Радио Антола - Попово?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
dido_paynera
Нов
Нов

Re: Радио Антола - Попово?

Мнениеот dido_paynera » 11 Мар 2018, 14:05

radioMW написа:Най-добре е да си стоиш вкъщи и да не водиш нищо! :Cylon

защо да не водя ами ако се окаже ,че съм много добър в тази област и направя най слушаното предаване ?? ти защо се месиш кат мирудия на всяка манджа ??
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 12 Мар 2018, 16:50

JukeBoxHero написа:Искам да получа пример - къде е халтурата в програмата на това радио?

2002 всяка вечер имаше поздрави от 20.00ч до 22.30 поздравите бяха със всякакви стилове музика от поп фолк до народна ,кючек ,денс идр.
Всеки петък имаше предаване до 3 след полунощ само с новите хитове на поп фолка....
dido_paynera
Нов
Нов

Мнениеот dido_paynera » 12 Мар 2018, 17:28

BestRadio написа:
JukeBoxHero написа:Искам да получа пример - къде е халтурата в програмата на това радио?

2002 всяка вечер имаше поздрави от 20.00ч до 22.30 поздравите бяха със всякакви стилове музика от поп фолк до народна ,кючек ,денс идр.
Всеки петък имаше предаване до 3 след полунощ само с новите хитове на поп фолка....

И какво искаш да кажеш че слушането на тазкава музика нее култура така ли ?? независимо че повечето проценти са за поп фолка за тебе това нее култура ?? и за мене твоето слушане на рап и денс и всякаква друга музика нее култура
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 12 Мар 2018, 18:09

През 2002-а имаше такова предаване и по радио Браво, всяка вечер, и май беше само с чалга. Все тая, надявах се да получа конкретни доказателства за моята некадърност. Никой нищо не знае за това радио Антола. Собствениците не искат много много да се говори, защото вижте какво се получава. Още малко и ще ги изкарат и престъпници. В големите радиостанции работят хора с огромно самочувствие, преди 18 години по Хоризонт се чудеха как може радио Плюс, някаква си плевенска станция, да е на второ място по слушаемост в софиА - тия пък за какви се мислят, някакви провинциални дилетанти (беше нещо от този сорт). Качиха Ново Радио Търговище на Коджакус, да пере чак до Варна, и от Шумен взеха нещо да дуднат. Играем си на прецакване, а чужденците ни се чудят на акъла. Ако щете се смейте, но с тази си програма това радио заслужава да получи 5-10 честоти, и да стане верига. Спокойно мога да го сравня с радио 1. Не звучи провинциално нито като музикален подбор, нито като ниво на водещите, и то при такива лоши условия, почти невъзможни.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 12 Мар 2018, 19:49

Аз не оценям твоята работа! Гледал съм твоите плейлисти, чувал бях добри неща за радиото... но какво повечето програми се оказа, че без чалгия не можеш да оцелееш... а и шефовете ти като гледам какви примитивни условия са създали, ами верно сте постигнали ниво от нищо-нещо. В един момент ми е известно, че е вървяла само класическа музика, иначе когато е имало интернет излъчване съм слушал програмата и бих казал за малко местно радио беше добре. Сега след лицензирането не знам какво е положението - няма го дори и сайтът, които беше в процес на разработка, няма и онлайн - предполагам заради АП.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 12 Мар 2018, 20:20

Каква музика пускат в момента по това радио? И защо не пуснат едно онлайн излъчване?
lubopitno
Нов
Нов

Мнениеот lubopitno » 12 Мар 2018, 20:32

JukeBoxHero написа:преди 18 години по Хоризонт се чудеха как може радио Плюс, някаква си плевенска станция, да е на второ място по слушаемост в софиА - тия пък за какви се мислят, някакви провинциални дилетанти (беше нещо от този сорт).

Да, през 2000 Плюс беше в топ 10, но не, в никакъв случай чак на второ място. Винаги конкуренцията в София тогава e била между Веселина, Витоша, Хоризонт и Дарик.
Не съм слушал радио Антола, но не ми се струва, че разговорът не отива в правилната посока. Разделянето на големи vs малки градове, столица и провинция никога не си спомням да е било приоритет както за БНР, така и за частните му конкуренти, но е вярно, че навсякъде може да има ужасно мързеливи или пък много отдадени на радиоработата хора.
Впрочем, интересно ми беше да видя лог файловете от твоя период в радиото, но линкът не е активен, би ли ги качил пак? И благодаря предварително. :)
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 12 Мар 2018, 23:55

Страшно много неща мога да напиша - откъде започнах, кога каква музика избирах и защо. За чалгията не знам, но не съм пускал от така наречения български поп-фолк. Това радио имаше различни периоди, смяна на концепцията едва ли не всяка година, както и променлив успех, и аз си извадих поуките от това. Перманентен проблем до 2012-а беше недостатъчното място за съхранение на музиката и бавните компютри, даже вкъщи нямах нормален компютър. Записвах емпетройките по дискове, адски неудобно. Самите собственици се съмнявам, че можеха да направят нещо повече, то това си е въпрос на държавна политика, да създадеш условия за бизнес, защото това нашето си е една безкрайна борба за оцеляване. В началото през 2006-а идеята ми беше за плейлиста с възможно по-голям брой хитови песни и по-малко редакция - всички парчета, които вървят по-често по радиостанциите и музикалните телевизии. Следвах тази концепция, и стигнах доста далеч, но в един момент взе да не ми харесва. Постепенно преминах към 100 процента авторска плейлиста, без никакви влияния от конкуренцията, с по-мелодични и въздействащи песни. През 2013-а нещата вървяха нагоре, тогава дойде ударът от Музикаутор, и от май 2013 до януари 2015 радиото мина на класическа музика. После имаше поредица от недоразумения ... Както и да е, ще кача лог файловете от двата ми периода:
радио Антола - лог файлове (2007 - 2013).zip - започва от 2007-а, защото тогава някой се сети да пусне съответната функция на софтуера.
радио Антола - лог файлове (2016).zip
Няма да си кривя душата, пускал съм и абсолютни тъпотии, които сега бих подминал бързо още при подбора. Бяха хитове. За периода с музиката от осемдесетте обаче не съжалявам. Това беше единствения случай, когато съм взел много песни от плейлистата на друго радио, и по-конкретно от Хоризонт. През 80-те българската музика преобладаваше в ефира, и това го пренесох напред във времето ;) .
Да не задълбавам ... Направих нещо добро, развих го с времето, и сега е моментът за израстване към голям ефир.
А сега по радио Антола върви пак моята плейлиста, с песни от 2000 година насам, но във варианта от края на 2016, защото тогава напуснах. Актуалния вариант на плейлистата ми се върти на друго място, за което не бих споделил.
Убеден съм, че тези излияния няма да се харесат някому, но не ме е срам, не съжалявам. Не съм получил пари от всичко това, нито някакви привилегии, а само удовлетворението, че правя нещо, което ми харесва, а харесва и на други.
dido_paynera
Нов
Нов

Мнениеот dido_paynera » 13 Мар 2018, 01:56

не знам за вас ,но радио антола беше номер едно за нас ,защото ние нямахме тогава веселина ,нито вероника доказателство за това са поздравите стигна се до там да се получават обаждания чак от плевенско .Не знам точно през коя година поп фолка преобладаваше през целият ден на 30 минути 2 песни и така чаках цял ден да си чуя двете парчета .На радито му трябват поздравите които да са след обед и вечер от 20.00 часа те могат отново да разбият веселина и вероника трябва им човек който да го прави с мерак и хъс за работа!

Назад към