Радио и тв предавания на турски????

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
bubic
1000+
1000+

Re: Радио и тв предавания на турски????

Мнениеот bubic » 05 Апр 2008, 18:06

Боро,в България не би могло да се определят десни и леви сили,всичко е каша и разпределение на готови,държавни пари затова тези,които са на власт създават апарати за консумация на труда на хората. Нали виждаш корупцията и мафията в страната какво правят.Дори комунистите не могат да се определят като леви...
От Краси Каракачанов не би могло също да се очаква нещо много дясно,познавам го лично от 1984г.,когато беше млад .... Българските политици са преди всичко търговци,а политиката е на по-заден план.
Колега ФМ,не ми се струва,че няма проблем по отношение на държането на Македония,виждаш какво стана в Букурещ. Не може една страна да има арогантно поведение към съседни страни,за основа на което стои демагогия и откровени лъжи.Мнимата толерантност,която се проявява от страна на България не е нещо коректно към достойнството и историята на самата нея(Б-я).Не знам,дали си ходил в М-я и дали следиш по-подробно нейното държане,но мисля,че е най-малко очудващо и неоправдано към Б-я...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 05 Апр 2008, 18:45

Бубич,македонците никога няма да променят отношението си към българите,ако ще и в ЕС да влязат.Тяхната психика е разбита,те от малки са научени,че българите едва ли не са убийци и крадци,че в миналото само са пречели на Македония,че са я заграбвали и т.н.Но това че спорим тук нищо няма да промени.Наистина е забавно да преглеждаш македонски учебник по история :D Не мислиш ли,че както македонците са обучени на омраза към българите,така и нас ни учат на омраза срещу турци,гърци и румънци?А да,да не забравяме и сърбите в това число.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 05 Апр 2008, 19:37

Бубич,македонците никога няма да променят отношението си към българите,ако ще и в ЕС да влязат.Тяхната психика е разбита,те от малки са научени,че българите едва ли не са убийци и крадци,че в миналото само са пречели на Македония,че са я заграбвали и т.н

Защо си мислиш, че това се отнася за всички македонци и с какво право си го смяташ?!?

С уважение: Г. Банков
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 05 Апр 2008, 20:40

georgi bancov написа:
Бубич,македонците никога няма да променят отношението си към българите,ако ще и в ЕС да влязат.Тяхната психика е разбита,те от малки са научени,че българите едва ли не са убийци и крадци,че в миналото само са пречели на Македония,че са я заграбвали и т.н

Защо си мислиш, че това се отнася за всички македонци и с какво право си го смяташ?!?

Георги,нарочно дадох примера с "българската омраза" към турци,гърци,сърби и румънци.Да не би това да се отнася за ВСЕКИ БЪЛГАРИН?!?Същото имах и предвид за македонската"омраза" към нас.Това че ти не го разбираш...
П.П.Левски тази година няма да стане шампион...за съжаление.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 05 Апр 2008, 20:44

>>> FM STEREO <<< написа:
georgi bancov написа:

Георги,нарочно дадох примера с "българската омраза" към турци,гърци,сърби и румънци.Да не би това да се отнася за ВСЕКИ БЪЛГАРИН?!?Същото имах и предвид за македонската"омраза" към нас.Това че ти не го разбираш...
П.П.Левски тази година няма да стане шампион...за съжаление.

Разбирам го , но това беше риторичен въпрос , за да видя отговора му! :)
Сега ти пък разбра ли? :D
П.П. Не дей се заяжда , цесекарю , Левски в момента водят на Спартак Варна с 3:0
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 05 Апр 2008, 21:56

Ти продължаваш да не ме разбираш,аз съм левскар,просто е ясно че титлата ще е на друго място :) А колкото до това,че бихме Спартак Варна с 3:0,има си една българска поговорка:На умряло куче,нож вадят...Що се отнася до темата Македония,мисля че има много по-добри теми за спор с теб,за да се занимаваме с тая.
И така,май съвсем избягахме от първоначалната тема.Мисля си,че все пак на никого не бъркат в...с тези предавания.На 1017 КХЦ има предавател от Кърджали,който си предава на турски език от много време,но никой нищо не казва,нали?
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 06 Апр 2008, 00:30

Аз създадох тази тема преди време, мисля че свърши коментара, най-добре да я приключим. Относно програмите аз предлагам предавателите заети да предават радио българия в България в Лудогорието и Родопите с комктно население турци, да се сложат към други програми, те ако искат турците могат да си хванат радио българия на турски за техните страни, а не чак за България,защото на КВ дори да си в Япония пак можеш да го слушаш. Без инициатива, желание, няма да го слушат, никаква печалба първо за БНР, ако искат да си го слушат имат предаватели, ще си ги настроят на новите честоти на КВ, а не на СВ. Колкото до новините на БНТ на турски, също не им трябват, дразнят народа и затова губи алдитория. По добре някое детско предаване или анимация да направят или купят с тези пари вместо на турски да дават новини, турците имат сателитни чинии и гледат турски програми, все пак Турция има два сателита. Като искат турска програма да си направят, има монго телевизии, не е сам БНТ.Това край. Мисля,че с това мога да обобщя темата.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Апр 2008, 08:29

>>> FM STEREO <<< написа:Бубич,македонците никога няма да променят отношението си към българите,ако ще и в ЕС да влязат.Тяхната психика е разбита,те от малки са научени,че българите едва ли не са убийци и крадци,че в миналото само са пречели на Македония,че са я заграбвали и т.н.Но това че спорим тук нищо няма да промени.Наистина е забавно да преглеждаш македонски учебник по история :D Не мислиш ли,че както македонците са обучени на омраза към българите,така и нас ни учат на омраза срещу турци,гърци и румънци?А да,да не забравяме и сърбите в това число.

Много точен коментар даваш,който препраща към историята на Балканите и историята на комунизма в Югославия и България.Жалкото е ,че изключително малък брой хора разбират за какво говориш и за какво намекваш,дори не мисля,че дори във властта има хора,които биха могли да се сетят за това,камо ли да реагират.Точно затова и аз се опитвам да изразя позиция,която да отговаря на истината и справедливостта. Точно към тези две стойности ,изкл.голям Българи са дали живота си,а днешните "наши хора" не им пука...Те не реагират на такива мисли,като твоите,те и не искат да реагират,защото се страхуват от истината,а истината е най-големият неприятел на всякакъв вид мошеници и бандити. Има много начини да се унищожава и потиска истината-от заглушаване на радиостанции,до преструване на глухост.
Абс. си прав и за психиката на някои съседи,но всеки,който изразява верни позиции,не бива да се интересува от този факт,а да отстоява истината.Все едно ,лекарят дава лекарства на болния,пък той,ако може и иска, да помага в лечението си,доколкото може....Затова отговорните институции в Б-я трябва да подават истината при всички поводи,основана на документи,факти,свидетели и пр. Иначе,и това ,което се знае ,ще отиде в небитието.И един ден младите поколения ще кажат:"Ама,за какво ни говорите,нито го знаем това,нито го разбираме,оставете ни на мира и не ни досаждайте..". Хайде да видим тогава каква ще е полза от мълчанието.Дай истината,пък който иска да я консумира,а който не иска,да си вярва в светлите хоризионти на комунизма.
Въпреки многото негативи,които изразявам към сегашна(посткомунистическа) и комунистическа България,не съм съгласен,че е имало насочено манипулиране на омраза към съседни страни и народи.Мисля,че България и Югославия са били много толерантни към историята и другите народи,разбира се с някои изключения,както в едната ,така и другата страна.Омраза проповядваха бандитите в тези две страни,особено в нашата, към идеологическия враг-Турция Гърция и Албания...
Затова,няколко пъти питах,знае ли някой кой е държавния глава,единствен в света,който открито се е застъпил за Българската кауза????Никой не се и опитва да познае,никой и не ниска да пита,ще ти кажа кой е той на Л.С. Не се търси истината драги ФМ,а ние си топим мозъците в калта и ослепяваме лека-полека...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Апр 2008, 08:35

Симеоне,защо смяташ,че трябва да се приключи темата ,след толкоз коментари,да не би въпросите,които повдигаш ти и други колеги да са разрешени и проблеми решени,това е малко капитулантска позиция,дръж на своите убеждения докрай,пък каквото излезе,ние сме силни поне в мненията си.Би трябвало,вие,които сте на място да напраите някоя стъпка,по-силна от изразяване на позиции,не е ли тъака????
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 06 Апр 2008, 12:22

>>> FM STEREO <<< написа:Бубич,македонците никога няма да променят отношението си към българите,ако ще и в ЕС да влязат.Тяхната психика е разбита,те от малки са научени,че българите едва ли не са убийци и крадци,че в миналото само са пречели на Македония,че са я заграбвали и т.н.Но това че спорим тук нищо няма да промени.Наистина е забавно да преглеждаш македонски учебник по история :D Не мислиш ли,че както македонците са обучени на омраза към българите,така и нас ни учат на омраза срещу турци,гърци и румънци?А да,да не забравяме и сърбите в това число.

Всичко се променя. Мойсей примерно 40 години е въртял еврейският народ из пустинята докато измрат тези със старо мислене и останат само младите и необременените. Проблема е, че там върви постоянна и непрекъсната антибългарска кампания. Ето вчера отново някой си тамошен "професор" е изкарал нова статия как България не била искрен приятел на България, защото тайно подкрепяла позицията на Гърция като се обявила, че Македония първо трябва да реши проблемите с Гърция и после ще влезе в НАТО. Тази позиция впрочем е на всички членки на НАТО, но демагогията е пълна. Ние разбираш ли не сме били искрени приятели за разлика от другите. Кои други питам аз?
Но аз смятам, че младите македонци все по-малко обръщат внимание на тази демагогия и виждат нещата реално. Ако ли пък не проблема си е за тях. Ние без Македония можем и ни е добре. Те без нас са за никъде.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 06 Апр 2008, 12:42

Ами,Боро,абсолютно си прав.Неща,за които са се вдигали войни преди,сега изглеждат дребнави.Просто смисълът им се изменя във времето и те малко по малко стават безсмислени.Иначе това за Мойсей,надявам се да се случи и тук на Балканите.Все още за съжаление,много хора живеят със старите спомени за недалечното минало.Не,няма да се случи след 40 години,но след век,защо не?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 06 Апр 2008, 19:04

Боро,ами с твоя пример за статията и професора от Македония,категорично потвърждаваш моите тези,просто това е пресен пример на арогантност от страна на официалните власти.Те си ни имат за обект на разряд-каквото и да стане,бугаритв са виновни,кай нас се е во ред,вистината е само нашата....нали така. Не мисля че думите ти за Мойсей са приложими,това са Библейски притчи,а верни ли са или не,един господ знае. Не бива да се разчита на такъв вариант.Навремето комунистите правеха подобна пропаганда:"Ония,империалистите са ни виновни,тази гадна буржоазия ни мъти водата,но ние ще изчакаме капитализма да падне в пропастта,към която неизбежно върви,почакайте още малко и комунистическия рай ще дойде...." Е,такъв филм се оказа,че не е заснет. Не съм съгласен ,че посочвате младите македонци като някакква надежда-ами точно те са най-люти привърженици на демагогията,нали точно такива замеряха българската делагация мин.година с камъни в Скопие,пък и тази също.Те дори не могат да спорят,а псуват и обиждат,дори на бой налитат... ФМ,а твоята 100-годишна прогноза-надежда насериозно ли я вземаш.Ако е така,мисля,че е достатъчно наивна,особено по отношение на примера ти за поводите за войни ,навремето,далеч в историята...
Точно сега беше момента Б-я да вземе открита позиция,а не някой да я обвинява в потайности и секратност,без доказателства.Защото остава по-силен факта на потайност,отколкото самите факти,в случая позицията на страната,ако неше представена.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 06 Апр 2008, 19:43

Вземам си 100-годишната прогноза доста насериозно,след като виждам как са се развили нещата за последните десет години,мога да преценя,че 100 ще са напълно достатъчни да бъде заличен и потулен този въпрос.Жалко,че по това време ти и аз няма да сме живи,за да ти го покажа.

П.П.Все още чакам ЛС.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 08 Апр 2008, 12:26

bubic написа:Боро,ами с твоя пример за статията и професора от Македония,категорично потвърждаваш моите тези,просто това е пресен пример на арогантност от страна на официалните власти.Те си ни имат за обект на разряд-каквото и да стане,бугаритв са виновни,кай нас се е во ред,вистината е само нашата....нали така. Не мисля че думите ти за Мойсей са приложими,това са Библейски притчи,а верни ли са или не,един господ знае. Не бива да се разчита на такъв вариант.Навремето комунистите правеха подобна пропаганда:"Ония,империалистите са ни виновни,тази гадна буржоазия ни мъти водата,но ние ще изчакаме капитализма да падне в пропастта,към която неизбежно върви,почакайте още малко и комунистическия рай ще дойде...." Е,такъв филм се оказа,че не е заснет. Не съм съгласен ,че посочвате младите македонци като някакква надежда-ами точно те са най-люти привърженици на демагогията,нали точно такива замеряха българската делагация мин.година с камъни в Скопие,пък и тази също.Те дори не могат да спорят,а псуват и обиждат,дори на бой налитат... ФМ,а твоята 100-годишна прогноза-надежда насериозно ли я вземаш.Ако е така,мисля,че е достатъчно наивна,особено по отношение на примера ти за поводите за войни ,навремето,далеч в историята...
Точно сега беше момента Б-я да вземе открита позиция,а не някой да я обвинява в потайности и секратност,без доказателства.Защото остава по-силен факта на потайност,отколкото самите факти,в случая позицията на страната,ако неше представена.

Бубич, разбира се, че няма как да знаем дали въпросната притча е вярна или не, просто я дадох за пример.
Иначе като казвам младите македонци, не говоря за разни лумпени, дето в единия ден замерят с камъни нашата делегация, а на следващия се бият на стадиона. Същите тези ги има и при нас, те са израз на соц. проблеми в държавата и слабостта на органите.Мен повече ме притеснява, когато проблеми правят македонските власти(политици, полиция).
Иначе разчитам на тези македонци, които идват и учат у нас.
Изображение
Аватар
Simba
Нов
Нов

Мнениеот Simba » 08 Апр 2008, 15:57

Tova e ot minalata sedmica,
Predlaga se zakon Bylgarskiqt ezik da ne e zadyljitelen!!!
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

Stenogramata ot parlamenta, che sa go prieli.
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=b ... 163&id=883
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Апр 2008, 10:20

Е,колега,колко пъти съм казвал ,че се съсипва Българския език по всички параграфи,ти просто представяш документ,който потвърждава моите опасения....Представяш ли си,в 21-ви век,да се стига до рази жалка ситуация,да се повдига въпроса по законодателен път за официалния(книжовния) език на страната...страшно и парадоксално...
Аватар
Simba
Нов
Нов

Мнениеот Simba » 09 Апр 2008, 12:36

Ситуацията не е жалка, жалки сме ние ,че сме допуснали да ни управляват хора чийто място не е там. И сега трябва да си спасяваме най – българското, езика. Страшното е, че на тея 240 или 250 парламентарни глави (..... или дупедавци ......или троянски коне) им е нужно много малко време да затрият или подарят един народ, тяхната култура и история на някоя съседна държавица .
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 09 Апр 2008, 12:55

Не е ли редно ако ще се пише за въпросния законопроект, това да стане във нова тема? ::)
А тук да се пише по тема: Радио и тв предавания на турски?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 09 Апр 2008, 13:57

Enchev написа:Не е ли редно ако ще се пише за въпросния законопроект, това да стане във нова тема? ::)
А тук да се пише по тема: Радио и тв предавания на турски?

Ами редно е, ама то май вече навсякъде се пише за всичко. Ще взема да пусна една тема с название "Всичкология" и там всеки да се чеше, където го сърби. >:(
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Апр 2008, 19:25

Симба,не е до народа,на него не му се дава възможност да направи това,което е нормално,верно,не сме много силен народ,но демагозите и гадовете са много по-силни-власт,пари,информация,оръжие,медии,банки,икономика и т.н. Хайде,нека някой се опита да пробие тази сплав с добра дума,закон,справедливост. Населението е манипулирано до ниво недоволствите,което вече не може винаги да се изразява....Няма сила,която да канализира протестите срещу покварата. Нашия народ има изградени стереотипи към малодушие,ако щеш робска психика.Той много бързо се приспособява към тях,не му трябва много време и да пита как става това...Преди две седмици дадох пример как една комунистка в интервю с журналиста Коритаров(в неговото студио) го заплаши,че мястото му може да истине,някой да е протестирал за тази арогантност,а за големите неща да не говорим.Тази заплаха е многозначителна,сиреч,който много говори и много пита,мястото му ще истине,т.е.ще бъде "неутрализиран"!!!
По какъв начин???-има безброй начини,в нашата страна поне тази дейност е добре развита,примери колкото щеш...,дори преди броени дни. Показността на неутрализирането на питащи и знаещи е целенасочена,нали се сещаш за какво става въпрос,а посмееш ,а куршум,ако ти харесва тялото ти да лежи пред входа на дома ти или на улицата,заповядай,проблеми нямаш,всичко ще бъде уредено.....и нещата си вървят по утъпкания път,а този път не е от 10-15години....

Назад към