Радио Nova News - Гледай колкото можеш, слушай, колкото искаш!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Re: Радио Novanews

Мнениеот viliqnko.petkov » 12 Авг 2019, 20:59

Тази вечер като сканирах за станции, Нова нюз не излъчва новини в 19. Така че една "телевизия" на честотите по-малко...
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 13 Авг 2019, 08:13

Тая сутрин си има звук от Нова Тв.
Аватар
energy.evgeni
Нов
Нов

Мнениеот energy.evgeni » 02 Окт 2019, 18:05

аз го хващам в стара загора на 101.4 от предавателя в Момчилград
https://mega.nz/#!XU5DXawR!sePRC3OzNexugKrfH7GEzkI1Xzjsj5FsEp7SVg5u_x8
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 28 Юни 2020, 19:31

Защо на радиоканала "RADIO NOVA", NovaNews замества Авторадио? :rtfm
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 24 Юли 2020, 13:32

Джорджи™ написа:Между 11:13 и 11:17 пуснаха Taylor Swift - Shake It Off.
По друго радио не съм я слушал.

Добър музикален подбор като цяло.

Дават я и по Авторадио
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 24 Юли 2020, 15:02

Дам. Нелошо парче.
Освен по двете станции, тази песен я чувах и по Енерджи, както и по дъ войс радио.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 24 Юли 2020, 15:05

BigBrother написа:Дам. Нелошо парче.
Освен по двете станции, тази песен я чувах и по Енерджи, както и по дъ войс радио.

Възможно е! :)
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Бъдещето на радио Нова нюз

Мнениеот predavatel » 04 Сеп 2020, 22:36

Радио Нова нюз вероятно скоро ще се излъчва на други честоти. Кое радио ще замине - Витоша, Magic, The Voice? И какво ще стане със сегашните честоти на Нова нюз, може би Авторадио?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Бъдещето на радио Nova News

Мнениеот ShukiBG » 04 Сеп 2020, 22:55

@predavatel

Не те разбрах ? Радио Nova News ще се отцепва, ли от Фреш Медиа България ? Според мен на мястото на Nova News, aко е така както казваш - ще стартира Сити, преди Сити си имаше например във Велико Търново, а и нали трябва да има конкуренция от Слънчев бряг на радио Леш :D
Интересно, дали в Разград ще цъфнат радио Витоша, радио The Voice и малко вероятно Magic FM ? Досегашния собственик знаем кой беше и хубаво подсигури ефира на Кърджали и Смолян като стартира цели 3 програми (Veselina, Vitosha, The Voice), да видим дали новият ще залага на Разград :Happy
Надали Домусчиев ще иска неговите футболисти в Разград да слушат Манджой или Веселина, поне един The Voice се надявам да ни пусне :D
Радио Нова Нюз няма ли да си остане съвместен проект с Фреш Медиа България или ще се премести в другата медийна група ? За честотите на Нова нюз при смяна съм почти сигурен, че ще е Сити, където си има Сити е възможно да се пусне Авторадио. Ако има замяна най-големият фен на Авторадио от форума @MCKristiyanPro ще е най-големият късметлия, ако му сервират неговият фаворит Авторадио....

А защо си изброил само трите радиа, тоест Веселина отсъства ? Няма, ли опасност за Веселина ? Според мен в Югоизточна България могат преспокойно да си пуснат Нова нюз на мястото на Веселина, там безпорен ефирен лидер си е Хит Радио Ултра...

EDIT:
Само на мен, ли ми се струва,че долу на снимката има промяна ? Преди сякаш лого-тата бяха повече и там май имаше такова на радио Нова нюз - еми честито, светкавично е премахнато, разбира се ако е имало такова преди и не ми се е струвало (на Авторадио не е имало, но на Нова нюз сякаш имаше):
https://prikachi.net/image/KeyWQ
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Re: Бъдещето на Радио Нова нюз

Мнениеот predavatel » 05 Сеп 2020, 00:41

Никой официално не го е казал, но то се подразбира - след като Нова ТВ има собствени честоти, най-вероятно ще си ги ползва, вместо да е "под наем" при конкуретната радиорупа. Веселина не споменавам понеже е сред лидерите по рейтинг и не вярвам да я развалят, по-вероятно да и добавят още някоя честота ако могат.

Авторадио и Нова Нюз официално не са собственост на Фреш Медиа България, а на РТЕ-НЕТ, която е на същия адрес. В рекламните тарифи вървят заедно с Радио 1, БГ радио и т.н., но сайтовете им не са свързани.
pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 05 Сеп 2020, 06:46

Не гадайте.
Авто и Нова нюз са си част от Фреш медия. Ако нещо ще се случва, то скоро ще разберем.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Сеп 2020, 07:52

A дали пък няма да закрият Нова нюз ? Вместо да поддържат тяхно радио, могат примерно в 12 и 19 часа да пускат новините на Нова тв, но това ще е доста гадничко, 30мин новини по The Voice :D
За какво им е изобщо Нова нюз ? Най-добре Нова да съществува само под формата на телевизия, радиото толкова ли им е приоритетно ? Ако ще правят развитие, то първо трябва да се започне от Дъ Войс и Витоша, интересно ми е дали като при предишния собственик, дали и новия
ще си набележи 2-3 града, в които да вървят голяма част от програмите на радиогрупата...
Иначе наистина ще се прави нещо с Нова нюз, щом вече логото го няма отдолу, нищо чудно да го закрият. Музиката от Витоша и Дъ Войс си е достатъчна, не си струва заради тв емисиите и 1-2 предавания да се прави развитие на такова радио. Веселина и без това си е лидер, а и си е на общ политематичен профил, иначе с Нова нюз ще се препокриват, както е сега при Авторадио (с неясно бъдеще) и Сити, погледнете - Старт ФМ вече дори отива в историята, без дори да е стартирало за Царево, аз обаче имам друга идея - за да им е гадно в Кърджали на мястото на Нова нюз да пуснат една Вероника, че да има конкуренция Веселината :D . Силно се надявам Вероника да се върне в Бургас, макар и с излъчване от Еделвайс :Happy - малко вероятно, но може би не е и невъзможно, сега тя от Варна стига чисто на плажа до Царево (аз съм приемал с РДС там), а като стартира Старт фм/Фреш на 97.4, слушането на Вероника ще стане почти невъзможно, интересно ще е, дано по-скоро кажат - какво ще се прави, че ще препълним темата със загадки :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Сеп 2020, 13:04

Веселината няма да я барат според мен, при другите обаче е по-интересно. NovaNews има шансовете да се прехвърли на Нова изцяло при другите радия, Авто къде отива след това е също интересно. Двете досега не са били огромна част от Фреш Медия, а от РТЕ-НЕТ, като имат по-скоро партньорство с тях! Вероника обаче няма шансове да се завърне за Бургас,това е повече от сигурно! Ако от Фреш Медия решат да пуснат нещо тук, ще бъде по-скоро Сити, за което също не се знае колко е вероятно да се случи. :-\ 97.3 за Вероника е огромна алтернатива за района и най-вече за местата с изглед към Североизток. ;) Жалко, че "умниците" от СЕМ и КРС, както и турците затиснаха 98.6 от двете му страни със съответно The Voice и ТРТNagme.. :(
Та, иначе по темата, ще бъде интересно да разберем какво следва да се случи с бившите BSS! ;) Ако NovaNews обаче трябва да прехвърлят и честоти, значи някое от 3-те (пак казвам едвали Веселина ще влезе в тази графа) ще го отнесе грубо и може би дори смъртно. :-\ Времето ще покаже! ;)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Сеп 2020, 13:28

Авто и Нюз са честоти на Фреш медия :) Нямат общо с Нова.
Скоро може да има информация, ако изобщо нещо ще се случва.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 05 Сеп 2020, 19:56

Каквото дойде, но "Гласът" е изцяло музикално радио според мен, но софиянци си го знаят, а дали им е любимо, не мога да кажа, радио като радио е според мен, във Варна не го хващаме, но дали ще има нова честота за него, не знам!
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 05 Сеп 2020, 22:19

А не може ли просто Нова ТВ да си купят радио Нова Нюз и да не се занимават повече? Или пък да си продължат както досега, то и без това мисля че Нова ТВ продават рекламите на Сити ТВ, освен на Дъ Войс, така че едва ли ще има толкова голям проблем да си сътрудничат, въпреки че са конкуренти в някои отношения.
user4free
Нов
Нов

Мнениеот user4free » 06 Сеп 2020, 12:11

Какво значи „Нова да си купят Нова нюз“? Независимо от имената на сформираните медийни групи, просто Нова преди години започна да използва техническото обезпечение и услуга на тогавашните Комюникорп за марката радио Нова Нюз, тъй като така е по-лесно при положение, че тогава не са разполагали със собствена техника за реализиране на проекта, а през годините са били устойчиви медийни партньори в много отношения с радиогрупата.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 08 Сеп 2020, 01:28

През нощта (сега) по Нова Нюз дават друг тип музика - без вокал и дълга - като спокойна музика за през нощта.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 08 Сеп 2020, 06:15

Не е нещо ново. От месеци има подобни песни през нощта.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 10 Сеп 2020, 14:02

user4free написа:Какво значи „Нова да си купят Нова нюз“? Независимо от имената на сформираните медийни групи, просто Нова преди години започна да използва техническото обезпечение и услуга на тогавашните Комюникорп за марката радио Нова Нюз, тъй като така е по-лесно при положение, че тогава не са разполагали със собствена техника за реализиране на проекта, а през годините са били устойчиви медийни партньори в много отношения с радиогрупата.

Еми просто радиото да си премине официално към групата на Нова ТВ.

Назад към