Re: Радио София

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 24 Юли 2007, 11:04

:Laugh
да, разбира се, че RDS ще има, но нека му дойде времето

То щото сте оправили RDS-а на Хоризонт и Христо Ботев, па сте тръгнали да харчите парите на целия български данъкоплатец, само за нуждите на .... софиянеца.  :down
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 24 Юли 2007, 18:14

Enchev написа: :Laugh

То щото сте оправили RDS-а на Хоризонт и Христо Ботев, па сте тръгнали да харчите парите на целия български данъкоплатец, само за нуждите на .... софиянеца.  :down

BTW, не във всички градове RDS-ът на Хоризонт и Христо Ботев е занемарен, доколкото знам.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 25 Юли 2007, 01:10

UGLY_BOY написа:BTW, не във всички градове RDS-ът на Хоризонт и Христо Ботев е занемарен, доколкото знам.

че, аз досега не съм попадал на "Христо Ботев" с РДС...  :Baby а пътувам доста - от Варна до Благоевград и от Бургас до Враца  :Bounce
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 25 Юли 2007, 01:17

747 написа:
UGLY_BOY написа:BTW, не във всички градове RDS-ът на Хоризонт и Христо Ботев е занемарен, доколкото знам.

че, аз досега не съм попадал на "Христо Ботев" с РДС...  :Baby а пътувам доста - от Варна до Благоевград и от Бургас до Враца  :Bounce

Моя грешка. Исках да спомена само Хоризонт.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 25 Юли 2007, 10:44

Брей за другите регионални програми все едно не се харчи данъка на всички граждани ама на все софиянци ви бъркат в очите. :Chair
Аз да кажа ли нещо като моите данъци не остават в София, а се разпределят из страната.Айде стига регионални глупости ;)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 25 Юли 2007, 11:30

borosport написа:

Брей за другите регионални програми все едно не се харчи данъка на всички граждани ама на все софиянци ви бъркат в очите. :Chair
Аз да кажа ли нещо като моите данъци не остават в София, а се разпределят из страната.Айде стига регионални глупости ;)

Че ти плащаш ли данъци вече?
denica
Нов
Нов

Мнениеот denica » 25 Юли 2007, 13:29

Изключително се радвам,че отново ще чуя гласа на Ясен Петров в ефир,и дано да е поне толкова хубав,колкото си го спомням.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 26 Юли 2007, 14:44

UGLY_BOY написа:
borosport написа:

Да, че и работя и осигуровки плащам ;) ама не се оплаквам :)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Юли 2007, 20:13

borosport написа:
UGLY_BOY написа:
borosport написа:

Да, че и работя и осигуровки плащам ;) ама не се оплаквам :)

Аз съм почти на 21 и още не плащам. Че и живея в София на ваш гръб, защото студентите не плащат такси смет, данък сгради и т. н. Колко съм долен само!  :MBouunce :MBouunce :MBouunce
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 27 Юли 2007, 14:53

За студентите може :G Те са нашето бъдеще.Само, че въпроса беше защо точно регионалната софийска програма им боде очите като София плаща най-много данъци ;)
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Юли 2007, 15:14

Boro,kakvo oznacavat tvoite dumi:"Za studentite moze.Te sa naseto budeste"
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 27 Юли 2007, 18:06

Абе кой ви е казал че София бърка в очите на някого ? Изображение
Май нещо не можете да четете и да разсъждавате!
Извъртате нещата май както ви изнася!
Това което написах и имам на предвид е, че БНР първо трябва да си свършва работите докрай като ги започне. Има честоти на които Хоризонт няма RDS. Силистра, Благоевград, Гоце Делчев 100.3, Каварна, Ябланица 89.25, Якоруда 101.7. За тия градове знам със сигурност че нямат RDS!
За Плевен PI кода им е еднакъв със този на радио Астра+!!!
А за Traffic Program да не говорим. Честотите на които има идникатор се броят на пръсти.
Въобще в БНР някой разбира ли от RDS?
Или RDS PS да стои със години по екраните, както последния път.
БНР
Нов
Нов

Мнениеот БНР » 27 Юли 2007, 20:09

и какво като няма РДС? трагедия ли е?
Последна промяна 1 на БНР, променена общо 27 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Юли 2007, 20:55

Enchev написа:Абе кой ви е казал че София бърка в очите на някого ? Изображение
Май нещо не можете да четете и да разсъждавате!
Извъртате нещата май както ви изнася!
Това което написах и имам на предвид е, че БНР първо трябва да си свършва работите докрай като ги започне. Има честоти на които Хоризонт няма RDS. Силистра, Благоевград, Гоце Делчев 100.3, Каварна, Ябланица 89.25, Якоруда 101.7. За тия градове знам със сигурност че нямат RDS!
За Плевен PI кода им е еднакъв със този на радио Астра+!!!
А за Traffic Program да не говорим. Честотите на които има идникатор се броят на пръсти.
Въобще в БНР някой разбира ли от RDS?
Или RDS PS да стои със години по екраните, както последния път.

Не считай, че мнението на един човек е представително за цялото население на София. Все пак, това е доста голям град.
Иначе съм съгласен с теб, че БНР трябва да се позамислят за RDS-ите си. Все пак, в 21-и век живеем.
БНР
Нов
Нов

Мнениеот БНР » 27 Юли 2007, 21:31

въпрос на лично виждане и вкус. Аз например предпочитам да ми свети на дисплея 92.90, вместо HRISTO да ми се сменя с BOTEV. НАПРИМЕР! Какво като живеем в 21век? ти имаш едни лични предпочитания, аз други. В това няма нищо ненормално. Пак по-добре да виждаш точната честота, отколкото да местиш стрелката (като в 20-ти век)
;) Погледни откъм хубавата страна на нещата. И не забравяй, че... както някой вече каза, в БНР нещата вървят мнооого бавно. За успешния старт стискайте  :up
Последна промяна 1 на БНР, променена общо 27 пъти
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 27 Юли 2007, 21:45

Не искам да се намесвам, но на мен би ми било по-приятно на дисплея да видя например HR BOTEV (както е рдс-а на Радио Румъния Актуалитъци - съкратено RRACTUAL)., и да се смени с 92,9 FM или 92,9MHZ .
Но това е лично мое мнение. Все пак има много туристи и хора от други градове, които пътуват из България и би им била полезна тази информация.
Последна промяна 1 на Anonymous, променена общо 27 пъти
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

www.dxing.org - Форумът на България за DX-маниаци!
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 27 Юли 2007, 21:49

БНР написа:Пак по-добре да виждаш точната честота, отколкото да местиш стрелката (като в 20-ти век)

:lol:
За тази цел си има и радиоапарати без RDS.
Точната честота се знае, със или без RDS ! А и последните модели тунери показват и RDS данните и честотата !!!!  :da:

Но щом във БНР са решили да се развиват като радиостанция от третия свят, тяхна си работа.
За сведения само - колегите ви от съседна Румъния са доста по-напред в това отношение, както към покритие, така и към RDS на всички честоти.  :da:
Една Турция също.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 28 Юли 2007, 12:23

Аз пък не съм съгласен, че трябва да не се правят регионални програми докато не се пуснат RDS-и навсякъде.Двете неща нямат нищо общо и могат да се правят паралелно.Другото са глупости.
Бубич, онова беше шега.

Колкото до това дали мнението ми си е само мое Ъгли, аз не вярвам да остана софиянец дето да не му е писнало за всичко София да е виновна.Но както и да е аз казах, че това са глупости и няма какво да се занимаваме.
Последна промяна 1 на borosport, променена общо 28 пъти
Изображение
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Юли 2007, 14:06

Между другото радио театъра по Христо Ботев е много добре направен и вярвам, че не пречи на никого.
Жалко само, че май повечето от пиесите са отдавна, не знам сега дали се правят такива неща.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юли 2007, 14:30

БНР написа:И не забравяй, че... както някой вече каза, в БНР нещата вървят мнооого бавно. За успешния старт стискайте  :up

Това го казах аз.

Назад към