Радио Пловдив събира мнения

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
radioplovdiv
Нов
Нов

Радио Пловдив събира мнения

Мнениеот radioplovdiv » 30 Яну 2008, 15:10

Моля, напишете какво мислите за програмата на Радио Пловдив. Какво Ви харесва и какво не?! Какво Ви дразни и нервира?! Какви промени, според Вас, са необходими! Какви предавания бихте искали да има в неделя?! Оценката Ви за новините, журналистическите материали и музиката ще ни помогне, за да подобрим нашата програмата !
Благодаря предварително на всички, които ще ни помогнат с мненията, коментарите и оценките си! :) :Clap :Bounce
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Радио Пловдив събира мнения

Мнениеот BigBrother » 30 Яну 2008, 15:32

Лично аз нямам забележки радиото си е доста добре според мен! Желая много успехи и здраве на целият ви екип!
П.С.Направете нещо да ви чуваме нормално в Пещера на УКВ щото сигнала от Копривките е доста слаб!Поздрави!!! :Happy
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 30 Яну 2008, 17:47

radioplovdiv написа:Моля, напишете какво мислите за програмата на Радио Пловдив. Какво Ви харесва и какво не?! Какво Ви дразни и нервира?! Какви промени, според Вас, са необходими! Какви предавания бихте искали да има в неделя?! Оценката Ви за новините, журналистическите материали и музиката ще ни помогне, за да подобрим нашата програмата !
Благодаря предварително на всички, които ще ни помогнат с мненията, коментарите и оценките си! :) :Clap :Bounce

Имам едно съкровено желание.
Да върнете предавателя на връх Ботев.
Относно програмата:
Тя е много добра.
Антена Спорт и БГ Топ 100 са най-добрите ви предавания през уикенда.
Иначе казвайте малко повече футболни резултати на срещите от Английските дивизии: Просто се интересувам.
Сутрешния ви блок е Номер 1 в България, а пък и въобще радио Пловдив е най-добрата радиостанция в страната :Clap
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 30 Яну 2008, 23:11

Когато имам възможност го слушам на 103,10. Доста прилично се хваща в Свиленград. И аз нямам забележки към програмата само ако можеше още малко да се увеличи мощността на предавателя ще е супер.
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 31 Яну 2008, 10:07

Благодарим за коментарите на всички и, разбира се, очакваме още!!! Относно подобряването на сигнала работим, но не зависи само от нас, а от началството в БНР. Предвижда се поставянето на още предаватели, които да се справят с особеностите на релефа на Пловдив и край Пещера. За връх Ботев - никаква надежда за "онзи предавател", но пък може да компенсирате с он лайна ни по интернет, поне Виое, които четете това ТУК!
Пишете за програмата ни, моля! Информационните, развлекателните предавания и музиката! Предстои да тръгне нощен блок от март, както и нова съботно неделна схема, затова казвайте какво Ви се слуша! Очакваме Ви!
;D
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 31 Яну 2008, 14:29

georgi bancov написа:
radioplovdiv написа:Имам едно съкровено желание.
Да върнете предавателя на връх Ботев.

За предавателя на Ботев макар и на 71.66 MHz който седи и до днес го хващах отлично и стерео.На СВ 30KW са много малко вечер нема никой защото ББС разваля работата
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 31 Яну 2008, 14:33

radioplovdiv написа: За връх Ботев - никаква надежда за "онзи предавател

Тия тогава за реликва ли ще го държат до 1998г работеше и го спряха аз си мислех за че е за профилактика защото изведнъш изчезно но явно и до днес правят :D >:( >:( >:( >:(
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 31 Яну 2008, 14:52

За музиката пускайте повече ретро!Иначе пак казвам нямам забележки!Правилно ли разбрах или предстои поставяне на ретранслатор за Пещера? :)
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 31 Яну 2008, 16:46

Да, правилно сте разбрали! Обаче процедурата е тегава и бавна и не зависи докрай от нас. Иначе ние искаме това, за което и Вие настоявате! Дано стане! И да е по- бързичко!
Пишете още!!!
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 31 Яну 2008, 20:14

Предстои да тръгне нощен блок от март, както и нова съботно неделна схема, затова казвайте какво Ви се слуша! Очакваме Ви!
;D

Dance, Hip Hop и RNB.
Ще стоя по нощите да слушам, колкото мога защото вече не мога да изтърпя румънците >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 31 Яну 2008, 20:16

На СВ 30KW са много малко вечер нема никой защото ББС разваля работата

Не знам дали тук трябва да напиша това, но в Троян на тези честоти се засичат само румънски радиостанции >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
ББС изобщо не се чува ??? >:( >:(
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 01 Фев 2008, 11:49

radioplovdiv написа:Да, правилно сте разбрали! Обаче процедурата е тегава и бавна и не зависи докрай от нас. Иначе ние искаме това, за което и Вие настоявате! Дано стане! И да е по- бързичко!
Пишете още!!!

Ехеее супер най-сетне някой се сети и за Пещера :Clap :Clap :Clap Радвам се ,че предстои да тръгне радиото и тук!Дано до края на тази година да станат нещата но кой знае!!Да съгласен съм с адаша пускайте повече Денс и черно!А и ще бъде добре тази рубрика която върви в 7 без 10 всяка сутрин да е малко по-дълга!Всичко добро!
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 01 Фев 2008, 12:59

Относно хип хопа и черната музика ще кажа, че вече имаме специално предаване за феновете! Всеки понеделник и петък от 17.00 до 18.00 часа, казва се "Ре: публиката"!
Интересуваме се какви промени на програмата в събота и неделя очаквате! Пишете какво Ви дразни и какво не Ви харесва. Така ще ни помогнете най- много. За рубриката "Вие сте" в 6.50 сте прав! Проблемът е, че не винаги можем да надхвърлим трите минути, защото голяма част от обажданията са по идентични проблеми, а други просто не стават! Иначе идеята не е лоша и е в стила на общественото радио.
Благодаря още веднъж на всички, които участват! |Очакваме още мнения, оценки и коментари! Весел уикенд на всички... на честота 94.00 и 103.1
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 01 Фев 2008, 13:13

radioplovdiv написа:Предвижда се поставянето на още предаватели, които да се справят с особеностите на релефа на Пловдив и край Пещера.

Добре е все пак, че имате предвид тези проблеми. Радиото се приема в трудности даже в центъра на Пловдив и това няма как де не се отрази на слушаемостта - за да ви слушат, трябва да могат да ви чуват ... Относно програмата, на мен ми направи силно впечатление една поредица от предавания, в които ставаше въпрос за историята на града, излъчвахте ги вечер. Дали е възможно да ги повторите като рубрика на някое дневно предаване? А, и още нещо - моля ви, сменете му името на "мп3 формат", мп3-то е смачкващ музиката формат, кой нарече толкова неуместно часа за най-добър музикален подбор? Питайте Томата да ви каже за мп3-то ...
:)
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 01 Фев 2008, 14:36

Благодаря за мнението, предавател! Бързам да отговоря поред. Относно чуваемостта, сте "в десятката". От години настояваме за отделен предавател в Пловдив, за да покриваме по- добре града, предвид неговия специфичен релеф. Наред с него мислим за Пещера и Карлово, Сопот и т.н. Обещават ни. Искаме тези предаватели, защото добре осъзнаваме, че "за да ни слушат първо трябва да ни чуват." Не искам да се оплакваме в никакъв случай, но нещата н зависят само от нас, иначе, ако не лесно, то поне е ясно с какво разполагаш. Най-абсурдното обаче е, че в последното социологическо проучване от декември, чуваемостта не се поставя като проблем. И аз се питам защо? Резултатите са доста добри за нас. Само Веселина е преди Радио Пловдив. Зад нас остават и Сити, и Радио 1, и Хоризонт, а Дарик е много на дъното! Не се хвалим, съобщаваме факти...
За предаването, посветено на Пловдив - излъчвахме го повторно вече. Мислим за нови предавания от март в съботно- неделния блок. Освен това тръгват две интегрални предавания с националните програми "Хоризонт" и "Хр. Ботев" и останалите регионални радиостанции на БНР. Едното още след десетина дни, а другот през март. Първото ще е с работно име "Европа на регионите", второто ще е нощен блок.
За "МР3 формат" разбирам какво имате предвид. Естествено сме наясни за формата и качеството, но идеята беше друга. На първосигнално ниво това е формата, свързван с музика, както и с по- модерното й потребление като файлове и т. н. Затова избрахме името, инеча излъчваните парчета, гарантираме, са с перфектно качество и, естествено, са на WAV.
Още веднъж благодаря за коментара! Добавям, че ние сме главно ИНФОРМАЦИОННО РАДИО. За нас приоритет са новините и коментарите към тях. Естествено търсим слушатели и с музикалното си звучене. Затова променяма уикенда, за да дадем още от необходимата доза развлечение в почивните дни. Делничните обаче са запазена територия за новините и информационните програми. Всеки ден естествено има и "глътка въздух", както и в съботно- неделната програма информационния характер се запазва с новините, обзарните и спортни предавания.
Ще се радваме, ако дискусията с всички Вас продължи!!! :Clap
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Фев 2008, 16:03

:D
Здравей отново Радио Пловдив :Clap
Тия тогава за реликва ли ще го държат до 1998г работеше и го спряха аз си мислех за че е за профилактика защото изведнъш изчезно но явно и до днес правят :D >:( >:( >:( >:(

С един такъв предавател може да се покрие 1/3 - а от България, а не на всеки 15 километра да се налага да се поставят предаватели.
Относно програмата:
http://www.radioplovdiv.bg/predavania.htm
Информационните блокове “Точно Днес”, “Ден след ден” и “Антена спорт” са водещи в радиоефира на Пловдив. Те предлагат значима информация, излъчват “на живо” обществено политически и бизнес събития, културни форуми и спортни срещи. Техните редовни гости са представители на политическия, икономически, културен и спортен елит на страната. И още - журналистите на РАДИО ПЛОВДИВ не вървят след събитията, а ги чакат на точното място.
Наред с информационните предавания ефирът на РАДИО ПЛОВДИВ предлага музика за всякакъв вкус, както и множество изкушения за меломаните - класации, поп-новини, любопитна информация от света на шоу бизнеса, концерти класическа музика на живо, кънтри, рок, хеви метал, денс, ню уейв, джаз, български фолклор.

Много ми харесва предаването Джаз до полунощ и треска в събота :Drunk

* КАК ДА НИ СЛУШАТЕ “НА ЖИВО” ПО ИНТЕРНЕТ

Адресът на РАДИО ПЛОВДИВ, ПЪРВОТО БЪЛГАРСКО РАДИО, излъчващо “НА ЖИВО” по ИНТЕРНЕТ с - Real Player или WinAmp За по-добро качество на звука при слушане с WinAmp, Ви препоръчваме MP3Pro codec, който може да си свалите от тук.

Относно радио Пловдив по интернет понякога с Winamp-а се бави, а нямам инсталиран Real Player.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 02 Фев 2008, 04:34

radioplovdiv написа:Добавям, че ние сме главно ИНФОРМАЦИОННО РАДИО. За нас приоритет са новините и коментарите към тях.

Здрасти, не те знам кой си (и ти не ме знаеш кой съм), ама съм сигурен, че се познаваме, затова те моля да извиниш предварително някои елементи от изказванията ми по-долу, `щото те са продиктувани от нещо средно между яд и болка... както и да е...
1. Увеличете репортерите и намалете звукорежисьорите и музикалните редактори! За претенцията "информационно радио" само едно БТА и една Величка Петкова не стигат, за сметка на това е пълно с николайпеевци, димчодимитровци и братябелевци, които, освен да пощипват пожарникарката в дните за заплата (щото през другото време рядко идват) - с друго не се занимават!
2. Къде са кореспонденциите от Батак, Пещера, Карлово, Кричим, Съединение, Първомай...?! Ако някой иска да слуша само и единствено какво се случва в София - ще си пусне "Хоризонт" - идеята за регионално радио е да покрива информационно региона, в който оперира, а не съседния регион...
3. В информационно радио е странно да има само 2 информационни блока (изключвам спорта, щото не само той е "информация"), от които асъл информационният ("Точно днес" е по-скоро "сервизно-събуждащ" - между 6 и 10 няма какво да се случи толкова информационно, освен да се пуска предварителна информация, да се чете хороскоп от вестник и да се прави преглед на печата) - "Ден след ден" е - меко казано - "странно" да е само 2 часа, барабар с музиката, и то - по никое време!
4. Радио-колите не са за прекарване на зимнина от село до града, а са точно за "информационно радио";
5. Обяснете на женицата, дето поддържа уеб-страницата, как се работи с гугъл като вади снимки и ги качва на вашата страница, че да са с нормална резолюция, а не "на квадрати" от разтеглянето... освен висш пилотаж с фотошоп, форматирането (така че лицата на хората да са съразмерни) може да става и с обикновен "пейнт";
6. Решете си проблема веднъж-завинаги с дигсис и интернет-стриймовете;
7. Разберете се с Радио Стара Загора чий е Кърджали - там се хваща Радио Пловдив, а от Радио Стара Загора няма и помен!
8. Това за работата по предавателите е супер! Лятото изтормозих едни продавачи в един магазин за техника в София, за да си купя плейър за колата, само и само да мога да слушам Радио Пловдив, в служебната също са запаметени три честоти: 94 МХц, 103,1 МХц и 648 КХц... Докато не тръгна "Мелъди" на 93.9 се чуваше идеално дори и в центъра на София, сега - само в крайните южни квартали, и то с брум. Няколко пъти съм казвал мнението си в други теми, сега само ще го обобщя отново: смехотворно е да хващам Радио Пловдив във Враца и Плевен на 94 МХц, дори и с РДС, на 103,1 - в Карнобат (между другото - защо на Снежанка няма РДС!?), а да не мога да го хвана след първия светофар на влизане в Асеновград, а на 30 км от центъра на Пловдив в село Долнослав (след Асеновград, посока Кърджали) Радио Стара Загора да изтърбушва скалата, а от Радио Пловдив да няма помен ДОРИ и на средни вълни.
9. Старите джингли си бяха по-мелодични - дори телефонът ми звъни с "тара-дада-там-тадам-там-тум-дум... Радио Пловдив за вас!", новите кавъри не ме кефят...
10. Не е ли време да си издействате и вие 24-часова програма?! Или е въпрос - пак - на "недостиг на кадри" (разбирай - "така е по-лесно")?!

Абе, с две думи: увеличете мощностите! Не само предавателните... ;) ;) ;)

Хайде, успех, и тръпнем в очакване на март!!! :Horray
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 02 Фев 2008, 10:18

747 много точно го каза!
А може ли един въпрос:Защо не си смените точката на излъчване както го направиха другите радиостанции?От Белащица има 100 пъти по-добро покритие от колкото от Копривките?Знам ,че не става така ставаш и казваш ей ся си местим антената,но мисли ли сте за такъв вариант?
Слушах предаването ре публиката вчера доста добре звучи браво!Направете едно предаване за блус от 80 и 90 това ми е молбата към вас ако може!И давайте повече информация за случващото се в Пловдив,Пазарджик и региона ще бъде добре наистина!
Какво става с предавателя на средни вълни от известно време забелязвам ,че сигнала е доста слаб!
И последен въпрос аз доста зададох но от къде мога да получа повече информация за това кога предстои да започнете в Пещера?
Благодаря предварително и лек ден!
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 02 Фев 2008, 11:49

Здравейте всички отново! Благодаря, че проявяванет интерес! Сигурно се знаем наистина с тебе, защото познаваш хора в радиото и някои от проблемите на самото радио. Затова си позволявам да се обръщам на "ти", пнадявам се няма проблем. Бързам обаче да уточня, най- добронамерено, че част от информацията ти е малко поостаряла, но определено има и точни попадения. Ще опитам да отговоря точка по точка на въпросите и забалежките, пък колкото успея...
1. Такова животно "музикален редактор" вече в радиото няма да има. Звеното се преструктурира в екип "Музика и ефирна реализация", което ще рече, че тонрежисьор и музикален стават едно. Тонрежисьорът си е сам на пулта, като има и ангажимент към реденото на плейлистата в периода на своет дежурство. Надяваме се да е за добро. Прав си, че информационно радио се прави с много ресурс, затова действаме и в посока на журналистите. Голяма част от хората, за които пишеш вече не са в радиото или пък не работят на други места, а пожарникар като щет няма от години. За кореспонденти ни трябват пари, малко е сложно, заради ограниченията на бюджета, но не е неразрушимо!
2. За кореспондентите написах, но не съм съгласен, че не покриваме региона. Правим го за важните неща, но пък регионално радио, не значи радиоточка! Затова се концентрираме наистина на по- същественото. За "Хоризонт" си прав от една страна, но идеята е да съчетаем интереса към националните новини, пхроцеси и провлечи с местните такива, защото България е малка и централизирана страна и твърде чесдтво това, което се случва в столицата касае живеещите извън нея. Желанието ни е да пречупим през погледа на нашите слушатели националните теми, като разбира се, не пропускаме случващото се у нас. За пример темата за данъците на Пловдив, която проследихме в новини и предавания, с репортажи и дискусии на всички страни в продължение на седмица.
3.ИНформационните блокове наистина са два испоред нас това е логично. Единият прогнозира събитията от деня, а другият ги проследява и коментира. В утринния блок няма хооскопи и само сервизна информация. Тя дори е съвсем недостатъчна. Напротив в него има предимно интервюта по проблеми, свързани с деня или с "гореща" тема. Разбира се, може и още. И аз искам още пловдивски теми, но повтарям, не провинциално задръстеняшки, а наистина достатъчно значими. За "Ден след ден" - свихме го нарочно до два часа, за да концентрираме повече теми в по- малък времеви отрязък, а не да ги разполагаме в три или четири час с повече пълнеж от музика. Между другото всички проучвания показват, че това е по- дъбрият вариант, а и хората по преди и по обед искат малко въздух, с повече музика и развлечение, което и предлагаме, колкото можем. А новините на половин час държат, "макар и тънката, информационна нишка".
4.Радиоколите ползваме, когато е възможно, защото сед като законът наложи ограничение на мощността им на излъчване, твърде често опитът да направим включване от тях, просто го проваля, поради липсата на добър сигнал. Задвижили сме процедура за друг тип техника в тях. И това ще стане, надявам се, в рамките на година.
5. Не е само "женица", която подържа страницата, но за снимките си прав. Просто понякога за нас не е важна снимката, а текста който публикуваме. Отчитам го като грешка, но в оправдание ще кажа, че няма човек за тази работа и го правим "на мускули" и просто, защото смятам, че това е абсолютно задължително, като развитие на медията. Тоеста, заедно с другите си ангажименти, поддържаме и тази страница. Може и по- добре, естествено. И то много по- добре!
6. Проблемът с дигсис не е малък. Боя се, че не съм много компетентен тук, но зная колко настоявам да се реши. Имаше частичен успех, стриминга сега в чужбина обаче е УЖАС! Може би, защото техниката имаше приоритет- новия нюзрум и не обърна достатъчно внимание на иначе много сериозния за потребителите ни в чужбина проблем.
7. Относно Кърджали. Той не е наш ангажимент по вътрешния правилник на БНР. Покрива го Стара Загора. Ние нямаме общо и затова - не коментирам.
8. За предавателите съм умерен оптимист. В системата нещата се случват бавно, но пък дано станат най- сетна факт, че съм изписал една кофа мастило.
9. Новитге сигнали на мене повече ми харесват. Въпрос на вкус, наистина!
10. Да 24 часа тръгват от 3-ти март, ако котке не мине път. Това вече е решено. Относно "недостига на кадри". Няма такъв!!! Минаваме на 24 час в състава, в който работим сега. Просто малко ще поразменим ролите и ще се понатоварят хората, но не така, че да е непосилно, бъди псигурен. Всичко може, само желание да има. Е, опитваме се, но колкото можем. Друг е въпросът, че наистина ВИНАГИ МОЖЕ ПОВЕЧ!
Пиши пак, дано не съм отегчил всички, но сметнах за коректно да отговоря на поставените въпроси.
ДО ПИСАНЕ!
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 02 Фев 2008, 16:09

Здрасти, имам някои подозрения кой си, затова и аз минавам на "Ти" :)
Пожанрикарка знам, че няма, ама ми се стори "много яка" метафора, а и - независимо кои са участниците - то, това си е установена схема... :D
Иначе - евалла, че по всички точки си казал "не е неразрешимо", `щото си прав - не е!
Продължавам, обаче, да съм несъгласен с някои неща, особено по въпроса за регионализма и радиоточкуването. Лятото бях във Варна (между другото - Пловдив на средни вълни и там се чува на някои места из града, ако не пропуснете в плановете си и този предавател, би било чудесно) и слушах Радио Варна. За това, обаче, ще се върна след няколко реда... Винаги съм смятал, че Пловдив, като град, има 2 проблема: 1) прекалено голям е, че медиите му да не се занимават "с дребнотемия", и прекалено малък е, за да не се случва нищо "медийно значимо" (ако долавяш леката ми ирония); 2) прекалено близо е до София, че да може медиите му да се оттърсят от синдрома на "малкия голям град". Едва ли във Варна, Стара Загора или Шумен се случват по-значими неща от в София, но там (особено, пък, във Варна) медиите не са се тръшнали, и си се справят добре. Та, лятото във Варна слушах по едноименното радио следобедният им информационен блок. Всичко започна с това, че на плажа намерили гларус с пречупено крило, и го бяха предали на местния зоокът. От точно това "дребнотемие" колегите се бяха сетили да направят страхотно "стори" - и обикновени хора бяха записали по проблема, и природозащитници, и биолози, и ветеринарни лекари, и служители в зоокъта - от едно нищо-и никакво събитие (а то не е и събитие), хората бяха направили наистина вълнуващ материал...
В тоя смисъл - нима в Калофер, Сопот, Златоград или Велинград не се случва нищо, което да интересува хората там?! Или те са прекалено "малки и незначителни" човеци за едно "голямо" радио? "Радиоточка" не значи само да съобщаваш: "Днес на пункта в ТКЗС ще се теглят овцете. Стопаните - да се обадят на кмета", "Регионално радио" значи да болееш с региона ти - не само да пропускаш да съобщиш, че в квартал на Ракитово е спукан водопровод, ами - ако не някой да си вдигне Д-то под мишница и да отиде до там, ама поне по телефона да се обади и да пита ВиК - какво правят по въпроса, да пита кмета ще осигури ли водоноски, да пита обикновения, незначителен човечец как се оправя без вода, да направи - ако щеш - анкета по улиците на Храбрино, как там са се справили с подобен проблем и прочее (не бъди буквалист, моля те - опитай се да гледаш на това като на схема, а не като на "дребнотемен пример"). Естествено, че има общозначими теми, които се случват в София, естествено, че всекиго го интересува какво е решено на жълтите павета, естествено, че няма да си въртя скалата в несвяст, между "Хоризонт" и Радио Пловдив, за да чуя каквото ме интересува, но, пък, ако двете медии звучат еднакво - дали ще има смисъл да са две...?! Всичко е въпрос на работа. Усърдна работа! Допреди години във всички учебници по журналистика пишеше - сещам се - че в телевизията "времето след 21 е "мъртво", просто защото всички си лягат да спят"... и така до появата на "Шоуто на Слави" (тогава все още не беше одосаднял достатъчно, все пак), което предаване доказа, че няма "мъртво време", има само "неразработено време" - приеми и това като метафора, както с пожарникарката... няма "дребна тема", има "неразработена тема"... както и има тема не само "Данъците на Пловдив", ами и "Данъците на Пазарджик", "Данъците на Асеновград", "Данъците на Карлово"... ако пак ме разбираш...
Между другото - не знам какво не й харесвате на схемата "Добро утро"-"Сега"-"Ден след ден"? Или пак опира до липса на "теми"?
За уеб-страницата... когато нещо се прави, е добре да се прави както трябва... А, като проблемът с "Дигсис" не е малък - кой е казал, че сте "женени докато смъртта ви раздели" с "Дигсис"?! Относно Кърджали - знам, че го "покрива" Стара Загора, ама въпросът е, точно, че "НЕ го покрива", за сметка на това - там се хваща Радио Пловдив - не е ли по-логично да го "покрива" именно този, който го "покрива"? Сигурно е, де... ама още ми е странно като се сетя преди години, когато откриха продължението на автомагистралата до Оризово и аз попитах (ако са ми правилни подозренията кой си - точно тебе) защо не отиде радиокола до там, и отговорът беше: "Оризово е към Радио Стара Загора" - все едно магистралата не минава покрай Пловдив и все едно пловдивчани не ги интересува, че ще може да я ползват до там... :Devil
За предавателите - добре е човек да е (макар и умерен) оптимист. Ама, докато си умерва оптимизма, Радио Варна излъчва от 5, Радио Благоевград - от 4 предавателя, а Радио Шумен - с 10 КВт (поне според информацията тук). И, да, в системата нещата се случват бавно, ако се случват "по реда си" - навремето си спомням (пак твоя) реплика защо Радио Варна успя да си издейства 24-часова програма и нова техника - защото Обретенов си попийвал и Чешмеджиев добре успявал да се възползва от това... :Drunk Вярно - и той вероятно е ползвал кофи, ама в тях не е имало мастило... ;)

Тръпна в очакване на 3-и Март! :Clap

Назад към