Re: Звучи ми познато (Про ЕфЕм = Рейдио Фрешш)

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
RADIO
500+
500+

Звучи ми познато (Про ЕфЕм = Рейдио Фрешш)

Мнениеот RADIO » 19 Сеп 2007, 16:22

Някакси май румънската версия е по-приятна  ::)

ЧУЙТЕ САМИ

PRO FM - 1

PRO FM - 2

PRO FM - 3

PRO FM - 4

PRO FM - 5
Последна промяна 1 на RADIO, променена общо 19 пъти
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 19 Сеп 2007, 20:43

И на Slam FM са яки. Може би просто защото Fresh! e доста смотано ни се струва, че джинглите са по- кофти, а проблемът е само в радиото :lol:
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 19 Сеп 2007, 20:45

добре де сериозно аз и преди това се питах къде са записвани тези джинхли и кой на кого открадна джинглите
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 19 Сеп 2007, 21:22

mita6ki написа:добре де сериозно аз и преди това се питах къде са записвани тези джинхли и кой на кого открадна джинглите

Никой от никого не ги е откраднал, просто са купени от едно и също място. :Music
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 19 Сеп 2007, 23:19

Миташки: viewtopic.php?t=1862.0
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 19 Сеп 2007, 23:54

аха мерси че ми изкопа тази интересна тема от преди моето пристигане тук  :)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 20 Сеп 2007, 02:00

Ами бездарниците в БГ ефира дотам стигат, че не могат да измислят нещо свое...
Интересно защо радиостанции като KATRA FM и Южен бряг могат да си направят свежи и добри джингли, такива като Fresh! са БЕЗОБРАЗНИ и на всичко отгоре изплагиатствани... Това не е прецедент, ако се поровите в аудиоархива на предавател.com ще установите еднаквост на джинглите на бившите радиа Спорт и Зиг-Заг  :Confused
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Сеп 2007, 10:07

еее айде сега, изказа се, ама се омаза...

И дума не може да става за сравнение между продукция на Reel (не Real) World и опити в България.
Истина е, че има няколко души, които правят или правеха продукция на европейско ниво, хора от Катра ФМ или пък тези правили джингли за Спорт или Зиг Заг... но Reel World е лидер в тази сфера.
Несериозно, непрофесионално и твърде изсилено е да се твърди, че такада продикция е безобразна. Това е смехотворно... бик казал, типично по български! За изплагиатстване и дума не може да става, тъй като говорим за синдикиран пакет. Джинглите се плащат за "къстъм" от едно радио (в случая WKTU - New York), като след известен период се пускат в продажба за синдикиране. Други радиостанции могат да си ги поръчат да доста по-ниска цена, като се изпява друго има на радиото.
Отворете и четете как се прави и кое какво значи, вместо да пишете някакви мега-глупости!!
Последна промяна 1 на radiator, променена общо 20 пъти
naiki963
Нов
Нов

Мнениеот naiki963 » 20 Сеп 2007, 10:58

НЕ СЕ УЧУДВАМ ТО ВСИЧКО СЕ КОПИРА И КАТО ПОГЛЕДНЕТЕ И РЕАЛИТИ ШОУТАТА, И ВЪОБЩЕ И В ПОП ФОЛКА ПЕСНИТЕ!!! ПЛАГИАТСТВАЛО СЕ Е ПРЕДИ ПЛАГИАТСТВА СЕ И СЕГА!!! :Old НЕЩО НОРМАЛНО  КЪДЕ ПО СПОЛУЧЛИВО КОПИЕ КЪДЕ ПО ЗЛЕ ТОВА Е ЖИВОТА БЕ БАТЦЕ!!!! КАКВО ДА МУ ИЗМИСЛЯМЕ ТО НА ГОТОВО НАЙ-ЛЕСНО!!!! :Old ТЕ ХОРАТА СА ГО ИЗМИСЛИЛИ ДА НЕ БИ ДА ОТКРИВАМЕ АМЕРИКА НА НОВО!!! :Old :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Сеп 2007, 11:07

Хахахаха, впечатлява ме не само невежеството на хора, които пишат с меродавен тон тук (иначе всички се учим), но най-вече ме ентусиазира безумната тъпота на някои субекти, които дори не четат какво пише в темата!  :Punk
naiki963
Нов
Нов

Мнениеот naiki963 » 20 Сеп 2007, 17:05

Към радиатор от кога слушаш радио ваше светейшество? :Old естествено че има медиен  пазар!!!! и това което му трябва на човек си го купува!!!! :Old и всичко си е точно по темата :Old но малко по философски погледнато :Old :Music
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Сеп 2007, 17:41

Ми със сигурност повече от теб съм слушал радио. Може да работя в строителството, но радиото ми е винаги в джоба.
А по темата - изобщо не ти е точен постинга. Писанието ти е1:1 следната ситуация:

Върпос: Колко телевизора имате у вас?
Отговор: Да
:Tease

А защо не е по темата, нямам време да ти обясня. Образовай се на тема радио-индустрия и да седнем да си говорим.
naiki963
Нов
Нов

Мнениеот naiki963 » 21 Сеп 2007, 11:00

Благодаря за съвета, но мисля че нямаше нужда!! :lol: :lol2 :Tease!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 22 Сеп 2007, 15:50

Едни от най-добрите джингли в България в момента са тези на NRJ.Но те разбира се не са правени тук с изключение на няколко.
Изображение
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 23 Сеп 2007, 21:40

prassyo написа:И на Slam FM са яки. Може би просто защото Fresh! e доста смотано ни се струва, че джинглите са по- кофти, а проблемът е само в радиото :lol:

Slam FM са с нови джингли,вече не са с тези  ;)
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 25 Мар 2008, 14:50

borosport написа:Едни от най-добрите джингли в България в момента са тези на NRJ.Но те разбира се не са правени тук с изключение на няколко.

Много от джинглите им ги пращаше един добър приятел, чието име ще запазя в тайна, но човекът си работеше в парижкия клон на NRJ, апропо Communicorp само представят марката доколкото имам информация. Дори ако се заслушаш в другите клонове на радиостанцията в цяла Европа ще откриеш, че са доста по-професионални от българския ;) Иначе нищо против радиото, но мога да кажа по мои наблюдения, че единствените професионалисти там са Андрей и Хриси, а предаването, което дърпаше предаването нагоре беше NRJ Mastermix.

P.S. Извинявам се, че вдигам темата месеци след като е писано за последен път в нея!
zenith
Нов
Нов

Мнениеот zenith » 25 Мар 2008, 21:22

Иначе нищо против радиото, но мога да кажа по мои наблюдения, че единствените професионалисти там са Андрей и Хриси

В сравнение с повечето други "професионалисти" в българския радиоефир... :) Получава се добре :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 26 Мар 2008, 20:55

krassyo написа:
borosport написа:Едни от най-добрите джингли в България в момента са тези на NRJ.Но те разбира се не са правени тук с изключение на няколко.

Много от джинглите им ги пращаше един добър приятел, чието име ще запазя в тайна, но човекът си работеше в парижкия клон на NRJ, апропо Communicorp само представят марката доколкото имам информация. Дори ако се заслушаш в другите клонове на радиостанцията в цяла Европа ще откриеш, че са доста по-професионални от българския ;) Иначе нищо против радиото, но мога да кажа по мои наблюдения, че единствените професионалисти там са Андрей и Хриси, а предаването, което дърпаше предаването нагоре беше NRJ Mastermix.

P.S. Извинявам се, че вдигам темата месеци след като е писано за последен път в нея!

Всъщност наистина българското NRJ си е франчайзинг.Прав си. И както си казах джинглите не са български, но пък за мен са най-добрите у нас. Сега за водещите не мога да кажа кой какъв професионалист е. Познавам ги лично всичките, с изключение на Андрей и това са страхотни хора. Все пак Андрей си е DJ, а за Хриси мога само хубави неща да говоря.
Колкото до Мастърмикса и аз лично бях против това предаване да спрат, но там отговора беше, че не отговарят на музиката в радиото. Не знам предаването беше супер. Явно бърка в здравето на радио Нова сигурно. По същата причина и ретро парчетата по NRJ намаляха заради Радио 1 по мое мнение. Иначе в началото музиката на NRJ и смесването на стиловете, преминаването от един към друг беше супер, за което благодарностите са за Драго, също супер професионалист и човек, а като пуснаха и Мастърмикс-а просто NRJ мачкаха всички. Сега не знам каква е визията на Communicorp за радиото и защо го удариха на увеличение на хитовете еднодневки, но политика на компанията. Явно ги е страх за Нова и Радио 1, въпреки че не виждам защо.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 26 Мар 2008, 21:15

За NRJ,която е част от европейска верига,е напълно нормално да си купи джинглите от френското NRJ например.
Но за Радио Фреш,което е БЪЛГАРСКА верига,нещата не стоят по този начин.Не приемам за нормално едно национално радио да си "купува" джинглите.Каква продукция може да се очаква от едно радио,след като дори не може да си измисли джинглите.Да,по-лесно е да си ги купи,но не е нормално.Пак казвам,става въпрос за национална мрежа,не за някое малко радио.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 26 Мар 2008, 21:20

Не става въпрос за купуване при NRJ. при франчайзинга те им се предоставят. ;)
Изображение

Назад към