Радио Пловдив събира мнения

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
radioplovdiv
Нов
Нов

Re: Радио Пловдив събира мнения

Мнениеот radioplovdiv » 07 Фев 2008, 20:23

Съжалявам, Монк, но не мога да приема нито думи като "будалкаш", нито голословни твърденя за това, кое радио е по- пловдивско или пък по- слушано. Тоест, това са ТВОИ предпочитания и заключения, които се базират единствено на ТВОЯ вкус, в този смисъл не са представителни. Иначе представителната извадка на социологическо проучване на "Маркет линкс" сочи - 15 процента в Пловдив слушат основно Радио Пловдив, а Дарик Радио едва 2.8 процента. За телевизията мълча, защото ние сме две съвсем различни медии и ни свързва само добросъседството и историята. Може би не си обърнал вникамние колко часа собствена програма имат колегите, но тя е далеч по- малко от тази на Радио Пловдив. И там решенията се взимат не само в Пловдив. И в това няма нищо страшно, нито пък лошо. Местният патриотизъм е хубаво нещо, саво да не стига до провинциализъм и махленщина. Благодаря за коментарите и оценките ти. Независимо че не споделям голяма част от тях, чудесно е, че можем да говорим и да осттояваме мнения. Желая ти да слушаш това радио, което те прави щастлив, а ако поостанеш наистина малко на нашата честота и чуеш Радио Пловдив непредубедено, защото май не си го слушал скоро,сигурно ще откриеш в програмата нещо и за теб. Всъщност, когато наистина има кризисна ситуация в региона или пък някакво бедствие, искаш би да разбереш какво става - просто ни слушай! Мисля, че в последните години не сме подминали нищо по- сериозно, което си струва - и наводнения и земетресения и протести и избори - назависимо от часа и мястото вв поредици предавания, редовни и извънредни, с репортери, които не всяка медиа може да се похвали, че има! Но всеки има право да е доволен или не, а най- вече да иска още и повече! Както е казал Алеко "По- добре недоволен човек, отколкото доволна свиня!", нали. Понякога обаче аз го перифразирам така: "По-добре доволен човек, отколкото недоволна свиня!"
Чао на всички и още веднъж благодаря за разменените мнения, коментари и оценки!
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 07 Фев 2008, 21:09

radioplovdiv написа:Eстествено,747, че е решено на "Драган Цанков" 4! Прав си!

Че съм прав - прав съм, ама защо да е естествено?! Нима на Радио Варна преди 10-ина години им наредиха отгоре да почнат да правят 24-часова програма?! Нима, ако не ви бяха наредили отгоре и на вас - през следващите 10 години щяхте да започнете и вие 24-часова програма?!

radioplovdiv написа:В този смисъл решенията се вземат от Програмен съвет, но не на Радио Пловдив, а на БНР и се утвърждават от УС на БНР.

А знаеш ли, че преди около 7 години тогавашният Програмен съвет е обсъждал (даже мога да ти цитирам поименно кой го е предложил и кои са били най-върлите поддръжници, съответно - и тези, които са проявили разум, и са отхвърлили това предложение) титани(к)чната идея всички РРС-та да започнат да излъчват на местен диалект!? И тогава ли щяхте да погледнете философски на нещата?! Защото на вас щеше да ви е най-трудно - ако във Варна, Бургас и Добрич говорят почти идентично, ако почти идентично говорят в Силистра, Шумен и Русе, ако Радио Благоевград (макар по лиценз да трябва да излъчва за Пернишка област, което не прави) се слуша само на територията на едноименната област, където се говори по един и същи начин от единия - до другия и край, познай на вас как щеше да ви се отели волът, ако трябваше да правите по още 3 емисии новини - едните на беловски, вторите - на асеновградски, а третите - на смолянски диалект, за да задоволите "началството" в столицата...

И защо да не коментираш интегралните предавания, след като - уж - ще са и на Радио Пловдив?! Или с това потвърждаваш тезата ми, че те ще са на програма "Христо Ботев", а РРС-тата ще пращат МЛ-та по стереофоничния канал по обед, за да ги излъчват в "интегралния си нощен блок"?

radioplovdiv написа:Ти си толкова добре запознат с всичко, че бас държа, досещаш се Радио София не участва, поради причината, че софийско участие в двете линии има и то е осигурено от двете национални програми на БНР. Не е необходимо да уточнявам кои са те, но ако все пак питаш, Радио България не участва!
Чао и успех!

Тука някаква ирония ли да прозирам? И защо, мислиш, че се досещам, че Радио София няма да участва, при положение, че точно с това започнах - нима Радио Варна ще се откаже от суверенитета си в името на нощния блок на "Христо Ботев", и то точно за сметка на "помилването" на Радио София?!

И каква е тая "махленщина", която не спира да ти е в устата!?
Между другото - не е ли точно "махленщина" безметежното послушание?
Не е ли "махленщина" да пускаш - извини ме - ама, наистина, подвеждаща информация! Защото "Радио Пловдив започва да прави 24-часова програма и нощен блок", означава точно, че Радио Пловдив започва да прави нощен блок, не и това, което - в крайна сметка - излиза от думите ти досега: "На Радио Пловдив наредиха да започне да пълни ефирно време на "Христо Ботев". И, моля те, не ми обяснявай още веднъж - разбрах те и отдеве, само дето цялата тая "схема" ми прилича много на оня виц с въшката, която си мислела, че язди куче...

Както и да е - понеже аз самият усещам как темата започва да зацикля и все повече започва да лъщи нещо, ама не е месечината, а това, в което тя се отразява, когато човек си свали гащите гърбом срещу нея, но то не е моето, все пак - ще спра. Няма да крия, че съм разочарован. Много съм разочарован!

Хайде, със здраве!
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 07 Фев 2008, 22:40

Прав си, че нещата изпростяха, затова аз съм дотук! А информацията, която "приплъзваш" като достоверна е доста смехотворно параноична или поне точно толкова вярна, колкото и факта, че се работи с МЛ-то. Може би така е било по твое време, но сега в Радиото това е само спомен и история - МР- тата, де. Другите полуистини са горе долу като тях 9 решения са се спускали в едно друго време към, с което голяма част от нашето поколение няма нищо общо за разлика от "говорещите с месечини". За Радио Варна няма да обсъждам, защото информацията ти е катастрлофално погрешна, а и поднесена манипулативно. Да, те ще правят това, което и ние... Според теб, това е навеждане, според ПС на БНР - стратегия. Дали ти харесва или не е друг въпрос! А, между другото знаеш ли с какъв щат Радио Варна прави 24 часова програма и с какъв разполагаме ние. Желание за такава 24 часа Радио Пловдив има отдавна, но решенията не се взимат само от нас. И това не е оправдание, а положение от вътрешния правилник на БНР. Но ти знаеш по- добре... И понеже е така, наистина диалогът вече е безмислен, поне за мен - изчерпан, тъй като нищо ново няма да науча от теб, освен рутинните ругатни. Всеки, който се е "отъркал" в Радиото, но е останал зад борда, има правото да бъде и гневен, а и ... разбирач. Важното е на сърцето да е леко ... И месечините в бюрократичнити огледало да не спират да блестят ... някъде край ръкавелите, накиснати във водка...
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 07 Фев 2008, 23:11

През 1956 Мисис Кич от Уисконсин започнала да получава съобщения от висшия Пазител от планетата Крарион. Тя съобщила на пресата, че на 21 декември ще стане потоп и всички, освен малцина избрани, ще загинат. Последователите й продали домодете си, похарчили парите и зачакали идването на космическите кораби. На 22 декември сутринта, когато се оказало, че земята не е удавена от потоп и летящи чинии не са дошли да спасят никого, здравомислещите хора очаквали, че последователите на мисис Кич, както и самата тя, ще "изтрезнеят" и ще прозрат колко глупави са били... Тогава, обаче, мисис Кич получила ново "съобщение" от космоса и обявила, че извънземните са гледали скришом как те постъпват правилно според инструкциите, и решили да пощадят цялата земя, заради вярата, която са имали последователите й, които станали изведнъж Спасители на човечеството. При тези думи последните започнали да ликуват възторжено и да изпитват още по-голямо възхищение към мисис Кич, въпреки публичното си унижение пред съгражданите си.
В описаната ситуация на последователите на женицата от Уисконсин им било неловко да признаят, че са излезли будали, а доста по-лесно им било да приемат ново нелепо обяснение, че даже и още повече да укрепят вярата си. Причината е, че никой не обича да мисли за себе си като за будала и търси всякакви доказателства за това, че е прав в абсурдността си...

В тоя смисъл - прав си! И в момента си хапя онова, което отразява луната, че не работя в Радио Пловдив...

ПС: а за МЛ-тата - знам, даже доста преди теб съм работил със звукообработваща програма... още когато при вас дойдоха първите компютри втора употреба на рекламен бартер... ;D
ППС: моля те, посочи ми една ругатня, която си получил от мен!
ПППС: информацията, която "приплъзвам", е вярна, колкото и да не ти се иска...
ППППС: да, знам с какъв щат разполагате и вие, и Радио Варна... :Icecream
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 08 Фев 2008, 00:17

Съжалявам, ако съм те засегнал, 747! Желая ти успех във всичко! А че знаеш всичко това, е добре! Аз продължавам да се уча... И това ми харесва. Мисля, че си казахме всичко. Още веднъж, бъди щастлив!
Ludiq
Нов
Нов

Мнениеот Ludiq » 08 Фев 2008, 16:42

Радио Пловдив събира мнения

Радио Пловдив извинявайте ама програмата ви е отвратителна.16 журналисти сте а неможете да направите 6 часа програма.Дълги безмислени телефонни интервюта от които почти нищо не се разбира,не изразявате никаква позиция било то гражданска,журналистическа или чисто човешка.Да не говорим за онези репортажи за тежко болни деца след които се пуска някоя бодряшка весела песен.Тогава просто нямате равни.И как един път не пуснахте хората в ефир когато обсъждате обществено значимите теми според вас.Казвате че ще правите 24 часова програма. Как? С репортажите от изминалия ден както правите в петлите. Или ще пускате онова недоразумение наречено Минута за теб в удължен вариант.Още по весело става когато напълно неподготвени, журналистите ви започват да коментират дадена тема.Но така е ще кажете вие - това са рисковете на живото предаване.Да ама не както казва един ваш колега.Защото те са се обезличили от нарежданията с кого и какво да говорят.
За новините ви пък нямам думи то няма изречение без лапсус.А пък музиката направо кърти мифки и гризе тоалетни чинии :D
Разбира се че и имате и добри попадения ,но като цяло радиото ви е неслушаемо което и се доказва с постовете пуснати тук.Дано все пак поне малко се вслушате в съветите на хората.
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 08 Фев 2008, 18:07

За "неслушаемо" доста си го "послушал", май ...
Ludiq
Нов
Нов

Мнениеот Ludiq » 09 Фев 2008, 13:49

radioplovdiv написа:За "неслушаемо" доста си го "послушал", май ...

Да както ти си написъл послушал съм го ама в кавички ;) и не че съм очаквал някакъв смислен отговор от теб. Много добре ти е ясно че е точно така както съм го описал.
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 10 Фев 2008, 20:57

747 написа:През 1956 Мисис Кич от Уисконсин започнала да получава съобщения от висшия Пазител от планетата Крарион. Тя съобщила на пресата, че на 21 декември ще стане потоп и всички, освен малцина избрани, ще загинат. Последователите й продали домодете си, похарчили парите и зачакали идването на космическите кораби. На 22 декември сутринта, когато се оказало, че земята не е удавена от потоп и летящи чинии не са дошли да спасят никого, здравомислещите хора очаквали, че последователите на мисис Кич, както и самата тя, ще "изтрезнеят" и ще прозрат колко глупави са били... Тогава, обаче, мисис Кич получила ново "съобщение" от космоса и обявила, че извънземните са гледали скришом как те постъпват правилно според инструкциите, и решили да пощадят цялата земя, заради вярата, която са имали последователите й, които станали изведнъж Спасители на човечеството. При тези думи последните започнали да ликуват възторжено и да изпитват още по-голямо възхищение към мисис Кич, въпреки публичното си унижение пред съгражданите си.
В описаната ситуация на последователите на женицата от Уисконсин им било неловко да признаят, че са излезли будали, а доста по-лесно им било да приемат ново нелепо обяснение, че даже и още повече да укрепят вярата си. Причината е, че никой не обича да мисли за себе си като за будала и търси всякакви доказателства за това, че е прав в абсурдността си...

В тоя смисъл - прав си! И в момента си хапя онова, което отразява луната, че не работя в Радио Пловдив...

ПС: а за МЛ-тата - знам, даже доста преди теб съм работил със звукообработваща програма... още когато при вас дойдоха първите компютри втора употреба на рекламен бартер... ;D
ППС: моля те, посочи ми една ругатня, която си получил от мен!
ПППС: информацията, която "приплъзвам", е вярна, колкото и да не ти се иска...
ППППС: да, знам с какъв щат разполагате и вие, и Радио Варна... :Icecream

747, и ти ли като мен, си дълбоко комплексиран, за това, че не работим на държавна издръжка в т.н. Радио Пловдив!? Аз лично чувствам това като най-големия провал в живота си, не съм успял да осъществя най-голямата си мечта - да работя в казионното, блюдолизното, най-прософийското, в сравнение с Варна, Ст.Загора и дори Благоевград и Шумен, поделение на БНР!? И аз ,както, предполагам, и ти, отдавна сме осигурили своята издръжка, но като слушатели, не сме безразлични! Защто сме пловдивчани! Защото понякога, когато включвам Радио Пловдив, темпа и ритъма на гласовете на водещите ми звучи траурно, сякаш са обявили някаква символична гладна стачка против ниското си заплащане, и това се отнася дори и за спортните предавания1 Е, съгласете се вие от тази медия, че ние, обикновените слушатели, искаме оптимизъм, искаме своето - една европейска регионална медия, която да акцентира на проблемите в града и региона, без да козирува на софийските си отговорници!
Може и да не съм прав, но креативно, Радио Пловдив изглежда на опашката от всички останали районни радиостанции на БНР, по мое скромно мнение, сега каните някакви 20-годишни момченца и момиченца да запълват времето в уикенда, когато вие, титулярите, искате да почивате-заслужено - за вашите големи заслуги и достижения в областта на медиите!? Да се нарадвате на "огромния" си принос досега! И защо да не дойдат идеи и по Интернет, по този форум, а и от другаде? Вие пак ще ги осребрите в стаж и гарантирани държавни пенсии! Скука, скука, досада, ах, кога ще дойде края, да отидем в Плод-зеленчука и да купим картофи и лук!?
А аз, все пак , си мечтая един ден да работя в Радио Пловдив!?!? Мечти...мечти....! :Happy
radioplovdiv
Нов
Нов

Мнениеот radioplovdiv » 11 Фев 2008, 16:04

Благодаря на всички, които участваха в този "разговор" за Радио Пловдив. Полезно за всяка медиа, а и не само за нея, е да чуе "хубавото, лошото и гадното", което мислят потребителите й, т.е. слушателите. Част от оценките и мненията споделяме, друга ще се въздържим да коментираме, трета- не бихме могли категорично да приемем, поради тяхната необективност и предубеденост. Но... всеки има право на своята гледна точка! Това право ние уважаваме! Затова още веднъж благодарим и ще се радваме да бъдем все повече заедно в ефир!

Назад към