Стартът на STAR...

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Zen
1000+
1000+

Re: Стартът на STAR...

Мнениеот Zen » 17 Мар 2008, 17:05

Радиото е супер. Само с една забележка. В ефира в Русе през деня върви Радио Арена. Май пак ще ги изселят и от тази честота, както преди направи медията на Гергов - Енджой...
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 17 Мар 2008, 17:27

Ми звучи доста добре!Поне такива са първоначалните ми впечатления.Успех на радиото! :Bounce
kroki
Нов
Нов

Мнениеот kroki » 17 Мар 2008, 18:06

А някой чу ли прочувственото приветствие от "живата легенда на българското хубаво радио", както се определи Константин Тилев в ефира на новото STAR радио?
MaskataNaZoro
100+
100+

Мнениеот MaskataNaZoro » 17 Мар 2008, 18:15

Да , беше потресаващо! :D
И още нещо - не знам кой им реди музиката , но на този човек му липсват елементарни познания в музикалното програмиране. :o Не ми се коментира това , което слушах днес цели 3 часа. Пълен непрофесионализъм! Да , радиото не е лошо , но музикалният спешно трябва да бъде застрелян , защото не е важно просто да "пуснеш" парчетата , а да ги "пуснеш" както трябва. :Baby
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 17 Мар 2008, 18:25

MaskataNaZoro написа:Да , беше потресаващо! :D
И още нещо - не знам кой им реди музиката , но на този човек му липсват елементарни познания в музикалното програмиране. :o Не ми се коментира това , което слушах днес цели 3 часа. Пълен непрофесионализъм! Да , радиото не е лошо , но музикалният спешно трябва да бъде застрелян , защото не е важно просто да "пуснеш" парчетата , а да ги "пуснеш" както трябва. :Baby

Че не е лошо радиото, не е макар да не ми се вярва да се задържи цели пет години на пазара, като инфо, но това си е мое мнение! Това, което искам да Ви питам е , защо след като Инфорадио излъчваше на 16 честоти в новините на Старфм и в техния сайт http://www.starfm.bg се обявяват само 13 честоти? Какво ще стане с градовете Видин, Кърджали и Смолян, какво ще пуснат там на мястото на Инфорадио?
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 17 Мар 2008, 18:44

Дано,дано да пуснат друго,поне те да се оттърват от СТАР...
Zen
1000+
1000+

wtf

Мнениеот Zen » 17 Мар 2008, 18:50

unf
Нещо по-така... поп-фолк ли предлагаш?
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 17 Мар 2008, 19:00

rumen5valchev написа:Че не е лошо радиото, не е макар да не ми се вярва да се задържи цели пет години на пазара, като инфо, но това си е мое мнение! Това, което искам да Ви питам е , защо след като Инфорадио излъчваше на 16 честоти в новините на Старфм и в техния сайт http://www.starfm.bg се обявяват само 13 честоти? Какво ще стане с градовете Видин, Кърджали и Смолян, какво ще пуснат там на мястото на Инфорадио?

Не си чел внимателно, аз нарочно видях дали ги има всички 13 точки на излъчване!
Не се очудвам, че предавател стана рекламна територия на разни подлоги, кланящи се на "агенти", този Тилев ми се струва, че се самонадува като ВиК, поне така ми звучеше на обяд, колко труд му струвало да направи това радио... А колко хора остави без работа Тилев, това май изобщо не ти е минало през главата...
Вече 4-5 часа Радио Стар е на носеща честота в Хасково! Мисля, че с тишина ще привлекат доста слушатели! На добър час!!! :Clap
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 17 Мар 2008, 19:28

Трудът красял човека...Може би Тилев вече е един от претендентите за мистър олимпия :Tease :D :D
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 17 Мар 2008, 19:38

Вижте сега,

Тилев има защо да се нарича така. По-младите тук може и да не знаят той с какво се занимаваше и доколко беше популярен.
Не коментирам дали е било адекватно да каже, че е легенда, но като цяло Тилев бе много популярен радиоводещ и правеше не лоши предавания.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 17 Мар 2008, 20:10

radiator написа:Вижте сега,

Тилев има защо да се нарича така. По-младите тук може и да не знаят той с какво се занимаваше и доколко беше популярен.
Не коментирам дали е било адекватно да каже, че е легенда, но като цяло Тилев бе много популярен радиоводещ и правеше не лоши предавания.

Прочети книгата на Петър Пунчев "Първите седем", за да разбереш как би се казвала фирмата със съдружниците му (Калев и Тилев) според Георги Кушвалиев... :D
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 17 Мар 2008, 20:14

"Инфо" не се разви, единственото хубаво бе предаването на Явор Дачков в неделя, докато го имаше! Иначе, нелоша музика и формални новини през 15 минути - нищо стойностно!
Днес случайно попаднах в колата на радио Стар :Baby ФМ - класически рок-хитове, без крайности, предимно балади и нивелирани класики, за СТАР-и хора, над 45 годишни! Това радио няма нищо повече, което да ми каже, от това, което аз знам! Затова е СТАР ФМ! Едно радио, което, като МИЛА ГОЛД, ще се разтопи в ефира, който иска по категорични, ясно изразени характеристики, индивидуалности в словото и в музиката! В България все още няма радио като "The Eagle" или радиата за инди-рок! :Baby
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 17 Мар 2008, 22:13

Новото радио STAR FM излъчва от днес на честотите на Инфо радио

17 март 2008 | 14:34 | Агенция "Фокус"

София. От днес на честотите на Инфо радио тръгна новото радио за класически рок STAR FM. Пред Агенция “Фокус” изпълнителният директор на медията Константин Тилев заяви, че радиото ще предлага един качествен продукт за възрастова аудитория над 30 години. “Това е радио, което е ориентирано към по-възрастните хора в България, които знаят за какво става дума когато говорим за класика в рока. А класиката в рока са The Beatles, Rolling Stones, Yes, Deep Purple, Uriah Heep и още много други, които са свързани с историята на това поколение. Искаме да предоставим един нов продукт, който да дава възможност на хората, които обичат тази музика не само да си почиват, а да получават много информация – такава, която ще ги ориентира в актуалните събития, трафика и др.”, обясни Тилев.
“Екипът, който имаме, е чудесен. Хората в него са истински фенове на тази музика и са много ентусиазирани. Музикалните ни редактори са както американски, така и български. Смятаме, че ще успеем”, допълни още Тилев.
На въпрос дали STAR FM ще се опита да привлече част от аудиторията на другото рок радио - Z-Rock, Тилев посочи, че целта не е такава. “Ние не сме конкуренти със Z-Rock. Ние сме по-скоро другото рок радио на България. По-класическото рок радио. Ако трябва да се изразя в по-образен план, Z-Rock излъчва Вагнер, докато ние ще излъчваме Моцарт и Бетовен", каза още Тилев.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 17 Мар 2008, 22:51

@C.R.U-TO,
:Clap Поздравления за такива анализи. Ако всички се стараехме да пишем так, този форум би изглеждал иначе!
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
kroki
Нов
Нов

Мнениеот kroki » 17 Мар 2008, 23:41

"Инфо" не се разви, единственото хубаво бе предаването на Явор Дачков в неделя, докато го имаше! Иначе, нелоша музика и формални новини през 15 минути - нищо стойностно!

ми не мисля така честно да си призная - сутрешният блок беше доста добър, вярно че прекалено сериозен - но има хора, които търсят точно това. Т.нар. "Инфотема" също беше добро хрумване... мисля, че ще ми липсва това радио, не знам за вас.
И между другото - съвсем случайно разбрах кой е новият програмен директор на Стар ФМ - малко ми е странно и ми се иска да го споделя - избрали са Евелина Павлова. Все пак не мога да гарантирам, че това не е поредния слух... въпреки че за това радио, повечето слухове се оказаха верни
Пръдльо
Нов
Нов

Мнениеот Пръдльо » 18 Мар 2008, 01:10

Тя нямаше ли да става водеща на "Другата България" по БТВ на мястото на Георги Тошев?
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 18 Мар 2008, 08:53

MIRORUSE написа:Най-накрая и в Русе рокаджийско радио. Само не знам защо още върви RDS-а на inforadio в Русе.

А какво стана с местното Арена?Още ли вървят на една честота и двете? :)
Аватар
bojko84
100+
100+

Мнениеот bojko84 » 18 Мар 2008, 14:38

Ново радио – STAR FM тръгна в родния ефир, съобщиха собствениците му от американската компания Emmis International. Новата радиостанция ще тръгне на честотите на вече бившето Инфорадио.

Радио STAR ще потърси пазарна ниша, която отдавна "чака" да бъде заета – в ефира ще звучи рок, съчетан с кратки новини и актуална информация на всеки кръгъл час. Търсената аудитория е на хората на възраст над 30 години, израснали и „кръстени” в рока, обяви изпълнителният директор на медията Константин Тилев. Конкуренцията не плаши STAR FM – в момента в радиоефирa на България звучи рокаджийското радио Z Rock. То обаче залага на по-„тежките” изпълнения. „Ние ще звучим различно”, обясни още Тилев.

„Очакваме добър пазарен дял. Рок музиката е класиката на изминалото столетие и по този начин ще привлечем аудиторията”, заяви Константин Тилев. Затова и слоганът на STAR FM е „Класика в рока”. На честотите на бившето Инфорадио ще звучат Лед Цепелин, Ролинг Стоунс, Бийтълс, както и български рок изпълнители.

Що се отнася до новините – практиката показва, че събития не се случват на всеки 15 минути. От тази гледна точка Инфорадио претоварваше ефира с новини. Журналистическата практика показва, че цикълът на новините е на 2-2,5 часа. Новинарските емисии на STAR FM ще бъдат съсредоточени сутрин и следобед, когато „трафикът” на новините е и най-силен. В първия месец ще звучат основно музика и новини, като постепенно новите части на програмата ще бъдат представяни, обясни програмната схема Константин Тилев. „Сензации може да очаквате след месец- месец и половина”.

Собственикът на STAR FM е американската групировка Emmis International, медийна компания с разнородна дейност. В групировката влизат радиостанции и издателска компания в САЩ, както и няколко радиа в Европа. В България компанията е мажоритарен собственик на радио FM+ и радио Fresh. От декември 2007 година Emmis притежава 100% от капитала на Инфорадио.

Точно в 12 часа на 17 март изпълнителният директор Константин Тилев обяви началото на новото радио. Ако обичате хубавата рок музика – вие ще имате най-добрите изпълнители 24 часа на ден, 365 дни в годината, обяви емоционално „живата легенда на българското хубаво радио”, както се определи в ефир изпълнителният директор Константин Тилев. Поздрав към българските почитатели на рока отправи и Глен Хюз и първата песен, която прозвуча в ефира беше именно на прочутия рокаджия.
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 18 Мар 2008, 18:26

Коментирай - не бъди безгръбначен. Дай си мнението, млади момко. Предаванията му не бяха на нужното ниво и затова не го взехме в БГРАДИО, когато ни молеше. Добре, че сега им дадох безценните си съвети и новото радио ще жъне успехи!
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 18 Мар 2008, 20:07

Ан Мари Тонколонкова написа:

Коментирай - не бъди безгръбначен. Дай си мнението, млади момко. Предаванията му не бяха на нужното ниво и затова не го взехме в БГРАДИО, когато ни молеше. Добре, че сега им дадох безценните си съвети и новото радио ще жъне успехи!

Същите успехи като на БГ радио ли? Мадам, вие направо се оляхте .... :Happy

Назад към