Радио Огоста-Монтана спряно-тръгва Зи Рок

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 26 Дек 2006, 17:11

Радио "Огоста" - Монтана беше спряно от Комисията за регулиране на съобщенията. Причината е липсата на лиценз. От радиото коментираха, че в момента са в процедура за получаване на лиценз и спирането е е неоснователно.
Радиото не получи честота от СЕМ преди седмица. Честота на "Огоста" беше дадена на Зи Рок...Сещайте се!!!
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 26 Дек 2006, 18:31

е ми като са изгубили конкурса сега какво друго може да стане
нямам нищо в предвид за огоста или кои защо е спечелил ама мисля че всичко си е в реда на нещата, въпреки че не знам кои ще се занимава по това време трябвало е да ги оставят до след празниците
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 26 Дек 2006, 18:57

щом са отпаднали много ясно ,че са незаконни
jikata84
Нов
Нов

Re: Радио Огоста-Монтана спряно-тръгва Зи Рок

Мнениеот jikata84 » 26 Дек 2006, 19:57

[quote=""Freedom""]Радио "Огоста" - Монтана беше спряно от Комисията за регулиране на съобщенията. Причината е липсата на лиценз. От радиото коментираха, че в момента са в процедура за получаване на лиценз и спирането е е неоснователно.
Радиото не получи честота от СЕМ преди седмица. Честота на "Огоста" беше дадена на Зи Рок...Сещайте се!!![/quote]това зна4и ли 4е огоста радио има вероятност да вземе лицензия и да вазтанови изла4ване ?
Pepi_Iv
Нов
Нов

Мнениеот Pepi_Iv » 26 Дек 2006, 20:09

Вижте сега...Не дейте да говорите като ....Като тръгне Зи рок,тогава пиешете тръгна Зи рок,а докато дойде това време,много неща може да се случат...А иначе Огоста радио,е много по хем полезно за народа в Монтана,хем по-хубаво от Зи рок...Хайде чао
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

Мнениеот Dreamwave` » 26 Дек 2006, 21:46

В случая си мисля, че наистина става въпрос за пари, а не за това кое е хубаво и кое лошо. Регулаторните органи направиха така, че в Монтана да няма нито едно местно радио. Нямам нищо против радио Беркк, но все пак то не излъчва от Монтана и няма нищо общо. Глупаво е ефирът в един град да бъде обезличен само от национални вериги. Кажете ми по кое радиото хората от Монтана ще разберат какво се случва в техния град и отново по кое радио ще могат да чуят любима песен, която те са избрали. Не съм защитник на Огоста, Беркк, Зи Рок и т.н. Просто за мен един от водещите фактори при раздаването на линцезии трябва да бъде освен програмен, технически и т.н. и фактора за local radio. Разбира се това си е само мое мнение, но в случая много ясно може да говорим не за спечелване на честоти, а за закупуването на такива.
.. dream on ...
Аватар
Аз съм
Нов
Нов

Мнениеот Аз съм » 26 Дек 2006, 21:59

Щом има чалга умира!!!Според мен това е основният критерий на СЕМкаджиите.Не е тайна,че радио"Огоста"пускаше чалга,а дотук всички линцензирани оператори през тази година се разграничават от тази музика.
КОМУНИЗМЪТ СИ ОТИДЕ СПЕТЕ СПОКОЙНО ДЕЦА!!!И НЕ СЛУШАЙТЕ УПАДЪЧНА МУЗИКА 8)
Pepi_Iv
Нов
Нов

Мнениеот Pepi_Iv » 26 Дек 2006, 22:04

AAAA Бинго!!!И аз така си мисля,че парите играят тук/то каде ли не играяе вече в България/.А иначе,найстина Монтана ще остане без местно радио с регионални новини,което е много зле,ей сега е момента хората да си кажат думата..
А относно чалгата,ще кажа е след като не я харесват как ще си обясните факта ,че поздравителните блокове са най-слушани на това радио и се заливат от поздрави и нещо друго да не мислиш ,че по Беркк не злучи чалга,там дори и през делничният ден през деня дъни чалга вече,което е още по-тъпо...
Аватар
Аз съм
Нов
Нов

Мнениеот Аз съм » 26 Дек 2006, 22:26

Точно в това е проблема,че никой не си признава че се слуша чалга или по-точно нарочно се отрича.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 27 Дек 2006, 04:02

Радио "Огоста" в Монтана бе спряно след 11 години в ефира
http://www.actualno.com

Радио "Огоста", което излъчва от 11 години в ефира на Монтана и региона, бе спряно от Комисията за регулиране на съобщенията, съобщи програмният директор на радиото Пенка Вацкова.

Причина за спирането е липсата на лиценз на радиото. Вацкова коментира, че "Огоста" е в процедура по получаване на лиценз и това не било основателна причина за прекратяване на излъчването.

Радио "Огоста" не получи честота за излъчване от СЕМ с решението на съвета от преди седмица.
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 27 Дек 2006, 08:36

Най-после да се намери край на тая простотия!!!

Ако верно ще пускат Z Rock евала, а тва че някой иска да прави пари па да не плаща лиценз това си е негов проблем.
Най-после да се чуе, че и в Монтана ще има свесно радио което да слушам. Колкото е лоша(не бих казал това), толкова е и хубава новината, дано проекта се окаже истина.
Аре ПИРАТСТВОТО ОГРАБВА, честито на Огоста радио!!!

Радиото Умря, да живее РАДИОТО!

Аре който иска да отърве Огоста да ходи с плакати в София, стига със слушането на чалга от папчиви тинейджърки.
дин Умира друг му го навира!!!
Аватар
Аз съм
Нов
Нов

Мнениеот Аз съм » 27 Дек 2006, 23:01

По добре брадясали и рунтясали рунгели отколкото пъпчиви тинейджърки :lud:
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 28 Дек 2006, 12:21

вярно е че зи рок е по хубаво но все пак трябваше да им оставят едно беш местно си рдаио но както и да е
все пак относно берк да кажа мисля че то ще испълнява фумкцията на местна станция и също ще задоволява и чалгарските потребности в определени часови пояси, все пак гледам че пише не берк а ми "берк - м" което означава че сигурно ще е по различно от берковското и ще си има излъчвания от монтана
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Яну 2007, 03:43

Nikoj li covek-slusatel ne bi povdignal vupros,ce cestotata92.6MHz e prekaleno blizka do radio Beograd1 -92.5MHz.Ima slusateli ot oblastta,koito iskat da slusat i dvete stancii.Srubskata stancija raboti povece ot 35godini i se cuva dobre,dori do Vratza,za Lom i Vidin da ne govorim.Tolkova li njama hora,koito da kazat-stop,dajte da namerim druga cestota,stoto da mogat i slusatelite na RB1 da sa dovolni,puk i na nasata programa.Neka slusatelite,na zapad ot Montana,kum VIdin , i te da go slusat.Pone,v prigranicnata oblast e redno da ima tolerantnost kum drugi predavateli-Bulgarski i na susednite strani-Surbija i Rumunija
Sparky
Нов
Нов

Мнениеот Sparky » 06 Яну 2007, 13:50

Тъй като съм малко по наясно с новините около радиото искам само да поясня, че в момента се прави всичко възможно радиото да продължи да функционира на старата си честота, също така искам да кажа, че изказванията против "чалгата" малко по-горе са нелепи и не Ви правят по никакъв начин реклама, дори точно обратното. Огоста радио е подало всички документи е внесло нужните такси навреме, точно както си му е реда, следователно можете сами да проумеете защо едно радио като Z-rock може да получи лиценз за честота в град в който преобладаващото население слуша попфолк музика. Тъжна е цялата случка, но аз лично се надявам всичко да се оправи и желая късмет и успех на екипа на Огоста радио.
Hali_gali
Нов
Нов

Мнениеот Hali_gali » 06 Яну 2007, 19:44

Да кажа и аз две думи за Огоста радио:
-Определено ми допадаше повече по времето когато собственик бе Борислав Славчев. Не заради собственика естествено. Радиото имаше много приятен профил, с много интелигентно водене особено от Нели Василева. Никаква чалга, което бе може би крайност. Точно по този повод една забавна случка: Исках да намеря "Цигански напеви" - ранна класика от Сарасате, търсих песента под дърво и камък и все не я намирах. Накрая реших да отида в Огоста радио. Мъжът от охраната като чу повода ми за посещение отсече: "Тук чалгата е абсолютно забранена!" Така весело ми стана... Продължавам да мисля, че е страхотна грешка от страна на СЕМ да се закриват местни радиа. Вече започвам да разбирам гневните протести на глобалистите; нещо подобно на глобализма става и в родния ефир. Много интересно би ми било да видя резултатите от едно социологическо проучване с гражданите на Монтана с въпрос: "Искате ли Огоста радио да продължи съществуването си?" Лично моите очаквания са за резултат над 80%...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Яну 2007, 19:02

Sparky,kakvo oznacava dumata "calga",kakuv e nejnija proizhod-tova bulgarska li e duma,turska ,grucka,rumunska,arabska i t.n.Ima dostatucno bulgarski dumi i slavjanski,koito da oprilicat po literaturen i kulturen nacin vid ili janr muzika.Opredeleno smjatam,ce tova ne e bulgarska duma i ima jargonen harakter.Mnozinstvoto ot tekstovete sa cinicni i bezsmisleni.Mislja,ce nacaloto na tazi vulna v narodnata(folk)muzika dade izpulnenieto Radka-piratka i primitivnata cast ot Bulgarite go smetnaha,ce tova e mnogo dostojno "parce" i taka se dade nacaloto na oste edna prostotija v bulgarskoto obstestvo.Mnogo ot po-kusnite izpulnenija sa kradeni(ne otkupeni) ot razlicnite folk-sceni na Balkanite i Arabskite melosi.Neka da ima vzaimnost,no cak puk tolkoz.Sred poslednite ,novite izdanija ima i mnogo kacestveni izpulnenija-tekst,aranjiment,melodija,no te ne sa preobladavasti.Ne vurvi,spored men kacestveni "parceta"da se oprilicavat s tazi duma "chalga',ne ti li se struva grozno i grubo.Ne moze i bez cuzdici v ezika,no tuk ne e nuzno.
Sparky
Нов
Нов

Мнениеот Sparky » 08 Яну 2007, 02:09

bubic, за мен думата "чалга" звучи вулгарно и определено не смятам, че е подходяща за музиката която напоследък звучи от Родната попфолк сцена. Аз лично съм фен на тази музика и се радвам, че дори и силно взаимствана от съседките ни, ние все пак имаме "роден" стил музика. Искам обаче bubic да те попитам нещо, след като ме питаш за значението на думата "чалга" и си толкова наясно с нейния произход, ти ще ми отговориш ли, не е ли по добре да имаме музика силно повлияна от Балканските народи, като се има в предвид, че ние сме един от тях, и ти какво славянско виждаш в стила РАП или ПОП ? Не отричам, че слушам и двата стила, но не мисля, че има стил който по точно да отговаря на Българския темперамент от попфолка. Като финал искам само да вмъкна, че се поинтересувах от ситуацията на Огоста радио, и мога с ръка на сърцето да заявя, че най-малкият проблем на Българина, е музиката която слуша, за пореден път виждам колко е тъжна администрацията и управниците на клетата ни държавица и колко мътно е всичко което се казва по телевизията.
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 08 Яну 2007, 02:20

Има нещо верно в думите ти, дефакто няма нито една сериозна медия в цялата държава която да каже...Ние! В нашия ефир не сме пускали нито една вулгарна дума.
Някой ще кажат ...БТВ други Нова трети Канал 1 и тем подобни, навсякъде е подобната смрад и знаете ли защо е смрад, защото ние искаме да е така...медиите са създадени за това да развличат хората, след като нямаме развлечение като развлечение, а обичаме малко или много да ни е "кочинка"...тога какво търсиме под вола теле!
Тая тема е доста дълга, като яйцето и кокошката...колкото и искаме да мъдриме нещо или да не мъдриме, само ядосваме себе си...защо били спрели Огоста Радио, ми щото не са си платили лиценз, що да ги не спрат докога ше се прават компромиси...кой на кого бил шеф и кой къде имал връзки. Тия хора докато се не оправат с документите които са им нужни, никой няма да ги пусне. И така трябва да бъде...или ще има ред или да си пълниме ушите с барут и да си силиме главите в стената.

Аре и умната...не се ядосвайте да живее Z Rock
дин Умира друг му го навира!!!

Назад към