Радио "Да" става "Алфа" Радио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Радио "Да" става "Алфа" Радио

Мнениеот radiator » 31 Мар 2007, 20:56

Много просто - не са си изчакали решението за промяна на наименованието на програмата.
Явно юристите им не са съобразили, че притежание на лицензия е едно, наименование на програмата - съвсем друго, и за двете неща си трябва изрично разрешение, когато се касае за промяна.
Нямат все още законно основание да съобщават, че това е Алфа Радио. И очевидно регулаторът е взел отношение, че предприетата от Алфа промяна на името нарушава условията на лицензията.
Последна промяна 1 на radiator, променена общо 31 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 31 Мар 2007, 22:52

radiator написа:Много просто - не са си изчакали решението за промяна на наименованието на програмата.
Явно юристите им не са съобразили, че притежание на лицензия е едно, наименование на програмата - съвсем друго, и за двете неща си трябва изрично разрешение, когато се касае за промяна.
Нямат все още законно основание да съобщават, че това е Алфа Радио. И очевидно регулаторът е взел отношение, че предприетата от Алфа промяна на името нарушава условията на лицензията.

Да, те и вчера казваха само: "Това е 88.4 София", но поне ги хващах свястно.
Аватар
gacobaco
100+
100+

Мнениеот gacobaco » 01 Апр 2007, 10:31

v momenta ima samo silen 6ym,kvo da vi kaja gotin stil muzika e tova,ama ako vkarat i barabani 6te po dobre,da ima ritam! :Chair
MOrocco for ever,im your fried chahine,thank you......
georgi
100+
100+

Мнениеот georgi » 04 Апр 2007, 10:34

В последните няколко дни сигналът на 88.4 доста отслабна.
Това може и да има общо с липсата на джинглите "Алфа Радио"...

Но се надявам качеството скоро да се възстанови, защото музиката е свеж полъх в CHR/чалгаджийския ефир над София...  :Wave
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Апр 2007, 11:16

georgi написа:В последните няколко дни сигналът на 88.4 доста отслабна.
Това може и да има общо с липсата на джинглите "Алфа Радио"...

Но се надявам качеството скоро да се възстанови, защото музиката е свеж полъх в CHR/чалгаджийския ефир над София...  :Wave

Аз го хващам нормално.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Апр 2007, 13:33

Предавателят е намален !!! аз  не го хващам  пращи силно !!!  :Mad :Mad
Няма по голям трол от Джорджи™
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Апр 2007, 14:38

ЖОРО написа:Предавателят е намален !!! аз  не го хващам  пращи силно !!!  :Mad :Mad

Къде живееш? Аз съм в Студентски.
georgi
100+
100+

Мнениеот georgi » 04 Апр 2007, 14:59

Почти из цяла София го приемам зле в последно време, докато обикалям с колата.

Вярно, в Студентски град не съм стъпвал скоро, но ето пример - в офиса ми в Редута е примесено с много шум... а не беше така в началото.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Апр 2007, 15:04

georgi написа:Почти из цяла София го приемам зле в последно време, докато обикалям с колата.

Вярно, в Студентски град не съм стъпвал скоро, но ето пример - в офиса ми в Редута е примесено с много шум... а не беше така в началото.

Не знам. Понякога ми се е случвало много хора тук да се оплакват, че на определено място в София нещо не се приема добре и после аз отивам с тъпия си уокмен, който приема с кабела на слушалките, и го хващам. Защо понякога се получава така, че един тъп уокмен приема по-добре от приемник за кола? Вчера се разкарвах вечерта по Витошка и Цар Освободител, но не съм пробвал как се приема там. Между другото, в Югозападна София тия радиостанции, които излъчват от Бояна и Фохар, се приемат много добре. В Овча купел изобщо няма проблеми с Алфа. Между другото, ако не приемам нещо добре, просто въртя кабела на слушалките, докато не намеря позиция, в която приема най-добре.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 04 Апр 2007, 22:29

Аз си го слушах с телефона днеска в Младост и сигнала си е както си беше преди :)
Изображение
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Апр 2007, 00:20

Първо честитя старта на Алфа Радио с малко закъснение!  :Clap
Преди седмица бях в София и го слушах.
- Наистина съм възхитен от програмата, която макар и само в стартов вариант е много добра, даже по-хубава и от това което върви от Варна!
- Налице е и проблемът с качеството на прием и звук. Поне в центъра, където бях има доста трудности, макар че го слушах на плейър. По "Мария Луиза" около Новотела и Халите, на места по "Витошка", както и около Сточна гара се губи сигналът, с отдалечаване от центъра положението е по-лошо. Приема се монофонично, а RDS текст не се изписва... Дано всичко в най-скоро време бъде в ред, а и ако софийската програма бъде самостоятелна - бъде предавана и он-лайн!  :)
georgi
100+
100+

Мнениеот georgi » 10 Апр 2007, 11:36

Искам да споделя с вас, че впечатленията ми от предаванията и водещите по Алфа-Варна не са особено положителни. Естествено, всичко е въпрос на вкус и предпочитания, но на мен леко ми лигавеят и простеят на фона на иначе интелигентно подбраната музика...

Радиото в София до момента звучи чудесно (ако изключим леко слабия сигнал) и искрено се надявам когато стартира официално да бъде все така добро.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 11 Апр 2007, 01:21

И аз съм на мнение, че музиката е супер качествена и както каза един пич в по-предишното мнение надяваме са да подобрят качеството на звука и на приемането на радиото - то преди имаше РДС, но от 2 седмици вече няма :) Очакваме скоро официалния старт :) (Много ме кефят джинглите на радиото " Алфа радиооо - това е хиит " ) Ама те пък вече не го казват това  :-\
Последна промяна 1 на shoshko, променена общо 11 пъти
Изображение

Назад към