Не харесвам БГ Радио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
avanteex
100+
100+

Не харесвам БГ Радио

Мнениеот avanteex » 28 Ное 2020, 02:25

здравейте ,

само мен ли ме дразни една подробност че БГ Радио като кажат девиза си мотото или как се нарича " само Българска музика "

и веднага след като го кажат следва песен на английски език?!

само аз ли си мисля че дори Българският певец или състав да има песни на Български и английски език, по БГРадио трявба да звучат

само песни на Български език , кога сте чули по английско радио да кажат " само английска музика " и оп да пуснат песен на чист
Български език ......

не знам за вас но мен това много ме дразни.
sewer
100+
100+

Re: не харесвам БГ Радио

Мнениеот sewer » 28 Ное 2020, 08:41

И аз съм си го мислил това. Прав си!
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 28 Ное 2020, 11:36

Аз не го слушам, но лично не намирам проблем в това. Българската песен си е българска, предвид, че идеята им е да пускат всичко, което е създадено тук, дори и да е на английски език.

Мисля, че има далеч по-малоумни моменти из нашия ефир от това, като например по радио 1 след техния слоган и джингъл "Класическите хитове" да тръгне BTS ft. Halsey - Boy With Luv.. :D
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 28 Ное 2020, 12:12

Всеки има право на мнение,но на мен ми харесва БГ радио.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 28 Ное 2020, 12:18

Песните са правени в България, дори и да не се изпълняват на български език. Не виждам никакъв проблем в това.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 28 Ное 2020, 12:41

Има огромен проблем, далеч по-различен от този. Няма ефирна българска радиостанция, която да представя само българска музика (на български език, но като се замисля не се досещам каква друга музика, освен българска би звучала например по Фолк Радио Айтос). Много е жалко, че съществува такова радио на име ,,БГ Радио”, което е частно, трябва да пуска само БГ музика, а няма покритие в някои областни центрове, че дори и нямат желание да имат (за Силистра уж се отказаха, после пак взеха честотата и в крайна сметка с едно отвратително покритие на 89.9 от Силистра се водят, че имат покритие - това радио сигурно никога няма да цъфне в градовете Разград/Търговище/Кърджали, изобщо не участваха на конкурсите за тези градове и знаем защо - напълно са изоставени бг слушателите в тези региони). Такова радио не трябва да съществува при нас, всички радиостанции трябва да пускат БГ музика, просто голяма част от слушателите са слепи и затова няма промяна. Изпълнители искаха някакъв процент да се пуска БГ музика по всички радиостанции, не разбирам какво се случва с това сега. Това с английската музика по БГ радио е много лошо, лично съм слушал такава музика по това радио, което рядко го слушам, но според мен песни, в които се пеят на няколко езика, имат място в радиото - за пример Дара Екимова и Искрата, но песента на Поли Генова, която е изцяло на английски, няма място в радиото. Проблемът не е това, проблемът е, мисленето на хората - като искали БГ музика щели да слушат БГ Радио -> поредната неповторима българска простотия -> гърци, сърби и турци пълнят плейлистите на всички радостанции с музика на техния език, ние сме тръгнали да слушаме музика от всички краища на света по дупките/лошата пътна инфраструктура на една част от страната...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 28 Ное 2020, 13:10

Според мен трябва да има такова радио, но да е на БНР, а не частно и да се излъчва на повече места. Иначе БГ Радио го слушат доста по-възрастни хора.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 28 Ное 2020, 13:14

elman22 написа:Според мен трябва да има такова радио, но да е на БНР, а не частно и да се излъчва на повече места. Иначе БГ Радио го слушат доста по-възрастни хора.

Напълно съм съгласен с теб ! Трябва да има радио на БНР както за БГ поп, така и за БГ народна музика - сегашното БНР Христо Ботев е напълно излишно радио, вместо него трябва да се създадат три програми - за народна музика, за бг поп и една само за новини. За БГ радио - сутрешното им шоу, предполагам известно или само се опитват да го изкарат такова с наградите ,,Стартер” ми е много сухо и скучно някак си, водещите говорят на пълна тишина, без да има музика за фон - същото и по Витоша, но то е по-интересно...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 28 Ное 2020, 13:21

elman22 написа:Според мен трябва да има такова радио, но да е на БНР, а не частно и да се излъчва на повече места. Иначе БГ Радио го слушат доста по-възрастни хора.

БНР има интернет програма "Бинар" за БГ поп музика.
И аз съм съгласен за повече българска музика в нашия радиоефир.
А всеки делник в 13 ч. по "Фокус" има предаване само за БГ музика.
Последна промяна 1 на viliqnko.petkov, променена общо 28 пъти
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 28 Ное 2020, 13:22

viliqnko.petkov написа:

Ти сам каза интернет. ;)
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 28 Ное 2020, 13:26

elman22 написа:
viliqnko.petkov написа:

Ти сам каза интернет. ;)

Да де, щото се излъчва само в интернет, а не ефирно.
Няма лошо да има трета национална програма на БНР - да има повече БГ музика, но трябват честоти, нищо чудно да се излъчва по DAB. Сега си има БНР Топ 20.
Преди години се знаеше, че БНР София ще стане национално младежко радио, но явно това не е на дневен ред...
Последна промяна 1 на viliqnko.petkov, променена общо 28 пъти
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 28 Ное 2020, 13:28

viliqnko.petkov написа:А всеки делник в 13 ч. по "Фокус" има предаване само за БГ музика.

Вече го няма - явно са приключили с него вече, иначе има хубава БГ музика по радио Фокус в предаванията ,,За честта и славата на България” и ,,Изгрей зора на свободата” - там дори хубава народна музика съм слушал...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 28 Ное 2020, 14:06

явно се получава така , че другите държави по си държат патриотично и имат основно само музика на техният език в радиата и тв, да разбира се когато поканят в някое специализирано предаване чуждезстранен певец може на чужд език , примерно в турска тв съм виждал в ютуб клипове как са канали Теодора чалгарката с техния турски певец някакъв дует , но само тогава иначе само тяхна музика по радия и тв, а си имат няколко специални радия само за английска музика ,но никъде не казват да речем " по нашето радио и тв пускаме само турска музика " и да се чуят след това обещане някоколко чужди песни на друг език ...
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 29 Ное 2020, 09:29

avanteex написа:явно се получава така , че другите държави по си държат патриотично и имат основно само музика на техният език в радиата и тв, да разбира се когато поканят в някое специализирано предаване чуждезстранен певец може на чужд език , примерно в турска тв съм виждал в ютуб клипове как са канали Теодора чалгарката с техния турски певец някакъв дует , но само тогава иначе само тяхна музика по радия и тв, а си имат няколко специални радия само за английска музика ,но никъде не казват да речем " по нашето радио и тв пускаме само турска музика " и да се чуят след това обещане някоколко чужди песни на друг език ...

Просто голяма част от българската музика не става, много рядко има изключения.
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 29 Ное 2020, 15:39

Това според мен се дължи че, някой радио станции се ограничават до определени стилове музика , само рок само диско само фолклорна само чалга само джаз, ако всяко радио пуска от всички стилове мисля че ще се получи доста , добър букет от бг песни. друг е въпроса че доста от песните са кавъри на известни чуждестранни песни ( няма да ги изброявам ).но това го има във всеки стил музика най-основно в чалгата да речем.но аз много ще се радвам БГ радията да пускат повече оригинални песни това може да стане , след проучването кой е автора кога е издадена песента и т.н те си знаят как ,но да звучат само оригинали може , музиката да е от по стари години но и нова и ще бъде според мен много приятно за слушане.без намеса на чужди песни и да има повече реклами по радията на продукти родно производство също да се съживи малко нашата икономика че за къде сме без приходи...
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 29 Ное 2020, 15:47

avanteex написа:ако всяко радио пуска от всички стилове мисля че ще се получи доста , добър букет от бг песни

Веднага давам пример -> радио Добруджа. За събота/неделя:
до 08:00 - бг поп музика
07:00-11:00 - хитова (български, румънски, световни, но наистина добре подбрани, различни от масовите)
11:00-12:00 - рок музика
12:00-14:00 - Фолклорна магия (любимото ми предаване, ефирно на 91.9 му се радвам и има чудесни хороводни китки)
19:00-00:00 - балканска музика (бг поп-фолк, сръбска, гръцка, турска - трябва да има поздрави по това време, но водещата им била в майчинство)
през нощта съм чувал хубави хороводни китки, а до 07:00 хубава бг поп музика (много съм чувал Стоян Михалев и Виктор - Ревността - много й се радвах рано сутрин на тази песен :D )
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 29 Ное 2020, 15:57

ShukiBG написа:
avanteex написа:ако всяко радио пуска от всички стилове мисля че ще се получи доста , добър букет от бг песни

07:00-11:00 - хитова (български, румънски, световни, но наистина добре подбрани, различни от масовите)
12:00-14:00 - Фолклорна магия (любимото ми предаване, ефирно на 91.9 му се радвам и има чудесни хороводни китки)
19:00-00:00 - балканска музика (бг поп-фолк, сръбска, гръцка, турска - трябва да има поздрави по това време, но водещата им била в майчинство)
през нощта съм чувал хубави хороводни китки, а до 07:00 хубава бг поп музика (много съм чувал Стоян Михалев и Виктор - Ревността - много й се радвах рано сутрин на тази песен :D )

пак казвам да са оригинални но само Български песни , без грам сръбска, гръцка, турска или каквито и да е чужди ....
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 29 Ное 2020, 16:21

ShukiBG написа:

А от националните радиостанции мисля, че и Хоризонт е сравнително добър пример, даже веднъж като го пуснах хванах някакво предаване в което пускаха по-нова музика.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 29 Ное 2020, 16:32

За жалост Поручик си отиде и по Фокус през повечето време има световна музика, а в повечето им предавания е българска музиката. Иначе, когато Поручик беше жив, доста хубава БГ музика имаше, имаше и повече предавания, в които да се пуска хубава бг музика - от бг маршове, че чак до български хороводни китки. Ако беше Поручик все още жив - със сигурност Фокус щяха да са първи сега по бг музика. Иначе за мен БГ радио си е манджа и би трябвало за всеки стил музика да си има часове, а не да е така неправилно наредено/комбинирано...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 01 Дек 2020, 15:53

За мен радиото си е ОК, въпреки че пуска само българска музика. За мен това не значи българоезична музика, а музика от бг артисти. Някои от водещите им са доста неприятни обаче.

Назад към