Re: Радио София

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Юли 2007, 02:32

B-92 написа:ама защо говорите за провинциалните градове? радиото е софийско и не е имало претенциите да се чува извън града, доколкото знам. Това си е регионална радиостанция

Хайде, хайде, регионална радиостанция. Нали доста от програмите на БНР са направени, за да обслужват големи региони. Радио Благоевград защо излъчва в Кюстендил? Защо радио Пловдив го има и на Снежанка, а радио Варна излъчва и за Бургас? Целта е да се покрият определени региони на страната. Радио София преспокойно би могло да бъде програма, обединяваща новините от София и Перник, да речем и да излъчва от Копитото. Така ще покрива и двата града. Ще си има кореспонденти от Перник, както радио Пловдив си има такива от Смолян, Варна – от Бургас, Благоевград – от Кюстендил, Гоце Делчев и не знам още къде.
Относно сигнала – при мен в Студентски град се чува добре, но високите много съскат. Не знам с какви пултове работят, ама не могат ли да изравнят нивата?
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 08 Юли 2007, 07:54

В момента в Трудовец се приема страхотно, без шум. Значи покрива цяла Софийска област  :Clap
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 08 Юли 2007, 10:08

Не е от пулта Ugli а на предавателя има 3 корекции за стандарти на звука
Premfais OFF ,50us-EU , 75us-USA
истината е да дадеш на OFF и да си направиш сам  тон корекцията така и предавателя няма да съска 
Няма по голям трол от Джорджи™
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Юли 2007, 11:24

ЖОРО написа:Не е от пулта Ugli а на предавателя има 3 корекции за стандарти на звука
Premfais OFF ,50us-EU , 75us-USA
истината е да дадеш на OFF и да си направиш сам  тон корекцията така и предавателя няма да съска 

Аха, ясно. И за к'во са тия корекции, като не вършат работа?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 08 Юли 2007, 11:32

Те вършат ама като е калпав предавателя !  друго това си е стандарт все едно
PAL/NTSC 
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 08 Юли 2007, 11:42

Аз имам едно предложение за музиката. Като държавна медиа можете да излъчвате много денс песнички като:
Paris Hilton - Stars Are Blind (Tracey Does P)
String – Let In Rain
Stacie Orrico – I’m Not Missing You
Niels Van Gogh – My Own Region
Commander Tom – I Can’t Sleep
Nick Lanchey – Whats Left On Me
VinylShakez – One Night In Bangok
Degrees Of Motion – Do you Want It Right Now (Haji & Emanuel Rmx)
Firefiles – I Can’t Get Enough
D. Ramirez – La Diskotek
Disko Freaks – Do It Again (Original Full Length Mix)
Cassie – Me & U (Rock & Soul Club)
Judge Jules – Without Love
ATB – Marrakech (Airplay Mix)
De Soulza Feat Shena – Guilty (Radio Edit)
Jealous Guys – Mr. Brightside
May ft Marion – Higher (Ian Carey Mix)
Robert Nickson feat Elsa Hill - Close Your Eyes
Pussycat Dolls – Buttons (Dave Aude Mix)
Lealousy - Lucy
Starstylers - Keep On Moving
Danzel - He Ho D'samba
Jupiter Ace - 1000 Years
Малко ретро
Tad Robinson - Party children
И нещо танцувално от 90
La Bouche - Sweet Dream
Според мен ще е супер :Music С тези песни наистина ще сте пред всички!!!
Последна промяна 1 на deni, променена общо 8 пъти
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 08 Юли 2007, 13:00

Как ли пък не поредната тупалка в  ефир не ми требе !!!  :Mad :Mad
Аватар
TRT
100+
100+

Мнениеот TRT » 08 Юли 2007, 13:13

UGLY_BOY написа:Хайде, хайде, регионална радиостанция. Нали доста от програмите на БНР са направени, за да обслужват големи региони. Радио Благоевград защо излъчва в Кюстендил? Защо радио Пловдив го има и на Снежанка, а радио Варна излъчва и за Бургас? Целта е да се покрият определени региони на страната. Радио София преспокойно би могло да бъде програма, обединяваща новините от София и Перник, да речем и да излъчва от Копитото. Така ще покрива и двата града. Ще си има кореспонденти от Перник, както радио Пловдив си има такива от Смолян, Варна – от Бургас, Благоевград – от Кюстендил, Гоце Делчев и не знам още къде.
Относно сигнала – при мен в Студентски град се чува добре, но високите много съскат. Не знам с какви пултове работят, ама не могат ли да изравнят нивата?

за другите РРС-та всички знаем, че е така. Но програма София е, за да обслужва град София, а не софийска и пернишка област. Проблемите на София по програма "София", а проблемите на Перник, са за програма "Хоризонт". Иначе, изхождайки от това, че другите регионални станции имат голямо покритие, до известна степен си прав. Тук обаче случаят е друг.  Не знаеш каква е далекосъобщителната лицензия и за какви точки на излъчване, мощност и т.н. се споменава там.
Остава ни да чакаме сега следващото (радио Видин...)

UGLY_BOY написа:Относно сигнала – при мен в Студентски град се чува добре, но високите много съскат. Не знам с какви пултове работят, ама не могат ли да изравнят нивата?

Ако поне малко имаш представа от техническите въпроси в едно радио, ще си дадеш сам отговор на въпроса, че "съскането" не идва от пулта, а от настройките на предавателя. Отделно имаш други настройки от изхода на пулта към предавателя. Веригата е дълга и на една от спирките някой да пипне нещо с отверката, и звукът се разваля, независимо, че се подава перфекет звук от студиото към кулата.
Самият пулт е най-скъпият и най-модерният, използван от Българска радиостанция изобщо досега. Цифров пулт на Studer - Vista 6
Изображение
все още няма радио у нас, което да работи с дигитален пулт. (нито частно, нито Хоризонт или Хр.Ботев). Нова ТВ и бТВ също имат цифрови пултове на Studer, но радиостанциите все още работят изцяло с аналогови.

Причината за недобрият звук, не идва от него, а от настройките на предавателя
Последна промяна 1 на TRT, променена общо 8 пъти
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 08 Юли 2007, 13:22

deni написа:La Bouche - Sweet Dream

тази песен я чух вчера, ако не се лъжа
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 08 Юли 2007, 14:13

deni написа:Аз имам едно предложение за музиката. Като държавна медиа можете да излъчвате много денс песнички като:
Paris Hilton - Stars Are Blind (Tracey Does P)
String – Let In Rain
Stacie Orrico – I’m Not Missing You
Niels Van Gogh – My Own Region
Commander Tom – I Can’t Sleep
Nick Lanchey – Whats Left On Me
VinylShakez – One Night In Bangok
Degrees Of Motion – Do you Want It Right Now (Haji & Emanuel Rmx)
Firefiles – I Can’t Get Enough
D. Ramirez – La Diskotek
Disko Freaks – Do It Again (Original Full Length Mix)
Cassie – Me & U (Rock & Soul Club)
Judge Jules – Without Love
ATB – Marrakech (Airplay Mix)
De Soulza Feat Shena – Guilty (Radio Edit)
Jealous Guys – Mr. Brightside
May ft Marion – Higher (Ian Carey Mix)
Robert Nickson feat Elsa Hill - Close Your Eyes
Pussycat Dolls – Buttons (Dave Aude Mix)
Lealousy - Lucy
Starstylers - Keep On Moving
Danzel - He Ho D'samba
Jupiter Ace - 1000 Years
Малко ретро
Tad Robinson - Party children
И нещо танцувално от 90
La Bouche - Sweet Dream
Според мен ще е супер :Music С тези песни наистина ще сте пред всички!!!

и аз съм съгласен ако Жоро Любенов чете мненията тук ще е добре да ги пуска и стига да ги има в архива де
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 08 Юли 2007, 14:24

Радио София написа:Здравейте!
Първо искам да благодаря на всички доброжелатели! Имаме нужда от малка подкрепа в началото. "Лошите" дано не са много критични.
Второ, определено имаме проблем с качеството на звука. Предстои това
да се поправи, на нашите инженери по звука твърдят, че засега било добре. Дръжки е добре! Наистина в някои квартали на София съска и гърми...
Ще видим дали предавателят може да се качи на Копитото.
Очакваме добри съвети най-вече за музиката, защото поне два месеца ще има 24-часа нон-стоп музика, без сряда, четвъртък и петък от 9.00 до 14.00, когато са излъчванията на Народното събрание.
Идеи за музикалния облик?

:acute:

за първи път бнр да пита слушателите за това какво изкат в програмата на една от програмите си пожелавам ви успех и на добър час
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 08 Юли 2007, 14:50

Определено трябва да го изключат тоя preemphasis.... :acute:

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 08 Юли 2007, 19:02

Здравейте!
След първите 48 часа, време е да обобщим проблемите.
1. Явно най-неприятното нещо е качеството на звука. Още утре ще задвижим въпроса, но докато нашите инженери се усетят, ще минат 2-3 седмици... Много бих искал хората с технически познания и идеи да помогнат реално. Помощ не отказваме  :Drinks
2. Джингли си имаме, при това не са никак лоши, авторски са, но още е рано за тях - юли и август не искаме да ги "хабим"
3. Ако сте забелязали, "Далет плюс", който излъчва цялата програма, има нужда от още малко настройки, но това няма да е проблем. До 2-3 дни май ще го оправим... Истината е, че за БНР излъчването от РС е направо революция :Cap
4. Както отбеляза В-92 радиото е мислено за ГРАД София, а не за ОБЛАСТ София - т.е. затова предавателят е на алея Яворов, а не на Копитото. Иначе с 1 киловат от Копитото звукът ще бъде много по-добър в града. Преместването зависи от лиценза - БНР може да е държавно, но играе по правилата  :up
5. Най-важното нещо за слушателите - музиката. Това е най-трудното и затова поискахме мнението ви. Дотук имаме над 11200 парчета, но постоянно добавяме нови. Радиото категорично няма да е с "тупалки", няма смисъл да е прекалено ретро, не може и да е "хеви", трябва да има и БГ музика... въобще получава се малко манджа. А какво да кажем за класиката или народната музика??? Мисля, че трябва да се засили малко chill out i lounge-звученето, както и DJ-сетовете. Ще ви издам една тайна - Ясен Петров ще ни бъде консултант от 1 септември. В момента излъчваме яко ретро всяка вечер от 23.00 до 24.00 часа, но то е по-скоро от типа "Гласове и мелодии, които помним". По-старите във форума знаят за какво говоря...
Ще се радваме на още идеи.
Благодарим още веднъж на всички доброжелатели...

Радио София
:Baby
Последна промяна 1 на Радио София, променена общо 8 пъти
MaskataNaZoro
100+
100+

Мнениеот MaskataNaZoro » 08 Юли 2007, 19:55

Смешно е да се работи по този начин! Има хиляди варианти за проучвания и да постнеш нещо в предавател не е единият от тях. Плащаш си, проучват ти пазара и ти установяваш кои са незаетите ниши. А не - хора, помагайте, какво искате да слушате. За сега аз не виждам особена разлика между въпросното Радио София и останалите станции избрали подобен формат - Едно, Атлантик, FM+. Това е вече доста понапълнена ниша, така че май трябва да се мисли за нещо ново, а не още един в борба за слушатели.  :Old
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 08 Юли 2007, 20:46

MaskataNaZoro написа:Смешно е да се работи по този начин! Има хиляди варианти за проучвания и да постнеш нещо в предавател не е единият от тях. Плащаш си, проучват ти пазара и ти установяваш кои са незаетите ниши. А не - хора, помагайте, какво искате да слушате. За сега аз не виждам особена разлика между въпросното Радио София и останалите станции избрали подобен формат - Едно, Атлантик, FM+. Това е вече доста понапълнена ниша, така че май трябва да се мисли за нещо ново, а не още един в борба за слушатели.  :Old

Според мен пък точно заради подобни проучвания повечето радиа са еднакви бозички  :Pepsi
А аз като се замисля то в софия всичко си има така че...
като изключим Z-rock рока и метала са доста незастъпени обаче ще стане наистина "манджа с грозге" не знам тяхна си работа  :)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Юли 2007, 02:23

Moze li njakoj otgovoren "drugar" da kaze Radio Sofija kakvi programni shemi ste ima, ili tova e "muzikalno" radio kakto tvurdi BNR??? G-n Admin,ocakva li se sega sled kato ima BNR i v negov sustav i pod negova jurisdikcija  Radio Sofija da se pojavi radio Podujane ili Radio Lozenec(v sustava na RSofija)a v posledstvie radio koeto bi izlucvalo samo za daden rajon ot daden kvartal.Viz disputa za prednaznacenieto na novoto radio-smesna rabota... Ste ima li posle v sustava na BNR da se suzdade Radio Plovdiv,Varna i t.n. do Radio Malko Turnovo .
Аватар
just listen
100+
100+

Мнениеот just listen » 09 Юли 2007, 10:53

Радио София написа:Мисля, че трябва да се засили малко chill out i lounge-звученето, както и DJ-сетовете. Ще ви издам една тайна - Ясен Петров ще ни бъде консултант от 1 септември.

ето това е новина!!!  :Horray Невероятно!!! Фен съм му още от както бе част от "RFI-България" преди години и редовно следях предаването му. Вярвам, че и сега ще е толкова интересно. 

Успех на Радио София и дано всичко върви както сте замислили, и Благодаря че ни информирате във форума!!! :up 
Изображение
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 09 Юли 2007, 16:44

Да се надяваме, че ще може да се слуша и по интернет, за тия които са извън София... :Icecream
Това е сайтът! http://www.linkbg.info
Аватар
Ritmo
100+
100+

Мнениеот Ritmo » 09 Юли 2007, 18:44

Е-е-е! Най-после и това българско градче да има радио на своето име!  :Clap
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 09 Юли 2007, 18:53

Ritmo написа:Е-е-е! Най-после и това българско градче да има радио на своето име!  :Clap

И преди е имало радио София. Така се е казвала националната програма на БНР - София 1 и София 2.

Назад към