Re: Рейтинги - ШУМЕН

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
B-92
100+
100+

Рейтинги - ШУМЕН

Мнениеот B-92 » 10 Май 2007, 14:08

Изображение
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 10 Май 2007, 14:46

Ъъъъ в Шумен от кога излъчват Веселина , Енжой , Сити и ФМ+ ? :-\
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 10 Май 2007, 14:49

то не е невъзможно да се чуват някои радиостанции там, без да имат предавател. БНР от вр. Ботев, радио Търговище и т.н.
В Добрич как се чува радио Шумен и то доста добре, а нямат предавател там?
просто Радио Шумен и Хоризонт имат супер мощни предаватели в Шумен и се чуват перфектно в Добрич.

Има градове, в които регионалните радиостанции на БНР са най-слушаните и типичен пример е Благоевград с програмата на радио Благоевград, която е най-слушаната в региона. Радио Варна е също в тройката на Варна. Така че не се учудвам за Радио Шумен, че е първенец в града.
Същото обаче не важи за радио Пловдив и радио Стара Загора, които са извън тройката
Последна промяна 1 на B-92, променена общо 10 пъти
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 10 Май 2007, 15:28

What the... 0_o
Изображение
Аватар
nasko84
Нов
Нов

Мнениеот nasko84 » 10 Май 2007, 15:37

B-92 написа:Същото обаче не важи за радио Пловдив и радио Стара Загора, които са извън тройката

Някакво инфо за рейтингите в Пловдив ако имаш
ще ми е интересно да сравним рейтингите преди 8.1.07  и сега ...
Il RITMO Del Mio Cuore
Аватар
TRT
100+
100+

Мнениеот TRT » 10 Май 2007, 17:25

za cialata 2006 god. agenciite vse davaha za Plovdiv troykata:
1. Ritmo
2. Veselina
3. Horizont
Gallup, MDMD i TNS davat razlichni danni, no obiknoveno Radio 1 slagat vednaga sled tazi troyka.

za 2007 dosega:
1.Veselina
2.Horizont
3.Radio 1

inache tova za Radio Blagoevgrad e verno. Tam se slusha poveche i ot Horizont
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Май 2007, 17:13

Бях цяла седмица в Благоевград във връзка с един кинофестивал и обърнах внимание на някои неща. По кафенетата се слушаха най-много следните радиостанции:
1. Витоша
2. Радио 1
3. БГ радио

Сити изобщо го няма в класацията. Интересно ми е, че по Радио 1 там вървяха реклами от Кърджали, Стара Загора и Велико Търново. Което ми се стори доста странно. В Сливен винаги са вървели реклами от града и региона. Друго особено интересно ми беше, че сигналът на радио Аура нон-стоп насича. Явно връзката между студиото им и предавателя е цифрова, но всичко по това радио ми изглеждаше занемарено. Да не би да са със затихващи функции и да смятат да се продават?
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 15 Май 2007, 18:12

е, по кафетата е едно, по домовете друго.

А за рекламите по радио 1, те са на региони, не се пускат в абсолютно всеки град различно. Групират ги по няколко града.

По Витоша си има едни реклами за София, друг канал на сателита за Благоевград, Пловдив и Плевен с реклами за тези три града, и отделно за Варна, Бургас и Добрич с техни реклами.  И те се излъчват от София на отделен канал за сателита. А за новите градове Сливен и Смолян, където звучи Витоша, не знам
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Май 2007, 01:20

В Сливен по Витоша звучат предимно бургаски реклами. А по Радио 1 - само сливенски. Причината явно е, че част от екипа на бившето радио Микс работи в офиса на радиото в Сливен.
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 16 Май 2007, 19:31

изобщо не намесвай Бимако, Микс и т.н. Каквото е било на същата честота преди години, сега няма общо и затова е смешно да намесваме и екипа. Рекламите на Витоша в провинцията, се излъчват ОТ СОФИЯ за сателита, а не от местни екипи. За радио 1 е от местни тонрежисьори (по един човек на град, даже не и на всеки град) и не е нужно да има общо с предишното радио, което е било на същата честота. Все едно да правиш паралел между хората, които сега работят в радио Вероника, с екипа на Гонг. Това, че е на същата честота, не значи, че трябва хората да са същите.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Май 2007, 23:07

B-92 написа:изобщо не намесвай Бимако, Микс и т.н. Каквото е било на същата честота преди години, сега няма общо и затова е смешно да намесваме и екипа. Рекламите на Витоша в провинцията, се излъчват ОТ СОФИЯ за сателита, а не от местни екипи. За радио 1 е от местни тонрежисьори (по един човек на град, даже не и на всеки град) и не е нужно да има общо с предишното радио, което е било на същата честота. Все едно да правиш паралел между хората, които сега работят в радио Вероника, с екипа на Гонг. Това, че е на същата честота, не значи, че трябва хората да са същите.

Но една голяма част са същите, защото познавам някои от тях. Пък и, ти не ме разбра правилно. Идеята ми беше, че в Благоевград вървяха реклами от Кърджали, Стара Загора и Велико Търново, а в Сливен си вървят реклами само от Сливен и по индуктивен път си позволих да стигна до извода, че причината може да опира до това, че в Сливен така или иначе има студио (от което преди се излъчваше Микс) и има екип (част от който работеше в Микс), който сега работи за Радио 1 и който си има офис (пак на същото място, където беше Микс), който набира реклами. Докато в Благоевград не си спомням да е излъчвало друго радио на съответната честота и там може би няма такова студио или т. н. Доколкото си спомням, честотата 102.3 в Благоевград е била предвидена за радио Контакт, но то май така и не е тръгнало там, а транслирането си е започнало направо с Радио 1.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 16 пъти
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 24 Май 2007, 15:28

B-92 написа:то не е невъзможно да се чуват някои радиостанции там, без да имат предавател. БНР от вр. Ботев, радио Търговище и т.н.
В Добрич как се чува радио Шумен и то доста добре, а нямат предавател там?
просто Радио Шумен и Хоризонт имат супер мощни предаватели в Шумен и се чуват перфектно в Добрич.

Има градове, в които регионалните радиостанции на БНР са най-слушаните и типичен пример е Благоевград с програмата на радио Благоевград, която е най-слушаната в региона. Радио Варна е също в тройката на Варна. Така че не се учудвам за Радио Шумен, че е първенец в града.
Същото обаче не важи за радио Пловдив и радио Стара Загора, които са извън тройката

и при нас е така - местната програма на Дарик много ми харесва а и се слуша от доста хора (така беше и с Експрес знаете)
общо взето местните, дори и да са много зле, винаги са предпочитани от хората в града (е стига да не са тотално западащи "компютри с МР3)
rado_shumen
Нов
Нов

Мнениеот rado_shumen » 03 Май 2008, 12:18

Не знам дали тука е мястото за въпроса ми, но не исках да пускам цяла тема. Та, исках да питам кога Дарик Шумен ще си оправят качеството на звука? В смисъл, че е много заглушен самият звук, сякаш слушам станция на СВ...
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 03 Май 2008, 13:20

rado_shumen написа:Не знам дали тука е мястото за въпроса ми, но не исках да пускам цяла тема. Та, исках да питам кога Дарик Шумен ще си оправят качеството на звука? В смисъл, че е много заглушен самият звук, сякаш слушам станция на СВ...

Не е само в Шумен такова качеството на Дарик.Във Варна все едно слушам Дарик на каквито и да е вълни но не и на УКВ.Много лошо качество... :-[ :-[ :-[
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 03 Май 2008, 14:24

Хех,и Дарик Сливен е така.Затова си слушам Дарик Стара Загора.Май от радиото не обръщат много внимание на качеството на звука.

Назад към