Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 17 Фев 2008, 13:16

кви са тези глупости за комунизъм и т.н.21ви век е вече,в България няма комунизъм...

...май :-\
"Aici,Yambol,Radio 999 - Nu tine deloc pasul cu viata"
az
500+
500+

Мнениеот az » 17 Фев 2008, 16:56

Да. В стария си вид комунизъм няма, но капиталисти комунисти (КДС-ри) - колкото искаш. :(
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Фев 2008, 06:37

az написа:Бубич, това, че комунистите са в основата на цялата катастрофа съм напълно съгласен с теб. То и сега им сърбаме попарата и със сегашната според мене "пирамида" икономика и тоталната липса на държавност и профанизация. Но все пак си задавам въпроса, как след 1989 започна още по-голяма профанизация? Тука не сезирам световната конспирация, както много хора са склонни да правят (все някой друг да ни е крив), а защо не се направи и поне малко усилие (в индивидуален и обществен план) да се спре духовния упадък. Някой ще ме реплицира, "га в кесията ти вятър вей"? Да, ама да не си изхвърляш боклука от балкона не е свързано с пари, а с малко добро желание.

Защо се стигна до по-голяма профанизация ли,ами много просто,за да се прикрие предишната!!! Бандитите така работят,че хората сами да кажат,да, имаше някои лоши неща,ама имаше и много хубави,ето,образованието безплатно и т.н. Ето и един пример.Казва ми един близък,учител по математика,че образованието в комунистическа Б-я е било безплатно.Добре,казвам,а ти като учител получаваше ли пари(заплата).Получавах,разбира се.Казвам му,значи някой е давал пари на теб и колегите ти за вашия труд да учите учениците,нали така.Той казва да,така беше.Ами значи където някой дава пари на някого за извършен труд,значи трудът не е безплатен,нали така.Той отново потвърждава казаното от мен.Питам го,дали банките,черните дъски,тебешира,отоплението,осветлението ,чистенето са се заплащали,той казва да,заплащано е на тези,които са ги произвеждали.Ами какво му е безплатното на обрзованието,тогава?Ако ти за своя труд не получаваше пари,да, тогава можеш да твърдиш,че образованието е безплатно.Преподаваш и не взимаш нищо-да безплатно е,ама ти получаваш и т.н. Да,така е,ама ученика не плаща,казва той.Да,казвам,ученикът не плаща,ама някой вместо него плаща,а сети се кой е плащача??? Да,сетих се,държавата плаща.Браво,казвам,имаш шест плюс по петобалната система(шегувам се малко ).А държавата откъде има пари,как ги изкарва,откъде ги взима,как мислиш...? Чуди се малко и казва,да сетих се,взима ги от хората,от техните заплати,нали така.Да,отново позна,личи си ,че си математик.Комунистите наричаха данъците удръжки,защо ли,за да не са данъци,това е стара,буржоазна дума и за да няма асоциации с лошото минало,те измислят нова дума,но със същото значение.И така учителя разбра,че като ученикът не вади от джоба си пари за образованието,това изобщо не значи,че образованието е безплатно.Като се видим следващия път,помисли си и ми кажи от коихора държавата взима пари за образованието,здравеопазването,армията,милицията,ДС,и огромния чиновнически апарат в страната,нали обещаваш,че ще помислиш. Той радостно ме прекъсва и казва,не, няма да има следващ път,сетих се веднага.Какво се сети бе човек?Сетих се откъде се взимат пари за образованието на учениците.От кого,казвам? Ами то е било много просто,от родителите на учениците,не от самите тях,а от техните родители,повтаря той,за да бъде сигурен ,че го разбирам правилно.Браво,браво,я ела в сладкарницата срещу Френския културен център,на пл.Славйков на по боза и баничка.И винаги,когато се срещахме с моя роднина,винаги се тюхкаше,как може да е бил така заблуден и на колко колеги и приятели е обяснил механизма на "безплатното образование" в комунистическа България.Така е и със здравеопазването,не че беше безплатно,а сега държавата не може да го плаща както преди,защо ли ,нека Вълчо и другия колега да отговорят ,ако пожелаят,аз знам,че ти знаеш отговора...
az
500+
500+

Мнениеот az » 18 Фев 2008, 17:11

Да знам го отговора... За учителите и след 40 дни стачка - пари немаа... За Емел Етем... Междо другото Бубич, много ми харесва стила на повествованието ти. Напомня ми на Димитър Инкьов (Велко Верин) от радио Свободна Европа.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Фев 2008, 05:01

Аз,радвам се че не се налага да се чудиш какво искам да кажа,но още повече ме радва споменаването ти на ,за жалост ,покойния Димитър Инкьов,аз не знаех,но някой от колегите(може и ти да си бил)ми каза за кончината му.Това,че правиш дори и минимална аналогия на моите писания с неговия стил,направо ме...,няма да казвам,за да не направя лошо впечатление на част от публиката,но и двамата знаем за какво говорим .Този човек беше легенда в историята на Българския антикомунизъм.За жалост,имаше само още един на негово ниво,и пак за жалост не е сред живите.Георги Марков беше убит по най-показен,по най-демонстративен и по най-мръснишки начин.Българските комунисти заеха неоспоримо челно място в това отношение.Сръбските комунисти-бандити избиваха поголовно Югославски антикомунисти на Запад,Румънските също,нека да ти припомня,че те убиха водещия рок-емисиите на РСЕвропа-румънската секция Корнел Кириак,убиеца му е също Италианец,както убиеца на Г.Марков.Убийството стана в Мюнхен през есента на 1974 г. Чак миналата година "нашите" слязоха на по-долна позиция,техните побратими-учители взеха живота на Литвиненко,също в Лондон и т.н.Комунистите имат неповторима черта,нехарактерна дори за най-долните убийци,а тя е че те с по-голямо удоволствие убиват свои хора,отколкото по-далечни,чужди и пр.Комунистите са изключителни създания на природата...Ная-вероятно животът ни ще мине под светлите епизоди на мирната и хуманна политика на бандитите,явно народа не може без тях,не иска те да се пооттеглят,абе с тях напред към светлите хоризонти на капитализма,да бъдем по-кратки.
Така си е било навремето.Един Ботев и един Левски и нищо повече,другите около тях са били също достойни борци за свобода,но точно като тях други няма.Ако живееш в София и имаш възможност,иди пред паметника на Левски на 19.2,т.е. утре и застани отстрани и се вгледай в надпреварващите се охранени физиономии на поднасящите цветя и венци.Опитай се да намериш дори и минимална прилика с онези личности,за които говоря,ако трябва,напъни се и открий нещо,аз не можах да открия нищо за моите 58-59години.Може би не съм бил толкова проницателен...
Следващия път ще ти разкажа как не отидохме в Италия с моя приятел от форума Вълчо,разбира се,когато бяхме млади...
az
500+
500+

Мнениеот az » 19 Фев 2008, 10:02

Да, живея в София. Днес няма да отида там. Просто гледката на наглите КДС-рски муцуни на паметника на Апостола ме отвращава. Пълна гротеска.
Последна промяна 1 на az, променена общо 19 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Фев 2008, 17:22

Да,прави сте, момчета ,наглост е това,аз бих добавил,че тази наглост е повсеместна,поне от печата личи и от думите на многото достойни хора като вас.За съжаление,на този етап,тя е непобедима,въобще всичко при комунистите е непобедимо,което са поели като практика,по техному, почин.Та този почин сега е повсеместен,но не е такъв показен както по-рано,сега е нежен,тих,мек и много пробивен.Момичето на форума на няколко пъти описа това "движение" много синтезирано.До скоро...
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 19 Фев 2008, 19:15

Първо за БГ-радио - аз съм писал, че едно радио с формат БГ-музика ще се задъха, ако не и издъхне, отдавна и доста пъти и това е факт! Просто няма това количество музика и хитове, които да захранват едно радио. Излиза нова българска музика, но ако не е огромният архив от соц.естрадата, това радио хич нямаше да го има! Но не съм песимист по отношение на БГ-Радио, защото младото поколение открива, слушайки БГ-Радио, много качествени като муз.интенция, произведения, примерно на ФСБ, Щурците, Сигнал и др. поп, рок групи и изпълнители. Не малка звезда в източноевропейски план е Лили Иванова, небезизвестен в Европа бе и Емил Димитров!
Но има нещо друго, на което искам да акцентирам, ето - в Тараклия, Молдова, местната радиостанция Албена на българите-преселници там, ретранслирали радио "Дарик" - и се питам - каква представа ще си създадат нашите сънародници за родината България от глупостите на Томислав Русев в спортно шоу Гонг, от заяжданиците в Денят на дарик радио, от "Челюсти", където се плюят и надвикват! Ние тука сме потънали в тази кал и си я приемаме и и се радваме, но тези хора-българи-преселници какво са ни виновни да поемат цялата тази лудост, как те ще се приобщят!? Ето затова предлагам там да се излъчва не Дарик, а БГ-Радио - само българска музика, все пак, по-красиво, от само българска караница! >:D
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 20 Фев 2008, 09:41

А защо да не дадем на преселниците право на избор? Те имат свой музикален и житейски вкус. Врят и кипят в нашата действителност. Току виж предпочели Джаз ФМ. Нека не определяме кое радио става, и кое не.
Не можеш да говориш от името на други хора. Не е реално за този век. Има интернет и т.н.
И стига сме сочили с пръст ДАРИК.
RADIO 1
Нов
Нов

Мнениеот RADIO 1 » 16 Мар 2016, 13:19

Бг радио вече звучи и в Силистра на 89,90 FM :)
РАДИО 1
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 05 Ное 2018, 11:37

БГ Радио скоро и в ефира на Берковица на 102.7 МХц!
optimeon
Нов
Нов

Мнениеот optimeon » 05 Ное 2018, 15:31

Чудесна новина!
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 05 Ное 2018, 23:09

Не мисля, че да ти пуснат БГ Радио е много чудесна новина ... Йорданка Христова и Криско едно след друго .. не мога да повярвам, че на някого може да му хареса това.
Освен да добавя и за водещите ... или по-добре да си замълча ?
Изображение
Аватар
nvr
500+
500+

Мнениеот nvr » 06 Ное 2018, 15:16

Йорданка Христова да,но Криско-дриско НЕ!!!Да го пускат по чалга радиостанциите,така поне ще има избор.
pllb
Нов
Нов

Мнениеот pllb » 07 Ное 2018, 14:25

Напълно съм съгласен с твоето мнение!
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 07 Ное 2018, 18:15

shoshko написа:Не мисля, че да ти пуснат БГ Радио е много чудесна новина ... Йорданка Христова и Криско едно след друго .. не мога да повярвам, че на някого може да му хареса това.
Освен да добавя и за водещите ... или по-добре да си замълча ?

В този случай мълачнието ти каза много повече и си прав:Bounce
Единственото му премущество е, че има уникален формат, за разлика от останалите, които пускат едно и също, но и там водещите са "по-добре да си замълча".

Назад към