Относно радиостанциите Веселина и Вероника

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Относно радиостанциите Веселина и Вероника

Мнениеот BigBrother » 16 Авг 2019, 17:14

Вероника е тотално излишно радио. Каквото и да правят с него няма да стигне аудиторията, която имаше 2009та година примерно.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 16 Авг 2019, 17:21

В ефира липсва радио за Ретро фолк от 90-те, когато музиката беше стойностна, сегашната мазна чалга не струва а се върти и слуша масово ;D
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 16 Авг 2019, 17:28

Stani написа:В ефира липсва радио за Ретро фолк от 90-те, когато музиката беше стойностна, сегашната мазна чалга не струва а се върти и слуша масово ;D

Това и аз бих го слушал, ако има.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 16 Авг 2019, 17:36

Stani написа:В ефира липсва радио за Ретро фолк от 90-те, когато музиката беше стойностна, сегашната мазна чалга не струва а се върти и слуша масово ;D

Ще е страхотно да създадат такова радио. Бих го слушал в ежедневието си. Дори и да създадат, все ще се повтарят песните (сигурно няма да сложат много песни) и тези парчета ще ги намразиш за съжаление, а и надали ще опитат да задоволят слушателя с разнообразие (просто ще сложат най-известните и накрая ще стане като умрялото радио 1)....

За да е хубаво радиото или създателите трябва да не са към медийна група или да го създадат от BSS Media Group, което надали ще стане. Най-бързо такова радио можем да видим от Fresh Media BG, както създадоха Авто Радио. Ама ако създадат такова радио ще стане безсмислено да се излъчва ретро микс 6 без 10 по радио Вероника, което от години е в ефира на Вероника...

Мисля, че е по-добре да се излъчва ретро микс 1-2 път и седмично, както прави Вероника. Така ще да дойде деня, да си го пуснеш радиото, да слушаш 1-2 часа. Ако има винаги ретро, според мен много бързо ще ни омръзне..

EDIT: Ретрото в 6 без 10 по радио Вероника започна. Пускайте радиата...

А
Последна промяна 2 на ShukiBG, променена общо 16 пъти
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 16 Авг 2019, 17:42

Нямам средствата иначе бих създал такова радио и то би се слушало много.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 16 Авг 2019, 20:21

ShukiBG написа:От вчера забелязвам промяна в плейлистата на Вероника. Пуска много песни, които преди ги нямаше. Има нови, има и стари, но така има разнообразие. Пускат от песните, които си излъчва винаги и през 2-3 друга (понякога има по-голям интервал), която от много време не е пускана по Вероника или пък изобщо не е пускана. Вчера имаше джингъл, в който честитяха на именниците (преди не се сещам да е имало). Верониката не пускаше музика от Пайнера, а тази сутрин към 4:20 засвири Капитана на Анелия. Засега положението е много добре. И ретро микс ще има в 6 без 10. Дано винаги вече да е така, а не само през лятото....

EDIT: В момента отново свири Пайнера (Анелия - Капитана)..

Да нямаш предвид песента на Анелия и Дамян Попов - Копакабана? Тази песен отдавна я пускат, пускали са я и по радио Фреш даже. Не е нещо ново. Без музиката на Пайнер не става. Между другото, мен лично ме дразни прекаленото наблягане на гръцката и сръбската музика не само по Вероника, но и по Веселина. Бих искал да пускат повече от българската музика, не знам в Сърбия и Гърция изобщо да пускат българска музика, а не мисля че нашата музика отстъпва чак толкова на тяхната. Не знам и как Пайнера е навит музиката му да се излъчва само по Веселина, след като в момента вероятно не повече от 25% от програмата на Веселина е музика на Пайнер, а никъде другаде не се пускат неговите песни. Не знам каква договорка имат.
Радио Вероника е излишно според мен в сегашният си вид. Ако не могат да уредят да пускат и песни на Пайнер по-добре да го закрият и да пуснат нещо друго. Може да си разноообразят плейлиста и с малко поп и денс хитове, както по Веселина.
По Веселина има ретро микс вечер от 23 часа, но и там две трети от музиката е гръцка и сръбска. Според мен в ефира липсва радио изцяло за народна музика, не знам защо никой до сега не го е направил, според мен би имало интерес, като се има предвид колко такива телевизии има.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 16 Авг 2019, 21:20

secet написа:
ShukiBG написа:От вчера забелязвам промяна в плейлистата на Вероника. Пуска много песни, които преди ги нямаше. Има нови, има и стари, но така има разнообразие. Пускат от песните, които си излъчва винаги и през 2-3 друга (понякога има по-голям интервал), която от много време не е пускана по Вероника или пък изобщо не е пускана. Вчера имаше джингъл, в който честитяха на именниците (преди не се сещам да е имало). Верониката не пускаше музика от Пайнера, а тази сутрин към 4:20 засвири Капитана на Анелия. Засега положението е много добре. И ретро микс ще има в 6 без 10. Дано винаги вече да е така, а не само през лятото....

EDIT: В момента отново свири Пайнера (Анелия - Капитана)..

Да нямаш предвид песента на Анелия и Дамян Попов - Копакабана? Тази песен отдавна я пускат, пускали са я и по радио Фреш даже. Не е нещо ново. Без музиката на Пайнер не става. Между другото, мен лично ме дразни прекаленото наблягане на гръцката и сръбската музика не само по Вероника, но и по Веселина. Бих искал да пускат повече от българската музика, не знам в Сърбия и Гърция изобщо да пускат българска музика, а не мисля че нашата музика отстъпва чак толкова на тяхната. Не знам и как Пайнера е навит музиката му да се излъчва само по Веселина, след като в момента вероятно не повече от 25% от програмата на Веселина е музика на Пайнер, а никъде другаде не се пускат неговите песни. Не знам каква договорка имат.
Радио Вероника е излишно според мен в сегашният си вид. Ако не могат да уредят да пускат и песни на Пайнер по-добре да го закрият и да пуснат нещо друго. Може да си разноообразят плейлиста и с малко поп и денс хитове, както по Веселина.
По Веселина има ретро микс вечер от 23 часа, но и там две трети от музиката е гръцка и сръбска. Според мен в ефира липсва радио изцяло за народна музика, не знам защо никой до сега не го е направил, според мен би имало интерес, като се има предвид колко такива телевизии има.

Да имам предвид Копакабана (моя грешка). Освен песента на Анелия има и други чужди, които преди са пускали и нови, които не съм ги чувал и не знам как се казват. Според мен е по-добре, че не се излъчва музика от пайнер по Вероника. По-добре ми е да чуя друга чалга музика, пайнера не ми харесва много. Максим от Hit Mix е много добре. Софи Маринова, Азис, Тони Стораро са си достатъчни за една станция, която е насочена към етно музика. Верониката има хубави ритми, които Веселина няма. Аз като ще слушам балканска музика, ще слушам такава, а не както Веселина по което слушам всякаква чужда музика. Верониката си е много добре. Покритието е супер, звукът е страхотен, музиката е балканска и добре подбрана. На мен това ми трябва....

Според мен музиката е по-подбрана при Вероника (много повече ми харесва от Веселина), докато по Веселината са все някакви известни, омръзват ти бързо, те имат разнообразие и им е лесно да дърпат всякакви песни от Пайнера, който всеки ден имат нови...

Има едно радио, което излъчва само народна музика. Това е Фолк Радио Айтос...
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2019, 07:16

А по Вероника има ли хитове тип деспасито или байландо?
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Авг 2019, 12:31

BigBrother написа:А по Вероника има ли хитове тип деспасито или байландо?

Това сарказъм ли е?
В смисъл звучи като злобно подмятане тип омраза...

За твое сведение, Деспасито е произведение с отлично качество, една от най-обичаните и популярни песни на всички времена.
Използван компютър: Ryzen 5 2500U, Radeon RX 560X, Windows 10 1909, 4K 3840х2160 LG 24UD58-B монитор
игнорирани тролове: Stani, ЖОРО, BigBrother
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2019, 12:34

Нямам нужда от твоите сведения. Запази си ги за себе си, ако обичаш.
Попитах дали има хитовете, които звучат свежо, защото Вероника не съм го пускал от години. Веселина имат колаборация от стилове, та въпросът ми беше дали е така и при Вероника.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Авг 2019, 12:37

BigBrother написа:Нямам нужда от твоите сведения. Запази си ги за себе си, ако обичаш.
Попитах дали има хитовете, които звучат свежо, защото Вероника не съм го пускал от години. Веселина имат колаборация от стилове, та въпросът ми беше дали е така и при Вероника.

Не ми е известно Вероника да въртят нещо различно от местен балкански поп-фолк.

Деспасито е регетон, латино-поп.
Използван компютър: Ryzen 5 2500U, Radeon RX 560X, Windows 10 1909, 4K 3840х2160 LG 24UD58-B монитор
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 17 Авг 2019, 12:39

BigBrother написа:А по Вероника има ли хитове тип деспасито или байландо?

Понякога пускат деспасито. Има и готини хитове от миналите години, които не ги пускат много и така става много приятно по едно време да чуеш някакъв не много известен хит от миналите години. От време на време има и такива хитове, но са много малко и не ги пускат много. Забелзал съм, че Вероника и Веселина пускат Криско, което много ме дразни. По Веселина всяка 3-4-та песен е хитова. Точно заради това предпочитам Вероника. Като ще слушам балканска музика, слушам Вероника, когато ще слушам хитове, слушам City или Витоша. Манджа не обичам да слушам. Веселината е добре вечерта, когато хората избират музиката. Тогава ги няма тези хитове, които звучат през другото време...
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 17 пъти
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2019, 12:41

Явно и при Вероника има някаква промяна. Благодаря за отговора :)
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Авг 2019, 12:46

BigBrother написа:Явно и при Вероника има някаква промяна. Благодаря за отговора :)

Веселина въртят народна музика и поп-фолк. Вероника предимно поп-фолк. Това 95% от времето.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 17 Авг 2019, 13:00

Джорджи™ написа:
BigBrother написа:Явно и при Вероника има някаква промяна. Благодаря за отговора :)

Веселина въртят народна музика и поп-фолк. Вероника предимно поп-фолк. Това 95% от времето.

Те Веселината пускат народна музика, ама както е положението, по-добре да не пускат. Знам им народните песни наизуст. Всяка сутрин в 5 има народна музика (хайде там са любими народни песни и танци, обаче на всеки кръгъл час на Честито, не могат да кажат това) и песните са все едни и същи. Да си разнообразят народните песни и тогава да пускат. Толкова много народни песни има, а те все едно и също пускат. Нищо против народната музика, ама как може все да се въртят едни и същи песни. Вероника не пуска народна музика, но все добавя нови песни (бг чалги, сръбски, гръцки, дори и понякога турски, преди бяха качили нова турска балада), които са излезли скоро...
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 17 Авг 2019, 13:19

Нали требе да се плащат авторски права за нови песни бре :D, за това се върти едно и също!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Авг 2019, 16:43

ShukiBG написа:
Джорджи™ написа:

Те Веселината пускат народна музика, ама както е положението, по-добре да не пускат. Знам им народните песни наизуст. Всяка сутрин в 5 има народна музика (хайде там са любими народни песни и танци, обаче на всеки кръгъл час на Честито, не могат да кажат това) и песните са все едни и същи. Да си разнообразят народните песни и тогава да пускат. Толкова много народни песни има, а те все едно и също пускат. Нищо против народната музика, ама как може все да се въртят едни и същи песни. Вероника не пуска народна музика, но все добавя нови песни (бг чалги, сръбски, гръцки, дори и понякога турски, преди бяха качили нова турска балада), които са излезли скоро...

Сигурно и заради това не искат ДАБ+. Искат да си развяват байряка както им е кеф, пък слушателите кучета ги яли.

С ДАБ+ ще дойдат нормални радиа и тези, които сега си правят какво искат, вече ще трябва да се променят наистина.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 17 Авг 2019, 18:32

Джорджи™ написа:С ДАБ+ ще дойдат нормални радиа и тези, които сега си правят какво искат, вече ще трябва да се променят наистина.

:D :D :D Бисер след бисер...
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 17 Авг 2019, 18:36

Stani написа: :D :D :D Бисер след бисер...

Ти трябва да се прегледаш :D :D

КЪМ МОМЕНТА НЯМА ИЗЛЪЧВАНЕ НА ЦИФРОВО РАДИО НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ ПОРАДИ НЕЗАВИСЕЩИ ОТ НАС ОБСТОЯТЕЛСТВА! НАДЯВАМЕ СЕ В НАЙ-КРАТКИ СРОКОВЕ ДА СТАРТИРАМЕ ИЗЛЪЧВАНЕТО.

https://dab.bg/
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Авг 2019, 18:45

Джордже, ти си за преглед брато, не Стани. Обсебен от идеята ДАБ. Поне с такова впечатление оставам от за съжаление активността ти в този форум. Във всяка тема. Една свекърва не мисли толкова какво прави синът й със снахата, колкото ти за тоя пуст ДАБ.

Назад към