Re: Радио София

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юли 2007, 14:43

R R П написа:Между другото радио театъра по Христо Ботев е много добре направен и вярвам, че не пречи на никого.
Жалко само, че май повечето от пиесите са отдавна, не знам сега дали се правят такива неща.

И аз съм съгласен за радиотеатъра. Много ми харесва и дори по едно време бях почнал да го следя редовно. За разлика от MIRORUSE, аз го възприемам като култура, а не като празно и безсмислено дърдорене. Все пак, аз не само обичам да ходя на театър, обичам и да го слушам.
MIRORUSE, без да искам по никакъв начин да те обидя, но съвсем не си прав за идеята на радио София като такова. Просто се реши, че освен съществуващите Пловдив, Варна, Стара Загора, Шумен и Благоевград, ще се създадат София, Видин, Бургас и какво още беше. Идеята е тези радиостанции да занимават хората само с местни новини и новини от региона. Националните медиии трябва да ни занимават изключително и само с новини, които имат повсеместно (разбирай за цялата територия на страната) значение. Радио София ще занимава хората, живеещи в столицата само с регионални новини и така националният ефир няма да се задръства с тях. Данъците ти отиват за абсолютно всички регионални програми на БНР, не само за софийската.
borosport, тези, които си мислят, че София обира лаврите, сигурно отдавна не са идвали тук или са идвали за кратко. В техните спомени София е онова, което е била преди 17 години или в ерата на социализма, когато имаше жителство и социалситите наистина лобираха за града. Сега никой не се интересува, а населението на града е достатъчно мешено, за да не му дреме и просто да си гледа работата, без дори да се замисля за проблеми, които доста от негативно изказващите се за София си мислят, че съществуват. Но, това не трябва да те притеснява. България не е единствената държава, в която отношението към столицата е такова. Хайде да питаме MIRORUSE по какъв начин румънците, които не са от Букурещ, обиждат столичаните и да видим дали не е същото.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 28 пъти
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 28 Юли 2007, 16:13

UGLY_BOY,
въпреки твоята младежка възраст, виждам, че си доста мъдро момче.  :P
Всичко, което си написал е доста логично и правилно. И за характера на Радио София, и за радиотеатъра по БНР.
Естествено, че това не е празно дърдорене, а нещо много повече. Имах щастието тази година да се дипломирам в НАТФИЗ с темата "Радиотеатърът в практиката на БНР" и мога много да говоря за радиотеатъра. Това са над 3500 постановки - всички до една запазени в Златния фонд на радиото. Става дума за гласове, които вече няма как и къде да чуеш - от Кръстьо Сарафов, Зорка Йорданова, Ирина Тасева, Адриана Будевска, Апостол Карамитев до младежките години на Калоянчев, Парцалев, Таня Лолова и т.н. и т.н. Представи си само за студентите по актьорско в НАТФИЗ какво богатство е това - да чуеш как е правена една постановка през 1965 година, например. Преди 40 години и как се прави сега! Да не говорим, че БНР има фонд с над 1100 постановки на турски език. Щях да падна като слушах "Иван Кондарев" от Ем.Станев на турски език или пиесите на Йордан Йовков на турски език. Ако ти е интересно това, мога да ти пратя дипломната работа да четеш. Лесно се чете - 100-тина страници е. Така че остави този палячо от Русе да слуша радио Букурещ и да се радва на румънската цигания....
:down

Една малка новина - от понеделник, 30 юли, в 7.00 часа започваме излъчването на джинглите на Радио София. Чакаме мнения. Може и критични.
Лек ден на всички и със здраве!
;)
Последна промяна 1 на Радио София, променена общо 28 пъти
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 29 Юли 2007, 13:41

:Laugh Колко бързо в БНР си менят мението.
Първоначално беше написано следното:
Радио София написа:Така че остави тая паплач от Русе да слуша радио Букурещи и не знам си какво....  :down

Добре че го пазя и като screenshot
Изображение
За да няма съмнения във достоверността на думите ми.

А по-късно го замени със:
Така че остави този палячо от Русе да слуша радио Букурещ и да се радва на румънската цигания....

А после ще ми разправят разни borosport-евци и тем подобни, че живеещите извън София говорели против софиянци и т.н.
Вижда се кой какво приказва и пише!
Последна промяна 1 на Enchev, променена общо 29 пъти
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 29 Юли 2007, 13:53

Все пак палячо е по-добре от паплач.
Паплач е малко пресилено.

:-X
Иначе възпитанието не се определя от това, къде живееш.
Въпреки че вие се опитвате да докажете обратното.
Последна промяна 1 на Радио София, променена общо 29 пъти
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 29 Юли 2007, 14:17

Радио София написа:UGLY_BOY,
въпреки твоята младежка възраст, виждам, че си доста мъдро момче.  :P
Всичко, което си написал е доста логично и правилно. И за характера на Радио София, и за радиотеатъра по БНР.
Естествено, че това не е празно дърдорене, а нещо много повече. Имах щастието тази година да се дипломирам в НАТФИЗ с темата "Радиотеатърът в практиката на БНР" и мога много да говоря за радиотеатъра. Това са над 3500 постановки - всички до една запазени в Златния фонд на радиото. Става дума за гласове, които вече няма как и къде да чуеш - от Кръстьо Сарафов, Зорка Йорданова, Ирина Тасева, Адриана Будевска, Апостол Карамитев до младежките години на Калоянчев, Парцалев, Таня Лолова и т.н. и т.н. Представи си само за студентите по актьорско в НАТФИЗ какво богатство е това - да чуеш как е правена една постановка през 1965 година, например. Преди 40 години и как се прави сега! Да не говорим, че БНР има фонд с над 1100 постановки на турски език. Щях да падна като слушах "Иван Кондарев" от Ем.Станев на турски език или пиесите на Йордан Йовков на турски език. Ако ти е интересно това, мога да ти пратя дипломната работа да четеш. Лесно се чете - 100-тина страници е. Така че остави този палячо от Русе да слуша радио Букурещ и да се радва на румънската цигания....
:down

Една малка новина - от понеделник, 30 юли, в 7.00 часа започваме излъчването на джинглите на Радио София. Чакаме мнения. Може и критични.
Лек ден на всички и със здраве!
;)

Здравейте,искам да поздравя Радио София с хубавата и разнообразна музика,която пускат и да им пожелая още по-ОГРОМЕН успех със стартирането на джинглите.Щом Радио София ни каза ,че са професионално направени,значи няма съмнение,че и без да сме ги чули до този момент,се знае,че ги бива :Music Много се радвам,че през целия август,ще има музика(парламента е в почивка ;) Имам 2 въпроса към Радио София:1) Дали след старта на джинглите утре,живот и здраве,стартира официално радиото или официалния старт със сутрешен блок и др. предавания ще е през месец септември и 2)от любопитство,защото съм от София и може да слушам радиото и на уредбата,питам дали се смята да се качи излъчването на програмата на р.София през интернета? Благодаря и отново Ви пожелавам всичко най-добро и успехи,и много здраве на целия екип! :Punk

П.С. Аз съм младо момче и се радвам,че ще мога да чуя по р. София стари записи,ще ми бъде интересно и с нетърпение очаквам тези предавания(чувал съм такива записи по Хоризонт и Христо Ботев,но още няма да ми навреди)
Последна промяна 1 на dhamitak, променена общо 29 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Юли 2007, 14:22

Enchev написа: :Laugh Колко бързо в БНР си менят мението.
Радио София написа:Така че остави тая паплач от Русе да слуша радио Букурещи и не знам си какво....  :down

Изображение

Така че остави този палячо от Русе да слуша радио Букурещ и да се радва на румънската цигания....

А после ще ми разправят разни UGLY_BOY-евци и тем подобни, че живеещите извън София говорели против софиянци и т.н.

Трябва да поясня няколко неща:
1. Не съм от София и никога не съм бил. За разлика от теб никога няма да кажа разни Enchev-ци и да се опитвам да те обиждам, тъй като не те познавам и не съдя за теб от някакво си мнение в някакъв си форум.
2. MIRORUSE, историята си е история и не виждам причина хората да загърбват миналото и да мислят само за съвременното. То така много лесно се забравя кои сме и откъде сме дошли, пък и на всичкото отгоре сме втората държава в Европа. Дай да спрем да учим за Кубрат и Аспарух! Радио София, можеш да ми пратиш дипломната си работа, мисля, че съм си дал мейла в профила си.
3. Хората в България също скоро няма да се делят на столичани и провинциалисти, този процес е започнал отдавна и продължава в съответната насока.
4. Никога не съм мразил никоя от нашите съседни страни и не мога да кажа, че неглижирам нейната история, нито пък бих могъл да нарека който и да е представител на чужда, съседна нам нация, селянин. Но не смятам, че трябва кой знае колко да раболепничим  и да смятаме, че след като сме по-назад, за нищо не ставаме. Нашите градове имат достатъчно богата история:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%B8%D1%8F
http://en.wikipedia.org/wiki/Sofia

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B8%D0%B2
http://en.wikipedia.org/wiki/Plovdiv

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%BD%D0%B0
http://en.wikipedia.org/wiki/Varna

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 0%B0%D1%81
http://en.wikipedia.org/wiki/Burgas

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B5
http://en.wikipedia.org/wiki/Rousse

Няма да продължавам. Доста от градовете ни са създадени преди новата ера, и то много преди новата ера.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 29 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Юли 2007, 14:26

Enchev написа: :Laugh Колко бързо в БНР си менят мението.

Изображение

А после ще ми разправят разни borosport-евци и тем подобни, че живеещите извън София говорели против софиянци и т.н.

Опа, поправил си го на borosport-евци. Но, н.з. Беше си UGLY_BOY-евци. И borosport-евци да е, не виждам защо трябва да се обиждаме и да съдим за себе си от някакви си мения във форум. Никой от нас, в крайна сметка, не се познава с другия.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 29 Юли 2007, 14:41

UGLY_BOY имах на предвид borosport и неговия нападателен стил.
По погрешка съм изписъл твоя никнейм!
Просто бях провокиран от въпросното съобщение, и по инерция съм написал UGLY_BOY вместо borosport.
Както виждаш съм поправил грешката!  :da:

dhamitak
А това за online на тази етап едва ли могат да отговорят от БНР.
Но би следвало да има, след като и други регионални радия на БНР имат, Пловдив, Варна, Стара Загора, Благоевград.
Преди три седмици бях в София и пуснах радиото на 94.5.
Музиката е що годе добра, няма се намери подобна алтернатива в София. :)

Радио София написа:
5. Най-важното нещо за слушателите - музиката. Това е най-трудното и затова поискахме мнението ви. Дотук имаме над 11200 парчета, но постоянно добавяме нови. Радиото категорично няма да е с "тупалки", няма смисъл да е прекалено ретро, не може и да е "хеви", трябва да има и БГ музика... въобще получава се малко манджа. А какво да кажем за класиката или народната музика??? Мисля, че трябва да се засили малко chill out i lounge-звученето, както и DJ-сетовете. Ще ви издам една тайна - Ясен Петров ще ни бъде консултант от 1 септември. В момента излъчваме яко ретро всяка вечер от 23.00 до 24.00 часа, но то е по-скоро от типа "Гласове и мелодии, които помним". По-старите във форума знаят за какво говоря...
Ще се радваме на още идеи.
Благодарим още веднъж на всички доброжелатели...
Радио София
:Baby

За Chillout, lounge е добра идея. Идеално.
За сетовете малко съм далеч от стила на Ясен Петров. Техното не ми е по вкуса, мина му времето. Не е в Mainstream поне. Сега House-а е по популярен.
Едва ли мога да очаквам от БНР да завърти нещо от предпочитания от мен стил -  trance, по uplifting, по vocal.
Което ще е много по-добре, от колкото техно или хаус, където могат да се чуят и по Алфа радио и радио Нова

Но във никакъв случай не отива на хора работещи във Националното радио да дават определения за сънародниците си от рода на паплач или палячо.
Уважението го няма просто.
Последна промяна 1 на Enchev, променена общо 29 пъти
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 29 Юли 2007, 14:57

Мисля, че доста неоснователно нападате Радио София, човекът виждам е доста коректен и възпитан, само не го гонете от този форум, защото са малко хората тук, които представят реалните неща от  дадена медия.

Даже бих желал тия, които са извън София и обсега на ФМ чистотата да имат възможността да го слушат по интернет или сателитно. :Icecream
Това е сайтът! http://www.linkbg.info
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 29 Юли 2007, 16:50

Енчев само ще ти кажа каквото повикало, такова се обадило. ;)
РАзгледай ми мненията и кажи къде съм казал някъде нещо против някого неоснователно(бил той и не от София) и тогава ми приписвай нещо.;)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Юли 2007, 17:15

MIRORUSE написа:
Радио София написа:Все пак палячо е по-добре от паплач.
Паплач е малко пресилено.

:-X
Иначе възпитанието не се определя от това, къде живееш.
Въпреки че вие се опитвате да докажете обратното.

Уважаеми сънародници ,
Преди седмица един русенец ( аз ) възразих в друга тема в същият форум , срещу арогантното поведение на представителя на БНР - насочено срешу един техен слушател от град Враца , който ги беше поитал нещо за някаква песен . Е , стигна се до там , че русенци са паплач и палячовци , но защо русенци ???????
Защото така се случи . Ако някой варненец , плевенчанин , пловдивчанин , търновчанин и.т.н. беше на мое място - сега техните представители на съответният град , щяха да са паплач .
ТОВА ДОКАЗВА МОЕТО ТВЪРДЕНИЕ , ЧЕ БНР НЕ УВАЖАВА СЛУШАТЕЛИТЕ СИ И Е ДАЛЕЧ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИЗМА  , ТА ДОРИ И ОТ ЕТИКАТА !!!
Уважаеми колеги от БНР ,
останете си със здраве - само то ви остана , слушатели вече едва ли ще имате!!!

Според мен не беше така. Просто Радио София не бе разбрал, че става въпрос за 22:00 часа, а не за 10. Аз също съм отвеян и не гледам кога е сложен поустът на всеки от вас и на негово място също бих се затруднил, още повече при наличието на факта, че щях да съм професионално обременен от факта, че в БНР винаги се използва 24-часовата система за "произнасяне" на времето. Радио София просто помоли mita6ki да уточни и нищо повече. Според мен мението ти за БНР е било тенденциозно от самото начало и затова една нищо и никаква искра те е накарала да лумнеш като пожарите, които в момента горят из всички краища на родината ни. Човек трябва да е умерен и да проявява разбиране. Това важи за всички ни.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 29 Юли 2007, 20:27

UGLY_BOY, трябва да ти благодрая за подкрепата ли? :Old
Мерси боку.
Нямам намерение да се оправдавам пред никого за нищо, но наистина
мнението на Русе е тенденциозно. Както и да е.
Това, което исках, направих - помогнах на Миташки да намери песента,
която е чул, и дори му я изпратих.
Желая ти  :Clover

Дай мнение за джинглите на Радио София, моля. От утре след 7.00 часа.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Юли 2007, 21:02

Радио София написа:
UGLY_BOY, трябва да ти благодрая за подкрепата ли? :Old
Мерси боку.
Нямам намерение да се оправдавам пред никого за нищо, но наистина
мнението на Русе е тенденциозно. Както и да е.
Това, което исках, направих - помогнах на Миташки да намери песента,
която е чул, и дори му я изпратих.
Желая ти  :Clover

Дай мнение за джинглите на Радио София, моля. От утре след 7.00 часа.

OK, утре ще настроя приемника си на 94.5 MHz.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 29 Юли 2007, 22:50

и да не излезе сега че аз съм виновникът за целия този спор  :G извиняеайте. Аз няма да взимам старана защото не виждам смислъл аиде всички със здраве  :Drinks е наздраве де  :G :Drinks :Drunk
БНР
Нов
Нов

Мнениеот БНР » 30 Юли 2007, 13:54

в 17ч днес очаквайте и първите регионални новини на програма "София"  ;)
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 30 Юли 2007, 15:22

БНР написа:в 17ч днес очаквайте и първите регионални новини на програма "София"  ;)

В смисъл, как регионални...? :Icecream
Това е сайтът! http://www.linkbg.info
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 30 Юли 2007, 15:31

Само за София.
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 30 Юли 2007, 16:23

Добър ден и здравейте! :ClapМоята оценка по 6-ната система : джингли на Радио София+Оповестяването на кръглия час и гонга за него+музиката+Радио София+очакваните новини=ПЕРФЕКТЕН 7!!!! Няма грешка-така е!(поне за мен) Още веднъж поздрави на целия екип(надявам се Радио София да ги предаде) и У С П Е Х  :Punk :Music :Punk :Music
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 30 Юли 2007, 17:03

джинглите са втрисащи! :Fool иначе - младежът дето изводи новините, се справи добре!  :Clap
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 30 Юли 2007, 17:08

747 написа:джинглите са втрисащи! :Fool иначе - младежът дето изводи новините, се справи добре!  :Clap

Ако трябва да сравнявам джинглите с тези на останалите регионални радиостанции на БНР, мога да кажа, че си пасват. Все пак, трябва по нещо да си личи, че всички регионални програми са обединени под шапката на една и съща институция, а не да са коренно различни и да се отклоняват от общите тенденции.

Назад към