Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 17 Фев 2008, 13:16

кви са тези глупости за комунизъм и т.н.21ви век е вече,в България няма комунизъм...

...май :-\
"Aici,Yambol,Radio 999 - Nu tine deloc pasul cu viata"
az
500+
500+

Мнениеот az » 17 Фев 2008, 16:56

Да. В стария си вид комунизъм няма, но капиталисти комунисти (КДС-ри) - колкото искаш. :(
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Фев 2008, 06:37

az написа:Бубич, това, че комунистите са в основата на цялата катастрофа съм напълно съгласен с теб. То и сега им сърбаме попарата и със сегашната според мене "пирамида" икономика и тоталната липса на държавност и профанизация. Но все пак си задавам въпроса, как след 1989 започна още по-голяма профанизация? Тука не сезирам световната конспирация, както много хора са склонни да правят (все някой друг да ни е крив), а защо не се направи и поне малко усилие (в индивидуален и обществен план) да се спре духовния упадък. Някой ще ме реплицира, "га в кесията ти вятър вей"? Да, ама да не си изхвърляш боклука от балкона не е свързано с пари, а с малко добро желание.

Защо се стигна до по-голяма профанизация ли,ами много просто,за да се прикрие предишната!!! Бандитите така работят,че хората сами да кажат,да, имаше някои лоши неща,ама имаше и много хубави,ето,образованието безплатно и т.н. Ето и един пример.Казва ми един близък,учител по математика,че образованието в комунистическа Б-я е било безплатно.Добре,казвам,а ти като учител получаваше ли пари(заплата).Получавах,разбира се.Казвам му,значи някой е давал пари на теб и колегите ти за вашия труд да учите учениците,нали така.Той казва да,така беше.Ами значи където някой дава пари на някого за извършен труд,значи трудът не е безплатен,нали така.Той отново потвърждава казаното от мен.Питам го,дали банките,черните дъски,тебешира,отоплението,осветлението ,чистенето са се заплащали,той казва да,заплащано е на тези,които са ги произвеждали.Ами какво му е безплатното на обрзованието,тогава?Ако ти за своя труд не получаваше пари,да, тогава можеш да твърдиш,че образованието е безплатно.Преподаваш и не взимаш нищо-да безплатно е,ама ти получаваш и т.н. Да,така е,ама ученика не плаща,казва той.Да,казвам,ученикът не плаща,ама някой вместо него плаща,а сети се кой е плащача??? Да,сетих се,държавата плаща.Браво,казвам,имаш шест плюс по петобалната система(шегувам се малко ).А държавата откъде има пари,как ги изкарва,откъде ги взима,как мислиш...? Чуди се малко и казва,да сетих се,взима ги от хората,от техните заплати,нали така.Да,отново позна,личи си ,че си математик.Комунистите наричаха данъците удръжки,защо ли,за да не са данъци,това е стара,буржоазна дума и за да няма асоциации с лошото минало,те измислят нова дума,но със същото значение.И така учителя разбра,че като ученикът не вади от джоба си пари за образованието,това изобщо не значи,че образованието е безплатно.Като се видим следващия път,помисли си и ми кажи от коихора държавата взима пари за образованието,здравеопазването,армията,милицията,ДС,и огромния чиновнически апарат в страната,нали обещаваш,че ще помислиш. Той радостно ме прекъсва и казва,не, няма да има следващ път,сетих се веднага.Какво се сети бе човек?Сетих се откъде се взимат пари за образованието на учениците.От кого,казвам? Ами то е било много просто,от родителите на учениците,не от самите тях,а от техните родители,повтаря той,за да бъде сигурен ,че го разбирам правилно.Браво,браво,я ела в сладкарницата срещу Френския културен център,на пл.Славйков на по боза и баничка.И винаги,когато се срещахме с моя роднина,винаги се тюхкаше,как може да е бил така заблуден и на колко колеги и приятели е обяснил механизма на "безплатното образование" в комунистическа България.Така е и със здравеопазването,не че беше безплатно,а сега държавата не може да го плаща както преди,защо ли ,нека Вълчо и другия колега да отговорят ,ако пожелаят,аз знам,че ти знаеш отговора...
az
500+
500+

Мнениеот az » 18 Фев 2008, 17:11

Да знам го отговора... За учителите и след 40 дни стачка - пари немаа... За Емел Етем... Междо другото Бубич, много ми харесва стила на повествованието ти. Напомня ми на Димитър Инкьов (Велко Верин) от радио Свободна Европа.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Фев 2008, 05:01

Аз,радвам се че не се налага да се чудиш какво искам да кажа,но още повече ме радва споменаването ти на ,за жалост ,покойния Димитър Инкьов,аз не знаех,но някой от колегите(може и ти да си бил)ми каза за кончината му.Това,че правиш дори и минимална аналогия на моите писания с неговия стил,направо ме...,няма да казвам,за да не направя лошо впечатление на част от публиката,но и двамата знаем за какво говорим .Този човек беше легенда в историята на Българския антикомунизъм.За жалост,имаше само още един на негово ниво,и пак за жалост не е сред живите.Георги Марков беше убит по най-показен,по най-демонстративен и по най-мръснишки начин.Българските комунисти заеха неоспоримо челно място в това отношение.Сръбските комунисти-бандити избиваха поголовно Югославски антикомунисти на Запад,Румънските също,нека да ти припомня,че те убиха водещия рок-емисиите на РСЕвропа-румънската секция Корнел Кириак,убиеца му е също Италианец,както убиеца на Г.Марков.Убийството стана в Мюнхен през есента на 1974 г. Чак миналата година "нашите" слязоха на по-долна позиция,техните побратими-учители взеха живота на Литвиненко,също в Лондон и т.н.Комунистите имат неповторима черта,нехарактерна дори за най-долните убийци,а тя е че те с по-голямо удоволствие убиват свои хора,отколкото по-далечни,чужди и пр.Комунистите са изключителни създания на природата...Ная-вероятно животът ни ще мине под светлите епизоди на мирната и хуманна политика на бандитите,явно народа не може без тях,не иска те да се пооттеглят,абе с тях напред към светлите хоризонти на капитализма,да бъдем по-кратки.
Така си е било навремето.Един Ботев и един Левски и нищо повече,другите около тях са били също достойни борци за свобода,но точно като тях други няма.Ако живееш в София и имаш възможност,иди пред паметника на Левски на 19.2,т.е. утре и застани отстрани и се вгледай в надпреварващите се охранени физиономии на поднасящите цветя и венци.Опитай се да намериш дори и минимална прилика с онези личности,за които говоря,ако трябва,напъни се и открий нещо,аз не можах да открия нищо за моите 58-59години.Може би не съм бил толкова проницателен...
Следващия път ще ти разкажа как не отидохме в Италия с моя приятел от форума Вълчо,разбира се,когато бяхме млади...
az
500+
500+

Мнениеот az » 19 Фев 2008, 10:02

Да, живея в София. Днес няма да отида там. Просто гледката на наглите КДС-рски муцуни на паметника на Апостола ме отвращава. Пълна гротеска.
Последна промяна 1 на az, променена общо 19 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Фев 2008, 17:22

Да,прави сте, момчета ,наглост е това,аз бих добавил,че тази наглост е повсеместна,поне от печата личи и от думите на многото достойни хора като вас.За съжаление,на този етап,тя е непобедима,въобще всичко при комунистите е непобедимо,което са поели като практика,по техному, почин.Та този почин сега е повсеместен,но не е такъв показен както по-рано,сега е нежен,тих,мек и много пробивен.Момичето на форума на няколко пъти описа това "движение" много синтезирано.До скоро...
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 19 Фев 2008, 19:15

Първо за БГ-радио - аз съм писал, че едно радио с формат БГ-музика ще се задъха, ако не и издъхне, отдавна и доста пъти и това е факт! Просто няма това количество музика и хитове, които да захранват едно радио. Излиза нова българска музика, но ако не е огромният архив от соц.естрадата, това радио хич нямаше да го има! Но не съм песимист по отношение на БГ-Радио, защото младото поколение открива, слушайки БГ-Радио, много качествени като муз.интенция, произведения, примерно на ФСБ, Щурците, Сигнал и др. поп, рок групи и изпълнители. Не малка звезда в източноевропейски план е Лили Иванова, небезизвестен в Европа бе и Емил Димитров!
Но има нещо друго, на което искам да акцентирам, ето - в Тараклия, Молдова, местната радиостанция Албена на българите-преселници там, ретранслирали радио "Дарик" - и се питам - каква представа ще си създадат нашите сънародници за родината България от глупостите на Томислав Русев в спортно шоу Гонг, от заяжданиците в Денят на дарик радио, от "Челюсти", където се плюят и надвикват! Ние тука сме потънали в тази кал и си я приемаме и и се радваме, но тези хора-българи-преселници какво са ни виновни да поемат цялата тази лудост, как те ще се приобщят!? Ето затова предлагам там да се излъчва не Дарик, а БГ-Радио - само българска музика, все пак, по-красиво, от само българска караница! >:D
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 20 Фев 2008, 09:41

А защо да не дадем на преселниците право на избор? Те имат свой музикален и житейски вкус. Врят и кипят в нашата действителност. Току виж предпочели Джаз ФМ. Нека не определяме кое радио става, и кое не.
Не можеш да говориш от името на други хора. Не е реално за този век. Има интернет и т.н.
И стига сме сочили с пръст ДАРИК.
RADIO 1
Нов
Нов

Мнениеот RADIO 1 » 16 Мар 2016, 13:19

Бг радио вече звучи и в Силистра на 89,90 FM :)
РАДИО 1
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 05 Ное 2018, 11:37

БГ Радио скоро и в ефира на Берковица на 102.7 МХц!
optimeon
Нов
Нов

Мнениеот optimeon » 05 Ное 2018, 15:31

Чудесна новина!
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 05 Ное 2018, 23:09

Не мисля, че да ти пуснат БГ Радио е много чудесна новина ... Йорданка Христова и Криско едно след друго .. не мога да повярвам, че на някого може да му хареса това.
Освен да добавя и за водещите ... или по-добре да си замълча ?
Изображение
Аватар
nvr
500+
500+

Мнениеот nvr » 06 Ное 2018, 15:16

Йорданка Христова да,но Криско-дриско НЕ!!!Да го пускат по чалга радиостанциите,така поне ще има избор.
pllb
Нов
Нов

Мнениеот pllb » 07 Ное 2018, 14:25

Напълно съм съгласен с твоето мнение!
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 07 Ное 2018, 18:15

shoshko написа:Не мисля, че да ти пуснат БГ Радио е много чудесна новина ... Йорданка Христова и Криско едно след друго .. не мога да повярвам, че на някого може да му хареса това.
Освен да добавя и за водещите ... или по-добре да си замълча ?

В този случай мълачнието ти каза много повече и си прав:Bounce
Единственото му премущество е, че има уникален формат, за разлика от останалите, които пускат едно и също, но и там водещите са "по-добре да си замълча".
Аватар
cvetkov
Нов
Нов

Мнениеот cvetkov » 05 Фев 2019, 20:23

Вече в Берковица на 102.7 на мястото на Беркк!
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 05 Фев 2019, 20:28

Беркк закриха, ли го ? Много жалко, че местните радиа лека полека изчезват и остават само национални..
Аватар
GIF
1000+
1000+

Re: БГрадио

Мнениеот GIF » 06 Фев 2019, 09:40

bubic написа:Аз,радвам се че не се налага да се чудиш какво искам да кажа,но още повече ме радва споменаването ти на ,за жалост ,покойния Димитър Инкьов,аз не знаех,но някой от колегите(може и ти да си бил)ми каза за кончината му.Това,че правиш дори и минимална аналогия на моите писания с неговия стил,направо ме...,няма да казвам,за да не направя лошо впечатление на част от публиката,но и двамата знаем за какво говорим .Този човек беше легенда в историята на Българския антикомунизъм.За жалост,имаше само още един на негово ниво,и пак за жалост не е сред живите.Георги Марков беше убит по най-показен,по най-демонстративен и по най-мръснишки начин.Българските комунисти заеха неоспоримо челно място в това отношение.Сръбските комунисти-бандити избиваха поголовно Югославски антикомунисти на Запад,Румънските също,нека да ти припомня,че те убиха водещия рок-емисиите на РСЕвропа-румънската секция Корнел Кириак,убиеца му е също Италианец,както убиеца на Г.Марков.Убийството стана в Мюнхен през есента на 1974 г. Чак миналата година "нашите" слязоха на по-долна позиция,техните побратими-учители взеха живота на Литвиненко,също в Лондон и т.н.Комунистите имат неповторима черта,нехарактерна дори за най-долните убийци,а тя е че те с по-голямо удоволствие убиват свои хора,отколкото по-далечни,чужди и пр.Комунистите са изключителни създания на природата...Ная-вероятно животът ни ще мине под светлите епизоди на мирната и хуманна политика на бандитите,явно народа не може без тях,не иска те да се пооттеглят,абе с тях напред към светлите хоризонти на капитализма,да бъдем по-кратки.
Така си е било навремето.Един Ботев и един Левски и нищо повече,другите около тях са били също достойни борци за свобода,но точно като тях други няма.Ако живееш в София и имаш възможност,иди пред паметника на Левски на 19.2,т.е. утре и застани отстрани и се вгледай в надпреварващите се охранени физиономии на поднасящите цветя и венци.Опитай се да намериш дори и минимална прилика с онези личности,за които говоря,ако трябва,напъни се и открий нещо,аз не можах да открия нищо за моите 58-59години.Може би не съм бил толкова проницателен...
Следващия път ще ти разкажа как не отидохме в Италия с моя приятел от форума Вълчо,разбира се,когато бяхме млади...

Защо забраниха на bubic да пише във форума ?

По темата:
Някои "погребаха" БГ- радио през 2008 година, а то продължава да съществува и до сега, дори придобива още честоти !
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 06 Фев 2019, 12:23

ShukiBG написа:Беркк закриха, ли го ? Много жалко, че местните радиа лека полека изчезват и остават само национални..

Беркк само се закри поради липса на професионализъм! Беше мъка да се слуша. Помня лятото на 2017 г., когато въпросното радио все още го имаше на две честоти, като на едната ту имаше излъчване, ту се губеше за големи периоди от време и в техническо отношение на тази честота самото излъчване беше катастрофа. И така и не се намери никой да каже на слушателите какво става и ще го има ли, аджеба, радиото или не. И проблема не е съвсем, че няма местни радиостанции, а в това как се правят и поддържат. Подобни на радио Беркк примери могат да се намерят в много региони. Така че се радвам на пускането на БГ радио.

Назад към