Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Ное 2007, 15:04

Въпросът не е за тази тема, иначе нация и народ е едно и също.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Ное 2007, 17:31

R R П написа:Въпросът не е за тази тема, иначе нация и народ е едно и също.

Не е така. Поне според съвременните разбирания.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Ное 2007, 20:19

Може би трябва да се използват понятията нация /народ/, който е съставен от различни етноси.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Ное 2007, 20:21

R R П написа:Може би трябва да се използват понятията нация /народ/, който е съставен от различни етноси.

Точно - нацията представлява всички хора, на които на паспортите им пише, че са българи. Но народността им може да е друга.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 29 Ное 2007, 10:30

Ъгли,отново си в добра форма,коментарите ти са абс.точни.РРП,отново ти се очудвам,Ъгли е по-млад от теб,а ги знае нещата.Народ(етнос) е много различно от нация,народността е даденост и не винаги стига на ниво нация,докато нация се формира или от един,или от няколко етноса и има развитие и усъвършенствуване.
      Коментарът на Госпожицата съвпада с моите тези,вижда се ,че момичето е добър познавач на нещата в музиката и изкуството ,въобще.Тя ,просто потвърждава,че наложените самоограничения ,етикети,догми и пр.,водят до комични ситуации.И много правилно забелязва Ъгли,че досега не са пускани изпълнения на езиците на другите етнически общности в Б-я и спокойно може да се твърди,че коментираното БГ радио не пуска музика от цялата Бълг.нация,което пък е абсурд по отношение на самото му име.  Абе ,България си е страна на абсурда,поне засега...
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 29 Ное 2007, 11:43

Справка в английско-български речник
Nation - нация, народ.

Ъгли искаше да каже, че народа на една държава никога не е еднороден по етнически състав.

Иначе, наистина у нас не се прави достатъчно поп музика, използваща български етно мотиви. Може би и затова БГ радио няма голям избор да пуска такава музика.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Ное 2007, 20:43

Всъщност, така е. За да се пуска музиката на другите етноси, съставляващи българската нация, тази музика трябва по същество да я има. Но такава почти не се продуцира, с изключение на чалгата, която не се толерира от голяма част от българските радиостанции. Тя си се излъчва по определени за целта медии.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 30 Ное 2007, 07:40

РРП,неадекватно ти е сравнението с английската дума за нация.Ами "пийпл",какво означава тогава.При твоя пример,народ има смисъл на нация,защото както виждаш те си имат отделна дума,както и синоним,етник.Нация има много повече криерии и измерения по отношение на народ,ако искаш,ще ти кажа за какво тава дума.В понятието нация има изключително голяма доза субективизъм,но реален,а не измислен.хайде да ти кажа,за да приключим.Една нация има държавност-герб,флаг,химн,парична единица, официален език власт,културни ,наука,армия и др,които при народностите я ги има,я ги няма.Българските турци нямат химн и отделна парична ед-ца,армия и пр.Всички войници,независимо от кой етнос са,се кълнеха в името на една държава-Българската.Сам се сещаш ,Б-ски химн,Б-ско знаме,и т.н.Б-ските турци,като ходеха на състезания носеха отличителните атрибути на Б-ската държава и нация и се свиреше  Бълг-я (нац-лен )химн.Просто както те,така и ромите и евреите в рамкиоте на държавата България нямаха отделни атрибути,а общовалидни за нацията(Бълг-та).
        Това дали се създава и продуцира музика от вс.етноси в страната е въпрос на толерантност и равноправност,ама явно тези две неща не се тачат много силно в Б-я,въпреки конституцията.
        Така,Българите в Бесарабия да речем са само народ(народност, етнос),но не нация,в никакъв случай.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 30 Ное 2007, 23:54

Еми, не знам дали опира до тачене. Има вероятност някой от в момента актуалните български изпълнители да има някакъв небългарски етнически произход, но това не се отразяа на звученето на музиката му. Всички се опитват да се доближат до някаква степен до онова унифицирано и глобализирано звучене, което се котира в целия свят, но за жалост, не с голям успех. Останалите правят т. нар. поп-фолк, а ромското малцинство се ориентира предимно към кючеците. И поп-фолкът, и кючеците си се записват не като едно време в някакви нелегални студия, а в съвсем нормални, но тези два стила се излъчват само по определени медии (БГ Радио не е сред тях) и си имат определена таргет група, която (за съжаление) съставлява над 60% от населението на държавата ни.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Дек 2007, 08:13

Ъгли,ама нали има Министерство на културата и др.институции,които би трябвало да са ангажирани в развитието на целокупната нация,да стимулира вс.етноси и т.н.  Иначе за другото си абс.прав.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Дек 2007, 10:50

bubic написа:   Ъгли,ама нали има Министерство на културата и др.институции,които би трябвало да са ангажирани в развитието на целокупната нация,да стимулира вс.етноси и т.н.  Иначе за другото си абс.прав.

Прав си. Ама в България има един сериозен проблем. Министерството на културата така и не е дало дефиниция за това що е култура. Тоест, те са тези, които трябва да заявят: "Това е култура, следователно ние го подкрепяме материално, морално и т. н." Ама такова животно в родината ни няма. Дори в Турция държавата се грижи изключително много за театрите например. Има десет театъра, издържани от тяхното министерство (а тук има само един, и останалите или се издържат сами, или ги издържа армията - като Театърът на армията), защото в Турция тази дейност се определя като култура и се финансита, и то много стабилно. Ето, давам пример как в държава, чието население повечето българи смятат за такова с назадничав манталитет (определени прослойки от обществото там наистина имат такъв манталитет, но поне се работи по въпроса, докато тук всички са вдигнали ръце) се грижат за определено обществено направление, което дефинират като култура, а тук, понеже не е ясно що е то култура, в държавата се шири кич - всеки прави, каквото си иска и се финансира отнякъде си и в крайна сметка остава единствено и само на теб в зависимост от ценностните си критерии, да отсееш културата от халтурата.

Post Scriptum: Благодаря на преподавателя си по актьорско майсторство за режисьори, който ми обясни механизмите на финансиране на театрите в съседните ни държави и в България. Без неговото разяснение, нямаше да мога да отговоря на въпроса ти, bubic.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Дек 2007, 14:57

[quote="ЖОРО "]
ТОВА РАДИО ГО СЛУША САМО АННА МАРИЯ ТОНКОЛОНКОВa
Ххаааааа-Ха -ха.ама и аз го слушам!
Трябва обаче промяна в музиката, иначе не е лошо.
Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Дек 2007, 14:58

Аз гласувах да. :D :D :D ??? :-[ :da:
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Дек 2007, 18:06

За съжаление,изглежда че си напълно прав Ъгли,аз бти благодаря и на теб и на преподавателите ти,значи светлина от тунела още не се показва,само думи и заклинания...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Дек 2007, 20:02

bubic написа: За съжаление,изглежда че си напълно прав Ъгли,аз бти благодаря и на теб и на преподавателите ти,значи светлина от тунела още не се показва,само думи и заклинания...

Е, не бих казал, че нещата са толкова черни, колкото бяха през 90-те. Тогава наистина нямаше нищо, за което да се хванеш. Въпреки че бях много малък тогава, имах такова усещане за ония размирни години. Не знам откога не си бил в България, но мисля, че ако дойдеш за известно време, ще видиш поне някакви промени към по-добро. Не можем да бъдем вечено песимисти и черногледи, защото иначе светът няма да се движи напред, нали?
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Дек 2007, 23:18

UGLY_BOY написа:
bubic написа: За съжаление,изглежда че си напълно прав Ъгли,аз бти благодаря и на теб и на преподавателите ти,значи светлина от тунела още не се показва,само думи и заклинания...

Е, не бих казал, че нещата са толкова черни, колкото бяха през 90-те. Тогава наистина нямаше нищо, за което да се хванеш. Въпреки че бях много малък тогава, имах такова усещане за ония размирни години. Не знам откога не си бил в България, но мисля, че ако дойдеш за известно време, ще видиш поне някакви промени към по-добро. Не можем да бъдем вечено песимисти и черногледи, защото иначе светът няма да се движи напред, нали?

Че няма да се движи светът няма да се движи.
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Дек 2007, 22:11

Ъгли,моя песимисъм се подхранва от обективностите,пък и ти допринасяш с коментарите си за това,и смятам че си прав в повече от 90% от постингите си.Ако нещо се промени,променят се и моите изводи...никакъв проблем.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 02 Дек 2007, 23:33

bubic написа:  Ъгли,моя песимисъм се подхранва от обективностите,пък и ти допринасяш с коментарите си за това,и смятам че си прав в повече от 90% от постингите си.Ако нещо се промени,променят се и моите изводи...никакъв проблем.

Мисля, че не е добре да използваш буфери като мен, защото си съставяш само косвена представа за нещата. По-добре е да дойдеш и да видиш сам. Аз разчитам само на това, което съм видял със собствените си очи.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 04 Дек 2007, 09:05

Е,Ъгли,виж какво става,когато човек нарушава общопознати принципи и става за смях,в случая аз.На два пъти се зарекох да не контактувам с теб поради отклонения във възпитанието ти ,но наруших правилото за третия път и сам съм си виновен,просто помислих ,че си превъзмогнал ширещата се простотия в Б-я,но не съм познал.Извинявам ти се искрено за грешката си и никога повече няма да се повтаря.  Нито най-малко съм имал намерение да те ползвам за буфер ,както арогантно се изразяваш,напротив направих ти комплимент,че даваш точна информация и точни коментари,но нали трябва да избуи в края на краищата простотията ,иначе няма да направиш впечатление на публиката.Явно ти е трудно да се отдръпнеш от твоите стереотипи,то впрочем какво може да се очаква от момче,което много му харсва да слуша цинизми в муз.парчета....Пък намирисва и на друга диагноза,ама няма да се задълбочавам.
        Спорим,коментираме,но досега никой,никого не е обвинил,че го третира за буфер,явно повечето колеги не са на твоето ниво...Но все пак ,ако някой ти каже,че си добре възпитан и толерантен,не би трябвало да имаш основание да се съгласяваш с него!!!
        Аз спирам контакта с теб,много те моля да не обръщаш внимание на мои постинги,за да не досаждаме на публиката,ще си намериш достатъчно материал от други колеги,мен ме няма и още веднъж съжалявам за грешката...
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 04 Дек 2007, 10:33

MIRORUSE написа:bubic мнението ти е много снобарско . Имаш дарбата да манипулираш масите и ако някой не се поддаде на манипулациите ти , го обвиняваш в цинизъм . Все пак ние живеем тук и колкото и да ни се иска да избягаме от цинизмите - не можем , поради простият факт че цялата ни държава е един цинизъм . Жалко !!!

Ако мога и аз да кажа нещо по въпроса.
Ъгли беше прав за едно- всеки вижда живота през собствената си призма. Според мен има голяма разлика между това, което виждаме ние (бидейки вътре в калта и мръсотията, в самата душа на проблемите) и ти- Бубич, който си далеч, живееш в организирана структура, която се грижи за гражданите.
За да се уловят всички нюанси помежду реалностите и необходимо да си на място.
Това е от мен момчета и не се карайте за глупости :Icecream

Назад към