Радио Nova News - Гледай колкото можеш, слушай, колкото искаш!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
megan.woodmansee
Нов
Нов

Re: Бъдещето на Радио Нова нюз

Мнениеот megan.woodmansee » 12 Сеп 2020, 14:08

@predavatel
Какви честоти ще заменят Нова Нюз?
user4free
Нов
Нов

Мнениеот user4free » 12 Сеп 2020, 15:40

Да прекръстят Канал 3 на Нова Нюз тв и ще станат „чудеса“. Но бившият „собственик“ на Канал 3, сега ген. директор в Нова разчита на изграденото име Канал 3.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 29 Окт 2020, 22:00

Интересно е, каква е съдбата изобщо на радиостанциите на Нова Броадкастинг Груп (Веселина, Витоша, Дъ Войс, може би и Нова нюз). Доколкто чувам, Домусчиев продава Нова Броадкастинг Груп, а купувача според една статия е някакъв сърбин. Мечтите ни за развитие на покритие на някоя от радиостанциите, вече лека-полека се изпраряват. Шиши успя да си набута всички радиостанции (без Меджик ФМ) в Родопите (Кърджали и Смолян), а за нас в другите градове останаха трънки. Дали пък, където няма Веселина, тя ще зазвучи на честотата на друга радиостанция от групата :D (това е възможно най-лошия сценарий)...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Дек 2020, 18:03

Възможно ли е, когато Канал 3 стане ТВ Nova News да се премине по модела на България Он Ер (транслиране на програмата по радиото 1:1)?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Дек 2020, 18:11

BestRadio написа:Възможно ли е, когато Канал 3 стане ТВ Nova News да се премине по модела на България Он Ер (транслиране на програмата по радиото 1:1)?

Какво да му транслират ? Тези хора създават новинарски канал с новини само на кръгъл час, нямаме нужда от това - програмата на Поручик си е напълно достатъчна, а и появата на новини на 30мин след възстановяването на икономическата обстановка напълно ще обезсмисли съществуването на радио Нова нюз. Най-добре ще е по радиото да се транслират новините на кръгъл час, 2-3 предавания макс и всичко друго да е регионални новини от радиото на 30мин - не си представям как биха могли да грабнат иначе слушатели без регионални новини по радиото. Сега се наблюдава един провал при новините на БТВ Радио - правят отделни новини по радиото и казват същите национални от тв-то - толкова, ли не се сещат да грабнат аудиторията с регионални новини, трафик и актуални температури като Фокус ? Нищо чудно ако стане копие на БГ Он Ер - поне музиката да е приятна...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 03 Дек 2020, 19:14

ShukiBG написа:
BestRadio написа:Възможно ли е, когато Канал 3 стане ТВ Nova News да се премине по модела на България Он Ер (транслиране на програмата по радиото 1:1)?

Какво да му транслират ? Тези хора създават новинарски канал с новини само на кръгъл час, нямаме нужда от това - програмата на Поручик си е напълно достатъчна, а и появата на новини на 30мин след възстановяването на икономическата обстановка напълно ще обезсмисли съществуването на радио Нова нюз. Най-добре ще е по радиото да се транслират новините на кръгъл час, 2-3 предавания макс и всичко друго да е регионални новини от радиото на 30мин - не си представям как биха могли да грабнат иначе слушатели без регионални новини по радиото. Сега се наблюдава един провал при новините на БТВ Радио - правят отделни новини по радиото и казват същите национални от тв-то - толкова, ли не се сещат да грабнат аудиторията с регионални новини, трафик и актуални температури като Фокус ? Нищо чудно ако стане копие на БГ Он Ер - поне музиката да е приятна...

Само музиката да не пипат и да я развалят, голяма част от песните на БГ Он Еър и Фокус не са популярни.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Дек 2020, 20:11

Това е готиното за мен по Фокус. Име нелоша музика, много се радвах преди, когато много пускаха Katy Perry - Swish swish (максималната сила на звука не ми стигаше :D ). Иначе вчера след коледния им джингъл чух готина руска/украинска новогодишна песен, която изобщо не е известна, но звучеше добре в ефира им за слушателите в Молдова, но аз също й се радвах :D - Люда Харт - Novyy God. По Нова нюз и Авторадио си вървят световни хитове, по Авторадио ме дразни ротацията на някои песни, вероятно и при Нова нюз сега е така, защото са с един и същ музикален редактор...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 05 Дек 2020, 00:44

Swish Swish преди често я пускаха и по Сити и по-рядко по Фреш и Енерджи.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Радио Nova News (бъдеще) - Гледай колкото можеш, слушай, колкото искаш!

Мнениеот ShukiBG » 05 Дек 2020, 10:09

elman22 написа:Swish Swish преди често я пускаха и по Сити и по-рядко по Фреш и Енерджи.

Да, за Сити каза и един друг колега от Бургас - явно доста фенове от форума е имало на тази песен, щом на всеки знае къде, колко и къде се е пускала :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 04 Яну 2021, 14:11

Заради старта на телевизионния канал Nova News реших малко да послушам радиото да чуя дали препредава телевизията. В 14 часа има кратка емисия новини с Методи Владимиров (водещ на новините на Нова тв), добре, че не излъчва новините на тв Nova News, че не съм съгласен с това да се ретранслира телевизия по радиото както е Радио Европа, която сега излъчва Новините сега.
Според мен на Nova News са достатъчни сутрешния блок, новините в 12 и 19 на основния тв канал, през останалото време - богата музикална селекция.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Яну 2021, 00:24

Аз лично мисля, че като ще е новинарска радиостанция, е правилно да има кратки новини на кръгъл час от 7 до 23часа например, а новини от телевизията само в 9, 12, 19 и 23часа. Ах, къде е радиото на Поручик, къде са тези - добре, че беше Поручик да ни създаде качествена програма, иначе
щяхме да се гордеем, че имаме новинарски радиостанции с по 4-5 емисии новини на ден. Аз съм категоричен - ПО-КАЧЕСТВЕНА новинарска радиостанция в България от Фокус няма, като гледам - няма и да има (повечето юзъри тук не са фенове, но това, че Фокус са си лидер си е факт и тук не се съгласявам, че си е лично мое мнение)..
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

daniel359
100+
100+

Re: Радио Nova News - Гледай колкото можеш, слушай, колкото искаш!

Мнениеот daniel359 » 06 Яну 2021, 17:14

Аз съм против "радиостанции", които излъчват телевизионно съдържание, това само допълнително обезличава радиоефира. Дано радио Витоша да си остане.

Назад към