Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
Wu fan
Нов
Нов

Мнениеот Wu fan » 13 Яну 2008, 16:46

Ан Мари Тонколонкова написа:
Halfdead написа:Ни едно от изброените.. БГ радио е радио с БЪЛГАРСКА музика (като казвам Българска говоря за поп или класическа) а не чалга.  :G
http://predavatel.com/bg/1/sof_bgr.htm

Много бъркаш, младежо! БГрадио е с музика, която никой друг не би пуснал и съответно, не би слушал.  :Drinks  Днешната младеж е толкова невъзпитана и необразована.  :Mad А ние едно време....

Доста тъпо радио в интерес на истината.Не заради друго а просто поради факта че не се произвежда в България качественна музика както навремето. :Hmmm
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 13 Яну 2008, 16:58

Wu fan написа:
Ан Мари Тонколонкова написа:
Halfdead написа:Ни едно от изброените.. БГ радио е радио с БЪЛГАРСКА музика (като казвам Българска говоря за поп или класическа) а не чалга.  :G
http://predavatel.com/bg/1/sof_bgr.htm

Много бъркаш, младежо! БГрадио е с музика, която никой друг не би пуснал и съответно, не би слушал.  :Drinks  Днешната младеж е толкова невъзпитана и необразована.  :Mad А ние едно време....

Доста тъпо радио в интерес на истината.Не заради друго а просто поради факта че не се произвежда в България качественна музика както навремето. :Hmmm

Така е за пореден път си прав!Но по БГ има едно предаване което често слушам за златните БГ хитове от 9 часа в Петък!Слушайки го се убеждавам колко жалки творения имат БГ звевдите в днешно време!Новите парчета не могат да стъпят и на малкият пръст на старите!Но иначе БГ имат хубави предавания Стартер и любими песни за любими хора. :)
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 14 Яну 2008, 20:56

Това радио малко трябва да му променят стила , иначе не е лошо!
nora
Нов
Нов

Мнениеот nora » 21 Яну 2008, 21:40

Като човек ,който прави българска музика ми се ще да попитам .... какво трябва да направя ,за да прозвучи песента ми по БГ радио ? Благодаря за вниманието
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 21 Яну 2008, 23:32

Не се осмелявам да кажа,че коментара е правдив,но е много силен,ама изключително силен...
nora
Нов
Нов

Мнениеот nora » 22 Яну 2008, 17:33

:Clap
Последна промяна 1 на nora, променена общо 23 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Яну 2008, 18:13

nora написа:В интерес на истината опитах да се свържа с някои представители на български радиостанции ,но наистина не проявиха интерес.
Първи ме потърсиха от радио Паник Белгия и сами ме помолиха за достъп до музиката ми ,после последваха предложения от други радиостанции - от Канада ,Испания ,Холандия ,Вече имам 6 предложения .....колкото и странно да ми се струва това даже не мен самата. Поради това някак си мисля ,че щом хората сами ме търсят и ме молят -значи песента ми не е чак толкова неслушаема ...би могла да прозвучи по БГ ефира ,с какво Бг ефира е по- различен от западноевропейския ?- ..... като човек който ще представя България ми е тъжно ,че песента ми ще радва чужденците ...а българите няма да могат да я чуят ......

Ами ,явно се оказва,че коментара на колегата е и правдив,за съжаление,но вие атакувайте,не е важно къде човек постига своите стремежи,важното е да е доволен от резултатите.В искуството не бива да има граници,то е постижение на общочовешките способности,дарби,талант и пр.Навремето Камелия Тодорова издаде в Лондон синглъл и веднага се качи на Топ-твенти,желая Ви успех...
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 22 Яну 2008, 22:11

nora написа:В интерес на истината опитах да се свържа с някои представители на български радиостанции ,но наистина не проявиха интерес.
Първи ме потърсиха от радио Паник Белгия и сами ме помолиха за достъп до музиката ми ,после последваха предложения от други радиостанции - от Канада ,Испания ,Холандия ,Вече имам 6 предложения .....колкото и странно да ми се струва това даже не мен самата. Поради това някак си мисля ,че щом хората сами ме търсят и ме молят -значи песента ми не е чак толкова неслушаема ...би могла да прозвучи по БГ ефира ,с какво Бг ефира е по- различен от западноевропейския ?- ..... като човек който ще представя България ми е тъжно ,че песента ми ще радва чужденците ...а българите няма да могат да я чуят ......

nora, опита ли се да разпратиш песента по всички радиостанции в България, или се свърза само с някои големите вериги?
Ако целиш национален ефир от началото - повярвай ми нямаш никакъв шанс (освен ако в заглавието няма Timbaland pres. nora, или нещо от сорта :D). Свържи се с Българският Топ 100, там също могат да ти помогнат, а през това време можеш да разпратиш песента по радиостанциите чрез имейл, ако имаш потенциал няма да останеш незабелязана, вервай ми.
Вярвам, че в БГ се създава качествена музика с готин саунд, но по една или друга причина тя не вижа бял свят никога - най-вече заради калпав ПР. Виждам и много БГ проекти, в които се наливат много пари и се пръскат пак много пари за ПР, но в крайна сметка след като музиката не струва не се получава нищо.

Така че действай смело ;)
nora
Нов
Нов

Мнениеот nora » 24 Яну 2008, 12:59

Е нали една песен за да стане хит ,трябва да се пуска по радиото или греша ?Как иначе ще я чуят хората ?Нали музиката я правим за хората ,а не да си я слушаме в къщи!В това отношение западните радиостанции съдействат на музикантите ,защото нали от тях си вадят хляба ...представят различни групи от цял свят и така си правят предаванията интересни за хората ...а не да им пускат все едно и също!
Интересно защо у нас всички реват ,че няма хубава музика - е как да има като никакво съдействие няма от страна на медиите .??.. Правиш музика с толкова зор и накрая увисваш в едно празно пространство ....много е гадно да ви кажа от страната на тия дето се опитват да правят музика !Благодаря за изчерпателните ви отговори и за вниманието !Може би трябва да се плати на рекламна агенция и тя да уговори пускането на песните ли що ли ?
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 26 Яну 2008, 16:15

Мен ме интересува мога ли от някъде да чуя за какво става дума?
Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 26 Яну 2008, 17:28

the_heaven написа:

nora, опита ли се да разпратиш песента по всички радиостанции в България, или се свърза само с някои големите вериги?
Ако целиш национален ефир от началото - повярвай ми нямаш никакъв шанс (освен ако в заглавието няма Timbaland pres. nora, или нещо от сорта :D). Свържи се с Българският Топ 100, там също могат да ти помогнат, а през това време можеш да разпратиш песента по радиостанциите чрез имейл, ако имаш потенциал няма да останеш незабелязана, вервай ми.
Вярвам, че в БГ се създава качествена музика с готин саунд, но по една или друга причина тя не вижа бял свят никога - най-вече заради калпав ПР. Виждам и много БГ проекти, в които се наливат много пари и се пръскат пак много пари за ПР, но в крайна сметка след като музиката не струва не се получава нищо.

Така че действай смело ;)

Разпрати песента си на Дарик ще я приемат със сигурност!!!

П. П. Колкото до БГ радио , напоследък несе чува много добре в Троян!
az
500+
500+

Мнениеот az » 10 Фев 2008, 12:39

Monk написа:Честита Коледа и Щастлива Нова Година!
Горкото БГ-радио - за всичко друго се говори, но не и за самото него!
То отдавна си отиде , поради обективни причини!
Лека Му Пръст!
Сега в тази тема острят перата си по всичко общо и странично, но не и , свързано със самото БГ-Радио!?
Екзистенциалният въпрос е разположен в дискурса: България-Чужбина, Комунизъм-Демокрация, Ориенталско-Европейско, Тайни служби - Гражданско общество, КГБ-ЦРУ, Руски имперски интереси- Европейска общност, Личностна путиновска хегемония- Демократичен Плурализъм, Фантазми -Реалност!!??
Мечтаещ за поредния джакпот в тотото и лотарията, с планове за реализирането му!
Колко хубаво е да живееш в света на фантазията и да си представяш неща, които никога не са съществували и няма да ти се случат, защото ти си един елементарен и посредствен елемент от мнимия световен ред!
Никога не заел отговорни и решаващи позиции в обществото, но сравнително ерудиран, за да се изказва по исторически и политически въпроси , сравнително компетентно!
Отправям тези забележки към всички тук, включително, и най-вече, към себе си!
:Happy Весели новогодишни празници! Аз лично празнувам в Истамбул! До скоро! :Clap

"Никога не заел отговорни и решаващи позиции в обществото, но сравнително ерудиран, за да се изказва по исторически и политически въпроси , сравнително компетентно!"

Ееех, защо поне някой от тези "сравнително ерудирани и сравнително компетентни" не са в управлението на държавата? И друг един въпрос, еталон за "изключително ерудирани и компетентни" ли са лицата Сергей Станишев, Емел Етем, Румен Петков, Румен Овчаров и т.н. и т. н.?
:Hmmm
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 10 Фев 2008, 13:22

az написа:
Лека Му Пръст!
Сега в тази тема острят перата си по всичко общо и странично, но не и , свързано със самото БГ-Радио!?
Екзистенциалният въпрос е разположен в дискурса: България-Чужбина, Комунизъм-Демокрация, Ориенталско-Европейско, Тайни служби - Гражданско общество, КГБ-ЦРУ, Руски имперски интереси- Европейска общност, Личностна путиновска хегемония- Демократичен Плурализъм, Фантазми -Реалност!!??
Мечтаещ за поредния джакпот в тотото и лотарията, с планове за реализирането му!
Колко хубаво е да живееш в света на фантазията и да си представяш неща, които никога не са съществували и няма да ти се случат, защото ти си един елементарен и посредствен елемент от мнимия световен ред!
Никога не заел отговорни и решаващи позиции в обществото, но сравнително ерудиран, за да се изказва по исторически и политически въпроси , сравнително компетентно!
:Happy Весели новогодишни празници! Аз лично празнувам в Истамбул! До скоро! :Clap

"Никога не заел отговорни и решаващи позиции в обществото, но сравнително ерудиран, за да се изказва по исторически и политически въпроси , сравнително компетентно!"

Ееех, защо поне някой от тези "сравнително ерудирани и сравнително компетентни" не са в управлението на държавата? И друг един въпрос, еталон за "изключително ерудирани и компетентни" ли са лицата Сергей Станишев, Емел Етем, Румен Петков, Румен Овчаров и т.н. и т. н.?

Надявам се, това беше риторичен въпрос. Ерудираните и компетентни хора ВЪОБЩЕ в държавната машина се броят на пръсти...Тъжно, но факт 8)
az
500+
500+

Мнениеот az » 10 Фев 2008, 14:43

Miss_Smart написа:
az написа:
Лека Му Пръст!

Надявам се, това беше риторичен въпрос. Ерудираните и компетентни хора ВЪОБЩЕ в държавната машина се броят на пръсти...Тъжно, но факт 8)

Разбира се, че беше риторичен въпрос. А това как да се увеличи броя на ерудираните и компетентни хора в държавната машина е наистина един от основните въпроси. Струва си да помислим и да поработим по този въпрос, защото "държавата" България вече доби доста гротескни измерения. :(
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 10 Фев 2008, 16:12

az написа:
Miss_Smart написа:
az написа:
Лека Му Пръст!

Разбира се, че беше риторичен въпрос. А това как да се увеличи броя на ерудираните и компетентни хора в държавната машина е наистина един от основните въпроси. Струва си да помислим и да поработим по този въпрос, защото "държавата" България вече доби доста гротескни измерения. :(

Вероятно визираш "територията" България. Държавността я няма много отдавна.
Аз работя по въпроса, но едва ли бих се заела със задачата да участвам в управлението на точно този....т.нар. "народ".. ;)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 10 Фев 2008, 17:14

Miss_Smart написа:Вероятно визираш "територията" България. Държавността я няма много отдавна.
Аз работя по въпроса, но едва ли бих се заела със задачата да участвам в управлението на точно този....т.нар. "народ".. ;)

Е хайде сега, на калпави управници народа им крив!
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 10 Фев 2008, 21:44

Lupus написа:
Miss_Smart написа:Вероятно визираш "територията" България. Държавността я няма много отдавна.

Боя се, че за пореден път не си ме разбрал. На управниците няма как народа да им е "крив"- нали същия този народ ги избира. Не го приемайте лично, изразих лично мнение.
Това е :)
Пък дали са калпави, това е друга тема.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 10 Фев 2008, 22:39

Miss_Smart написа:
Lupus написа:

Боя се, че за пореден път не си ме разбрал. На управниците няма как народа да им е "крив"- нали същия този народ ги избира. Не го приемайте лично, изразих лично мнение.
Това е :)
Пък дали са калпави, това е друга тема.

Един приятел от телевизията на времето казваше така: "Всеки народ си заслужава управниците..... и телевизията"
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 11 Фев 2008, 16:30

Да,Вълчо,народът е виновен,а можеш ли да ми обясниш къде е вината му през 58-59г.,когато бандитите предават напълно незаконно и тайно на Съветския Съюз Държавния трезор,някъде над 20 тона злато!!!,а после молят Държавната банка на СССР да го продаде на конвертируемия свободен пазар ,т.е. на омразния капиталистически пазар за омразните техни долари.Болшевиките с охота приемат молбата на българските бандити и продават златото след допълнителна обработка за 30млн щ.долари.На теб оставам да се сетиш къде отиват тези пари.Ако отговориш точно,имаш вечеря в Руското посолство или в Руския клуб,изборът е твой.Ако изпитваш минимално уважение към собствената си Родина(предполагам,че се казва България) и народ,опитай се да поставиш според твоите разбирания дума,която според теб най-добре да съответства на хората,извършили този престъпен акт.Ама бъди искрен,моля ти се...
az
500+
500+

Мнениеот az » 11 Фев 2008, 18:43

Бубич, това, че комунистите са в основата на цялата катастрофа съм напълно съгласен с теб. То и сега им сърбаме попарата и със сегашната според мене "пирамида" икономика и тоталната липса на държавност и профанизация. Но все пак си задавам въпроса, как след 1989 започна още по-голяма профанизация? Тука не сезирам световната конспирация, както много хора са склонни да правят (все някой друг да ни е крив), а защо не се направи и поне малко усилие (в индивидуален и обществен план) да се спре духовния упадък. Някой ще ме реплицира, "га в кесията ти вятър вей"? Да, ама да не си изхвърляш боклука от балкона не е свързано с пари, а с малко добро желание.

Назад към