Перуанско училище иска да носи името "Радио България"

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
R R П
1000+
1000+

Перуанско училище иска да носи името "Радио България"

Мнениеот R R П » 25 Яну 2008, 17:24

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1152194

Осем нови предавания започват през февруари по програмите на БНР
24.01.2008

Село в перуанските Анди иска до кръсти училището си "Радио България".

В писмо до Българското национално радио (bnr.bg) хора от племето кечуа молят за официално разрешение. Те слушали редовно програмата на испански език на БНР и много я харесвали.
На единствения компютър, който се намира в местното школо, те написали писмото до българската радиостанция, която излъчва за чужбина.

Това показва, че он-лайн предаванията на БНР са много слушани, похвали се директорът на "Радио България" Валентин Стоянов.

От своя страна шефът на "Христо Ботев" Пауляна Новакова каза, че според изследване на агенция "Маркет Линкс" (mmlinks.net) програмата за култура на БНР има 7% слушаемост, което е своеобразен рекорд сред подобни програми по света.
Според генералния директор на БНР Валери Тодоров в момента се прецизира продуцентската политика на радиото. Това било предизвикано от големия интерес от външни компании за прехвърляне на права към тях.
Предстои издаването на диск с най-популярните детски песни, а от различни медии има интерес към речите на държавни ръководители, произнесени във важни исторически моменти.

БНР ще прави собствен информационен бюлетин с текст и звук, представящ онлайн информацията, която изтича по радиото. Само "Хоризонт" извъртява в ефира по 6-7 вестника на денонощие, обясни Тодоров.

Освен това БНР ще монтира 50 предавателя на места с компактно население. Те ще бъдат с мощност до 1 киловат всеки от тях и ще покрият УКВ-обхавата в гранични райони, курортни центрове.

От БТК са обещали, че ще включат още четири 10-киловатови предаватели в големи градове като София, Пловдив и Варна.

Общо осем нови предавания започват през февруари по БНР. "Хоризонт" започва предаване за рок - "Оазис", с водещ Калин Тонев. Той е един от съавторите на класацията за българска музика Ескалатор. Даниела Кисьова ще води от студиото в София програма, посветена на проблемите на хората в страната, заедно с екипи на 5-те регионални центрове. Петъчен вечерен блок ще предлага меланж от музикални вкусове и нагласи.
"Христо Ботев" ще има нов съботно-неделен сутрешен семеен блок, а "Радио колекция" ще събира известни личности, които четат лирика.

"Радио София" започва предаване за собствената музикала продукция на БНР, както и проекти за хората в неравностойно положение и за войната по пътищата.

Рекордьорите е ефира на БНР

"Спорт и музика" - 43 години

"Хора, пътища, автомобили" - 40 години

"Музикалта стълбица" - 37 години

"Пулсиращи ноти" - 30 години

Рейтинги

"Хоризонт" остава най-слушаната радиостанция в страната. Тя е основна за 20% от българските слушатели над 15 години, а други 18% се включват на нейните вълни от други, предимно музикални радиостанции.

Общата аудитория на "Хоризонт" е 38% от слушателите в национален мащаб.

7-те % националната радиоаудитория на "Христо Ботев" е предимно от хора над 15-годишна възраст, които намират в нея темите и музиката, които други станции не предлагат.

Районните центрове на БНР във Варна и Благоевград саабсолютни лидери в тези региони със съответно 31 и 29 на сто дял, в Пловдив - 14%, Стара Загора - 13, Шумен - 15 %.

Регионалните програми получават високи оценки по характеристиките "има най-добрите новини", "напоследък подобрява програмата си" и "пуска музиката, която най-много ми харесва".

В столицата "Хоризонт" е лидер по обхват на аудиторията си, "Христо Ботев" също има стабилни позиции.

Около 70% от слушателите на новото "Радио София" му дават много добра и отлична оценка.

Наблюдава се и взаимната "размяна" на аудиотории между програмите на БНР - 18% от твърдата аудитория на "Хоризонт" слуша и "Христо Ботев", а близо 70% от твърдата аудитория на "Христо Ботев" слуша "Хоризонт".
_BORRO_
Нов
Нов

БНР са велики! Те са като вечността!

Мнениеот _BORRO_ » 25 Яну 2008, 17:46

Уауууу - най-после племето кечуа ще бъде морално задоволено :Horray
Всичко може да се преглътне, вкл. и рейтинга от 7% на "Христо Ботев", което само може да бъде мечта в ушите на П.Новакова и нейния бардак, но че Радио София е "отлично" е повече от смехотворно. Педераското радио на БНР е най-наивното нещо в ефира от 73 години насам. Валерийй има да взима, ама много!
Durli, имаш право... :-[
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Re: Перуанско училище иска да носи името "Радио България"

Мнениеот georgi bancov » 25 Яну 2008, 17:50

Педераското радио на БНР

:rtfm :Offtopic
Are you OK ?
_BORRO_
Нов
Нов

Мнениеот _BORRO_ » 27 Яну 2008, 00:44

То4но така - iskash da izrejdam li :
Веселин Александров, Красимир Мартинков, Митко Димитров, Константин Ларсов - всичките са меки китки.
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 28 Яну 2008, 18:52

Пловдивски ром от Столипиново иска да носи името Радио Перу! Перуанецът има типични генетични индиански черти, че дори и повече! :Beee :Happy :Bounce
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 29 Яну 2008, 02:15

Има ли някой,който да преведе от испански на български някоя емисия на Р.България -испанска секция ,за да видим каква интересна информация се представя,щото засега това го знаят няколко човека в страната(Б-я) и няколко индианци в Ю.Америка. На английски ,предаванията нямат никаква стойност,на български също,ама абсолютно никой не се ползва от тази информация,просто нищо и не може да се предложи от страна като Б-я,ама богата държава и много пари имаме за индианци и подобни.
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 29 Яну 2008, 08:19

Да не съм чула някой да недоволства от радио Атрофия!!! :Guns хората ви го направиха, за го слушате, слушайте сега, "отлично" е :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 29 Яну 2008, 16:27

Durli написа:Да не съм чула някой да недоволства от радио Атрофия!!! :Guns хората ви го направиха, за го слушате, слушайте сега, "отлично" е :D

Дърли,би ли могла да ми обясниш по-подробно репликата си,смятам,че ще е интересно.Не съм много в час с някои неща,а може би по-рано си обосновала казаното,но не съм го разбрал.Благодаря...
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 29 Яну 2008, 17:09

bubic написа:
Durli написа:Да не съм чула някой да недоволства от радио Атрофия!!! :Guns хората ви го направиха, за го слушате, слушайте сега, "отлично" е :D

Дърли,би ли могла да ми обясниш по-подробно репликата си,смятам,че ще е интересно.Не съм много в час с някои неща,а може би по-рано си обосновала казаното,но не съм го разбрал.Благодаря...

Съжалявам, но нямам време да обяснявам :Happy
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 29 Яну 2008, 21:05

Изображение
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 29 Яну 2008, 21:08

Млада перуанка от гимназия "Симон Боливар" иска да слуша емисиите на радио София за Южна Америка!? :Clap :Devil :Bounce Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 29 Яну 2008, 21:53

Monk написа:Пловдивски ром от Столипиново иска да носи името Радио Перу! Перуанецът има типични генетични индиански черти, че дори и повече! :Beee :Happy :Bounce

Така е !! ;) :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 29 Яну 2008, 22:31

Durli написа:
bubic написа:

Съжалявам, но нямам време да обяснявам :Happy

Благодаря за вежливостта и изчерпателния отговор...

Назад към