105.6 Новините сега – TALK радио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
prassyo
500+
500+

Re: 105.6 Новините сега – TALK радио

Мнениеот prassyo » 17 Юни 2018, 10:39

Някой виждал ли е последните рейтинги, че ми е интересно нула цяло и колко е слушаемостта му?
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 18 Юни 2018, 09:41

Не, но според мен като 105,6 са имали по-висока слушаемост.. Кой ли иска да слуша глупавата програма на ТВ Европа по радиото? Да не говорим и колко е зле ТВ звука който препредават. Според мен тази порочна практика да се излъчва ТВ по радиото я има само по нашите ширини.... никъде в Европа поне.. и трябва да се забрани!
lubopitno
Нов
Нов

Мнениеот lubopitno » 18 Юни 2018, 10:06

prassyo написа:Някой виждал ли е последните рейтинги, че ми е интересно нула цяло и колко е слушаемостта му?

А как ще разбереш, ако е в графата Други? :D Тоя сезон уж ще се опитат да направят "нещо", щото разбраха, че инф. радио не се прави с 4-ма човека, ще има някои нови лица в ефир, но според мен ударният рейтинг на Оберон ще се събере от рейдиоуто с най-модерните хитове. Абе, уж гласяхме Nentori за летен хит 2018, ама май Да избягаме ще го измести, как мислиш, @prassyo?
Тбх, никой няма сметка да пуска рейтинги в момента, освен ако г-н гендир не реши да се похвали с високия рейтинг на Хоризонт (ти да видиш). По веднъж на година стига - пак е нещо. :)
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 18 Юни 2018, 20:44

И Алфа Рисърч са спрели да публикуват данни от техни изследвания по анкетен метод.
Изобщо рекламният пазар е явно в такова състояние, че финансиране на медии се извършва главно с публични средства - национални, европейски, или на други държави с интереси в България, или пък със средства на олигарси, които преди това са били присвоени или откраднати обществени ресурси.
Мъка, мъка! :(

http://alpharesearch.bg/bg/marketingovi ... toria.html

(Повечето предавания са със аудио):

http://bnr.bg/hristobotev/mrezhata/broadcast
Мрежата

събота, от 12.20 до 13.30 часа

Публицистично медийно предаване, което има за цел да обхване събития от изминалата седмица. Обществено значими личности, блогъри, журналисти и представители на изкуството и науката имат свободна територия да коментират най-важните за тях новини - регионални и международни, предимно през журналистическия им прочит. В контекста на програма „Христо Ботев“ е отделено място на проблемите на съсловията в културните институции. Предаването коментира медийния език, политическото говорене, езика на омразата, културологичните промени в контекста на днешния ден.

Телефон на предаването: 02 9640970

Екип на предаването: Михайлина Павлова, Николета Атанасова, Кирил Чобанов)
Аватар
radiodarik
Нов
Нов

Мнениеот radiodarik » 19 Юни 2018, 07:39

ilkobg написа:Не, но според мен като 105,6 са имали по-висока слушаемост.. Кой ли иска да слуша глупавата програма на ТВ Европа по радиото? Да не говорим и колко е зле ТВ звука който препредават. Според мен тази порочна практика да се излъчва ТВ по радиото я има само по нашите ширини.... никъде в Европа поне.. и трябва да се забрани!

В Западна Европа няма нито едно радио което да излъчва новини и предавания и телевизията.
Сигурно според мен сме държавата с най-много радиостанции, предаващи телевизияв света!
Три радиостанции, всичките частни на DVB-T, плюс в София, също на цифрова ТВ за района, и предаване на Илияна Беновска, излъчваща по телевизия ефирно за София.
А на ТВ Европа някои водещи не са за ефир - Димитър Филипов все едно е ВЕФ. ;D :D
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 19 Юни 2018, 11:25

radiodarik написа:В Западна Европа няма нито едно радио което да излъчва новини и предавания и телевизията.
Сигурно според мен сме държавата с най-много радиостанции, предаващи телевизияв света!
Три радиостанции, всичките частни на DVB-T, плюс в София, също на цифрова ТВ за района, и предаване на Илияна Беновска, излъчваща по телевизия ефирно за София.
А на ТВ Европа някои водещи не са за ефир - Димитър Филипов все едно е ВЕФ. ;D :D

Абсолютно съм съгласен с теб! Това е грозен и порочен феномен! Но така ще е когато на практика СЕМ е една куха институция създадена колкото за да е спазен закона, а всъщност всеки си прави каквото си иска стига да има пари и да се отблагодари където трябва или да си поръча закон!

Тези дни четох, че в ЮК например, поради дигитализацията (там над 35% от слушателите са преминали на ДАБ), се готвят промени в закона за аналоговите радиа, според които те вече ще могат да сменят формата си без разрешение и ново лицензиране от техния СЕМ, за да са равнопоставени на ДАБ радиата, за които такова изискване няма. Да не говорим, че там за да получиш аналогов лиценз трябва да произвеждаш новини, време и има куп други изисквания...

В град Lillе население от 230 хил в северна Франция тези дни стартират цели 39 програми по ДАБ! 39!!!! Като в тях няма нито една голяма аналогова верига като RTL или NRJ...

А в милата България какво.. ДАБ е само бъдеще в бъдещето а реалността е купуваш си честота и си препредаваш ТВ-то.. и то с много некачествен звук!

А и погледнах статистиката от по-горният линк http://alpharesearch.bg/bg/marketingovi ... toria.html
БТВ радио с аудитория 1.4%.. Искам да попитам СЕМ , на какво основание едно радио с такава аудитория заема цяла честота в Столицата... и най-вече с какви пари се издържа това радио когато се слуша от няколко стотина човека?

Назад към