Радио Веселина стартира най-голямото радиотурне

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
R R П
1000+
1000+

Re: Радио Веселина стартира най-голямото радиотурне

Мнениеот R R П » 20 Юни 2007, 20:20

Предполагам, че навремето Веселина са имали възможност да си уредят честота в Ямбол, а не в Сливен.
Дано да не обидя някого, май се намесих в един от вечните спорове - Сливен - Ямбол, Варна - Бургас и т.н. Според мен това е излишно, всички сме едно.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2007, 23:48

Ами Веселина ако излъчват чалгата в Ямбол ще имат голям успех според мен :)
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 21 Юни 2007, 01:00

Днеска (петък) излъчваха от Хасково. "От площада"
на сутрешния блок "Капучино" гостуваше кметът на града.
Деси се съдра да се лигави пред човека, а Дани го пита " какво предлага Хасково като туристическа дестинация?", и кметът казва "никога Хасково не е бил туристически град и не съм го казвал. В региона има тракийски разкопки, но в самия град  не е туристически"

тия поне да си бяха подготвяли въпросите.

И тази Светлана от ВИП ЗОНА... то не е лигня, то не е чудо...
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 21 Юни 2007, 10:49

Ами смотана работа. Кво могат да направят Деси и Дани. А м/у дургото аз го слушам много много това радио Веселина (понеже вече има The Voice online и е много по-стойностна радиостанция), тяхното турне всички предавания ли го стуват в съответния град или само определени?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Юни 2007, 15:22

chebaev написа:Ами смотана работа. Кво могат да направят Деси и Дани. А м/у дургото аз го слушам много много това радио Веселина (понеже вече има The Voice online и е много по-стойностна радиостанция), тяхното турне всички предавания ли го стуват в съответния град или само определени?

Май само определени. Вечерният им блок "Честито", ако не се лъжа, си е от София.
Относно споровете София-Пловдив, Варна-Бургас, Сливен-Ямбол, хич не ми е ясно хората в тая държава толкова ли са мързеливи, че от нямане какво да правят, си измислят разни глупости?
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 22 Юни 2007, 16:51

Това турне ми изглежда едно "Голяяяямо Няма Нищо"! Защо ли, ами ще ви кажа.

Днес си направих труда да ги слушам. Излъчваха от Сливен. А защо от там? Нито КРС, нито СЕМ, нито който и да е друг орган е издал разрешение програмата да се излъчва в този град. Нали затова свалиха всички частни радиостанции от Карандила (за да не се чуват в Ямбол, защото е нарушение), от Копитито (да не се чуват в Перник) ... и къде ли още не. Дори и в промяната на разрешението за предавателя в Ямбол да се премести на Бакаджиците (нещо от което Веселина не се е възползвала все още) никъде не се споменава Сливен. Тогава?

Имало икономически интереси? Ами тогава защо не излъчваха от Димитровград, вместо Хасково, или от Пазарджик, вместо Пловдив..... Нима в по малките градове няма рекламодатели които трябва да се привлекат?

И какво като излъчваха от Сливен? Преди обяд имаше един гост - много известният нИдялкУ от Биг Брадър (за мен антигерой), а след обяд имаше още един гост - Тони Дачева. Ами и двамата са от Ямбол. Значи направиха предаването в Сливен за да поканят гостите си от Ямбол. Толкова ли нямаше кой да поканят от Сливен? Раздадоха и три награди - две за гориво и една на спечелилия от вчера. И това беше цялото предаване от град Сливен. Какво популяризират там? От как е тръгнал предавателя в Ямбол, в Сливен в автобуси и таксита масово се слуша Веселина. Тогава какво популяризират? 

И какъв беше смисъла на това предаване от Сливен? Не че в Хасково, Ст. Загора или някъде другаде беше нещо по различно! И в Ямбол да беше щеше да сигурно същата боза. Какъв е смисъла на всичко това? За мен това турне е огромна безсмислица
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 22 Юни 2007, 16:59

Малко обърка понятията...

Това, че пряко предаване (репортаж, тематично предаване, гостуване или каквото там) се осъществява от дадено място, чрез наета линия, висат или каквото и да било друго техническо средство, няма нищо общо с това каква лицензия и за къде има даден оператор.
Това е все едно да кажеш, абе защо СНН предава от Делхи репортаж или 5 часов лайв, пък няма лиценз за там... Репортажните излъчвания нямат нищо общо с това откъде излъчваш и къде си правиш редовната програма. Самата програма за радиото си идва пак от студиото в София, като сигналът от Сливен или откъдето си отива до София първо.

не коментирам турнето, просто обосновката ти няма връзка с темата.
Последна промяна 1 на radiator, променена общо 22 пъти
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 22 Юни 2007, 17:37

Обосновката ми е много проста и ясна: Ето тук http://www.predavatel.com/bg/5/yam.htm пише следното: Голям град с 93 хиляди жители няма ни един предавател за телевизия! Има само един радиопредавател и радиото което излъчва от тук и прави турне в България не пожела да дойде тук! Какво да чакам? Радио Вероника ли да дойде в Ямбол или Радио Браво? Ама с толкова глупава програма май е по-добре че не дойдоха в Ямбол.

А относно техническата страна на нещата - радио инженер съм, работил съм в радио и телевизия. И съм напълно наясно, че и от Луната да излъчваха първо сигнала ходи до София и после до Куртово Конаре!

По твоята логика защо тогава турнето не включва Шумен, Добрич, Русе. Всеки един от тях е по-голям от Хасково, Кърджали, Благоевград, Велико Търново.... Турнето включва градовете в които се чуват! В Сливен се чуват, без официално разрешение и ходиха там. От Ямбол излъчват, но не искат да дойдат, а обикалят и се молят за реклами! Ще кажа само - да са живи и здрави!
Последна промяна 1 на Xemyc, променена общо 22 пъти
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 22 Юни 2007, 17:42

Колега, ИЗЛЪЧВАМ по смисъла на ЗЕС и по смисъла на ЗРТ са различни понятия.
А излъчвам, разбирай - правя репортаж или пряко предаване от мястото на събитието е трето нещо.

В случая нищо не са нарушили с това, че са направили 4-часово пряко предаване от български град, тъй като те не са монтирали нито предавател там нито нищо. В закона не пише къде трябва да ти е студиото, а къде ти е предавателят.
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 22 Юни 2007, 17:52

Виждам, че говорим за две различни неща. Прав си в мотивите си. За друго говоря аз и вече го казах 2 пъти. Затова спирам.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 22 Юни 2007, 18:16

Xemyc написа:От Ямбол излъчват, но не искат да дойдат, а обикалят и се молят за реклами! Ще кажа само - да са живи и здрави!

Ей тва имах превдвид , мразел съм тези вражди между градовете , против тях съм , мисълта ми беше за турнето . Пожелавам на Веселина след стартирането на 5 -те нови радиостанций в Ямбол (от които едната регионална ) , пукната реклама да не видят . Па тогава ако искат да си местят предавателя на Мусала и да си правят турнетата където си поискат ! А ако не смятат ,че честотата в нашият град им е НЕ печеливша да я продадат , желаещи ще има и то  доста .
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 22 Юни 2007, 18:17

Няма кво да го коментираме това "турне". Мен ме интересува от къде ще излъчват като са във Варна да си взема бира и пуканки и да им се посмеем :)
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 09 Юли 2007, 22:28

в 21.59 часа на 09.07.2007 Програмния Директор на Веселина Г-н  Светлозар Бодуров закри турнето на радиото в град Варна  в присъствието на целия екип на радио веселина обеща  това турне да го има всяка година
честито пиянстване из кръчмите на гр. Варна :Drinks
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 09 Юли 2007, 22:54

Аз ли не мога да броя или турнето на Веска не беше в 15 града  ?:Blink :Blink
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 09 Юли 2007, 23:01

PatrioT точно в 15 града си беше
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 09 Юли 2007, 23:12

беше в 15 града и беше точно по план графика на Бодуров браво
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 09 Юли 2007, 23:32

Кога са били в Кюстендил и Смолян ? Или аз съм изпуснал ...... :-\
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 16 Юни 2011, 09:47

Голям автогол си вкара днес Радио Веселина. В деня на национален траур мухабета без парса в ефира се развихря с пълна сила. Може ли такова безобразие и надменно лицемерие?! Всичк имузикални и информационни разиостанции с ипромениха светкавично плейлистите заради траура, а Веселина се поставя над тях и безцеремонно проявява безразличие към трагедията. весели так аскоро ще свърши зле, помнете ми думата!
RDS
Нов
Нов

Мнениеот RDS » 16 Юни 2011, 13:11

Не знам дали си спомняте ,но радио Веселина преди години направиха същото турне в България.Тогава излъчваха от центъра на всеки град,през който минаха на открито.Връзката със студиото от София ставаше чрез интернет.Предаванията се излъчваха от конкретният град ,а новините от студиото в София.Всичко ставаше на живо-аз бях свидетел на това във Видин.
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 16 Юни 2011, 13:21

Дам, и аз. Май се бяха установили на Фламингото или Вивалдито, не помня точно. :)

Назад към