Песните от заставката на По нашенски (БНР) и тел. услуги 144

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
coolmax
Нов
Нов

Песните от заставката на По нашенски (БНР) и тел. услуги 144

Мнениеот coolmax » 22 Ное 2016, 18:55

1. Тази песен съм я чувал и по радиото, затова питам в радио форум хаха, но преди много години.
Та пееше жена, беше леко бавна песента и я пускаха когато трябваше да чакаш да се свържеш с оператор на Телефонни услуги, мисля, че 144 беше телефонния номер. Сигурно е била на английски, но не помня нищо от текста.

2. В предаването пък "По нашенски" на БНР в заставката име една песен или по-скоро говор от песен, която така и не намерих (звучи като да е от концерт):
http://bnr.bg/post/100009655/po-nashenski
На около 0:06 се чува като натиснете плей. По-предните звуци пък са някакви опери или нещо нечленоразделно.
Търсенето на думите "turn on to the station for your/a music revelation" не открива нищо, явно е било някакъв концерт.

3. Песента където един мъж повтаря DJ, DJ, DJ също ми интересно каква е, звучи като някакъв рап.

Иначе ако някой се интересува помня, че в края на 90-те и около 2000 година в По нашенски много въртяха Заблеяло ми агънце, а в БНТ в друга рубрика често се чуваше сръбската песен на Tozovac - Ти си ме чекала. Като цяло съм на приливи и отливи със слушането на радио и затова помня толкова отдавна. Слушах предимно БНР през 98-2001, после 2002-2005 Ретро радио, а от тогава насам докато карам Радио 1, през 2013-2014 на работа слушахме Дарик, а от две години не слушам радио. ;)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Песните от заставката на По нашенски (БНР) и тел. услуги 144

Мнениеот Stani » 23 Ное 2016, 15:35

Пиши: ТУК

Назад към