SBS Broadcasting придоби Радио Експрес

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 05 Ное 2006, 19:02

Изображение

[size=18px]SBS Broadcasting придоби Радио Експрес[/size]
Официален прес-рилийз на SBS Broadcasting

Люксембург, 5 ноември 2006 г. SBS Broadcasting S?rl финализира дейностите си по придобиване на Радио Експрес – радиомрежа, която покрива голяма част от България, включително и двата най-големи града София и Пловдив. С тази сделка SBS увеличава присъствието си на българския радиопазар, като добавя 9 нови града в националното покритие на цялата медийна група. Параметрите по сделката са конфиденциални.

По-рано тази година SBS придоби националните радиомрежи Витоша и Веселина, а също и Радио Атлантик в София и Радио Ритмо в Пловдив. С включването на Радио Експрес в мрежата си, групата на SBS вече покрива всички регионални центрове и големи градове в България и заема водеща позиция на българския радиопазар, като притежава 28 радиолицензии.

Текущата консолидация на радиопазара в България е естествен процес и Антена продава Радио Експрес, за да фокусира дейностите си върху телевизионния пазар, заявява Силва Зурлева, председател на Съвета на директорите на Нова телевизия, собственост на Антена.

Патрик Тильо, Главен изпълнителен директор на SBS коментира: “С придобиването на Радио Експрес, SBS става една от водещите медийни компании в България. Намеренията ни са заедно с Витоша, Веселина, Атлантик и Ритмо да увеличим растежа си и популярността на нашите радиа в България възможно най-добре и да бъдем част от динамичния български медиен пазар. Ще продължим работа по разширяване на дейностите ни в Югоизточна Европа в условията един бързоразвиващ се пазар.”

SBS оперира на няколко пазара в Югоизточна Европа. В Румъния притежава водещата радиомрежа в страната Kiss FM и Magic FM, а също Prima TV и TV K Lumea. В Гърция медийният гигант управлява водещата радиостанция в Атина - Lampsi FM.

За SBS Broadcasting
SBS Broadcasting S?rl е европейска медийна компания, която развива своите дейности в Белгия, България, Дания, Финландия, Гърция, Унгария, Холандия, Норвегия, Румъния, Швеция и Великобритания.
vvv

?

Мнениеот vvv » 22 Ное 2006, 10:19

това значи ли че ще бъде променена програмната схема на радиото
НОВ

Мнениеот НОВ » 22 Ное 2006, 16:32

Мисля че да! Тази сутрин слушах сутрешният им блок и звучеше нещо като сбогом! Но водещият, извинете ме но му забравих името, подметна че можеби това не е краят! Преди това каза че новият формат на радиото ще бъде музикален, но не уточни какъв! :sorry:
crimson

Мнениеот crimson » 22 Ное 2006, 23:10

И аз го слушах, но според мен сутрешния блок на Експрес наистина има нужда от промяна... Хубавото досега беше подробния преглед на печата, но определено днес звучеше доста вяло и носталгично. Е, ще очакваме нещо ново след 1 Декември...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Ное 2006, 21:31

[quote=""crimson""]И аз го слушах, но според мен сутрешния блок на Експрес наистина има нужда от промяна... Хубавото досега беше подробния преглед на печата, но определено днес звучеше доста вяло и носталгично. Е, ще очакваме нещо ново след 1 Декември...[/quote]
Интересно ми е обаче какво ще стане с местните програми на Екпрес.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 26 Ное 2006, 22:10

и на мене особено много това ме интересува
Последна промяна 1 на mita6ki, променена общо 28 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Ное 2006, 00:33

Виждам, че сайтът им вече не работи. Както и онлайн стрийминга. Въпреки че си бях в Сливен за три дни (събота, неделя и понеделник) в понеделник (днес) не можах да проверя дали сливенската местна програма върви.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 28 Ное 2006, 08:45

Четвъртък ще бъде последния ден на Радио Ритмо.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 28 Ное 2006, 10:29

еи ъгли ти да не си оня ники дет са обажда сутринта в нищо лично
а иначе във враца ако ви интересува местната програма си върви не знам дали ще е за дълго но
иначе вече сигурно знаете че казаха че от първи предаванията спират и остава само музика а за след тва не се знае :(
Последна промяна 1 на mita6ki, променена общо 28 пъти
crimson

Мнениеот crimson » 28 Ное 2006, 21:08

Да, водещите на Експрес си вземат сбогом с аудиторията си през тази седмица. Надявам се промяната в програмата на Експрес наистина да е към по добро. Преди време беше много добро News & Talk Radio, но по време на гръцкото управление в лицето на Антена Груп нивото падна стремглаво там. Е, в крайна сметка да интерпретираме една житейска максима - ще поживеем, ще чуем.
vladimir
Нов
Нов

Мнениеот vladimir » 28 Ное 2006, 21:19

[quote=""UGLY_BOY""]Виждам, че сайтът им вече не работи. Както и онлайн стрийминга. Въпреки че си бях в Сливен за три дни (събота, неделя и понеделник) в понеделник (днес) не можах да проверя дали сливенската местна програма върви.[/quote]

Сайт-а си работи с пълна сила пич :D
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 28 Ное 2006, 21:35

това означава ли че се сбогуваме и с експрес в провинцията
mitkolss

???Express

Мнениеот mitkolss » 29 Ное 2006, 00:38

В крайна сметка какво става с Експрес от 1.12.2006г.?А след Нова година? :shock: S)
mitkolss

Мнениеот mitkolss » 29 Ное 2006, 00:48

Ще продължи ли да съществува под това име или не ?? (14 години не са малко :wink: )
vladimir
Нов
Нов

Мнениеот vladimir » 29 Ное 2006, 17:14

Четете внимателно бе хора!!!Все още нищо не е ясно :)

Антоанета Арсова, управляващ директор на SBS Broadcasting group в България: Чуждите инвеститори у нас са улеснени
Мила Попова, в.Кеш, 24.11.2006г.

- Какви са плановете ви за съвсем наскоро закупеното от компанията радио "Експрес"?

- В момента обмисляме какво ще стане с формата на радиото - то е една много добра мрежа, почти в цялата страна, което всъщност го направи атрактивно за нас. Имаме идеи и предложения, но все още не мога да ги споделям, защото не са съвсем изкристализирали. Може да има коренна промяна, а може и просто да стане едно доизпипване на мрежата, каквато е в момента - по-скоро вървим към това да засилваме работещите в момента марки на "Ес Би Ес".
crimson

Мнениеот crimson » 01 Дек 2006, 22:07

Нещата вероятно вървят според слуховете които се носеха... Снощи слушах как Гаврил Гаврилов се разделяше с аудиторията и точно така прозвуча... Да засилват работещите марки - добре, ама дано не стане с чалгаризация на честотите на Експрес в страната... Според мен, ако пуснат програмата на Витоша, там където ги няма, вместо Веселина ще е печеливш ход. Това си е мое пристрастно мнение разбира се. Но както и да е, ато че ли Експрес беше до тук...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 01 Дек 2006, 22:26

ако ще се сменят честотите на експрес наистина ше е много добре да пуснат витоша ще е супер :da:
NIKKEI
Нов
Нов

Мнениеот NIKKEI » 01 Дек 2006, 23:16

Жалко за радиото. Беше си номер 1 през годините след 1994-та до към 2002......... :party:
crimson

Мнениеот crimson » 01 Дек 2006, 23:28

Даа, но най голямото нещастие, което можа да му се случи беше да стане собственост на Антена Груп... Сега като се обърне колата - пътища много...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 04 Дек 2006, 23:25

така като гледам май също голямо нещасти ще се окаже и купуването от sbs

Назад към