Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
cvetkov
Нов
Нов

Мнениеот cvetkov » 06 Фев 2019, 18:36

То не е лошо и във Враца са помислят малко, че и Хот Фм е трагедия и сигнал и качество на сигнала, Силвъра също слаб и не качествен сигнал. Една Витоша ми се вижда много по добре от Силвъра, и примерно Радио 1 на местото на Хот Фм.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Май 2019, 18:24

БГ радио скоро ще е с новя точка на излъчване за град Плевен. Вероятно Дружба.
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 05 Май 2019, 20:58

И аз видях решението на СЕМ за промяна точката на излъчване и мощността. Най-накрая се наканиха, може би, защото собственик на радиото е Фреш Медия. Нали и 1 ROCK го преместиха от Панорамата на РРТС Дружба. В части от града сигнала на БГ Радио от хотел Балкан, откъдето излъчва е трагичен.
И в Ловеч има нужда да се промени точката на излъчване, сградата на Областната администрация е неудачна.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Май 2019, 21:19

Слушал съм 104.2, много е зле покритието. Помня, че около Орбита на Кайлъка го нямаше, както и около моста на капитулацията беше нестабилно.
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 05 Май 2019, 22:39

2-3 пъти им бях писал докато собственик беше Communicorp, но без резултат.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 05 Май 2019, 23:09

ShukiBG написа:Много жалко, че местните радиа лека полека изчезват и остават само национални..

Така е. За съжаление след известно време сигурно местните радиостанции ще се броят на пръсти.
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 05 Май 2019, 23:12

qwerty1 написа:
ShukiBG написа:Много жалко, че местните радиа лека полека изчезват и остават само национални..

Така е. За съжаление след известно време сигурно местните радиостанции ще се броят на пръсти.

Честно казано, освен Ултрата и Power FM и Мая друго местно в скоро време няма да остане...
Ултрата прави някакви доходи с поздравите, знам че им Мая имат такива, а Power FM имат програма, а и всяка година от Царево и Бургас има доста хора, които могат да ги слушат...
Местните сатнции с по една честота лека полека ще си заминат. Жалко, че скоро беше закрито едно хубаво радио (хубаво поне за мен) радио Беркк-М преди няколко месеца..
Като гледам Фреш Медия как са я подкарали на такова развитие (взеха честотата на Беркк-М, взеха на Радио Плевен) скоро ще замине сигурно и местното радио но Козлодуй (ще турят едно БГ Радио) и местните станции във Враца (идеално ще им дойде едно БГ Радио на 88.9 и едно Радио 1 на 93.9)...
В Плевен си уредиха цели три честоти (Радио 1 Рок, Радио 1 и БГ Радио), остава само да цъфне едно Energy и една Вероника и всичко ще си е тип-топ...
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 6 пъти
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 05 Май 2019, 23:30

ShukiBG написа:
qwerty1 написа:

Честно казано, освен Ултрата и Power FM и Мая друго местно в скоро време няма да остане...
Ултрата прави някакви доходи с поздравите, знам че им Мая имат такива, а Power FM имат програма, а и всяка година от Царево и Бургас има доста хора, които могат да ги слушат...
Местните сатнции с по една честота лека полека ще си заминат. Жалко, че скоро беше закрито едно хубаво фолк радио с народна музика (хубаво поне за мен) радио Беркк-М преди няколко месеца..
Като гледам Фреш Медия как са я подкарали на такова развитие (взеха честотата на Беркк-М, взеха на Радио Плевен) скоро ще замине сигурно и местното радио но Козлодуй (ще турят едно БГ Радио) и местните станции във Враца (идеално ще им дойде едно БГ Радио на 88.9 и едно Радио 1 на 93.9)...
В Плевен си уредиха цели три честоти (Радио 1 Рок, Радио 1 и БГ Радио), остава само да цъфне едно Energy и една Вероника и всичко ще си е тип-топ...

Честно казано Ултра ми звучи най-селско от чалга радиата, така че е най-добре да я махнат, Веселина и Вероника са достатъчни (даже май са много).
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 06 Май 2019, 00:06

qwerty1 написа:
ShukiBG написа:
qwerty1 написа:

Местните сатнции с по една честота лека полека ще си заминат. Жалко, че скоро беше закрито едно хубаво радио (хубаво поне за мен) радио Беркк-М преди няколко месеца..

Честно казано Ултра ми звучи най-селско от чалга радиата, така че е най-добре да я махнат, Веселина и Вероника са достатъчни (даже май са много).

За най-селското звучене си прав, обаче имат разнообразние от песни (което малко липсва на Верониката, обаче от 2012 досега все още си я слушам всеки ден), а и слушатели имат (не само от югзападна българия, а и забелязвам, че се слуша в Плевенските села..)
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 6 пъти
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 06 Май 2019, 10:32

ShukiBG написа:Жалко, че скоро беше закрито едно хубаво фолк радио с народна музика (хубаво поне за мен) радио Беркк-М преди няколко месеца..

Стига бе, ти сериозно ли? Радио Берк фолк радио? Да не си слушал някое друго радио?
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 06 Май 2019, 12:16

veli написа:
ShukiBG написа:Жалко, че скоро беше закрито едно хубаво фолк радио с народна музика (хубаво поне за мен) радио Беркк-М преди няколко месеца..

Стига бе, ти сериозно ли? Радио Берк фолк радио? Да не си слушал някое друго радио?

Имам някакъв такъв спомен, обаче след като погледнах сега сайта, май съм се излъгал жестоко ! Може да сам го хванал, когато е имало поздравителен блок и тогава слушателите да са поръчвали фолк музика...
Благодаря, че ме поправи !
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 06 Май 2019, 14:32

ShukiBG написа:
veli написа:

Имам някакъв такъв спомен, обаче след като погледнах сега сайта, май съм се излъгал жестоко ! Може да сам го хванал, когато е имало поздравителен блок и тогава слушателите да са поръчвали фолк музика...

Правиш ли разлика между фолклорна и Фолк музика?
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 06 Май 2019, 15:14

newto написа:
ShukiBG написа:
veli написа:

Правиш ли разлика между фолклорна и Фолк музика?

@newto
Aaaaa...
Това какво общо има с радиото или телевизията ?
Това е форум за радио и телевизия, нали не съм се объркал ? :D :D :D
Ако ти отговоря не мисля, че ще помогна с нещо....
Понякога е по-добре да замълчиш, отколкото да си измисляш приказки за да има какво да си пишем..
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 17 Май 2019, 15:10

БГ Радио не ми харесва. Малко бозаво ми се струва, защото пускат всякакъв стил българска музика.
stivan
100+
100+

Мнениеот stivan » 12 Юни 2019, 10:32

BigBrother написа:БГ радио скоро ще е с новя точка на излъчване за град Плевен. Вероятно Дружба.

От вчера е факт.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 12 Юни 2019, 10:46

Е как е покритието на радиото? Същото питам и за 1 рок?
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 12 Юни 2019, 14:02

1 Рок е перфектно от РРТС Дружба. То не, че от Панорамата преди е имало проблем в града, може би обхвата извън града е бил по-малък. Довечера ще проверя как е БГ радио. В къщи приемането беше проблемно. Засега антените на хотел Балкан си стоят.
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 12 Юни 2019, 18:45

И сигнала на БГ Радио е перфектен.

Назад към