радио Веселина вече и във Враца

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Одобрявате ли тръгването на радио Веселина във Враца?

да
23
56%
не категорично НЕ
18
44%

Общо гласове: 41
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Re: радио Веселина вече и във Враца

Мнениеот mita6ki » 23 Мар 2007, 12:35

ми от монатана аз специално не съм хващал нищо не знам сега какво ще стане а иначе точно сега освен радио монтана там нищо не излъчва освен ако огоста не е пусната нещо ма едва ли
а иначе аз специално ще прдължавам да се оплаквам навсякаде докато стане нещо  :)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Мар 2007, 17:03

B-92 написа:е нещо от Монтана не се ли хваща в тази Враца?
сега покрай конкурсите като пуснат още няколко монтански радиа, дано се дочува и при вас. Че верно много се мрънка в този форум за Враца. Всяка втора тема тук е за Враца! А пишат точно двама души от града тук. Миро24 и Миташки

Едно време и аз така мрънках по форумите защо няма яки радиа в Сливен. Сега съм в София и няма проблеми. Все пак, държа да обележа, че в един момент ти писва от радиостанции.
Аватар
TRT
100+
100+

Мнениеот TRT » 25 Мар 2007, 23:00

mita6ki написа: :down както стана въпрос тук viewtopic.php?t=3347.0
вече и Враца има Веселина което е УЖАСНО
подиграха се с нас И АЗ ПРОТЕСТИРАМ
но както и да е новината си е вече факт нека правят както сметнат за добре
мисля че от 4 радия тук 2 да са с мазна чалга не бива :NewRuss

абе нали уж Веселина щеше да тръгне на още 9 честоти (+седемте, на които сега си излъчва)? това, че Веселина ще предава на 16 честоти много отдавна се приказва. Ама както и да ги смятам, все са 15
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Мар 2007, 00:58

Честно да ви кажа, адски много се нервя, че водещите на Веселина са толкова цивилизовани. Като ги слушаш, едва ли не имаш чувството, че сега ще ти зазвучи някой ретро хит от 90-те, някой нов хит или нещо подобно. Как може да водиш така, при условие, че радиостанцията, по която те излъчват, предава чалга? Това е кичозно - интелигентно водене + музика за нискоинтелигентни хора. И на всичкото отгоре тръгнали да ми говорят коя постановка щяла да се играе в Сатиричния театър и в Малък градски театър "Зад канала". Тия луди ли са? Кой олигофрен би имал такава разтеглена и кичозна представа за култура, че едновременно да слуша за чичо ви Митко, който пиел всичко и да ходи на театър или кино? Това са две несъвместими неща. И знаете ли кое е по-кичозно от самата чалга като цяло - именно това, което правят Веселина - смесват ми най-непрофесионално качествено водене + некачествена музика (чалга) + качествена музика (Scorpions и т. н.). Че какви изисквания може да има бай ви Курти от Илиянци? Той би предпочел да му говорят простотии, както правеха преди по Веселина, отколкото за култура. Просто неговата шофьорска среда предполага и харесване на чалга тип водене, чалга тип поведение и изобщо, всичко що е кич, му е в кръвта. А сега, какво? При това оинтелигентчване на Веселина - най-много да му стане като чуе приятния глас на някоя от по-младичките водещи!
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 26 пъти
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 26 Мар 2007, 04:14

И ти какво предлагаш?Да уволнят водещите на Веселина,защото си вършат професионално работата :lol2 Не виждам нищо лошо в културните афиши,пък и било то представяни пред бай ти Курти и който друг искаш там.Изобщо не мога да разбера какво общо има чалгата с цялата работа,гледам че си интелигентно момче,не очаквах да пишеш подобно нещо точно ти :acute: звучи доста крайно..
странна птица

Мнениеот странна птица » 26 Мар 2007, 13:06

UGLY_BOY написа:Честно да ви кажа, адски много се нервя, че водещите на Веселина са толкова цивилизовани. Като ги слушаш, едва ли не имаш чувството, че сега ще ти зазвучи някой ретро хит от 90-те, някой нов хит или нещо подобно. Как може да водиш така, при условие, че радиостанцията, по която те излъчват, предава чалга? Това е кичозно - интелигентно водене + музика за нискоинтелигентни хора. И на всичкото отгоре тръгнали да ми говорят коя постановка щяла да се играе в Сатиричния театър и в Малък градски театър "Зад канала". Тия луди ли са? Кой олигофрен би имал такава разтеглена и кичозна представа за култура, че едновременно да слуша за чичо ви Митко, който пиел всичко и да ходи на театър или кино? Това са две несъвместими неща. И знаете ли кое е по-кичозно от самата чалга като цяло - именно това, което правят Веселина - смесват ми най-непрофесионално качествено водене + некачествена музика (чалга) + качествена музика (Scorpions и т. н.). Че какви изисквания може да има бай ви Курти от Илиянци? Той би предпочел да му говорят простотии, както правеха преди по Веселина, отколкото за култура. Просто неговата шофьорска среда предполага и харесване на чалга тип водене, чалга тип поведение и изобщо, всичко що е кич, му е в кръвта. А сега, какво? При това оинтелигентчване на Веселина - най-много да му стане като чуе приятния глас на някоя от по-младичките водещи!

Формата на радио Веселина е "манджа с грозде". Но все пак приличното и културно водене от водещите на радиото е приятна изненада за мен, бай Курти от Илиенци и бай Митьо от Ботунец-2 да му мислят  :Laugh.
Последна промяна 1 на странна птица, променена общо 26 пъти
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 26 Мар 2007, 14:28

TRT написа:абе нали уж Веселина щеше да тръгне на още 9 честоти (+седемте, на които сега си излъчва)? това, че Веселина ще предава на 16 честоти много отдавна се приказва. Ама както и да ги смятам, все са 15

Благоевград 89.4
Бургас 94.8
Варна 106.3
В.Търново и Г.Оряховица 88.1
Видин 103.2
Враца 91.8
Добрич 96.6
Кърджали 107.5
Кюстендил 90.2
Плевен 91.2
Пловдив и Пазарджик 106.5
Смолян 94.3
София 99.1
Стара Загора  95.8
Хасково и Димитровград 91.4
Ямбол и Сливен 91.2

16 честоти, над 20 града.
Само кърджалийския покрива цялата област Кърджали, Момчилград, стига до Чирпан без проблем. А пловдивската честота покрива Карлово, Сопот, Стамболийски, Раковски, Пазарджик и т.н
Последна промяна 1 на B-92, променена общо 27 пъти
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 26 Мар 2007, 14:54

един колега тук във форума излезе прав тук май всеки се прави на професор и по български всеки един разбира от всичко дори и да не разбира
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 26 Мар 2007, 15:47

аз лично в Чирпан Веселина от Хасково и от Стара Загора я хванах, както и Експрес (вече Веселина) от Кърджали.
Аватар
dobrichkiq21
Нов
Нов

Мнениеот dobrichkiq21 » 26 Мар 2007, 16:10

по горе от таблицата на която ще е веселина виждам че има и 96.6 за добрич там нали излачва витоша.Дане да го махнат това ще е много голяма грешка защото витоша е наи слушаното радио в Добрич
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 26 Мар 2007, 16:57

Няма да има Веселина в Добрич ! А и честотите за Хасково и Димитровград са грешни там се излъчва на 91,4 . Официално честотите за Ямбол и Пловдив са само за тези градове ! Как няма Кърджали да покрива такъв голям район като предавателят им е 600 вата (!) ,  в което няма лошо , аз лично когато съм пътувам  в Елхово на 107,5 много добре се хваща Експрес (вече Веселина )!
Съвет за Електронни Малоумници
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Мар 2007, 18:05

gadchet0- написа:И ти какво предлагаш?Да уволнят водещите на Веселина,защото си вършат професионално работата :lol2 Не виждам нищо лошо в културните афиши,пък и било то представяни пред бай ти Курти и който друг искаш там.Изобщо не мога да разбера какво общо има чалгата с цялата работа,гледам че си интелигентно момче,не очаквах да пишеш подобно нещо точно ти :acute: звучи доста крайно..

Вината не е на водещите, а на тези, които правят радиото. Мисля, че са сбъркали аудиторията. Таргет групата им едва ли се интересува кой знае колко от истински качествена култура.
Аватар
Ritmo
100+
100+

Мнениеот Ritmo » 26 Мар 2007, 18:22

Това е точно така. По една инерция и това ръководство на радиоверига "Веселина" върви по кривата пътека на предишното- смесване без вкус и мяра на несъпоставими реалности, най-общо казано. Абе, кви културни афиши на хора, които името си без грешка не могат да напишат!? Този, който иска през отрудения си ден, да слуша чалга - какво го интересува него културния афиш!? А тези културтрегери, които преди години слушаха чалга от някаква импозантност, тях вече ги няма, те се изпокриха във обхвата на своята идентичност! Така, че настоящото радио "Веселина" ми звучи като един анахронизъм, и ако не се вземат решителни мерки, ще спада и рейтинг, ще се губи и авторитет /ако има такъв досега/. Винаги съм казвал, че медиите, и в частност, радиото, трябва да възпитават! Но това трябва да става адекватно на мисловните възможности на аудиторията! Има си нива на възприятие - ако се нарушат, надграждат, неминуемо ще има разпад на идентичност! Нещата са много променени! Много българи са вече в Европа, остават други, по-неадекватни на инерцията от миналото! Тях не ги интересува културния афиш, минутите за поезия, те блъскат, ли, блъскат за хляба всеки ден, естествено, за повече хляб в Европа!? Въобще - правете това, което ви е по силите, в рамките на формата и възможностите, и не си надигайте главата по-нагоре, за да не ви я отсекат! :focus:
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 26 Мар 2007, 18:32

Наистина не бива радиото да бъде с такъв смесен формат - боза от всякаква музика, защото тези жанрове са прекалено различни.
Иначе не е лошо, че водещите са станали по-културни. По-добре, отколкото като предишните да се правят на пияни.
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 26 Мар 2007, 18:56

Кърджали Имат ли веселина вече или нямат още не съм се допитвал до хората във сбс да питам за това
Последна промяна 1 на C.R.U-TO, променена общо 27 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Мар 2007, 23:03

Ritmo написа:Това е точно така. По една инерция и това ръководство на радиоверига "Веселина" върви по кривата пътека на предишното- смесване без вкус и мяра на несъпоставими реалности, най-общо казано. Абе, кви културни афиши на хора, които името си без грешка не могат да напишат!? Този, който иска през отрудения си ден, да слуша чалга - какво го интересува него културния афиш!? А тези културтрегери, които преди години слушаха чалга от някаква импозантност, тях вече ги няма, те се изпокриха във обхвата на своята идентичност! Така, че настоящото радио "Веселина" ми звучи като един анахронизъм, и ако не се вземат решителни мерки, ще спада и рейтинг, ще се губи и авторитет /ако има такъв досега/. Винаги съм казвал, че медиите, и в частност, радиото, трябва да възпитават! Но това трябва да става адекватно на мисловните възможности на аудиторията! Има си нива на възприятие - ако се нарушат, надграждат, неминуемо ще има разпад на идентичност! Нещата са много променени! Много българи са вече в Европа, остават други, по-неадекватни на инерцията от миналото! Тях не ги интересува културния афиш, минутите за поезия, те блъскат, ли, блъскат за хляба всеки ден, естествено, за повече хляб в Европа!? Въобще - правете това, което ви е по силите, в рамките на формата и възможностите, и не си надигайте главата по-нагоре, за да не ви я отсекат! :focus:

Прав си. Когато преди около месец и нещо за последно си ходих до Сливен, реших да отскоча и до село, за да видя и баба и дядо. В автобуса шофьорът, както и преди години, пак слушаше Веселина, но вече не ямболската, а софийската програма. Когато Светлана се чу в ефир със сладкия си млад гласец, познайте какво направи той? Увеличи звука на радиоприемника... Но едва ли, за да чуе какво казва тя! :D
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 27 Мар 2007, 16:10

PatrioT написа:Няма да има Веселина в Добрич !

В Добрич, Видин и Кюстендил още не е тръгнало просто.
Днес чувам, съобщават по Веселина, че са стартирали в Плевен и Варна
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 27 Мар 2007, 18:31

B-92 написа:
PatrioT написа:Няма да има Веселина в Добрич !

В Добрич, Видин и Кюстендил още не е тръгнало просто.
Днес чувам, съобщават по Веселина, че са стартирали в Плевен и Варна

казват ти го,обаче ти пак си настояваш..ще има Веселина в Добрич :lol: :Weirdo Експрес няма честота там..
korleone_85
Нов
Нов

Мнениеот korleone_85 » 27 Мар 2007, 20:01

Не знам какво са казали, но във Варна все още няма Веселина, а някаква измишльотина, което уж трябва да е Войс.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Мар 2007, 12:03

korleone_85 написа:Не знам какво са казали, но във Варна все още няма Веселина, а някаква измишльотина, което уж трябва да е Войс.

Да, това са "пробните" излъчвания на The Voice.

Назад към