Старт ФМ

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
qwerty1
500+
500+

Re: Старт ФМ

Мнениеот qwerty1 » 27 Май 2019, 18:15

MCKristiyanPro написа:Разказ на интересна (странна) случка по Старт ФМ.
Като слушах един път Старт ФМ онлайн, след джинглите чух Графа да казва:
- "Здравейте, аз съм Графа и вие слушате Drama-Queen по радио ФРЕШ! :o
Така се случва, когато Фреш не искат Графа да каже:
- "Здравейте, аз съм Графа и вие слушате Drama-Queen по Старт ФМ". :D

И по радио Nova News също се случва с една песен.
megan.woodmansee
Нов
Нов

Мнениеот megan.woodmansee » 27 Май 2019, 21:24

Ето кой каза татко:
- Татко!
- Да!
- Искам да пускам със НОВА честота във Царево!
- Защо?
- Искам
- ЗАЩО??????
- Ами, добре татко!
- Ще обадя телефон!
- (Ало, аз съм Бойко Борисов и моля да пускате Старт ФМ Царево! Чао!)
- Защо каза?
- Нищо
- Кажи, моля те
- Я СЕ ИЗЧЕЗНИ!!
- Стига вече!!!!! Бойко!!!!
- ЩЕ СЛУШАМ РАДИО ФРЕШ
- Глупости
- УЖАС!!!!!!!!
- Я не викай!!!! Бойко (9x)
- Сърдит съм
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 04 Май 2020, 10:54

Това радио май измре - не е имало новини за него отдавна :o
Изображение
Гласувай бъдещето на forum.predavatel.com тук

Изображение

Тази година слушах Авторадио повече
ефирно, отколкото онлайн!
:Idea
Изображение
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 04 Май 2020, 18:36

MCKristiyanPro написа:Това радио май измре - не е имало новини за него отдавна :o

Съдбата му предварително е начертана - жалко, че СЕМ се поддадоха на кухи проекти, които просто се възползват от вратичките в правилата. На спечелените честоти от Старт ФМ в Несебър и Царево, когато му дойде ред, ще стартира Фреш - неслучайно всичко в програмно отношение се копира оттам.
Отдавна е ясно, че на никой не му се прави спортно радио в България. Спорт не успя да разшири покритието си след София, Пловдив и Стара Загора, а това съвпадна и с проблемите около Манол Велев. Гонг макар и да бе успешен проект, стана жертва на бизнесинтереси с продажба на честоти от вече провалени бизнесмени. Ринг+ подобно на Старт ФМ спечели няколко честоти, но дори и не стартира.
Безумно е да класираш проект на първо място, а доказани медии да се поставят на задни позиции с аргумент за липса на достатъчен опит! В този си вид СЕМ е просто един змиярник - развъдник на интриги и политически интереси, което окончателно показва безмислеността от съществуването му.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 27 Юни 2020, 09:31

Какво се случва със Старт фм в Царево ? Стартира, ли ? Надявам се да може да ни предостави информация, колегата от черноморието nasko-burgas. Да очакваме, ли изобщо Старт фм в Царево или директо да чакаме Фреша :Happy
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 27 Юни 2020, 16:32

ShukiBG написа:Надявам се да може да ни предостави информация, колегата от черноморието nasko-burgas.

Той е онлайн като модераторите - от дъжд на вятър. А и няма никакви новини за радиото от година...
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 15 Авг 2020, 17:22

Здр от Несебър. Старт ФМ вече е аут! На 87.6 се лови Радио Fresh с RDS: 'FRESH '(без >, <).
Изображение

Изображение

Изображение
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 15 Авг 2020, 18:05

Дали пък изобщо ще стартира START FM в Царево или директно ще започне излъчване ФРЕШ ? В началото на септември ще бъда в региона на Царево, какво ли ще чуя на 97.4 - дали ще има излъчване от Царево, дали ще чуя нещо от Истанбул или пък като миналата година ще слушам с РДС на 97.3 радио Вероника от Варна :Hmmm

Интересното е, че START FM няма и онлайн стрийм - така че може вече нищо да не излъчва и директно ФРЕШ да си пуснат, не ми стана ясно само, защо ФРЕШ взеха честотата на ФМ+ в Бургас като сега според мен ФРЕШ-а от Слънчев Бряг си излиза добре в Бургас, а и Оберон Радио Макс може и да поискат да качат предавателя на РРТС Еделвайс и на АМ ,,Хемус” в района на Девня, където радио Шумен от Венец пръщи да си пречат, сега Авторадио от РРТС Еделвайс там си е с РДС :Happy

@MCKristiyanPro
При теб сега излиза, ли нещо на 97.4 - приемаш ли нещо от Царево изобщо или....
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 15 пъти
pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 15 Авг 2020, 18:10

Не мисля, че до есента ще засвири нещо на 97.4
Поправка. Скоро не мисля, че ще започне нещо.
Последна промяна 1 на pinko, променена общо 15 пъти
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 15 Авг 2020, 18:13

@pinko
Честно да ти кажа, и аз така си мисля. И без това не искам да почва да се излъчва нещо на 97.4 - сега Верониката на 97.3 от Варна с РДС на плажовете в региона си е супер, нашите пак се опитват да пречат на други станции, накрая догодина ще искат да местят честотата като Фокус, защото Турция ще им пречи...
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Авг 2020, 20:34

Джорджи™ написа:
ShukiBG написа:Дали пък изобщо ще стартира START FM в Царево или директно ще започне излъчване ФРЕШ ? В началото на септември ще бъда в региона на Царево, какво ли ще чуя на 97.4 - дали ще има излъчване от Царево, дали ще чуя нещо от Истанбул или пък като миналата година ще слушам с РДС на 97.3 радио Вероника от Варна :Hmmm

Интересното е, че START FM няма и онлайн стрийм - така че може вече нищо да не излъчва и директно ФРЕШ да си пуснат, не ми стана ясно само, защо ФРЕШ взеха честотата на ФМ+ в Бургас като сега според мен ФРЕШ-а от Слънчев Бряг си излиза добре в Бургас, а и Оберон Радио Макс може и да поискат да качат предавателя на РРТС Еделвайс и на АМ ,,Хемус” в района на Девня, където радио Шумен от Венец пръщи да си пречат, сега Авторадио от РРТС Еделвайс там си е с РДС :Happy

@MCKristiyanPro
При теб сега излиза, ли нещо на 97.4 - приемаш ли нещо от Царево изобщо или....

Всички тези неудобства, трудности, пращене и интерференции биха изчезнали много лесно ако пенсионират накрая тази примитивна аналогова технология и преминат към цифрово излъчване с кристално качество, консолидирани райони и повече разнообразие.

Сега ако преброиш колко радиостанции има, ще видиш, че има 40 честоти, а радиостанциите са само 20, защото всяка я има на 2 места.

Цялата ни работа е такава - все да е наиначе и да не е като на развитите.

Джорджи стига говори за пенсиониране на анлоговата техника ,още поне 10г. ще се излъчва аналогово в България .. За дигитализация на радио ефира можем да говорим минимум след 4години ...
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 15 Авг 2020, 21:46

Направете си тема в раздел общи и си пишете по неограничен брои неща, разводнявате всяка тема, очевидно останахте и само вие в този форум.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 15 Авг 2020, 22:07

Ако дойде един модератор, който да изтрие всичко писано от Джорджи, критиките на ЖОРО към него и всички други кавги между Джорджи и другите потребители - всичко ще си е наред, но тази задача за модератор като гледам е невъзможна :Clap

Друг въпрос е, че скоро няма да има какво да се пише, понеже радио на име START FM няма да съществува.
С какво ще запомним START FM:
- спортно радио, което излъчва само музика, като Гонга през 2007г. (интересен щеше да бъде проект за балканска станция на Оберон Радио Макс, който да започне с тези две честоти)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Авг 2020, 22:24

Аааа не трийте нищо, ще опустее форумът :D :D :D
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 16 Авг 2020, 16:32

ShukiBG написа:според мен ФРЕШ-а от Слънчев Бряг си излиза добре в Бургас

В Бургас е ок, но не става за слушане в абсолютно целия град. А за сгради пък няма смисъл да говорим! Аз например живея във Възраждане и сигналът му на места е ок, на места по-кофти, а на места пък е дори радио Шумен. Старт беше честно казано Фреш с по-различно и алтернативно име и нямаше особен смисъл от него. Освен ако не му бяха направили тази спортна програмна схема, която очевидно никога не е влизала в схемите на Оберон. :-\
nasko-burgas
Нов
Нов

Мнениеот nasko-burgas » 29 Авг 2020, 17:20

Нямаше ме в Бургас няколко дни,снощи пускам радио Старт ФМ и изненада Радио Фреш Несебър Хитовете днес!Хващам го с антена на покрива, без антена е слабо ,явно му намалиха мощността, защото по-рано се слушаше по-добре!На 98,4 няма нищо!На созополската честота 99.4 мх липсва радио Фокус!
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 31 Авг 2020, 12:43

nasko-burgas написа:Нямаше ме в Бургас няколко дни,снощи пускам радио Старт ФМ и изненада Радио Фреш Несебър Хитовете днес!Хващам го с антена на покрива, без антена е слабо ,явно му намалиха мощността, защото по-рано се слушаше по-добре!На 98,4 няма нищо!На созополската честота 99.4 мх липсва радио Фокус!

За сега Старт ФМ не се излъчваше никъде (преди половин месец бях в Несебър) и там се ловеше Фреш на 87.6 с RDS: FRESH

RIP Start FM 2018-2020 :'(
Изображение

Изображение

Изображение

Назад към