БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Radiofen
100+
100+

БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО

Мнениеот Radiofen » 21 Мар 2008, 11:46

Драги участници в този форум, ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ! :)

Макар и в сняг сутринта, слънцето вече се усмихва над София. Пожелавам много усмивки, приятни емоции и полезни диалози, тук, в този тъй приятен форум. :Happy

Позволявам си да открия нова тема за Българското национално радио, тъй като предишната малко поизлезе от общата идея. Използувам мястото, темата и случая, да задам два въпроса на администратора във връзка с по-рано публикувани информации в сайта:

1. Във връзка с планираните нови честоти на излъчване на радио "Пловдив": Защо от списъка изчезна дадената по-рано честота 100.4 от връх Братия ("Хоризонт" на 93.6 и "Дарик" на 104.9 стоят. Всъщност тази на "Дарик" стои повече от година, а реално още не излъчва...)? Дали пускането на тази честота е отложена за неопределено време или изобщо няма да се появи?

2. Заинтригуван съм от новия проект на БНР -- радио Видин. Само откъслечна информация намирам за него в мрежата и, най-много, разбира се, в този форум. Дали се знае вече повече кога ще тръгне това радио, с каква програма?

С уважение към всички! :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО

Мнениеот BigBrother » 21 Мар 2008, 18:12

За Дарик на 104,9 от Братия преди време питах в Дарик и ми казаха ,че ще стартира най-вероятно лятото! :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 21 Мар 2008, 18:56

И от мен хубава пролет!Много здраве,усмивки,любов и по-малка инфлация хахаха! :)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 21 Мар 2008, 19:10

Честит първи пролетен ден и от мен!Дано започващият нов сезон ни донесе само положителни емоции :)
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 21 Мар 2008, 22:21

Истината е, че засега няма официална информация за Радио Видин, защото - доколкото разбирам - проектът е зациклил. Доскоро за него отговаряше бившият главен редактор на "Хоризонт", но той е отстранен от няколко седмици. Иначе Радио Видин ще има. Че чакат и Бургас, и Кърджали. Лошото е, че сценарият се повтаря - както за Радио София не беше предвиден бюджет, така е и за Радио Видин. Сега се "чопкат" малко пари оттук-оттам, за да тръгне радиото въобще. Това с намирането на пари не е моя работа, но мога да ви светна как става... може би някой друг път.
Иначе, облекчението е, че във Видин БНР има изградена инфраструктура - готови студиа, редакции, помещения и т.н. Даже в края на 80-те те са технически оборудвани, но... досещате се с каква техника тогава - унгарските магнетофони МАХЛАБОР, ленти, стари микрофони "Зенхайзери"... които сега събират прах и /почти/ за нищо не стават. С други думи - трябват парички, за да се направи обществена поръчка, да се купи техника, пулт, да се обзаведат студиата, монтажните, да се направи ремонтче, да се вземе комисионната и т.н.
Най-вероятно Радио Видин ще излъчват с "Далет плюс", но ако програмата работи, както на "Драган Цанков", жална им майка на екипа. Още по-жална на слушателите. :P
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 21 Мар 2008, 23:56

а обявените честоти от разширяването на покритието на БНР имат ли някакви срокове ? :)
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 22 Мар 2008, 03:42

хех... направихме нова тема за БНР, за да избягаме от "лиричните отклонения" в предишната, а, май, тази се обърна на "поздравителен концерт" за Първа пролет... айде - и от мен да е честита!

между другото - наистина, кому е нужно да се прави толкова гъста схема на РРС-та?! то и сега е безсмислено да са през 90 км. някои (Ст. Загора и Пловдив, Варна и Шумен) и да се чудят до коя керемида им е "ресор" и да не могат да си разделят в коя област да се чуват и в коя - не (както вече споменах тук веднъж - Радио Пловдив се чува перфектно в Кърджали, за сметка на тоталното неприемане на Стара Загора, но - пък - Пловдив не покриват информационно Кърджали, щото "не било тяхно" и обратно - в Асеновград Стара Загора кърти скалата, за сметка на Пловдив, който спира до табелата), а да има цели региони, тотално "затъмнени", както са Централна Северна и Северозападна България, а и Русе (!) да разчита на Шумен... и вместо да се върви към окрупняване (сливане на РРС-та) - да се върви към харчлъци само... да не говорим за безсмислието, наречено "Радио София"... :Hmmm

ПС: Не че Щербак скоро ще отговори, ама и аз да си питам: защо махна Радио Пловдив от Братия?!?! :Bounce
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Мар 2008, 20:55

Точно така,абс. е прав747,аз много пъти изразявах тази позиция,ама има друг фактор,а той е мангизите,получени сигурно,без много пот,т.е.държавните,т.е. народните.Такова плътно покритие,надминаващо средно ниво,тези РРС-та са чисто разхищение на пари,които биха могли да отидат за здравеопазването и образованието,пътища и др.Ето,вижте на колко езици предава Българското радио,тези програми се слушат изключително ниско,нередовно,а понякога няма и проводимост.Знаете ли какви са разходите за тази дейност.Призовавам,ако има някой информиран да коментира този въпрос.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 06 Апр 2008, 00:57

Аз четох в сайта на БНР, че всичко е готово, само има трябва лиценз от СЕМ и КРС, но заради цифровизацията го отлогат от 6 до 12 месеца. За Кърджали и Бургас, не знам нищо. Бургас мисля,че Радио Варна трябва да го покрива за какво и Радио Бургас, Радио Кърджали може за Хасково, Смолян и Кърджали, с това съм съгласен, но повече проекти скоро ще трябва да се променят заради цифровизацията и на радиефира.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Май 2008, 20:20

Слушах днес т.нар.БНР-Хоризонт.Радиото от държавата ли се финансира,или от реклами.Рекламираха се готварски рецепти,телефонни компании,спортни медии,застрахователни компани,частни "хомпейдж"-ове,туристически компании и мн.др.Имаше джингли,на които се кращеше,в буквалния смисъл ркалама на М-тел,при това крещящият глас беше женски.Чух фразата "ефирна среща по хоризонт",страшно нещо,който може ,нека да я преведе на който и да е друг език. Музиката беше чисто като на тинейджърска,поп-рок,хип-хоп станция.И ред други необясними неща. Може би не съм в час,но слушам и др. официални,държавни станции,няма такова нещо.Никакви сериозни теми на разговор,камо ли дискусии,исторически програми и др. не претендирам,че знам напълно програмната схема,но не чух критерии,които да определят радиото като национално. Ето,сега слушам интервю на поп-певица,която е била на частно парти в Дубай и това трябва да се смята за стойностно,че да се отрази по БНР.това си е едно толк-шоу,сигурно всеки водещ ползва този похват. Театър,нищо друго,нито радиото е национално,нито,гражданско(обществено),пари и търговия,на фона на омагьосването на слушателите.Смятам,че обикновените хорица,които едва свързват двата края и не могат да си плащат най-елементарните разходи ще останат трогнати от разходката на С.К-ва.Едва ли... Предлагам на водещата да разкаже нещо за Куба,Хаити,още по-далечни страни.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 01 Май 2008, 21:07

@bubic - знам, че въпросът ти е риторичен. Финансира се от държавата, но и от реклами. И все пак рекламите не са му чак толкова много, че да може да издържа тежката си и неефективна машина. Разходите са му неоптимизирани и съответно огромни. А и цяла многоетажна сграда са напълнили с хора и те заплати искат.

Музиката беше чисто като на тинейджърска,поп-рок,хип-хоп станция.И ред други необясними неща. Може би не съм в час,но слушам и др. официални,държавни станции,няма такова нещо.Никакви сериозни теми на разговор,камо ли дискусии,исторически програми и др. не претендирам,че знам напълно програмната схема,но не чух критерии,които да определят радиото като национално. Ето,сега слушам интервю на поп-певица,която е била на частно парти в Дубай

Наистина в БНР отдавна няма сериозни теми и разговори, а само бръщолевене маскирано като такова. Нищо по-различно от което и да е друго предаване в частна медия. Исторически програми няма откакто премахнаха "Дела и документи", а то си беше интересна петминутка. Информативната му стойност също куца. С изключение на едните новини, дето ги има по всяко друго радио, нищо което да напомня примерно кратките информационни репортажи на BBC. И аз му се ядосвам на тоя Хоризонт и на БНТ-то. Не могат да си определят приоритети и да си ги следват, а правят само една жалка манджа с грозде.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Май 2008, 06:13

АДВ,нещата са ясни,четейки твоите дани,миналата година спорехме няколко месеца дали БНР е национално или не,и ако е национално по кой критерий.Някои се застъпиха ,че критерий е териториалното покритие,но онзи ден един колега даде информация за този критерий,който е много скромно реализиран,значи,БНР излиза че не е национално по териториално покритие,поне на ФМ,а на СВ,нещата са още по-зле.Ти посочваш,че няма исторически предавания,дори петминутния ист.календар,а на държавното радио на страната да няма емисии на исторически теми,в никакъв случай не може да се определи на национално. Колкото политиката на комунистите е национална,толкова и радиото им, ама кой му пука...
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 02 Май 2008, 09:43

Бубик, прав си. Поставяйки така нещата всъщност единственият критерий според който БНР е национално е факта, че се издържа от държавния бюджет.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Май 2008, 11:05

Adv написа:Бубик, прав си. Поставяйки така нещата всъщност единственият критерий според който БНР е национално е факта, че се издържа от държавния бюджет.

И поради тази причина, прокарва политиката на политическата сила, която е на власт в момента. След всеки избори начело на БНР, БНТ и БТА застава нова фигура, къде по-удачна къде не... Стават и гафове, като с оная дама от 1997г, която успяваше да се напие от сутринта, без още да е изтрезняла от вечерния купон. Типична комунистка! :P
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Май 2008, 16:23

Определено сте прави и двамата.Много пъти съм питал,ето още веднъж,имате ли някаква идея,надежда,хипотеза и т.н.,щото да може да се иницира нещо,което да доведе до по-привлекателни неща в БНР,нали не е добре тази практика да продължава,защото ще се стигне до по-трагични резултати.Не ми се иска да вярвам,че в Б-я няма отговорни и информирани хора като вас и да не биха повдигнали тези въпроси.Може би не им се дава възможност,ако е така ,това ми личи на неспасяемост. Няма ли никаква организиция,агенция,дружество ит.н,които да повдигнат въпросите,коитодискутираме???
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Май 2008, 16:28

bubic написа:............Не ми се иска да вярвам,че в Б-я няма отговорни и информирани хора като вас и да не биха повдигнали тези въпроси.Може би не им се дава възможност,ако е така ,това ми личи на неспасяемост. Няма ли никаква организиция,агенция,дружество ит.н,които да повдигнат въпросите,коитодискутираме???

Има! Цяла коалиция са: http://bmc.ljube.com/2007/about/
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Май 2008, 16:48

Вълчо,благодаря за информацията,но не намерих нищо сериозно в техните материали,ако може кажи ми как да постъпя,за да открия нужната информация,ако въобще я има на този сайт...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Май 2008, 19:00

bubic написа:Вълчо,благодаря за информацията,но не намерих нищо сериозно в техните материали,ако може кажи ми как да постъпя,за да открия нужната информация,ако въобще я има на този сайт...

Е ти какво очакваше да намериш? Нещо смислено ли? Има снимки от годишните купони. :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Май 2008, 07:23

Все пак,очаквах да намеря нещо отговорно,просто ,за щото името ма организацията звучи сериозно,но разбрах за какво става дуна...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 06 Май 2008, 18:45

Ей, големи сте мислители! Само комунисти и глупости са ви в устите! Дайте да вземем да решим проблема по демократично, та да мирясате, а!? Предавателите и де що има цветни и черни метали да нарежен за скраб, пък сградата на БНР-то, по примера на стожерът на демокрацията Евгени Бакърджиев, да вдигнем във въздуха. Какво ще кажете! Ще е чудесно! Ще стане демокрация, така, както стана с ТКЗС-тата, дето хората самоволно си ги приватизираха - кой каквото ми трябваше си го го демократизира. А тия, дето ви викат, че това, дето го рушите после ще плачете за него - не ги слушайте. Те и сега само те си вярват, че разоряването на ТКЗС-тата е било правилно, че истината е в магарето и плугът!

Евала на такива такива демократи! Комунисти, та комунисти! Разгеле, разберете, че в България и да е имало комунисти преди '89, то те са били персона нон грата. Кой ще ти търпи такива упадъчни идеи, та де отиваш ти, да поставяш другаря Живков на един аршин с бай Иван от ТеКейСеТо!? :-[
Земете се оправете! БНР е това, което е държавата ни. Какво искате да прави ген. директора на БНР, като го притискат - хем да управлява радио по нечий прищевки, хем да е актуално, че видиш ли... бюджета ти е такъв и такъв. ПЪк и... извинявайте много... кое му е лошото на тинейджърската музика, на пошлите разговори!? Вий май не сте гледали пира на пошлостта по бТВ!? Що не оплювате тях!? Честно казано парите, които се дават за БНР са нищо, в сравнение с парите, които отиват за Мерцедеси, партийни кебапчета и т.н. Ама за тия пари не са виновни нито БСП, нито Н.В., нито Доган. Случайно някои от останалите партии в опозиция, особено народолюбивата и патриотична "Атака" да са се отказали от тези си придобивки!? Мислете малко и си избиите злобата от главите си. Ако сте яли навремето пердах, че сте разправяли вицове за бай Тодора това си е ваша грешка. А пък ако сте били толкова умни и будни... будния ви ум е щял да ви изстреля зад граница в някоя държава от Западния блок. Сега, вместо да живеете с мислите и страстите си за нещо минало, вземете се съсредоточете към настоящето. В момента няма комунисти, поне такива, каквито ги описвате. Има интереси, които се следват... с тихото позволение на народа... или гражданите. Не, по-скоро народа. Ако имаше граждани в България, нямаше страната да е на тоя хал.

Назад към