Дарик навършва 25 години

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
qwerty1
500+
500+

Re: Дарик навършва 25 години

Мнениеот qwerty1 » 15 Юли 2019, 18:51

alex2510 написа:Абе тия от Дарик да не би да имат планове за телевизия? Щото гледам в сайта на СЕМ, имат цифров лиценз за "Дарик Радио и телевизия". ???

Имаха, но и за телевизията също се отказаха.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 18 Юли 2019, 14:07

Ето го това, което го казах аз още от началото за новата честота на Русе, но този път го пише към новината на предавател:
,, На новата честота 91.6 MHz Русенската програма ще има по-ограничено покритие, заради разположения на 65 км северно от Русе предавател на Radio Național FM - Букурещ на близката честота 91.7 MHz."

Представям си каква война ще става на пътя между Букурещ и Русе. Явно на някой му е пречило, че Дарик има добро покритие...
RADIO 1
Нов
Нов

Мнениеот RADIO 1 » 20 Юли 2019, 11:32

Извинете ама в днешно време кой слуша радио на ФМ честотите....аз лично слушам радията дори и в колата онлайн..без прекъсване...без шум без никакви проблеми като радиото върви дори и с най скапан интернет.
РАДИО 1
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 20 Юли 2019, 12:40

ShukiBG написа:Ето го това, което го казах аз още от началото за новата честота на Русе, но този път го пише към новината на предавател:
,, На новата честота 91.6 MHz Русенската програма ще има по-ограничено покритие, заради разположения на 65 км северно от Русе предавател на Radio Național FM - Букурещ на близката честота 91.7 MHz."

Представям си каква война ще става на пътя между Букурещ и Русе. Явно на някой му е пречило, че Дарик има добро покритие...

Те явно са решили, за да не се слуша в Букурещ. Нищо чудно БНР да намалят мощността на русенския предавател на Хоризонт на 3 или 5 киловата, но да не поспорим по темата. Пък 200-метровата кула е на 5 км от Дунав, така че румънците си слушат румънски...
Но в Букурещ живеят 500 българи, а в Румъния българите са 10 000, ама стига сме обсъждали това.
http://bgembassy-romania.org/българско- ... в-румъния/
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 20 Юли 2019, 14:08

RADIO 1 написа:Извинете ама в днешно време кой слуша радио на ФМ честотите....аз лично слушам радията дори и в колата онлайн..без прекъсване...без шум без никакви проблеми като радиото върви дори и с най скапан интернет.

Само че интернета се плаща, а на FM е безплатно.
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 20 Юли 2019, 18:57

Че к'во му е на покритието на Дарик от Русе? Сега даже е още по-добро от колкото когато бе на 107.9.
Къде в лицензията на Дарик за Русе е упоменато, че са длъжни да покриват и Румъния, Букурещ и т.н.? Какво им е покритието извън предназначението не трябва да ги вълнува изобщо. Има ли перфектно покритие на територията на Община Русе - има. Точка по въпроса.
Така или иначе Национал ФМ никога не се е приемал задоволително на територията на Русе за да има някаква драма.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 20 Юли 2019, 19:22

lunar_light написа:Че к'во му е на покритието на Дарик от Русе? Сега даже е още по-добро от колкото когато бе на 107.9.
Къде в лицензията на Дарик за Русе е упоменато, че са длъжни да покриват и Румъния, Букурещ и т.н.? Какво им е покритието извън предназначението не трябва да ги вълнува изобщо. Има ли перфектно покритие на територията на Община Русе - има. Точка по въпроса.
Така или иначе Национал ФМ никога не се е приемал задоволително на територията на Русе за да има някаква драма.

Аз пък в Разградско и на пътя от Кубрат за Русе съм приемал National FM (Русе е на ниско, най-вероятно заради това). Аз на моята локация (с. Прелез, Разградско) си хващам и двете станции с РДС, обачи ми се налага да пускам Дарик на 91.55 и National FM на 91.75 :Happy

Освен община Русе, Дарик и другите станции имат страхотно покритие на повечето общини в Разградска област :Clap

Назад към