Новото звучене на "Хоризонт"

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
RADIO
500+
500+

Новото звучене на "Хоризонт"

Мнениеот RADIO » 06 Яну 2008, 04:23

Сигурно ще ме замерите с куп аргументи за да ме убедите, че новият ген. директор на БНР не става, но за мен той е по-добър от доскорошната Станчева, която само съществуваше май като длъжност. Наистина Валерий Тодоров обеща доста неща, аз му пожелавам успех. Сигурно вече сте чули новото звучене на "Хоризонт" и новините.. По-добро е от всякога (лично мнение). Убедете се сами:

"Хоризонт"

"Новини"

"Времето"

"Част от новина - а можело и така да звучи"
Аватар
misho36
500+
500+

Re: Новото звучене на "Хоризонт"

Мнениеот misho36 » 06 Яну 2008, 12:46

Сякаш преди "Хоризонт" изглеждаше като недовършено радио с тези стари сигнали,сега наистина изглежда добре.Така е когато има хора,които се абицират да променят нещо
една от многото в БНР

Мнениеот една от многото в БНР » 06 Яну 2008, 18:25

Не мога да се съглася с такова мнение. :o
Винаги съм харесвала БНР дори и по времето на Поля Станчева но това което става в момента е окончателното му разбиване и разграбване.
Това че има нови сигнали не значи че е станало по-добро. Това, че сетиха да четят хедовете на фон, т.е. откриха Америка, само може да заличи стила на новините досега и Хоризонт да заприлича на частно радио. Не казвам че това е лошо. И без това вече доста частни радиа звучат с пъти по-добре от БНР.
Лошото е друго. За 2 месеца от управлението на Валерий Тодоров, на другаря от ДС, радиото напуснаха доста хора: Анюта Качева - директор на програма Христо Ботев, безкрайно интелигентен човек, доста читави хора от Хоризонт - Радостина Билярска, Георги Любенов, Веселин Иванов, Марина Цекова. Има и други. Какво да кажем за един перфектен професионалист като Петър Галев?
Да, разбира се, че съставът трябва да се обновява и модернизира, но как? С бабите и лелите, с некадърниците от БНТ, с комсомолци, бойни другари от едно време или послушни лапачи? Кой става от всички назначени от 6 месеца насам? Въобще да не коментираме посредствеността на Лещанска, Великова, Станчева, З.Димитрова
Ако трябва да съм честна - срамно е вече да се работи в БНР. Влезте веднъж вътре за да видите каква е обстановката какви мутри има по коридорите каква е средната възраст на хората там... Срамно и обидно за можещите. Успокоението ми е че моето предизвестие за напускане вече тече.
Да повдигаме ли въпроса за музиката по БНР...
Да, в Хоризонт наистина има ново звучене. Това е звукът на комсомола и аматьорщината.
Въобще не искам да говоря за въвеждането на Далет, за Радио София, за администрацията - там положението е плачевно.
Жалко. Ама наистина е жалко.
:(
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 06 Яну 2008, 18:57

И мен ми харесва новото звучене на хоризонт.Въпреки ,че не го слушам! :) Успех!!
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 06 Яну 2008, 20:41

една от многото в БНР написа:Не мога да се съглася с такова мнение. :o
Винаги съм харесвала БНР дори и по времето на Поля Станчева но това което става в момента е окончателното му разбиване и разграбване.
Това че има нови сигнали не значи че е станало по-добро. Това, че сетиха да четят хедовете на фон, т.е. откриха Америка, само може да заличи стила на новините досега и Хоризонт да заприлича на частно радио. Не казвам че това е лошо. И без това вече доста частни радиа звучат с пъти по-добре от БНР.
Лошото е друго. За 2 месеца от управлението на Валерий Тодоров, на другаря от ДС, радиото напуснаха доста хора: Анюта Качева - директор на програма Христо Ботев, безкрайно интелигентен човек, доста читави хора от Хоризонт - Радостина Билярска, Георги Любенов, Веселин Иванов, Марина Цекова. Има и други. Какво да кажем за един перфектен професионалист като Петър Галев?
Да, разбира се, че съставът трябва да се обновява и модернизира, но как? С бабите и лелите, с некадърниците от БНТ, с комсомолци, бойни другари от едно време или послушни лапачи? Кой става от всички назначени от 6 месеца насам? Въобще да не коментираме посредствеността на Лещанска, Великова, Станчева, З.Димитрова
Ако трябва да съм честна - срамно е вече да се работи в БНР. Влезте веднъж вътре за да видите каква е обстановката какви мутри има по коридорите каква е средната възраст на хората там... Срамно и обидно за можещите. Успокоението ми е че моето предизвестие за напускане вече тече.
Да повдигаме ли въпроса за музиката по БНР...
Да, в Хоризонт наистина има ново звучене. Това е звукът на комсомола и аматьорщината.
Въобще не искам да говоря за въвеждането на Далет, за Радио София, за администрацията - там положението е плачевно.
Жалко. Ама наистина е жалко.
:(

Специално за Георги Любенов я си помисли къде е сега и сама ще си отговориш на въпросите.. а това за разграбването са празни думи, без аргументи..
Аватар
joro78
100+
100+

Мнениеот joro78 » 07 Яну 2008, 14:56

Новите джингли са добри, но всичко останало не е мръднало!!!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Яну 2008, 15:34

Някаква къстомизирана продукция, която да не звучи а-ла албум на Кристина Димитрова е наистина голяяяма стъпка за БНР. Лошото е, че с бюджета на БНР, в който има толкова ненужни пера, които се разходват с една единствена цел - да не бъдат орязани, могат да се направят доста по-качествени неща. Много много по-качествени.
Друг е въпросът, че лелите, които четат със синдрома "с бонбон в устата" еб*в*т мамата на иначе не лошата идея да се модернизира звученето на Радиото (както го наричат неговите труженици... все едно БНР е единственото радио)
Бях много приятно изненадан от факта, че Христо Ботев излъчи Новогодишния концерт на Виенската филхармония. Взимаха го от спътник, беше стерео.. чак не вярвах на ушите си и слушах с огромно удоволствие. Е, една леля "коментираше" доста встрани от подадения офиицален текст, режеха аплодисментите доста преди австрийската коментаторка да започне да си чете нейния текст, което е недопустимо за симфоничен концерт, в паузата запълниха с клавирен концерт, което малко не се връзва, но като цяло - БРАВО!! Има някакви наченки на обществена медиа, а не на самодоволни опити на ветерани да си правят същото, което са правили 30 години наред.

Поздравления. Другарят Тодоров прави опити да отчита дейност. Аз лично се радвам повече на процеснатия звук и на някои проблясъци в Христо Ботев.

:Old
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 07 Яну 2008, 16:49

RADIO написа:Сигурно ще ме замерите с куп аргументи за да ме убедите, че новият ген. директор на БНР не става, но за мен той е по-добър от доскорошната Станчева, която само съществуваше май като длъжност. Наистина Валерий Тодоров обеща доста неща, аз му пожелавам успех. Сигурно вече сте чули новото звучене на "Хоризонт" и новините.. По-добро е от всякога (лично мнение). Убедете се сами:

"Хоризонт"

"Новини"

"Времето"

По принцип одобрявам промяната, но нали знаете какво казват - нов бардак със стари к...и не се прави
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 07 Яну 2008, 16:54

Ами качествените неща се правят от качествени хора, не от партийната им принадлежност.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Яну 2008, 22:31

Колко си прав!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 07 Яну 2008, 22:47

И на мен ми харесва.
А на това:
По принцип одобрявам промяната, но нали знаете какво казват - нов бардак със стари к...и не се прави

си има приказката: "По-добре старо да те учи, отколкото младо - да те мъчи".
Колкото до отиващите си - ако са наистина професионалисти и ден няма да останат без работа. Частните радиа плачат за подготвени и качествени хора.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Яну 2008, 22:52

оф, ако мислиш че Радиото гъмжи от професионалисти... мани мани
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 07 Яну 2008, 22:54

аз пък обожавам една от водещите на Нощен Хоризонт - Кармен Монокян мисля че се казва :Clap :Love
има ли я някъде на снимка ;)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 07 Яну 2008, 23:08

radiator написа:оф, ако мислиш че Радиото гъмжи от професионалисти... мани мани

А кой го прави такова каквото е? Друг е въпроса, че поради големия щат има и много плява. Ама няма как да е иначе - друго си е да си на държавна ясла. :D
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 08 Яну 2008, 00:41

А честито на всички ивановци посещаващи този форум май сте доста :) :Gath
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Яну 2008, 05:18

Драга напускаща БНР,освен Радиатора,изразявам съгласие с думите ти.Пластичността и яснотата в стила ти на писане не предполагат лоша информираност,а посочването на манталитета в дадената институция просто съвпада с общия процес на мобилизиране на малко поразбитите сили на комунистите.Техният юмрук отново се калява,но по много перфиден и мек начин,а понякога по стария,изпитан болшевишки път.Създаде се нов самоограничаващ се манталитет у хората на публични и възлови длъжности.Даже сега това изглежда по-пародийно и по-смешно,по-скоро ,гротескно.Не е възможно хора като Вас да се преборите с пошлостта,нещата са неспасяеми...
РРП,госпожата визира по елегантен начин б.....те,както аз ги наричам "нежно".Навремето ,когато имаше някакви конюнктурни уволнения,те скочиха и се развикаха:"Да,другаря Иванов наистина е комунист,но е професионалист,защо го уволнявате...".Това им беше реакцията на самозащита.Ами кой от тях не е бил професионалист-Лилов,Луканов,Дойнов,Атанасов,Гоцев,Вълчев,Филипов,Боков,Славков,арменеца и хиляди подобни.Как да не са професионалисти,ако те не са професионалисти,ние с теб и такива като нас ли са професионалисти???Половин век да строят комунизъм,а веднага след самоубийството му,още по-упорито започнаха да строят капитализма,това не са ли професионалисти. Не професионалисти,а суперпрофесионалисти на трета степен!!!Да измъкнат милиарди лева и валута от джоба ти и на твоите родители и близки,без да ги усетите,това ако не е професионализъм,здраве му кажи.Иначе ,жената ще си остане победена морално,както и по-голямата част от честните хора в Б-я.Впрочем,пак се увлякох,дай напред към светлите хоризонти на.....добави ти.
Напускащата

Мнениеот Напускащата » 08 Яну 2008, 11:32

Какво да добавя, БУБИЧ, много, много си прав... Точно това има в БНР в момента - втърдяване на комунистическия юмрук, но по много възпитан начин, фино, елегантно. Най-върлите врагове вън, по-меките вътре, ама разжалвани, а най-меките - шефове. Управлява посредствеността и послушковците. Радиото все още върви, само защото е добре смазана машина - по никаква друга причина. Гледам, че хората тук се вълнуват от сигнали и джингли... лапешка работа. Те не гледат съдържанието, не гледат какво е нивото на радиото, а какви са сигналите... но, какво да се прави - всеки слуша радиото с различни сетива.
Що се отнася до кадърните напуснали - до един имат работа, не се безпокойте.
Проблемът е другаде - губещо е БНР. Ама осъзнава ли го, не го ли... сал` един Валерий знае.
:-\
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 08 Яну 2008, 11:36

еи а пишете по-помалко че не мога да ви прочета писанията :D из темите :Bounce
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 08 Яну 2008, 12:43

bubic написа:....манталитета в дадената институция просто съвпада с общия процес на мобилизиране на малко поразбитите сили на комунистите.Техният юмрук отново се калява,но по много перфиден и мек начин,а понякога по стария,изпитан болшевишки път.Създаде се нов самоограничаващ се манталитет у хората на публични и възлови длъжности.Даже сега това изглежда по-пародийно и по-смешно,по-скоро ,гротескно......

Напускащата написа:.... БУБИЧ, много, много си прав... Точно това има в БНР в момента - втърдяване на комунистическия юмрук, но по много възпитан начин, фино, елегантно. :-\

Точно направен и политически и идеологически издържан анализ!
Мога само да добавя един пропуск - не е подчертана ролята на руските специални служби и не е направена връзката с предстоящото посещение на др. Путин. Все пак др. Валерий е бил дълги години в Москва. :Judge
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 08 Яну 2008, 12:52

RADIO написа:Сигурно ще ме замерите с куп аргументи за да ме убедите, че новият ген. директор на БНР не става, но за мен той е по-добър от доскорошната Станчева, която само съществуваше май като длъжност. Наистина Валерий Тодоров обеща доста неща, аз му пожелавам успех. Сигурно вече сте чули новото звучене на "Хоризонт" и новините.. По-добро е от всякога (лично мнение). Убедете се сами:

"Хоризонт"

"Новини"

"Времето"

;) Така и на мен ми харесва!

Назад към