Защо не се дава лиценз на KATRAFM да излъчва в други градове

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Защо не се дава лиценз на KATRAFM да излъчва в други градове

Мнениеот radiator » 05 Май 2008, 22:56

Пръдльо,
И други хора имаме поглед върху делата на другаря Гергов, това че не заявява пряк интерес нищо не значи. В България, не само в България всъщност, интересите са много по-сериозно навързани, а и от 2000-та година досега мноого неща се промениха. Ако удариш данъчна проверка на всеки средностатичтически спекулант у нас ще излезе, че има Голф 2-ка на името на майка си и гарсониера в Тутракан, наследена от леля му, безработен.

Относно това доколко Болкан Нюз и кръга около Гергов са сзързани има много данни, излизащи от сериозни политически кръгове в страната. Стига само да проследиш как и чрез кого персонално се свеждат задачи в някои "обществени независими органи" как да се гласува, веднага ти става ясно от къде идват съответните поръчки.

Не съм изкривил думите ти. Репликата ми бе по посока "Никой в радио", на "никой" но принцип. Не се подценявам като диспутант по темата и съм далеч от мисълта да ти вменямам глупави твърдения.

Не искам да изпадаме в словестна еквилибристика сега и да си гоним думите извън контекста. Гергов може да не заявява пряк интерес, но хора от кръга му имат интереси в радиото, за да се затвори един много важен за тях кръг на парите от реклама, а в радиото (макар на фона на оборотите от преса и тв да са смешни) все още има някои милиончета, които защо да не ги завъртят при тях си.

Прав си, че темата е Катра ФМ, редно е да спрем да обсъждаме други проблеми тук.
Между другото, в тази връзка.. като за всяко кофти нещо се споменава другаря Гергов, така винаги за CHR няколко колеги споменават, видите ли, само Катра ФМ били такова радио. В страната през онези години имаше доста радиостанции, в най-различни региони, които правиха много добри програми, пускаха нова музика и т.н.
Това, че Катра има такъв слоган не значи, че са one and only. Времената се промениха, което е нормално... и ако човек не се адаптира към новите реалности, за жалост остава там, докъдето е стигнал.
За радиа в страната е ви дам само един два примера, а има много повече: Радио Аура - звучеше адски модерно пред 93-та, истински CHR за тогава, Радио Плюс, още през 98-ма си звучеше съвсем контемпорари, и музиката и джинглите и всичко и т.н. и т.н. Дори пиратката на Калоян и компания - Радио Инкогнито Пловдив - също...

Да, Катра беше страхотно радио, направено с много много желание, любов, професионализъм и стремеж към най-дорбото, което за онова време бе постигнато... но да се каже, че единствено в жанра, малко е пресилено.

И за тези, които от време на време пускат теми с лайт мотив от типа "Катра ФМ създаде топлата вода" и т.н. искам да поясня нещо (защото с темите си правят Катра ФМ да изглежда смешно, нещо което не заслужава):
Това бяха една група хора (тези от радиата, за които споменах по-горе), които участваха в компилирането на Наръчника на радиоводещия, бяха свидетели на първите стъпки на предавател.ком (още преди да е предавател.ком), състезаваха се едни други със стоене в Пловдив до 4-5 часа през нощта за това кой ще направи по-извратени и изкривени джингли и кой от къде си набавя дискомете с музиката и на сутринта - по колите който от който град е. Тази група хора са много далеч от идеята за това, че са измислили топлата вода.

И защото Калоян Трачев е страшен пич, уникален радио-манияк, много музикален и интелигентен човек, моля ви, недейте да пускате толкова безумни теми, защото покрай тях всичко около Катра ФМ започва да звучи смешно и неадекватно, а радиото не заслужава това.
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 06 Май 2008, 13:04

Пръдльо написа:Работя с Краси Гергов и фирмите му от 1997 г. насам.
В областта на радиото (тук не говорим за телевизия, голф, туризъм и др.) имаше бегъл интерес към Джаз ФМ и Класик ФМ през 2004 г. - когато го бяха помолили да помогне при продажбата им, тъй като се затрудняваха да се издържат. Е, нямаше купувачи тогава... По-късно никой не обвърза пряко името му с Радиокомпания Си Джей (Джаз Фм, Класик ФМ, Z-Rock, N-Joy и Мелъди).

Трябва да си много, ама много Хахо да мислиш, че полага усилия в радио, вместо в ТВ2 и други телевизии (например) - това по адрес на Adv.
За radiator само ще уточня, че в тази тема не аз въведох "телевизионен сектор". Тук аз, както и авторът на темата, говоря единствено за радио. Гергов е кръгла нула в радио - и няма и никаква амбиция да бъде повече в нещо западащо. Никога не съм казвал, нито пък дори помислял, че е господин Никой въобще... Друг път, моля, не слагай свои думи в чужди уста.

ПП: Болкан Нюз корп. открито заявиха намеренията си да навлязат в радио още през 2000 г. Но темата тук е за Катра... Абсурдно е всеки неуспех да се обяснява с Гергов. А защо не с вселенския патриарх? :-)

Нека включим и БТВ -тук, защото те са златната мина на въпросния господин! Колкото до тв2 все още май не е преуспяла както се говореше при стартът й - малко реклами, нискогледаеми предавния, тъпи изтъркани реалитата, до болка познати скучни водещи! Преди Жоро Любенов беше уважаван от мен журналист, но да ви кажа честно в БНР беше по- рейтингов и слушан отколкото е сага с никому неизвестното му предавена! Добре си му беше на него при Хачо, ама парите какво ли не правят...
CHH4
Нов
Нов

Мнениеот CHH4 » 06 Май 2008, 16:27

radiator
Нямам никакво намерение да правя реклама на KATRA FM с тази тема. Нито съм споменал гергов нито нищо, просто си пускам нормална тема за дискусия, повярвай ми не съм свързан с KATRA FM, просто съм фен на радиото и искам да разбера какво е мнението на другите хора по този въпрос. И не на последно място - никога не съм искал с пускането на тази тема да роня престижа на радиото.

Поздрави!
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 06 Май 2008, 17:56

CHH4 написа:radiator
Нямам никакво намерение да правя реклама на KATRA FM с тази тема. Нито съм споменал гергов нито нищо, просто си пускам нормална тема за дискусия, повярвай ми не съм свързан с KATRA FM, просто съм фен на радиото и искам да разбера какво е мнението на другите хора по този въпрос. И не на последно място - никога не съм искал с пускането на тази тема да роня престижа на радиото.

Поздрави!

Аз също, жалко е, че каква и тема да пусне Администратора или някой друг, ние все я отвеждаме до Гергов! Наистина тук се коментира КАТРА! Нека за това радио си говорим приятил- колеги !
TocadiSco
Нов
Нов

Мнениеот TocadiSco » 14 Сеп 2008, 21:52

Катрата си го слушам от компа а иначе щее яка да се пусне във други градове например Добрич или варна
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 16 Сеп 2008, 18:04

Трябва да се съглася с Аdv.
Физическото лице Гергов може и да се окаже никой някой ден, но хората, чиито интереси управлява още много много дълго няма да са никой... и то не само в радио и телевизионния сектор.

Колко си прав! 100% истина!!!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 17 Сеп 2008, 18:38

Като че KATRA FM са усилили максималната мощност и вече се ловят кристално чисто по Е80 между селата Върбица и Горски извор, Хасковско, докато не се "прелее" към ФМ Плюс Хасково, който е на същата честота - 100.4 ::)
TocadiSco
Нов
Нов

Мнениеот TocadiSco » 17 Сеп 2008, 19:18

сторията на Радио KATRA FM започва още през 1996г., когато е създадено първото в България звукозаписно студио, специализирано изцяло за радиопродукция - KATRA Records .
KATRA FM е първото CHR /Contemporary Hit Radio/ в България. В музикалния плейлист присъстват само съвременни хитове. Целевата аудитория е на възраст между 17 и 37 г.

Радиото излъчва от кулата на Сахат Тепе в самия център на Пловдив за града и региона (Пазарджик, Асеновград, Карлово, Баня, Магистрала Тракия). Програмата достига до население от 550 000 души. KATRA FM излъчва от 14 февруари 1998 до средата на 1999г. на 101.60 MHz, от 1999 до април 2004г. на 101.80 MHz.
От април 2004г. Радио KATRA FM се приема в Плвдив на 100.40 MHz.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 17 Сеп 2008, 19:30

Това пък защо си го копнал? Всеки от форума съм убеден, че го знае!!!
TocadiSco
Нов
Нов

Мнениеот TocadiSco » 17 Сеп 2008, 20:20

eм копнах го със цел че ми писна да казват каде се приема катрата ала бала
а едвали някои го знае ;)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Сеп 2008, 00:01

CHH4 написа:Аз смея да твърдя, че Катра е много по-добро и разнообразно радио от Фреш примерно. Фреш пускат едни и същи бълвочи по 120 пъти на ден, нито клубните им предавания (дали изобщо могат да се нарекат "клубни) са нещо особенно... :o

С риск да се нахвърлите върху мен, пак ще задам този недвусмислен въпрос: защо по комерсиалните CHR-ки, които са призвани да излъчват актуалните в момента пълни мейнстрийм бълвочи (защото именно това означава CHR) и които едва ли не ТРЯБВА да се чувстват длъжни да имат лигави момиченца за водещи, за да удовлетворят интереса на таргета си, съставен от 15-годишни хлапета (не мислете, че обиждам такива радиостанции, тях трябва да ги има, щом в държавата ни има потребление за такива формати), трябва да има предавания за европейска по-малко или повече комерсиална клубна музика? Откъде накъде? Това да не са случайно клубни радиостанции? От тази гледна точка мисля, че единствено Сити, при все че върти едно и също по хиляда пъти на ден (то това им е и целта) изпълнява формата си, като се съобразява с факта, че CHR е синоним на комерсиален боклук, и прави това, което се изисква от нея. Останалите такива радиа, като Фреш и Катра, например, през деня са си обикновени CHR-ки, а вечер дънят клубни хитове. Не мога да разбера каква е тази мода? Един го направил и всички се юрват след него да клонират радиостанцияте му. Не ме разбирайте погрешно, не искам да се конфронтирам с феновете на европейския клубен саунд (това словосъчетание ми звучи като оксиморон :tooth ), просто смятам, че за всеки стил си има отделен формат. Има си радиа като Нова и Алфа, които са ЗА ТАКАВА МУЗИКА. Преди тази музика да придобие комерсиална известност, всички (през 2001-ва да речем) бичеха хип-хоп (Dr. Dre, Ja Rule, Mystikal, знаете как звучаха старите им неща) и казваха, че това е CHR, преди това пък бичеха евроденс. И всички винаги са се избивали да бъдат еднакви.
P. S. Дори да приемем, че трябва да има клубни предавания, защо те непременно трябва да са само и единствено за европейска клубна музика, а не и за американска, не за някакви други по-smooth неща, които също могат да бъдат класифицирани като клубна музика, вместо етикетът "клубна музика" да се лепва на европейския саунд, който всички познаваме, и едва ли не да се смята, че това е еманацията и олицетворението на кубния звук?!
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 18 Сеп 2008, 05:43

UGLY_BOY написа:Преди тази музика да придобие комерсиална известност, всички (през 2001-ва да речем) бичеха хип-хоп (Dr. Dre, Ja Rule, Mystikal, знаете как звучаха старите им неща) и казваха, че това е CHR, преди това пък бичеха евроденс.

Мисля че сам си си отговорил.Прочети го пак ;)
П.С. Това,че ти не харесваш такава музика,не значи че хората не я слушат..даже напротив-напоследък все повече хора я харесват.Алфа и Нова не са достатъчни,при вве че ги има само в 4 града (не броя Монтана и Габрово).И би ли ми казал къде точно са бичили рап и хип-хоп през 2001?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 18 Сеп 2008, 09:07

UGLY_BOY написа: актуалните в момента пълни мейнстрийм бълвочи

Не мога да разбера защо този начин на говорене е толкова популярен. Сигурно всички слушате mainstream музика, но се чувствате длъжни (и готини ;) ) да не я харесвате. В същото време си падате по "златни" хитове, които също са mainstream, а и някога са били също толкова актуални, колкото и сегашните.
Изображение

Изображение
Аватар
Bate_La4ko
Нов
Нов

Мнениеот Bate_La4ko » 18 Сеп 2008, 09:35

С мой приятел се прибирахме от Кърджали и след около 20-тина километра от града пуснахме тунера да видим какви станции ще намерим и веднага се отчете 100.4 и се изписа KATRA FM.Останах смаян и не можех да повярвам че катрата вече и към кърджалийско се лови,но няма лошо защо не. :)
CHH4
Нов
Нов

Мнениеот CHH4 » 18 Сеп 2008, 10:01

UGLY_BOY,
Даваш ли си сметка, че уж клубните Алфа и Нова бълват един и същ комерсиален хаус? Даваш ли си сметка, че единствено КАТРА ФМ има истинско предаване за транс музика, примерно? (Matt Darey - Nocturnal по Алфа не го броим, то вече почти не е транс)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 18 Сеп 2008, 11:22

Bate_La4ko написа:С мой приятел се прибирахме от Кърджали и след около 20-тина километра от града пуснахме тунера да видим какви станции ще намерим и веднага се отчете 100.4 и се изписа KATRA FM.Останах смаян и не можех да повярвам че катрата вече и към кърджалийско се лови,но няма лошо защо не. :)

В каква посока? Към Черноочене ли? А как е приемът на станциите от Хасково, защото повечето от тях се ловяха добре на височините край село Иванци?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Сеп 2008, 13:46

CHH4 написа:UGLY_BOY,
Даваш ли си сметка, че уж клубните Алфа и Нова бълват един и същ комерсиален хаус? Даваш ли си сметка, че единствено КАТРА ФМ има истинско предаване за транс музика, примерно? (Matt Darey - Nocturnal по Алфа не го броим, то вече почти не е транс)

Не си давам сметка, че е така, питам защо Катра има предаване за такава музика, а не си е просто CHR? Тук не става въпрос за това какво харесвам и какво не, а за строга сегментация на жанровете музика, които излъчват радиостанциите и за форматите им. Попитах много ясно защо именно това от клубната музика се излъчва (дори и да приемем, че нещо в страни от мейнстрийма трябва изобщо да се излъчва по такива радиостанции). И не съм фен на старите мейнстрийм парчета, ама никак. Обвинявате Нова и Алфа, че са комерс и че изобщо не излъчват качествен продукт, но сте склонни да наречете тъпни като The Voice хип-хоп. Че това, което радио The Voice върти го въртят и CHR-ите - къде е сегментацията на форматите, които различните радиа излъчват? Казвате, че това се харесва, ама за да се харесва, трябва някой да го е наложил, а го налагат именно медиите, тоест, процесът се затваря - едва ли не чрез клубните си предавания медиите негласно обявяват тази клубна музика за мейнстрийм музика, каквато тя невинаги е. Въпросът ми беше "ЗАЩО?", а не "КАКВО?". Според мен преспокойно могат да си направят 1000 радиостанции за клубна европейска музика, ако щат, но да не задръстват комерсиалните радиостанции с нея. Хип-хопът ми е любима музика, но бих реагирал по същия начин, ако некомерсиален хип-хоп (не ви говоря за Rihanna, Ne-Yo и Chris Brown) започне да се излъчва в даден радиоблок на CHR-ка.

@gadchet0- - Твърдиш, че сега радио Фреш излъчва лигавни. Ами какво искаш да излъчва? Това е CHR. Ти едва ли не искаш да превърнеш радиото в european club radiostation, каквото то не е.
През 2001 година Плюс дънеше доста хип-хоп парчета, ама хип-хоп, а не аренбинца като сега.

Post Scriptum: Дори да приемем, че такива предавания трябва да има, тоест такива, които не отговарят на CHR формата, то тогава тези предавания по българските радиостанции представляват ощетяване не една аудитория за сметка на друга! Което е некоректно. Могат да си направят и предаване за друг тип клубна музика, в което да пускат това, да речем:
http://www.youtube.com/watch?v=EqtF2xfOOtk
http://www.youtube.com/watch?v=EKaAWoiCn8I
http://www.youtube.com/watch?v=w0Annh-zVj0
http://www.youtube.com/watch?v=Oc9nB3Odcq0
http://www.youtube.com/watch?v=366EjRVJmaQ
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 18 Сеп 2008, 17:05

Ееех, Ъгли, ще продължаваш доста дълго време да си постваш едни и същи линкове към клипове в Ютюб, и да задаваш въпроси, на които вече е отговаряно. Откъде изкара статистика, че през деня CHR дънят комерсиални "бози", а вечер "дънят" клубни хитове? Пускат си и Дъфи, и Габриела Чилми и т.н...Всяко предаване за клубна музика е форматно и има линия, която следва - може да е само за минимъл, само за транс, за актуалните "бози" в хаус ремикс (най-лесно се асимилират от широката публика, отколкото транс, примерно).
Всъщност не е важен форматът - CHR, HOT AC... той е само за пред чичковците от СЕМ. По-важно е едно радио да се приспособява към слушателите, а не обратното. И The Voice тръгна като хип-хоп телевизия, но в последствие се ориентира към масовия комерс.

За това защо не се лансира хип-хопа , които даваш за пример не мога да ти дам конкретен отговор - може би трябва да направиш едно проучване и сам ще разбереш отговора..Най-общо казано - тук не е Америка, културата е различна, няма ги гетата и тамошната атмосфера.. следователно липсва потенциална аудитория. Преди години Шамара се опитваше да подражава на събратята си отвъд Океана, но в локализиран вариант - дърпане на чанти, к*рви, дрога и т.н.

За да не се чудиш какво общо има всичко това - просто ти отговарям обобщено на твойте въпроси досега относно повдигнатия въпрос с форматите.

И тъй като си привърженик на форматите - послушай за известно време едно холандско радио, наречено 538, или просто се разрови в сайта им и разгледай програмната схема, после искам да ми кажеш какъв формат е, и дали изобщо някъде се споменава.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Сеп 2008, 02:56

Добре, може да го чуя, при все, че сигурно пуска някакви европейски клубни хитове. Не съм дал за пример хип-хоп клипове в YouTube, това са смуут парчета, някои от които са джазирани, а да не говорим, че едното е британско, а не американско. Иначе, просто възроптах срещу това, че не смятам, че точно тази клубна музика трябва да е достояние на едно комерсиално мейнстрийм радио. Нима тя е мейнстрийм? А за хип-хоп не си съвсем прав поради две причини:
1. Повечето хора, които слушат си ей арове са на по 15 години, те възприемат за яко, всичко, което им се рекламира като яко (рекламата е много остроумно нещо), тоест, ако утре пак пуснат хип-хоп, ще видиш, че ще се зарибят.
2. Днес бях на концерта на Снууп. Като изключим това, че на такъв див концерт досега не съм бил, ще кажа, че феновете не бяха малко и че не бяха само на моята възраст - 22 - а и на по-малка.

По отношение на The Voice - телевизията никога не е била само за хип-хоп (така е и с другите войсове), само радиото излъчва хип-хоп (доколкото може да се нарече това хип-хоп) нон стоп. Иначе, The Voice все още си излъчват бая черно, повече от другите медии.
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 19 Сеп 2008, 18:23

Дори не е нужно да излъчва в други градове, Пловдив им е достатъчен.

Назад към