БНР - проблеми

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
lubopitno
Нов
Нов

Re: БНР - проблеми

Мнениеот lubopitno » 29 Юни 2017, 17:16

Къде в ЗРТ или правилниците на БНР се забранява това? За мен това даже не е проблем, защото ужким сме свободни да избираме, както казваш ти. Волгин не е собственик (пак някой неразбрал има), а журналист и в "A-Specto", и в БНР, така че съвместява двете дейности. Не виждам нередност, има такива случаи и от преди години. Няма нищо младежко в Радио София, каквото и да значи това за г-н гендир, освен затлачената им класация, която обаче се обновява с участието на слушателите. Това другите гурута, спецове, директори и не знам си какви форматни гении не го могат, защото те отдавна не работят за аудиторията, просто са забравили кой им изкарва заплатите.
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 29 Юни 2017, 18:23

БНТ и БНР са медиите, които не закрепостяват своите водещи и това е съвсем нормално! Няма нищо нередно според мен, Волгин да води предаване в БНР и да пише в политическо списание или сайтове. Няма нищо нередно Силвия Великова да води предаване в БНР, както и в частна телевизия. Няма нищо нередно Григори Недялков да води новини в БНР, а и в телевизия, а ако му остава още време и да дрънка вечер в някой клуб :)
Не така стоят нещата в Би-телевизия примерно - а опитайте се да поканите някъде Цветанка да кажем, или Антон Хекимян!? Дори по телефон им е забранено да участват в друга медиа! :P
За външни продукции не стоят точно така нещата - ето Ники Кънчев - от сто години той си е водещ на музикално предаване по Дарик... но пък няма да го видите никога по Би! :)
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 01 Юли 2017, 00:40

Аааа е не знаех че не е собственик, може, но това не променя нещата. Самият факт че данъкоплатците му плащат да защитава позиция, за която му плащат и други хора чисто етично не е приемлива за мен. Да се откаже от аспекто и да ходи в БНР няма да има проблем. Личното ми мнение за него няма никакво значение така или иначе, за мен то е по-скоро негативно, но не заради нещата които говори, а защото има лошия навик да прекъсва разни хора дето му звънят подобно на професора Вучков.
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 01 Юли 2017, 11:29

А ми не взема пари от "Америка за България" примерно! Не разбирам какво точно искаш да кажеш - след като е на заплата в Националното радио, трябва да говори ПРАВИЛНО!? :Blink
Освен това, в "12+3" няма включвания по телефона на слушатели - това го правеше в "Деконструкция" и винаги изслушваше и критичните мнения! После като сложиха на гърба му Калин Манолов... той позволяваше ли си да отвори телефона за слушатели? НЕ! 8)
az
500+
500+

Мнениеот az » 01 Юли 2017, 13:10

radioMW написа:А ми не взема пари от "Америка за България" примерно!

Би ли обяснил кое е по-нормално. Прозрачно финансиране от САЩ или подмолно такова от Кремъл? ;)
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 01 Юли 2017, 14:03

radioMW написа:А ми не взема пари от "Америка за България" примерно! Не разбирам какво точно искаш да кажеш - след като е на заплата в Националното радио, трябва да говори ПРАВИЛНО!? :Blink
Освен това, в "12+3" няма включвания по телефона на слушатели - това го правеше в "Деконструкция" и винаги изслушваше и критичните мнения! После като сложиха на гърба му Калин Манолов... той позволяваше ли си да отвори телефона за слушатели? НЕ! 8)

Волгин, Манолов - това е работата му!
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 01 Юли 2017, 14:24

Аз ви казах, че изпадаме в политически спорове, а там има толкова мнения, колкото и участници! Не желая да правим тук Хайд Парк! Нека си говорим за БНР - не Волгин е проблемът там, нито Великова, нито Таня Величкова! Проблемът е в СЕМ - тези салфетки на политическата за момента сила ще "избират" и нов ген.директор на БНТ!? УЖАС!
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 01 Юли 2017, 15:50

Освен това, в "12+3" няма включвания по телефона на слушатели - това го правеше в "Деконструкция" и винаги изслушваше и критичните мнения! После като сложиха на гърба му Калин Манолов... той позволяваше ли си да отвори телефона за слушатели? НЕ!

Е аз точно за деконструкция говоря, 12+3 не съм го слушал и ПРЕКЪСВАШЕ хора дето не му изнася какво говорят, при това често. Аз даже затова го слушах, щото ставаше сеир на моменти. За политическите пристрастия ми е през....
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 01 Юли 2017, 19:37

Значи си го харесвал! :)
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 03 Юли 2017, 00:23

Аха да, аз обичам да слушам/гледам селски сеири чат-пат, сериозните драми ме натоварват.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Юли 2017, 14:00

radioMW написа: Проблемът е в СЕМ - тези салфетки на политическата за момента сила ще "избират" и нов ген.директор на БНТ!? УЖАС!

Той е ясен преди да го изберат - Константин Каменаров...
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 03 Юли 2017, 14:19

Баба Люба този път не е ли подала документи? ;)
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 14 Юли 2017, 22:56

В телевизия "България 24" забелязах, че гласовете на водещите приличат на Григори Недяклков и Рад Каменски. За Волгин - какво да кажем, БНР не е на премиялна...
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 14 Юли 2017, 23:37

Григори Недялков, ако говори в тая телевизия е по военни теми, тъй като работи в МО. А и в телевизията на ВМРО липсват водещи.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 15 Юли 2017, 21:13

Григори мисля че беше в началото във Военния тв канал. Сега чете новини в България24, както и глас зад кадър, както и в БНР сутрин от 6 до 12 часа.
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 17 Юли 2017, 21:14

Точно така, след като напусна БНТ, беше във ВТК.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 18 Юли 2017, 00:46

http://bnr.bg/aboutbnr/otcheti/list

Отчет за програмната, технологичната и финансовата дейност на БНР (1 декември 2016 г. – 31 май 2017 г.)

© БНР (http://www.bnr.bg) Прочетете текста тук - http://bnr.bg/aboutbnr/otcheti/list

----------------------------------------------------------------------

http://www.capital.bg/biznes/media_i_re ... zi_na_bnr/?

СЕМ прие отчета на БНТ, но върна този на БНР

По закон двете медии се отчитат пред регулатора на всеки шест месеца

От Весислава Антонова
13 юли 2017

В рамките на две седмици обществените БНТ и БНР представиха поотделно отчетите за дейността си през първите шест месеца на годината пред Съвета за електронни медии (СЕМ). Докладът на телевизията беше оценен положително и приет от медийните надзорници. Отчетът на радиото обаче беше върнат от регулатора с отрицателния вот на Мария Стоянова, Иво Атанасов и Розита Еленова. "За" гласуваха председателят на регулатора София Владимирова и Бетина Жотева. Само по себе си това не води до някакви санкции.

По закон БНТ и БНР се отчитат в СЕМ на всеки шест месеца, а отчетите са качени на сайтовете им, както и на страницата на медийния регулатор.

Отчетът на БНР

Трима от петимата членове на СЕМ отправиха критики към генералния директор на БНР заради дълго отлаганото сключване на договора с "Музикаутор" за авторските права, което стана причина в началото на годината радиото да бъде лишено от възможността да излъчва съвременна музика.
Обект на критики е и политиката по отношение на съдбата на "Радио България".

За генералния директор на БНР Александър Велев това е първият отчет от началото на мандата му. Докладът се фокусира върху програмната, технологична и финансова дейност на националното радио. На 73 страници Велев прави преглед на цялата дейност на медията с всичките ѝ основни програми - национални и регионални, финансови показатели за изминалите шест месеца на годината, обществени поръчки и технологично състояние.

...
lubopitno
Нов
Нов

Мнениеот lubopitno » 18 Юли 2017, 09:44

А бе, ей! Я стига! Велев е душичка! :Baby Ей сега, чакай да потръгне всеки момент младешкото рейдиоу София, направо ще си я отвее конкоренцията на Фрешъ и Сититу, че и на Витошката, Войса, Енерджито и другите стожери на музикалното изкуство в България! Да живее Bilionera! :Drunk (Опа, май трябваше за Фреша да го драсна това.)

Ако трябва да съм сериозен, класацията им наистина е по-модерна от тези на останалите плиткоумни CHR-ки. Фънк блоковете им също са трепач. Обаче, като почне тандемът Пейкова-Конов да бълва шегички десетки минути, направо почва да ми се къса сърцето. :-[
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 18 Юли 2017, 09:59

Atlantique написа:http://bnr.bg/aboutbnr/otcheti/list
Трима от петимата членове на СЕМ отправиха критики към генералния директор на БНР заради дълго отлаганото сключване на договора с "Музикаутор" за авторските права, което стана причина в началото на годината радиото да бъде лишено от възможността да излъчва съвременна музика.
Обект на критики е и политиката по отношение на съдбата на "Радио България".
...

Позицията на ГД на БНР по отношение на Радио България и Музикаутор беше правилна! В момента не се знае каква е !
Критикарите-демагози от СЕМ, лапачите от Музикаутор и лежачите от Радио България са вредни за БНР !

Гласът на "справедливостта" Петър Волгин ще "спаси" БНР ! :Happy :Clap :Bounce
Амин! :Drunk
radioMW
100+
100+

Мнениеот radioMW » 18 Юли 2017, 18:42

ГИФ-ич, не ставай вулгарен! Това, че Радиото никога не е имало свестен директор в последно време е, и поради и изключително заради оная назначена шибана комисия, която го избира! Казва се СЕМ!!!
А за Волгин... не знам защо го плюеш!?

Назад към