Re: Инфо радио продадено?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Авг 2007, 13:08

Леле, Миро, това, че 20% от българите имат негативно отношение към медиците, го научавам едва сега от теб. Потресаващо! Чак до там не очаквах да стигнем.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 14 Авг 2007, 13:50

20% Друг път май са 80%  благодарение на кого на МЕДИИТЕ !!!  :Mad :Mad

СРАМ И ПОЗОР  ЗА БЪЛГАРИЯ !!!!
Няма по голям трол от Джорджи™
Аватар
just listen
100+
100+

Мнениеот just listen » 14 Авг 2007, 14:37

явно и тези 20% се чувстват измъчвани и то от доста по дълго време, и типично за българина си го изкарват на който не трябва....това отношението е част от всекидневието ни....а и какво толкова им се възмущавате на тея хорица, завист си има това може да си го обясниш, всеки гледа за себе си и като някой е възнаграден (в случая по точно компенсиран) всички му завиждат...ама хайде някой да ми обясни защо толкова дълго време медиците ни бяха там? (което всъщност е основния проблем, който се разсейва с народни интриги...)
и какво толкова се учудвате за държава в която хората си удрят главите в земята...MIRORUSE предтавям си как би коментирал кадрите със случката с миньора пред твоите хора в Румъния, а и други интересни "новини" от Бг..ама това е друга тема :(
Изображение
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 14 Авг 2007, 15:01

Ако слушахте какво говореха в сутрешния блок ще разберете откъде се появява това негативно отношоние.
Иначе по въпроса за чалгата.  И какво в Букурещ да не би да няма румънска чалгия.Не ме разсмивай нали им знам и техните мааанета какво представляват.Същата простотия като при нас само дето е на румънски.И пак без смисъл, защото го разбирам румънския и слушам какво пеят.Там обаче развиват и евроденсът примерно и хауса(Dj Sava ft. Elena - Gone away), а тук при нас се появяват по 1-2 готини парчета на година( примерно на Vessy - Touch, което сега проби и в MTV или Dr. Zeiss ft. Christina - Living you).
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Авг 2007, 17:40

borosport написа:Ако слушахте какво говореха в сутрешния блок ще разберете откъде се появява това негативно отношоние.
Иначе по въпроса за чалгата.  И какво в Букурещ да не би да няма румънска чалгия.Не ме разсмивай нали им знам и техните мааанета какво представляват.Същата простотия като при нас само дето е на румънски.И пак без смисъл, защото го разбирам румънския и слушам какво пеят.Там обаче развиват и евроденсът примерно и хауса(Dj Sava ft. Elena - Gone away), а тук при нас се появяват по 1-2 готини парчета на година( примерно на Vessy - Touch, което сега проби и в MTV или Dr. Zeiss ft. Christina - Living you).

Май е Urban & Zeiss ft. Christina - Leaving You
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 15 Авг 2007, 15:59

Същото, само, че спестих Urban за по-кратко ;)
Да за манелето ми беше думата Миро.Ами тук да не би чалгар да е хубава дума.И моля ти се аз нищо не съм превръщал в култ ;)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Авг 2007, 17:23

borosport написа: Същото, само, че спестих Urban за по-кратко ;)
Да за манелето ми беше думата Миро.Ами тук да не би чалгар да е хубава дума.И моля ти се аз нищо не съм превръщал в култ ;)

Писал си Living You.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 16 Авг 2007, 15:22

Ъгли вярно от бързина е грешката.
Миро нека променим леко гледната точка, защото има и още един момент. Ето примерно песента Selecta на Anda Adam feat.Alex - Ce Ti-As Face.mp3 си има българско съответствие в лицето на Слави и Невена - Жестока. И аз колкото и да слушам двете не намирам стилови разлики, но заради присъствието на Слави бг версията беше отлъчена като чалга вариант.А за румънската се твърдеше, че не е чалга.Та го има и другия момент.Когато у нас някой пеещ чалга се опита да направи нещо различно от този стил всичко негово се обявява пак за чалга.Въпреки че не слушам този вид музика мога да кажа, че този стил се променя като звучене.Стремят се да гонят някак си денс звучене.И понеже не изплуват други изпълнители явно ще чакаме от чалга певците да станат поп, денс или нещо подобно изпълнители, но е факт, че има промяна в звученето от зората на чалгата с мазните и гнусни тупалки.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2007, 16:04

borosport написа:Ъгли вярно от бързина е грешката.
Миро нека променим леко гледната точка, защото има и още един момент. Ето примерно песента Selecta на Anda Adam feat.Alex - Ce Ti-As Face.mp3 си има българско съответствие в лицето на Слави и Невена - Жестока. И аз колкото и да слушам двете не намирам стилови разлики, но заради присъствието на Слави бг версията беше отлъчена като чалга вариант.А за румънската се твърдеше, че не е чалга.Та го има и другия момент.Когато у нас някой пеещ чалга се опита да направи нещо различно от този стил всичко негово се обявява пак за чалга.Въпреки че не слушам този вид музика мога да кажа, че този стил се променя като звучене.Стремят се да гонят някак си денс звучене.И понеже не изплуват други изпълнители явно ще чакаме от чалга певците да станат поп, денс или нещо подобно изпълнители, но е факт, че има промяна в звученето от зората на чалгата с мазните и гнусни тупалки.

Между другото, има нещо ужасно. Има чалгаджийки, чиито инструментали изобщо не са в стил поп-фолк, а по-скоро бият към денс, но въпросните певици превръщат тези песни в чалга именно заради присъствието си - имам предвид извивките в гласа им.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Авг 2007, 00:52

Миро, прав си само донякъде. Неравноделният такт се използва масово в един стил музика, наречен Reggaeton, в който творят много северноамерикански и латиноамерикански изпълнители (предимно hispanics), които са световноизвестни. Не съм чак толкова голям слухар, но мисля, че това парче е точно такова:
http://youtube.com/watch?v=_C6Zp6X7nnI

Това, че едно парче е в неравноделен такт, не го прави чалга. Според мен проблемът на българската версия на песента е, че Слави присъства в нея и очалгява с вокалите си.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 17 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Авг 2007, 12:03

Да, пазя го. MIRORUSE беше така добър да ми преведе коментарите, които румънците бяха направили в YouTube за българския вариант на песента. Тъй като те бяха на румънски, имах голям проблем с превода и го помолих да ми свърши тази услуга:

Здрасти , ето  превода от YouTube - да знаеш - много жаргонно са написани и на места (особенно в началото) съм перефразирал в същият контекст - за да стане разбираемо на български 
suntvoinic (5 days ago)
lol....ce fatza are chelu!:))) (Уау.....какво лице има девойката)
raluics
baaaa, jepatilor cu ceafa groasa..de la atatia castraveti nu vi s-a aplecat???)))corect..se compara alex cu ciumpalacu` asta umflat?sunteti fraierii pamantului..!!!!! (Леле крадци с дебели вратове ... не ви ли се повръща вече , не се ли наситихте ))))    Добре си подхожда Алекс с този надутия ? Вие ли сте глупаците на замята)
iubitzelu (1 week ago)
baaaah? ...tipa e castigatoare la music idol bulgaria.....ANDA ADAM idioata aia e cea care a copiat melodia cu nesimtire...a si declarat ...gees...ROMANILOR NU LI SE COPIAZA NICI O MEL oricat de jegoasa k asta ar fi ) lol (Ей , момичето е победител в Мюзик Айдъл в България....АНДА АДАМ идиотката е тази , която е откраднала песента безочливо и заеви....на всички...... РУМЪНЦИТЕ НЕ КРАДАТ ОТ СЪСЕДИТЕ СИ ПЕСНИ ... колкото и нагло да е това  ))  )
madacraiova (1 week ago)
nu ai observat? )))))))) ) (Не си ли забелязъл?)))
masadesticla (1 week ago)
tipa e mai buna decat anda dar grasu ala e pisarea rasului...)) te pisi pe tine cand il vezi )) (Момичето е по - добро от Анда , но онзи дебелак те спуква от смях...))) можеш да се напикаеш чак , като го видиш)
andreyaalexa (1 week ago)
mai frumoasa e varianta originala!!!!! (По добър е оригиналният вариянт)
Lumydee10 (2 weeks ago) 
mai mijto e Anda Adam dekt asta ) si grasu' ala c cauta in video? =)) (По готина е Анда Адам отколкото тая ) и този дебелак какво търси във видеото ? =))  )
madacraiova (2 weeks ago)
melodia asta e furata din romania!!!!!!!!!
O CANTA ANDA ADAM.. (Тази песен е открадната от Румъния!!!!!!!!!! ПЕЕ Я АНДА АДАМ )
karamak3 (1 week ago) 
sa mori tu:)))=))=))!!!!! (Пукни се от яд;)))=))=))  )

Ох , маи това са всички коментари от 1-ва до 6-та страница !!! 
Аз лично не искам да ги коментирам - творчеството на г-н Трифонов не ме касе от доста години - иначе се вцепених от тази песен - е тоя Слави и Моцарт на чалга може да направи . Чувал ли си оригинала на песента ? В него пеят и на испански , или португалски - не знам с точност , но песента е от преди година и половина - не звучи като чалга , както е на Слави версията , по - скоро като латино - много неравноделно я е направил , Станиславчо ,  но той това цели . Иначе сега от теб разбрах , че имаме още един побългарен вариянт на румънска песен !
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Авг 2007, 12:21

Румънското парче си носи елементите на хип-хопа, а нашето си е откровена мангасарска работа, особено ако направим анализ на частта с думите "дай-дай".
Ей, за нищо не ставаме. Шапка свалям на румънците и за музиката, и за Дачията, и за мног одруги работи.

Бе докато градовете ни се блокират от хора, когато има концерт на Трифонов - ще си останем бастиона на балканската простотия, шкембето, баницата и бозата...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Авг 2007, 12:43

Аз нямам нищо против баницата и бозата. Всяка държава си има своя национална кухня. Но не всяка си има чалга. А ние си имаме. Ей това е лошото.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Авг 2007, 12:48

Баницата е вредна, бе Ъгли. Слушах по новините вчера, че пак искат да тъпчат децата с безплатни баници... та се намерил умен човек да им каже, че има малко под 20% деца със затлъстяване и са вредни тия баници...

А за чалгата си много прав!
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Авг 2007, 13:33

radiator написа:Баницата е вредна, бе Ъгли. Слушах по новините вчера, че пак искат да тъпчат децата с безплатни баници... та се намерил умен човек да им каже, че има малко под 20% деца със затлъстяване и са вредни тия баници...

А за чалгата си много прав!

М-да. То защото американските храни не са вредни. В 21-и век едва ли не всичко е вредно, тъй като във всеки продукт има консерванти, за да се увеличи срокът му на годност. Сега са вредни дори кофичките мляко, които си купуваш от магазина. Не ви ли прави впечатление по колко време не се развалят? Това е недопустимо за природен продукт. Да не говорим за натуралните сокове - можеш да оставиш чашка с натурален сок на нощното си шкафче и да видиш колко време ще издържи. А какво остава за чипсовете, пелетите, царевичните пръчици и т. н. Но аз, въпреки това, ям всичко. За мен не е от значение дали ще живея 5 години повече или 5 години по-малко. И без това не смятам, че животът ми има кой знае колко голяма стойност.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Авг 2007, 14:41

ееее, не е хубаво да говориш така! Всеки е личност и животът му има значение. Друг е въпросът, че у нас например, значение имат животите на някои другари... по света не е съвсем така.

За храните - така е... затова само зеленчуци, плодове в прясно състояние. Без хляб и други подобни. Пилешко месо и риба. Там някъде е истината.

Айде да се върнем към темата за радиото  :Clap
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 17 Авг 2007, 16:12

А какъв терор беше за русенци концерта на учиндолксия цървул Слави Трифонов.
То небяха зверски надувания на звука, та да се чува чак в крайните квартали, то небяха фоеверки. Ужас! А ако беше за някой друг, едва ли общината щеше да си "свали гащите" толкова ниско, та да разреши този "звуков чалга терор" посред нощите.
Селска работа
Бългaрска работа.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Авг 2007, 19:37

Enchev написа:А какъв терор беше за русенци концерта на учиндолксия цървул Слави Трифонов.
То небяха зверски надувания на звука, та да се чува чак в крайните квартали, то небяха фоеверки. Ужас! А ако беше за някой друг, едва ли общината щеше да си "свали гащите" толкова ниско, та да разреши този "звуков чалга терор" посред нощите.
Селска работа
Бългaрска работа.

Така си е. Тези, които не са благоволили да отидат на концерта, защото не слушат чалга, страдат.
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 17 Авг 2007, 21:37

"Забележи как звучи румънският вариант на песента , и колко "накълцан" (неравноделен) е българският вариант на съответната песен . Така е направен в тип "неравноделна фолк поезия made by Slawi 7/8 production"  , та чак да ти се догади." Aбе пичове, и българската, и чуждоземската версия си е отвсекъде в 4/4 (четири четвърти). Къде го чухте това 7/8?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Авг 2007, 00:58

7 написа:"Забележи как звучи румънският вариант на песента , и колко "накълцан" (неравноделен) е българският вариант на съответната песен . Така е направен в тип "неравноделна фолк поезия made by Slawi 7/8 production"  , та чак да ти се догади." Aбе пичове, и българската, и чуждоземската версия си е отвсекъде в 4/4 (четири четвърти). Къде го чухте това 7/8?

Продуцентската къща на Слави се казва 7/8, не тактът на песента е 7/8.

Назад към