
Нов
Нов

Мнениеот jikata_m » 14 Апр 2014, 10:24

От една година насам радиото звучи ужасно... не бих се изненадал, ако това е дело на Свинчо Пеевски и майка му Баба Меца. Цялата държава погълнаха, една независима медия не остана. Само се моля да си държи мръсните ръчички настрана от Katra FM, само това се моля, за да не го преформатира и него като Power-а. Убиха ми "удоволствието да слушам радио". Единствено контейнерите за битови отпадъци не са негови, но очаквам и това да се случи съвсем скоро!
Но дори и да не е негово дело, отново не бих се изненадал... все пак издръжката на едно радио за комерсиална музика излиза твърде скъпо при наличието на такъв ограничен пазар и смяната на формата е логична, въпреки че лично аз и като HOT AC не го разпознавам.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 14 Апр 2014, 19:42

Първоначално и аз не можех да възприема новата музикална селекция. Някак с времето приех, че именно поради упадъка в музикалния пазар - стиловото еднообразие и безвкусица, са причина за случилото се плейлиста. Не бих казал, че радиото запада, напротив - считам, че създаде сериозна аудитория в града и областта, въпреки че конкуренцията е засилена - Бургас е от малкото градове с няколко местни програми.
Западат програми като Радио 1, Енджой, Фреш... които в последно време кретат, на доизживяване в очакване на евентуална сделка за лицензите...
Колкото до Катра ФМ, няма и помен от това което бе преди 10 години... В момента забелязвам, че дори изостават с актуалните хитове. Но все пак това е малко радио, което предполагам, няма разпънат огромен чадър над себе си.
jikata_m
Нов
Нов

Мнениеот jikata_m » 14 Апр 2014, 20:28

Katra FM винаги е било класи над останалите радиа за комерсиална музика, дори Power в най-силните му близо 2 години (визирам българската музика през нощта и авторекламите от сорта на "Power Classics... back to... 1990-та година" през тези две години). Катра си има своите недостатъци, но като за България по-добро от него не мога да припозная и съответно чуя, но това не му е мястото да го коментирам тук. Може и да е останала някоя регионална медия, никому известна, която пуска нова музика, но я върти заедно с Уитни Хюстин или Марая Кери.
Power FM може и да не запада, не съм аз човекът, който трябва да каже, просто аз вече не попадам в неговата целева аудитория. Щом още върви, или е на сметка, или някой нещо пере. А за "изтънчения" вкус на масата (Криско, Гафи БоКосян, черничкото рапърче и други в 115 вида ремикси) си има радиа като Фреш и Енджой, които точно обратното - процъфтяват на фона на този елементарен вкус. На тази "почва" профилирана медия няма как да оцелее (с изключение може би на рок програмите), след като няма пазар и следователно разходите са необосновани и съответно няма какво да запишеш в колонката на приходите в годишния отчет. Ако западаха, всеки щеше да подава заявления до СЕМ за откриване на процедури за конкурси при наличието на разкриваща се свободна пазарна ниша.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 15 Апр 2014, 12:37

На мен лично повее ми допадаше предния формат на POWER FM и според мен той би бил по-успешен, но това си е лично мнение. Щом са преформатирали радиото значи си има сериозна причина, защото ако е успешно и печелившо едва ли ще го променят драстично от към музикална гледна точка. Въпреки това обаче за мен POWER FM, заедно с KATRA FM си остават един от най-добрите, дори бих казал най-добрите регионални радиа, които превъзхождат доста други, които са част от "големи" вериги и т. н.

Жалко е, че няма радио което да пуска изцяло най-новата музика. Според мен това се опитваха да правят POWER FM и KATRA FM, но в момента и двете радиа не са това което бяха. City пускат доста нова музика, но не е достатъчно.
Аватар
scuderia ferrari
Нов
Нов

Мнениеот scuderia ferrari » 15 Апр 2014, 17:21

Ха, то принципно слушателите предпочитат да слушат музика, която знаят. При CHR мен лично не ми харесва, ако се пускат постоянно всеки ден нови песни, защото просто нямам времето и възможността да науча всичките и предпочитам да си слушам песни, които познавам и харесвам (но не и омръзнали). Точно затова предишният формат на Дарик 18 се оказа неуспешен, имаше доста нови песни, които бяха хит в Европа, но не и по някое друго бг радио и така радиото звучеше твърде ексцентрично.
Енджой и Фреш са най-западналите радиа в момента, там ако се пусне нов хит навреме отваряме шампанското. Добре, че са класиките по манджата, аз лично ги предпичитам пред така наречените "хитове днес", най-новите сред които са от зимата и му претендират, че са актуални.
>FRESH<
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 15 Апр 2014, 18:24

малко излязохме от темата
едва ли някой наистина ,знае на КОЙ.... всъщност е собственост това радио :D
дето се казва един може да го ръководи , друг да му нарежда отгоре.
Влязох в сайта им и ми направиха впечатление две неща :
длъжността -"генерален мениджър" и "доставчик на медийната услуга" , което ме навежда на мисълта , че от Power fm са под изпълнител на медийната услуга , а собственик е сигурно някой друг.
БайСашо
Нов
Нов

Мнениеот БайСашо » 15 Апр 2014, 22:05

По отношение на Дарик 18 не бих казал, че заради музиката е било неуспешно. По- скоро Дарик изведнъж изпаднаха в спор за авторски права с ПРОФОН. Това ги принуди да пускат музика на минимум 50 години. С нея са привлекли някакви слушатели 90 МХц. Просто би било твърде радикално, ако изведнъж пак се върнат новите хитове, с които привличат младата аудитория до 30 години, например. Затова по някакъв начин Дарик Носталгия сега е компромисно решение на проблема. Поне аз така виждам нещата
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 15 Апр 2014, 22:31

Оставете ги Дарик :) темата тук е за POWER FM. Само да не стане някакъв филм, примерно POWeR FM да стане POWER НОСТАЛГИЯ :D
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 15 Апр 2014, 22:48

Power Носталгия едва ли , но Magic Fm или Пеевски фм :D :D :D добре би звучало :Clap
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 15 Апр 2014, 23:23

По документи собственик на Пауър ФМ е фирмата на Светлозар Бодуров. Ако помните, преди това той бе програмен директор на радиоверига Фокус. За нея също се говореше, че е под опеката на Пеевски... Любопитен факт е, че Бодуров има професионален опит в радиостанциите Атлантик и Веселина, но доста преди появата на "държавника" в медийните среди.
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 15 Апр 2014, 23:39

то и по документи на името на Гергана Данова се водят 4 радиа и 2 телевизии,ама дали наистина са нейни май пере парите на някои и по всичко личи ,че е поставено лице :)
Много съмнително как от служител в Нова телевизия ,въпросната жена става собственик на толкова много медии.
Говори се , че участва и банкера Цветан Василев , а има ли намесен банкер има и пари :D
незнам вмомента карам на догадки , но истината е някъде тук.
Интересно ми е как Сем толкова лесно и дава лицензи на тази жена. Иска лиценз за Magic tv ,веднага и го дават ,предполагам някой с пачки сипе пари на членовете на Сем и лиценза е даден :D

И още нещо да вметна когато радио Браво ,продаваха честотите си от достоверен източник знам ,че само за Несебър са искали около 40 хиляди евро , а е имало само няколко месеца до края на лиценза им ,предполагам за Бургас и Царево сумата е била над 60 хиляди евро.
Нали се сещате , че човек на една заплата няма как да има тези пари освен ако не тегли кредит или не намери някой с много пари , който да удари едно рамо и трети вариянт -спестявания (малко вероятно) :D
Това е моята логика , незнам вие как мислите.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 16 Апр 2014, 11:12

За мен няма значение кой е собственик на радиото, важното е да прави качествен и интересен продукт.
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 16 Апр 2014, 11:39

Има значение кой е собственик на едно радио , защото ако той е политически обвързан с някоя партия , може да контролира народа с медията си .
Ако съдим по почерка ,схемата е ясна предполагам един е собственик на радиостанциите Витоша , Веселина,Magic fm, Power fm, The Voice , който работи с поставени лица и между него и представляващото го лице има някакви вътрешни договори , които ние няма как да знаем какви са , но парите се наливат от някой който иска да владее радио ефира :D
Малка е вероятността да греша :D , но от всичко което анализирах -
схемата с новосформирана фирма малко преди създаването на медията е много очевидна :D
Как Гергана Данова си прави фирми малко преди да изкупи от Pro7 целия пакет радиостанции -това звучи много несериозно ,нали не сме толкова глупави да повярваме на този факт :)
Аналогичен е случия с Power fm малко преди да се изкупят 2-те честоти, Светлозар Бодуров си прави фирма и от програмен директор на радио Фокус става собственик на радио -това е направо фантастичен филм с елементи на разсъждение :D
Хора малко сме наивни :D ,но не много глупави да разберем някой неща

Желая ви приятен ден и аз спирам с моите разсъждения , защото файда няма в нашата страна положението е трагично и оправия няма

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходния пост
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Апр 2014, 14:10

Всички отдавна знаят, че BSS са на Цветан Василев. Иначе, т.нар. банкери в България имат много интересен подход при придобиването на медии. Схемата е следната - официалният собственик на съответната електронна медия тегли кредит от КТБ, после изведнъж се оказва, че не може да го изплаща, след което КТБ придобива медията. Това е описано подробно дори в една статия на в. "Капитал", касаеща дружество с друга дейност, но при медиите тактиката е аналогична:
http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... t_kum_ktb/
rfan
Нов
Нов

Мнениеот rfan » 16 Апр 2014, 14:46

моите поздравления за този пост :Clap :Clap :Clap , много си близко до истината
http://www.mediapool.bg/prokuraturata-t ... 18480.html
вече нещата почнаха да ми се проясняват все повече :D
и отново същия почерк с продажбата на медии , фирма на два дни е новия купувач на вестниците на Ирена Кръстева :D
този филм май ми е много познат .
Откъде ли ? Ааа да госпожа Данова и тя регистрира фирмите си 2 дена преди сделката за продажба ,аааа и господин Бодуров и той си прави фирма малко преди да купи 2-те честоти , много съвпадения нещо , изглежда сценария и режисьора са едни и същи :D :D :D
Благодаря на UGLY_BOY ,че ни отвори малко очите :Clap да разберем някои очевидни истини
http://www.mediapool.bg/irena-krasteva- ... 19117.html

Назад към