Радиостанциите, останали в историята

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
nasko-burgas
Нов
Нов

Re: Радио в историята

Мнениеот nasko-burgas » 18 Окт 2020, 08:48

:D В Бургас ми липсват радио Южен бряг,Гларус и местните офиси на ФМ+,Веселина,Атлантик което почна с българска естрада година преди БГ радио,нощния блок по радио Мая!Изобщо 90 година на миналия век!
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 20 Окт 2020, 01:17

във град Варна ми липсват радиата Канал Ком радио Браво имахме радио Галатея или Атлантик и Алфа Радио .

най ме радваше канал Ком.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 27 Окт 2020, 23:43

Локалното радио наистина е в историята, защото малкият и средният бизнес са тотално убити към момента. Ако започне възстановяване, то ще трае поне 10 години при последователна политика за поощряване на такъв тип предприемачи. Power FM смея да твърдя, че и до днес си остава пример за организиране на успешни кампании на местно ниво, на мен ми липсва плейлистът като стилистика такъв, какъвто беше в началото на програмата (около юни-юли 2011), като от 2014 до преди година той звучеше прекалено разнопосочно и вече не ми допадаше. Адмирирам, че сега се завръща донякъде онова настроение, с което се правеше музикалната схема на радиото преди години. Вероятно и Катра е окей, но там мисля ,че няма някаква огромна промяна в звученето, че чак и в историята да го пратим като периодика :D Иначе, ако позволиш да не се спираме само на провинцията, Pro FM беше един доста сполучлив опит (с малки изключения)...
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 28 Окт 2020, 11:57

В България радио бизнес не съществува, а държавата иска да получава приходи от този бранш. Убива всякаква инициатива, за да си допълни бюджета със суми, чиито размер е несъществен на общия фон.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 04 Ное 2020, 20:30

Обаче, замисли се - в радиата една част от хората вършат елементарни неща по елементарен начин, за да вземат елементарни пари. Оказва се, че тези неща далеч не са за елементарни душици и като контрапункт се сещам за "Мила" със звученето от 2007 до 2009. Този плейлист набра бързо популярност, защото музикалният редактор застана наравно със слушателите, чел съм огромни дискусии за разни албуми, групи и т. н., в които и той се е включвал (а и тук май има регистрация). Това беше един меломански проект за ценители. На мен ми беше може би една идея по-бутиково радиото, но е факт, че чухме огромно количество записи, които звучаха тогава за пръв и последен път в ефир. Използвам случая да благодаря на този човек, наистина съм слушал с огромен интерес, като особено разнообразно звучене имаше около Коледа в края на 2008... Другият проект с подобен заряд беше Дарик 18, от края на юли 2011 го слушах, та чак до март 2013, и още от началото направи впечатление енергията, с която оставаш, когато си на честотата му. Да, това радио не следваше принципи, но пък очевидно и ушевадно се правеше с изключителна тръпка и огромен заряд. Радиото, в което се инвестират емоции и чувства, е безвъзвратно изгубено на този етап. Всъщност, аз съм забелязал, че точно това представляват звездите на малките местни програми - ентусиасти, които наистина се вълнуват от това как ще си свършат работата и са сигурни, че ще са доволни от резултата.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Радиостанциите в сянка

Мнениеот Stani » 09 Яну 2021, 13:16

Ретро Парти със Боби Цанков
RADIO SIGNAL+
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 09 Яну 2021, 21:47

Мдаа, най-неотразим обаче беше в Хит 7 (по-късно радио "7 дни"), където поздравяваше най-редовно слушателите със Sabrina - Boys :D Иначе, радиото не беше лошо, из София го засичах по заведения и изобщо си беше малко аматьорски, но добре направено.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 13 Яну 2021, 23:05

Историята на Сигнал плюс
SKY_FM
Нов
Нов

Мнениеот SKY_FM » 14 Яну 2021, 20:28

Ретро радио, макар че не беше регионално, каквато е темата.
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Re: Радиостанциите, останали в историята

Мнениеот ilkobg » 16 Яну 2021, 17:36

Мен ме кефиха Южен бряг и Гларус определено създавах много добро настроение през лятото по Южното черноморие. От софийските радиа Тангра от периода когато бе Гласът на София и Хот ФМ...
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 23 Яну 2021, 21:50

ilkobg написа:Мен ме кефиха Южен бряг и Гларус определено създавах много добро настроение през лятото по Южното черноморие. От софийските радиа Тангра от периода когато бе Гласът на София и Хот ФМ...

За Гларус не мога да коментирам, но за ЮБ и HOT FM мога да кажа, че бяха много свежи и актуални за времето си CHR, които дори в наши дни, ако съществуваха щяха да са лидери по аудитория.
Аватар
ilkobg
Нов
Нов

Мнениеот ilkobg » 28 Яну 2021, 18:22

BestRadio написа:За Гларус не мога да коментирам, но за ЮБ и HOT FM мога да кажа, че бяха много свежи и актуални за времето си CHR, които дори в наши дни, ако съществуваха щяха да са лидери по аудитория.

Да да ЮБ беше по-добро... въобще Бургас има успехи с локалните радиа... ЮБ, Гларус, Мая, Power...

Назад към