Радио Фокус - Националният информационен лидер

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Радио Фокус

Мнениеот Stani » 05 Окт 2020, 21:40

Я го спрех, сринах им линка :D :D :D
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 05 Окт 2020, 22:00

Варна, Белослав и Калиакра също са на носеща.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Окт 2020, 22:06

@vilqnko.petrov
Щом звук има, има ли новини сега в 22:00 и имаше, ли в 21:00 ?

Обобщено:
Звук няма в Севлиево, Априлци, В. Търново, Варна, Белослав, Калиакра, Видин, Белодградчик и най-вероятно също в цялата страна, освен София, където няма слушатели :Clap
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 05 Окт 2020, 22:20

Спираме го радиото, нема да излъчва повече, пускаме яко юроденс!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Окт 2020, 22:26

Stani написа:Спираме го радиото, нема да излъчва повече, пускаме яко юроденс!

Никога ! :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 05 Окт 2020, 23:12

ShukiBG написа:@vilqnko.petrov
Щом звук има, има ли новини сега в 22:00 и имаше, ли в 21:00 ?

Обобщено:
Звук няма в Севлиево, Априлци, В. Търново, Варна, Белослав, Калиакра, Видин, Белодградчик и най-вероятно също в цялата страна, освен София, където няма слушатели :Clap

Не знам дали имаше новини в 21, 22 и 23, но проверих дали 103.60 продължава да е без звук, но вече има. Сега си върви музика и джингли "Радио Фокус" и "Радио Фокус - София 103.6".
Все още продължава да няма излъчване в Интернет.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Окт 2020, 08:36

Сега получих отговор от радио Фокус, относно спряното излъчване - има технически проблем, който ще се опитат да го отстранят до часове..
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 06 Окт 2020, 12:21

Не, че нещо ама като се завживявате по тая радиоточка! Големо чудо е настанало като е спряла :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Окт 2020, 14:14

Да ни е честито - от 11 часа всичко е наред, техническият проблем е отстранен...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 02 Ное 2020, 07:13

По най-вероятно необясними причини, сега нямаше емисия новини по радио Фокус, а досега всяка сутрин си имаше. Да не стеганли повече мерките и да са започнали да казват новините вече в 8часа, понеже е нов месец ? Въпреки това и преди вируса имаше случаи да няма новини от 6 или 7 часа, но това наистина от доста време не се беше случвало. За разлила обаче по радиостанциите на Фреш Радио Груп (Оберон) имаше новини...

EDIT:
Сега и в 8часа нямаше новини, явно е нещо по-сериозно и неочаквано, понеже вчера вечерта нямаше никакво предупреждение за евентуална липса на емисии новини днес...

След 9 часа всичко е наред...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 02 Ное 2020, 13:10

ShukiBG написа:По най-вероятно необясними причини, сега нямаше емисия новини по радио Фокус, а досега всяка сутрин си имаше. Да не стеганли повече мерките и да са започнали да казват новините вече в 8часа, понеже е нов месец ? Въпреки това и преди вируса имаше случаи да няма новини от 6 или 7 часа, но това наистина от доста време не се беше случвало. За разлила обаче по радиостанциите на Фреш Радио Груп (Оберон) имаше новини...

EDIT:
Сега и в 8часа нямаше новини, явно е нещо по-сериозно и неочаквано, понеже вчера вечерта нямаше никакво предупреждение за евентуална липса на емисии новини днес...

След 9 часа всичко е наред...

Първите новини в сайта на агенция Фокус са публикувани малко преди 7 часа, като повечето други започват да публикуват в 6 часа.
Радио Фокус ползва новини само от своята агенция, да не мислите, че ползват от други източници?
Повечето медии ползват новини от БТА, която публикува новини 24 часа, мисля че и Фокус публикуваше денонощно, но сега, след като си отиде Поручика, нещо започва да запада...
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 02 Ное 2020, 21:12

Колеги, Фокус пътува в много лоша посока, дано не е посоката на бившето радио Браво :'(
Сега приключиха новините и пожелаха спокойна нощ, никога не е било така. Довчера последните новини бяха в 22часа. Силно се надявам да греша, че вече новини ще има от 9 до 21часа. Това ще е много лошо, тотално ще е удар в дъното - новинарска агенция с емисии новини, колкото нормалните радиостанции, дори май ще се изравнят по бройка с Витоша (дори Витоша ще има повече емисии), ако броим новините им на кръгъл час и тези сутрин на 30мин...
Аз лично много започнах да се притеснявам за бъдещето на това радио, не ми се мисли, ако се стигне до фатален край, какво ще слушам най-вече събота и неделя :'(
Загубата на Поручика наистина много лошо се отрази на радиото, но не разбирам, защо сегашния управител не успява да държи същото ниво - сегашния управител е в радиото поне от 2015, дори и по-рано. Смъртта и на Поручика беше много съмнителна - ранна възраст, де да беше жив, че да се радвам на предишния Фокус - Поручик даде живота си на това радио, много жалко как след него не успя да се удържи - явно наистина радиото му е било в сърцето и душата, чудесно беше по неговото време...
След тези промени започвам да си мисля, че моята мечта да чуя радио Фокус с предавател в Разград се изпарява, дори си мисля, че не могат да си вземат предавател за Пещера и затова не стартират, намери ли са и град (Кубрат), в който не се слушат и затова от месец април-май предавателят там не работи..

EDIT:
За съжаление съм разбрал правилно, сега в 22часа нямаше емисия новини, утре ще проличи дали това ще продължи така....

Сега и в 7часа сутринта няма новини...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

sewer
100+
100+

Мнениеот sewer » 03 Ное 2020, 07:42

Не разбирам как може някой да го слуша Фокус! Хвалят се, че имат десетки емисии новини, но се повтаря едно също - емисия след емисия. И с тези телефонни интервюта е ужасно. Съобщава се РЕГИОНАЛНИ НОВИНИ и четат от чужбина.....
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Ное 2020, 07:48

sewer написа:Съобщава се РЕГИОНАЛНИ НОВИНИ и четат от чужбина.....

Ах, спомени...да имаше то сега регионални новини. Само преди 1-2 години слушах регионални от студиата във Варна и Шумен, но е факт, че от София пак казваха регионални..
Много лоши времена идват, ,,разпадът” за който говореше BestRadio е повече от очевиден, вече дестки емисии предствляват от 9 сутрин до 21часа вечерта емисии новини на кръгъл час...
За разлика от други радиостанции, винаги казват актуални темеператури за голяма част от градовете, от които Монтана и Разград, където дори нямат предавател. Кое друго радио ще
съобщава трафик инфо, получено от свой слушател, освен радио Фокус ? По времето на Поручика имаше много предавания, от които Светилник, Метроном, Спорт и музика, последните две ми липсват събота и неделя...
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 3 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 03 Ное 2020, 08:06

Струва ми се, че покрититието от Пазарджик е по-слабо от преди. Звукът от предавателя край Пловдив е доста тих и почти без никакъв бас.
Иначе, никъде не се слуша Фокус. Не съм го чувал от поне година.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Ное 2020, 09:40

BigBrother написа:Струва ми се, че покрититието от Пазарджик е по-слабо от преди. Звукът от предавателя край Пловдив е доста тих и почти без никакъв бас.
Иначе, никъде не се слуша Фокус. Не съм го чувал от поне година.

При мен ще го чуеш, на всеки кръгъл час честота е 104.5MHz от Тутракан, чиято мощност беше вдигната, звукът и покритието са супер, това смея да твърдя, че е най-добрия предавател на Фокус в цяла България...
Между другото тази сутрин новините почнаха в 8, вчера в 9, а в неделя от 7часа, да не би това да
е някакво броене на обратно, вчера 9, днес 8, утре 7, да не стане 6 часа в четвъртък :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Ное 2020, 10:50

Сега получих отговор от радио Фокус:

,,Здравейте,
за съжаление трябва да Ви съобщя, че оттук насетне новините ще започват в 8 часа сутринта и ще завършват в 21 часа. Няма друга опция, всичко това се налага поради преструктуриране на програмната схема заради ситуацията с пандемията от COVID-19 и цялостната икономическа картина в страната ни. Всички ние сме професионалисти и си даваме сметка, че новините трябва да започват по-рано, но реалностите са такива. Колкото до вчера, водещата на новините се наложи да започне с новините по-късно, но после всичко влезе в ритъм.

Благодарим Ви за интереса към нас, оставаме все така на разположение.

Бъдете здрав!”

Причината за тези промени, отново вируса след тяхното писмо. За жалост обаче новините ще са с две емисии по-малко вече....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 03 Ное 2020, 11:36

Нима някой очаква да изнасят информация "от кухнята" какво реално се случва при тях? Повечето им сайтове са спрени, даже и този на самото радио прехвърля към основния портал на агенцията. Това което ще се случи идните години е или разпродажба честоти "на парче" или цялата агенция да попадне под руска меча лапа.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Ное 2020, 12:33

lunar_light написа:Нима някой очаква да изнасят информация "от кухнята" какво реално се случва при тях?

И аз си мисля, че няма да изнесат точната информация, затова съм написал ,,според тяхното писмо”, а не съм казал че със сигурност е така...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 20:01

Радио Фокус:
Понеже колегата @HalfD от Видин (другия форум) сподели много полезна информация, относно радио Фокус, аз реших да създадам тази тема и да направя един обстоен/подробен анализ на обстановката при тях (разбира се за тези, които имат интерес). Ето го и неговото мнение (за което много му благодаря):

След като собственика (Красимир Узунов) на радио Фокус вече не е сред живите, радиото определено не се развива добре.
Относно мощността на видинския предавател засега не съм забелязал понижение в силата му. Отделно от това многократно съм писал из темите във форума че след пускането на предавателя от Белоградчик на 89.0 както и факта че тази пролет бе премахната местната (видинска) програма, 107.7 става напълно излишен! Белоградчишкия предавател покрива перфектно града и периферията. Лично съм говорил с жената, която до последно се грижеше за местния офис и водеше местните предавания. Тя ми спомена че докато е бил жив собственика, той до последно се е борил за местене на предавателя в града под скалите. А защо го няма 107.7? - ами мисля че няма кой да се грижи за предавателя вече.

Радиото пада от високото ниво, на което се намира на черната (за това радио) дата 25 февруари 2019 година - на тази дата това радио губи своя първи собственик/създател -> Красимир Узунов. Не по-късно се появяват статии, че радиото е в несъстоятелност, не може да плаща заплати на своите служители и т.н. Продават се няколко автомобила и имота на сравнително висока сума, която е далеч от установената липса на около 1,5млн. лева. Радиото за доста време остава без собственик, след това съпругата му става управител, а накрая двете с неговата дъщеря - съдружници във ,,Фокус Нунти”. Два месеца по-късно за управител е избрана Гергана Мечкова (сега все още управител), която според мои наблюдения още от 2016 е административен директор, може още по-рано да е била и аз не разбирам, щом преди е била там и е виждала, как се случва всичко, защо сега не се справя ? За мен обаче си остана загадка още тогава ето това:

,, На извънредно събрание обаче, проведено на 26-ти юни, Деница Узунова и Трифон Балевски предлагат Тетяна Узунова да бъде освободена от длъжността управител. Тя не присъства на въпросното заседание, въпреки че е уведомена. Оттеглени са всички пълномощия, дадени от нея на трети лица, докато е управител.”

Обърнете внимание - събранието е извънредно, а пък тогавашната уведомена собственичка не се появява (цитираното разбира се е информация от статии в други сайтове).
Струва ми се, че това ще си остане най-голямата загадка от цялата история на Фокус, надали ние слушателите някога ще разберем какво се е случило тогава , но лично според мен това има нещо общо с липсата на тези 1,5млн. лева и за цялата криза от смъртта на Узунов нататък - поне написаното мен лично ме кара да си правя такива изводи...
Според данни от края на 2018 година в радиостанцията работят около 108 човека - сега според мен са по-малко от половината, надявам се да греша. Тази цялата информация присъства в статии на други медии и не гарантирам, че всичко е вярно...

Колегата има информация, че студиото във Видин е закрито, предполагам, че са закрити също Шумен, Пловдив, Пазарджик и др. без Велико Търново, Бургас, Варна, Смолян, Пирин, които наистина са активни за щастие. Новини на -30мин няма още от декември 2019, през 2020 стават от 7 до 22часа, а от 2 ноември 2020 вече са от 8 до 21часа, като причината затова според техните писма винаги е вируса или икономическата обстановка на страната, но всички (вкл. и те) си даваме сметка, че това не може да е причината, понеже в цялата държава само те предприемат тези мерки - ние слушателите надали ще разберем истината, а и изцяло тяхно решение си е, дали да ни споделят тази информация. Голяма част от предаванията са спрени, като например от разнообразна програма в събота и неделя се стига само до новини и една музикална програма вечер от 21 до 22часа, дори това предаване за го ограничили и това не мога да си го обясня, дали причината наистина е вируса - просто не ми се вярва чак до такава степен да лъжат своите слушатели. Ето едно писмо от вчера:

,, Здравейте,
за съжаление трябва да Ви съобщя, че оттук насетне новините ще започват в 8 часа сутринта и ще завършват в 21 часа. Няма друга опция, всичко това се налага поради преструктуриране на програмната схема заради ситуацията с пандемията от COVID-19 и цялостната икономическа картина в страната ни. Всички ние сме професионалисти и си даваме сметка, че новините трябва да започват по-рано, но реалностите са такива. Колкото до вчера, водещата на новините се наложи да започне с новините по-късно, но после всичко влезе в ритъм.

Благодарим Ви за интереса към нас, оставаме все така на разположение.

Бъдете здрав!”

Ето и писмо от сегашния управител на радио Фокус - г-жа Гергана Мечкова (от 30.04.2020):

,,Уважаеми г-н К.,

Благодарим ви за писмото и за интереса към работата на Фокус.

Надяваме се, че при нормализиране на ситуацията, ще имаме възможност да реализираме окончателното и стабилно покритие на държавата ни.

Относно промяната на схемата (преместване на сутрешния блок, емисиите в и 30)- разместването е наложително заради спазване препоръките на Министерство на здравеопазването, а знаете, че нашата програма е изцяло „жив“ ефир, т.е. наложително студийно присъствие.

Поздрави и бъдете здрав!”

Сега като новинари работят 5 човека (жени, от които 3 редовни), те са водещи и на дневния блок ,,Добър ден” и други рубрики през седмицата, всяка вечер от 18:00 Цоня Събчева застава като редовен водещ на предаването ,,Това е България”. Най-редовно се включват от радио Фокус: Велико Търново, Пирин, Бургас, Варна, Смолян с новини от регионите, като имат и един представител от Добрич. Новини всеки ден има от 8 до 21часа (за жалост, а си спомням дните, когато ги слушах в 6:00 и 00:00 часа). Предаванията ги изброих, има и предавания от местните студиа като ,,Добре дошли в Свищов” и други, иначе има и едно готино предаване всеки последен петък на месеца - ,,Азербайджан - непознат и близък”, където се пуска само тяхна музика, гостува посланика от там в България, като се говори най-важното свързано с Азербайджан - миналият път беше интересно, обсъждаха положението с войната им с Армения, а накрая казват местна готварска рецепта, но аз не я ползвам и не се занимавам с такива неща :D

Това е обобщението на всичко, което се случва с радио Фокус от смъртта на неговия първи и единствен (за мен) собственик-основател - Красимир Узунов. Не за първи път се потвърждава тезата, че за да върви едно радио, много зависи кой е собственика (дали е основател и първи собственик) и дали той има желание за качествен продукт. Красимир Узунов успя да изгради най-голямата мрежа от предаватели в България, успя да пусне българско радио на бесарабските българи в Молдова, Украйна, все още си спомням като казваха температура за Комрат, Тараклия, Кишинев, Болград, а сега няма и следа от тях - нищо чудно скоро радио Фокус да спре излъчване за тях. Сегашната обстановка е аналогичната на бившето велико радио Браво, радиото беше лидер в Североизточна България, собственика разбираше от радио (говореше как турските радиостанции заглушавали радио Браво във Варна преди доста години и след проучване е установил, че за да не си пречат им трябвало около 50kW мощност, май толкова беше, много години минаха и не се досещам) -> радиото за 3 години претърпя доста промени и накрая последните му останали честоти станаха част от радио Мая. Подобно нещо се случва и при радио Веселина - макар и да не се наблюдава разпад, радиото звучи вече доста зле, нищо общо с миналото (има късмет, че е в медийна група), неговията първи собственик и основател Веселина Каналева почина през 2015 година. При Фокус скоро годините стават две, положението не е добре, надявам се да не го очаква същата съдба...
Последна промяна 2 на ShukiBG, променена общо 6 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Назад към