RADIO FFM dance emotion е преместено на IPTV

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
v_lazarov
Нов
Нов

RADIO FFM dance emotion е преместено на IPTV

Мнениеот v_lazarov » 14 Фев 2008, 12:59

http://streaming.sellinet.net:8018/
RADIO FFM dance emotion е преместено на IPTV и вече линка е невалден,update "\bg_net.htm" please
Аватар
dhamitak
500+
500+

Re: RADIO FFM dance emotion е преместено на IPTV

Мнениеот dhamitak » 14 Фев 2008, 19:33

И сега ограничен брой слуяатели ли ще го слушат ,т.е. само за абонати н анет доставчици партньори на ИПТВ.БГ или и другите ще могат,дано,защото е мноого добро радио! Благодаря за отговора!

ако има валиден линк за слушане дайте го!
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 15 Фев 2008, 01:06

???
Аватар
linkinparkfan
Нов
Нов

Мнениеот linkinparkfan » 15 Фев 2008, 09:00

Май всички
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 15 Фев 2008, 16:40

Ми тях няма да можете да ги слушате вече, но нас ще можете и в IPTV.bg и извън него, както в България, така и извън страната, та дори и през прокси да ни слушате 24/7/365.
Опитайте алтернативата на Dance E-Motion а именно Viva Eurodance, също така може да опитате и Dance With Me. Обещавам Ви, че щом сте харесвали FFM Dance E-Motion, направо ще се влюбите във Viva Eurodance!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Фев 2008, 17:05

Пичове,

Похвално е, че сте млади момчета и искате да се развивате. Като по-възрастен от вас, Радиаторът иска да ви посъветва няколко неща, че като чета много сте се разпенявили всичките в тази и други теми, а смисълът на Предавател.ком не е точно такъв, поне за мен:

1. Не е важно дали могат да те слушат отвсякъде и всички. Важното е да те слушат тези, които ТИ търсиш като свои слушатели. Едно време, когато не сте били родени, сме слушали Гласът на Америка и Радио Люксембург по какви ли не начини.
2. Антирекламата е най-добрата реклама. Никога не плюйте конкуренцията си.
3. Без пари боя не става, работете, учете се и по-лекичко. Само така ще влезете в по-голямата игра. Радиото не е просто един компютър, купен от мама и татко или стъкмистика от нещо, хванато под ръка.
4. Никога не занимавайте обикновените хора с неща, които само вие си знаете или неща, които само вас си ви интересуват. Те, обикновените хора, просто чукват на линкчето и слушат. За тях всяко радио е просто ред в плей-листата. Попрочетете книжки, има какво да научите. Всички тия глупави теми излагат Вас, не конкурентите ви.

И специално за 396 нещо. От постингите ти личи, че си от тези момчета и момичета, които се занимават с така наречената верига Денс Уит Ми. Понеже съм един от първите в тоя сайт, още като беше на фри хостинг, когато ти не си знаел да работиш с интернет, може би, следя повечето теми и реших да видя пък кой е този толкова патетичен, запален и компетентен писач. В тази връзка, едно пето пожелание, специално към 396: Никога не обиждай хората! Прочетох твои постинги, в които яко плюеш хора от IPTV. Аз познавам хора от Юникссолюшънс и то от доста години, още от гимназията, и понеже знам колко свестни момчета са, не знам дали ще им стане приятно, да прочетат че си ги нарекъл с обидни думи, а после искаш да работиш с тях. Това не е мъжкарско, не е коректно и професионално, за етично няма да говоря.

Ето, в продължение на един ден, вие държите темата на хора, които смятате за конкуренция на най-горния ред на един толкова посещаван сайт. Мислите ли, че помагате на себе си така? Мне, помагате на тях. Така ще си помисли всеки обикновен човек. Като кажеш на една мацка, бе мани го оня бе, скивай го къв е тъпак... мислиш ли, че тя ще се откаже... ще си каже нещо съвсем друго... За да убедиш някой да те харесва не е нужно да му кажеш колко е лош другия, а да покажеш с какво ти си по-добър.. и остави хората да вземат решение. Мина времето, в което се казваше "ние сме номер едно". Не подценявайте аудиторията, тя има глава на раменете и може да прецени сама.

Успех, момчета!

:Old
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 15 Фев 2008, 20:47

Първо, благодаря за съветите. Все пак се намери някой от FFM с който може да се комуникира културно. Ние сме настроени така, защото Вие сте ни предизвикали, за справка - "ATi". Аз те знам, че беше към "Dance With Me" още когато беще "Radio Hit" с Winamp преди около 5 години вече. И помня, че беше един от първите слушатели, когато радиото излезе извън LAN мрежата. Ние целим хората като кликнат на линка да тръгне музика, а не да даде "error" по една или друга причина, поради която имаме толкова много и разнообразни сървъри. Да ти кажа някой си в офиса като влезе в сайта и е ограничен само да гледа страници и ти цъкне линка и му даде "error" и след това цъкне нашия линк и засвири, досещаш ли се къде остава?
Ние достатъчно знаем за Вашата платформа, и ние сме на същото ниво, нищо, че според Ваши представители не сме се развивали, напротив. Това, че все повече насича, може да се сърдиш на доставчиците ни, които се претоварват от големия брой слушатели, но теб това не те интересува, все пак искаш да слушаш и е разбираемо. По принцип не целя вражески отношения, но като ми набият нож в гърба и има причина и аз да отвърна подобаващо. Без лоши чувства и без мръсни номера (надявам се).

Айде със здраве.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 15 Фев 2008, 20:54

396 написа:Ми тях няма да можете да ги слушате вече, но нас ще можете и в IPTV.bg и извън него, както в България, така и извън страната, та дори и през прокси да ни слушате 24/7/365.
Опитайте алтернативата на Dance E-Motion а именно Viva Eurodance, също така може да опитате и Dance With Me. Обещавам Ви, че щом сте харесвали FFM Dance E-Motion, направо ще се влюбите във Viva Eurodance!

ОО Вива Евроденс , а пък май и другото радио са много хубави! :Clap :up :Good
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Фев 2008, 22:29

396 написа:Първо, благодаря за съветите. Все пак се намери някой от FFM с който може да се комуникира културно. Ние сме настроени така, защото Вие сте ни предизвикали, за справка - "ATi". Аз те знам, че беше към "Dance With Me" още когато беще "Radio Hit" с Winamp преди около 5 години вече. И помня, че беше един от първите слушатели, когато радиото излезе извън LAN мрежата. Ние целим хората като кликнат на линка да тръгне музика, а не да даде "error" по една или друга причина, поради която имаме толкова много и разнообразни сървъри. Да ти кажа някой си в офиса като влезе в сайта и е ограничен само да гледа страници и ти цъкне линка и му даде "error" и след това цъкне нашия линк и засвири, досещаш ли се къде остава?
Ние достатъчно знаем за Вашата платформа, и ние сме на същото ниво, нищо, че според Ваши представители не сме се развивали, напротив. Това, че все повече насича, може да се сърдиш на доставчиците ни, които се претоварват от големия брой слушатели, но теб това не те интересува, все пак искаш да слушаш и е разбираемо. По принцип не целя вражески отношения, но като ми набият нож в гърба и има причина и аз да отвърна подобаващо. Без лоши чувства и без мръсни номера (надявам се).

Айде със здраве.

Здравей,

Културният тон е по-добър начин за комуникиране.
Принципно, бъркаш ме с някой, но това не е важно в случая. Нямам представа какви представители какво са говорили.
Едва ли някой ти е правил мръсни номера. Хората във Фешън ФМ България са над тези неща, просто защото са в съвсем друг бизнес и изобщо нямат за цел да си губят времето да се карат с някого за глупости от сорта на стриймове и т.н.

Със здраве!
Силвия
Нов
Нов

Мнениеот Силвия » 15 Фев 2008, 23:32

Добре, но тези клиенти на и-нет доставчици, които нямат сключен договор с IPtv.bg, не могат да слушат радито... ???
v_lazarov
Нов
Нов

Мнениеот v_lazarov » 18 Фев 2008, 02:18

Точно! И от това губи FFM ма да му мислят :-[
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 18 Фев 2008, 20:27

а те пък тия които имат /като мен/ много слушат и дледат...да не говорим за ТВ-те, които вечер не могат да се гледат повече от 2-3 мин, а радиата прекъсват... :Icecream
396
100+
100+

Мнениеот 396 » 18 Фев 2008, 23:26

Странно защо аз не засичам проблем. Радиата си вървят по всяко време, поне в повечето мрежи с IPTV.bg поддръжка.
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 19 Фев 2008, 01:10

396 написа:Радиата си вървят по всяко време, поне в повечето мрежи с IPTV.bg поддръжка.
Така е.
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 19 Фев 2008, 09:49

В София може вскичко да е ок, но не и в провинцията, въпреки, че договорите с доставчиците са едни и същи....Трафикът се "лапа" от Сф. :Icecream
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 19 Фев 2008, 11:00

Всичко зависи от това локалният доставчик каква свързаност има в ИПТВ. Самите Юникссол имат интернет и свързаност колкото искате, те са пионери изобщо в изграждането на МАН-млежи, оптична свързаност и т.н. Няма хлабаво там. Проблемът е доставчиците на различните места как са си гарантирали линиите и доколко са отпуснали гарантиран капацитет специално за тази услуга.
И тъй като при всеки ИСП има ре-стриймър, затова ако дропи, дропи на всички, просто не стига капацитета от дата-центъра до дадения доставчик.
И отново идваме до добре познатия филм - "безплатно", разбирайте негарантирано и "платено".
Българите все още не могат да разберат, че безплатно няма, просто когато крайният клиент не е мотивиран да търси качество (като заплаща за услугите), естествено е самото предлагане да се клати също.
Затова и от една определена граница потребители нагоре, наблюдаваме качествена разлика в предлагането на самите услуги.
Какво си казва операторът в Тетевен примерно - "бе дал съм им без пари теелвизия, давам еди си колко пари на месец за нея, отделил съм еди си колко мегабита, които също плащам - бе яя да си гледат работата, ако прекъсва - ще тръгне пак, не мога да давам още пари, че да резервирам и гарантирам до 99.9%".
Ще ви дам един пример с мобилни оператори, практикува се в много страни в Европа. Повечето млади хора там са на услуги от типа на Loop - евтин и гъвкав оператор, но има едно голямо НО! телефонът за поддръжка, ако случайно имаш проблем е доста спъпичък номер с добавена стойност. Традиционните оператори ти взимат малко повече парички, но получаваш адекватен на заплащането ти съпорт.
Безплатно не означава хубаво.
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 19 Фев 2008, 14:31

radiator написа:Всичко зависи от това локалният доставчик каква свързаност има в ИПТВ. Самите Юникссол имат интернет и свързаност колкото искате, те са пионери изобщо в изграждането на МАН-млежи, оптична свързаност и т.н. Няма хлабаво там. Проблемът е доставчиците на различните места как са си гарантирали линиите и доколко са отпуснали гарантиран капацитет специално за тази услуга.
И тъй като при всеки ИСП има ре-стриймър, затова ако дропи, дропи на всички, просто не стига капацитета от дата-центъра до дадения доставчик.
И отново идваме до добре познатия филм - "безплатно", разбирайте негарантирано и "платено".
Българите все още не могат да разберат, че безплатно няма, просто когато крайният клиент не е мотивиран да търси качество (като заплаща за услугите), естествено е самото предлагане да се клати също.
Затова и от една определена граница потребители нагоре, наблюдаваме качествена разлика в предлагането на самите услуги.
Какво си казва операторът в Тетевен примерно - "бе дал съм им без пари теелвизия, давам еди си колко пари на месец за нея, отделил съм еди си колко мегабита, които също плащам - бе яя да си гледат работата, ако прекъсва - ще тръгне пак, не мога да давам още пари, че да резервирам и гарантирам до 99.9%".
Ще ви дам един пример с мобилни оператори, практикува се в много страни в Европа. Повечето млади хора там са на услуги от типа на Loop - евтин и гъвкав оператор, но има едно голямо НО! телефонът за поддръжка, ако случайно имаш проблем е доста спъпичък номер с добавена стойност. Традиционните оператори ти взимат малко повече парички, но получаваш адекватен на заплащането ти съпорт.
Безплатно не означава хубаво.

Благодаря ти за отговора, вярвам ти че е така. Не мога да споря защото в слручая пиша от страната на потребител. Да също мисля, че няма безплатни обяди...По тази тема може много да се говори.
Добре, нека продължим за правото на излъчване на ТВ-те по Ай Пи Ти Ви...
в момента има над 20, но никой не ги закача сериозно, а и самите телевизии не се занимават с тях. Единствено "Нетера" (neterra.tv), най-старата българска платформа за онлайн телевизия и Бг телевизор (bgtelevizor.net) могат да се похвалят с договори с телевизиите. "Нетера" обаче също не са изрядни. От бТВ например, която тук, както и в ефира у нас, държи първенството по гледаемост, казват, че телевизията има договор със сайта за достъп на живо само от чужбина. Телевизията обяви, че съвсем скоро сама ще започне да се излъчва онлайн на собствения си интернет портал пряко и в записи на различни рубрики и предавания. И макар че от страната би трябвало да се "хващат" само записи на отделни предавания, доста хора у нас от доста време гледат пряко бТВ на домашния си компютър чрез "Нетера" и всички останали тв платформи.това е част от материал публикуван в днешния брой на "Сега". :Icecream
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 19 Фев 2008, 15:03

Виж по тази тема не мога да говоря със 100-процентови данни. По принцип не е съвсем така, защото при телевизиите интересите са огромни, това са ти първенства по какво ли не, чужди формати и т.н. Аз лично не съм склонен да смятам, че една Диема например щи остави когото и да било да й излъчва пиратски програмите, особено когато в самия сайт за гледане са обявени като платени. Другото, което не ми се връзва е как така, при наличието на "единствените легитимни" платформи Нетерра и БГТелевизор, Макс Телеком, които са изключително сериозна компания имат договор с друга фирма доставчик... някак има много въпроси около тази статия.
Пак уточнявам, че не съм навътре в тази игра и говоря на базата на мои лични наблюдения.

Факт е обаче, че в тази статия се говори само за БТВ. Хората от индустрията много добре знаят на кого е БТВ и как точно съществува и е толкова "рейтингова". Това (поне за мен) поставя под съмнение достоверността на данните. Като добавим факта, чий е вестник СЕГА, работата се навързва.
Имам познанство с хората, свързани с БГ Телевизор, ще попитам от любопитство.
Последна промяна 2 на radiator, променена общо 19 пъти
396
100+
100+

Мнениеот 396 » 19 Фев 2008, 15:31

когато крайният клиент не е мотивиран да търси качество (като заплаща за услугите), естествено е самото предлагане да се клати също.

Тука си адски прав. Още не е развит достатъчно пазара.
v_lazarov
Нов
Нов

Мнениеот v_lazarov » 21 Фев 2008, 22:15

НЕ РАЗБРАХ КАКВО МИСЛЯТ ffm ЗА ТОВА ЧЕ ИМА ХИЛЯДИ ХОРА КОИТО ЗАГУБИХА ОТ СТЕСНЯВАНЕТО НА КРЪГА СЛУШАТЕЛИ ВСЛЕДСТВИЕ КАЧВАНЕТО НА СТРИЙМ САМО НА IPTV.

Аз съм най-големия фен на радио Dance Emotion и имам качени около 3 MMC карти за нокиа със предаванията им, за да мога и в движение да ги слушам, а сега ще си остана с Риповете. ВИНОВЕН ЛИ СЪМ че **** ми доставчик няма договор с IPTV. :'(

Назад към