R.I.P. Инфорадио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: R.I.P. Инфорадио

Мнениеот BestRadio » 17 Мар 2008, 23:33

kroki написа:мен най-много ме впечатли изказването за "Живата легенда на българското хубаво радио" , който откри ефира с "Йеееееееееее".... колко ли време го е упражнявал и колко ли усилия е положил :Hmmm

Слушах го, с този негов дългогодишен труд трябва да е благодарен, че 5 души в Хасково чуха за него, тъй като 2ч. по-късно отново прекъсна сигнала от "Йерусалим"...
Аватар
NayMila
Нов
Нов

Мнениеот NayMila » 18 Мар 2008, 03:38

MaskataNaZoro написа:Между другото , а ако някой намери 10 разлики между "Мила" , "Стар" и "Ми-ла Голд" обещавам да го обявя в национален телевизионен ефир за най-големия професионалист в бранша у нас! :-\

Готино казано, но... "Стар" = "Ми-ла Голд", "Радио Мила" е посолено с повече от 10 разлики.

Lupus написа:Можеш ли да изброиш 10 прилики? Без да се повтаряш? Черпя каса бира! :)

Сега ми е интересно да те видя как си с приликите? И на мен ми се пие бира, но...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Мар 2008, 11:37

NayMila написа:
MaskataNaZoro написа:Между другото , а ако някой намери 10 разлики между "Мила" , "Стар" и "Ми-ла Голд" обещавам да го обявя в национален телевизионен ефир за най-големия професионалист в бранша у нас! :-\

Готино казано, но... "Стар" = "Ми-ла Голд", "Радио Мила" е посолено с повече от 10 разлики.

Lupus написа:Можеш ли да изброиш 10 прилики? Без да се повтаряш? Черпя каса бира! :)

Сега ми е интересно да те видя как си с приликите? И на мен ми се пие бира, но...

Няма значение с кое радио ще го сравняваш,важното е,че просто не става!!!
Щом Е.Павлова ще става програмен директор,бог да ни е на помощ :Bounce
Аватар
Класика в рока
Нов
Нов

Мнениеот Класика в рока » 18 Мар 2008, 12:12

C.R.U-TO написа:Новото радио STAR FM излъчва от днес на честотите на Инфо радио

17 март 2008 | 14:34 | Агенция "Фокус"

“Това е радио, което е ориентирано към по-възрастните хора в България, които знаят за какво става дума когато говорим за класика в рока. А класиката в рока са The Beatles, Rolling Stones, Yes, Deep Purple, Uriah Heep и още много други, които са свързани с историята на това поколение. Искаме да предоставим един нов продукт, който да дава възможност на хората, които обичат тази музика не само да си почиват, а да получават много информация – такава, която ще ги ориентира в актуалните събития, трафика и др.”, обясни Тилев.
“Екипът, който имаме, е чудесен. Хората в него са истински фенове на тази музика и са много ентусиазирани. Музикалните ни редактори са както американски, така и български. Смятаме, че ще успеем”, допълни още Тилев.

Другаря Тилев нещо се е объркал, ама много даже! Как разбра, че само хората над 30 знаят що е Класика в рока? По какво е познал? По мириса на цвета може би....Това е смешно, дори обидно!
Идея си няма изпълнителния директор, колко млади хора на възраст между 15-20 имат такива познания за Класическия рок, че могат да засрамят и учудят много хора над 30-те с тях! Биха могли да говорят до забрава за музиката, не само на споменатите от него рок класици, ами дори и за такива, чиито имена много 30-40 годишни не са и чували и които са такава Класика в жанра (прощавайте за клишето!), че човек чак ще се учуди че са забравили тук да ги споменат.
Има достойно младо поколение, което повече от добре знае за какво става дума, говорейки за класически рок, в малкия си джоб ще сложи доста по-възрастни от него, с информация, а не само за актуалните събития и трафика, за музиката – нали уж за нея иде реч, поне такова е логото на радиото?
„...музика, която има само една аудитория, вдъхновена е само от един вид хора и е създадена от и за тях - за бунтарите, за мечтателите, за родените да бъдат свободни...”
Свободните хора и бунтарите нямат възраст – та или са такива, или не! Историята няма давност, доколкото е вечната наука! С историята на класическия рок са запознати всички които го обичат, възрастовата граница няма никакво значение!
А ако музиката е на преден план, ще е добре – трафика и актуалните събития ги споменават и в Националното радио, и то пуска много и разнообразна музика.
СТАР с кое ще е по-различно? На музикален фон, ще се четат новини и прогнозата за времето? Това вече сме го чували. Ще пуска на всеки два пъти по 15 м. една и съща песен на група? Това не е нищо ново под слънцето. Ще ни разказва за трафика? Може, но за TRAFFIC – тогава да!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 18 Мар 2008, 12:22

Малко е странна такава позиция на критикарство към "нероден Петко" или към тридневно бебе. Ами послушайте го месец-два, вижте има ли нещо ново или се повтарят вече познати схеми и тогава. Иначе човек остава с впечатлението за нечии засегнати интереси... Даже и на правителствата им дават сто дни, преди да ги критикуват.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Мар 2008, 14:01

Lupus написа:Малко е странна такава позиция на критикарство към "нероден Петко" или към тридневно бебе. Ами послушайте го месец-два, вижте има ли нещо ново или се повтарят вече познати схеми и тогава. Иначе човек остава с впечатлението за нечии засегнати интереси... Даже и на правителствата им дават сто дни, преди да ги критикуват.

Прав си,че е тъпо да се критикува радио на 2 дни,но след като се знае каква музика ще излъчва,няма смисъл от подробно проучване.Сигурен съм,че и 100 дни да го слушам,друга музика няма да се завърти.Нямам нищо против това,че е рок радио,проблема е там,че "изяде" едно от трите новинарски радиа в България.Така те вече са две - Дарик и Фокус...А преди време бяха обещали,че няма да правят големи промени в програмната схема на радиото.Ето това вече е основателна тема за критика!!!
Аватар
NayMila
Нов
Нов

Мнениеот NayMila » 18 Мар 2008, 23:45

Класика в рока написа:
Идея си няма изпълнителния директор, колко млади хора на възраст между 15-20 имат такива познания за Класическия рок, че могат да засрамят и учудят много хора над 30-те с тях! Биха могли да говорят до забрава за музиката, не само на споменатите от него рок класици, ами дори и за такива, чиито имена много 30-40 годишни не са и чували и които са такава Класика в жанра (прощавайте за клишето!), че човек чак ще се учуди че са забравили тук да ги споменат.
Има достойно младо поколение, което повече от добре знае за какво става дума, говорейки за класически рок, в малкия си джоб ще сложи доста по-възрастни от него, с информация, а не само за актуалните събития и трафика, за музиката – нали уж за нея иде реч, поне такова е логото на радиото?
„...музика, която има само една аудитория, вдъхновена е само от един вид хора и е създадена от и за тях - за бунтарите, за мечтателите, за родените да бъдат свободни...”
Свободните хора и бунтарите нямат възраст – та или са такива, или не! Историята няма давност, доколкото е вечната наука! С историята на класическия рок са запознати всички които го обичат, възрастовата граница няма никакво значение!

Така си е. Всеки ден общувам с хора между 18 и 30 годишни, които ме възхищават с познанията си за рок, създаден преди да са били родени. Въпрос на вкус, дух и любознателност е. Клишетата не важат. Свободата няма възраст наистина. Зависи кой как я разбира - дали да се изкаже яко в ефира, дали да си избере радиото, което му допада, дали да мълчи или да простее шумно. Единствено на рок музиката в съвремието е съдено да съдържа контекст, който стига до сетивата на милиони без значение на възраст. Един от тях е бунтарството, за останалото в контекста на рока можете да споделите...

Шапка ти свалям Класика в рока!
alexis
Нов
Нов

Мнениеот alexis » 19 Мар 2008, 20:12

Zalko naistina, 4e zakriha Info. I ne sum suglasna, 4e agonizira6e. Tam pari ne se nalivaha: ako po tazi pri4ina e agoniziralo - ok. No blizo 7 godini bez finansovi inzektzii, koi bi izdurzal? Sega 6te nalivat, za6toto imat. A Sv. Petrov kakvo prave6e? Barter sled barter, bez svezi pari. Agoniq otkum finansovi stimuli v Info - da. No ne otkum programno. Muzikata be6e slaba, no uspqha da napravqt dobur produkt, sus silen sutre6en blok, koito proizvezda6e novini. A za informacionna mediq, tova e nai-vaznoto. Info ve4e mi lipsva.
aib
Нов
Нов

Мнениеот aib » 01 Апр 2008, 15:20

Жалко за хубавото радио

Назад към