Радио “Фокус” вече звучи и в Перник

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Радио “Фокус” вече звучи и в Перник

Мнениеот predavatel » 01 Апр 2008, 14:02

01 април 2008 | 10:27 | Агенция "Фокус"
Благоевград/Перник. Програмата на радио “Фокус” – Пирин вече звучи и в Перник, на честота 90.3 MHz. Радиоверигата „Фокус” е най-голямата българска радиоверига от местни радиостанции, които подготвят и излъчват изцяло регионални програми и е собственост на едноименната информационна агенция „Фокус”.
Радиоверигата „Фокус” притежава 21 собствени радиостанции в градовете:
Асеновград, Благоевград, Варна, Велико Търново, Видин, Гоце Делчев, Добринище, Дупница, Казанлък, Кюстендил, Ловеч, Пазарджик, Петрич, Сандански, Свищов, Симитли,Сливен, Смолян, Созопол, Шумен и Перник.
Радиоверигата „Фокус” вече е изградила 8 собствени студия, които подготвят седем напълно самостоятелни 24 часови информационно-музикална програми.

В програмите на радиоверигата „Фокус” са заложени пълнота и всеобхватност на информирането, облекчаване на достъпа до информация, съпричастност към проблемите, които решава страната, мястото на България в променящия се свят и ситуацията на Балканите, съчетани с максимално медийно покритие на всички важни и значими събития. Редувайки на всеки половин час от денонощието централни, международни и местни новини, спорт, времето и трафик информация за постоянно променящата се пътна обстановка, ние гарантираме богат и непрекъснат информационен поток, съчетан с избрана музика.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: Радио “Фокус” вече звучи и в Перник

Мнениеот BestRadio » 01 Апр 2008, 22:14

Поредната съмнителна радиостанция е в историята. Фактите са си факти, където участва лицето Б.Ц. нищо не вирее! Успех на Фокус, но нека не само се разпростират, но и да правят повече местни програми, все пак Перник е сред големите ни градове!!!
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 02 Апр 2008, 15:59

Ами нещата си вървят по естествен ход.
Радия, създадени за да "изпират" съмнителните пари на някой не се задържат дълго в ефир. Щом са си изпълнили "мисията" с която са създадени бързо бързо се продават на някоя радио мрежа. :D
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 02 Апр 2008, 18:50

тия Фокус дали ша минат и през Враца ;)
аз ги бях питал преди много време и ми казаха че "за сега нямат излъчване въвъ Враца, каквото и да значи" ;)
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 04 Апр 2008, 13:27

predavatel написа:01 април 2008 | 10:27 | Агенция "Фокус"
Благоевград/Перник. Програмата на радио “Фокус” – Пирин вече звучи и в Перник, на честота 90.3 MHz. Радиоверигата „Фокус” е най-голямата българска радиоверига от местни радиостанции, които подготвят и излъчват изцяло регионални програми и е собственост на едноименната информационна агенция „Фокус”.

Това първоаприлска провокация ли е :P

mita6ki написа:тия Фокус дали ша минат и през Враца ;)
аз ги бях питал преди много време и ми казаха че "за сега нямат излъчване въвъ Враца, каквото и да значи" ;)

Имате ли малка радиостанция за изкупуване, скраб или квото и да е?.. Фокус купува всичко :P
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 04 Апр 2008, 16:54

Фокус са хубаво радио ,защо да не звучат в ефира на повече градове? ;)
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 04 Апр 2008, 17:59

georgi bancov написа:Фокус са хубаво радио ,защо да не звучат в ефира на повече градове? ;)

и аз така мисля ;) Интересно ми е дали някога на 94,3 (където звучеше Домино) и 101,4 (Канал Ком) в Стара Загора ще прозвучи пак нещо :Icecream Няма да е лошо например да е Фокус :)
M_pk
Нов
Нов

Мнениеот M_pk » 07 Апр 2008, 16:34

Narode, vie izglejda nikoga ne ste slushali Focus Pirin! A kolko ot vas sa ot Pernik ili sa chuvali Extreme v poslednite mu dni? Focus - Pirin e edno ujasno radio, koeto vuobshte ne stava za slushane vuv vseki edin smisul! Programa - krugla nula, nishto ideino, interesno! Sound - nai-ujasnia, koito nyakoga sum chuval v efir. Po-dobre da pusnat zvuka suvsem lineino, napravo ot pulta v predavatelya (chrez releikata eventualno), ne biha gluhnali i potuvali tolkova! Vmesto tova zvuka e prekaran prez edin bezumno zle nastroen, nai-veroyatno softueren kompresor, koito vredi mnogo poveche, otkolkoto pomaga. Produkciya (jingli i drugi takiva), sushto ne stava za nishto. 5 - 6 smahnati jingula se vurtyat bez spir ot 2005-a nasam... Iz muzikata ima ideini pesni, no bezideino podredeni! Ne moje da se razchita na edin komputer da selectira muzikata! Edinstvenoto neshto, koeto bi moglo da e ot polza, e nyakoya informaciika, no kak bi mogla da se chue, sled kato samoto radio vuobshte ne predrazpolaga kum slushane, zaradi izbroenite prichini! Osven tova, kakvo me vulnuva men tuk v Pernik, koi bulevardi se remontirat ili koi svetofari ne rabotiat v Blagoevgrad?!
Otnosno Extreme... i to mina prez kakvi li ne eksperimenti v programno, muzikalno i kakvo li ne oshte otnoshenie. No Peter v posledno vreme beshe poopravil malko muzikata i jinglite, makar poslednite da ne podhojdaha osobeno mnogo na podoben profil radio. I naistina tuk tame se slushashe. Otdavna ne se vulnuvam veche ot pernishkiya, a i ot bulgarskiya efir vuobshte, no tuk-tam sum go chuval po kafeta i magazini. Focus edva li shte se radva i na takava auditoriya v Pernik, no tozi grad kato che li e obrechen da nyama kachestveno radio. Moje bi az sum si vdignal prekaleno mnogo letvata (slusham samo chujdi, predimno evropeiski radia), no pochti vsichki bulgarski radia mi zvuchat hiper amatyorski. Edinstveno nyakoi ot golemite verigi, podkrepyani ot vun, stavat za neshto. No v Pernik e samo Fresh, a to ne mi pasva muzikalno.
sewer
100+
100+

Мнениеот sewer » 07 Апр 2008, 20:43

Скоро Фокус тръгват в Плевен, търсят хора.
v_lazarov
Нов
Нов

Мнениеот v_lazarov » 07 Апр 2008, 20:57

На Астра мястото ли, я кажи ко знайш :o
sewer
100+
100+

Мнениеот sewer » 07 Апр 2008, 21:19

v_lazarov написа:На Астра мястото ли, я кажи ко знайш :o

Да на Астра, студиото е готово , някой хора от гилдията вече са привиквани, кога е стартът обаче не се знае.
Аватар
RADIO
500+
500+

Мокус

Мнениеот RADIO » 07 Апр 2008, 21:51

sewer написа:
v_lazarov написа:На Астра мястото ли, я кажи ко знайш :o

Да на Астра, студиото е готово , някой хора от гилдията вече са привиквани, кога е стартът обаче не се знае.

Жалко.. малко останаха като това радио "Първото Частно..." >:(

Изображение

Не съм го слушал, но определено съм против подобна продажба.. Междудругото не ме съмнява и не ме учудва това, което пишете като слух... Има примери за подобни ФОКУСИ! :Hmmm
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 07 Апр 2008, 22:13

Май "фокусите" ще продължават и в други големи градове във Северна България. :Hmmm
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 07 Апр 2008, 22:15

Защо пък точно на мястото на Астра Плевен? >:(
Изображение
v_lazarov
Нов
Нов

Мнениеот v_lazarov » 08 Апр 2008, 01:42

ми щото другите са на големите акули в радиобизнеса, само тази Астра мижава остана съблазнително да ръси mp3-ки в стил : купете ме
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 08 Апр 2008, 19:44

Фокус пирин е много тъпо радио..направо ужас..колкото до това, което звучи във Велико Търново - никак не е зле :)
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 09 Апр 2008, 17:58

На мен във Велико Търново много ми харесва , за другите места не знам! :)
Изображение
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 09 Апр 2008, 22:19

shoshko написа:Фокус пирин е много тъпо радио..направо ужас..колкото до това, което звучи във Велико Търново - никак не е зле :)

Ти щото не си слушал Фокус -Смолян -онзи ден прослушвах всички станции на фокус онлайн и попаднах по първо на смолянското радио, което не бях слушал досега! От всички станции на фокус само те четат новините без фон, а водещите намалят плъзгача на музиката и като свършат да четат не им се чуват джинглите - пълен смях, Някакви момичета сричат и си мънкат под носа, само една девойка става от целия екип за радиоводещ - някоя си Велина, другите от къде са хванати незнам?!:) Инече Фокус - варна и фокус - търново са добри и тези от Пазарджик стават, но Смолян и Видин по-добре да ги спрат! Колкото до това печеливша ми се струва тяхната формула новини и трафик информация със съвременни хитове, То веселина трафика май от тях го изкопира...
M_pk
Нов
Нов

Мнениеот M_pk » 09 Апр 2008, 23:30

печеливша ми се струва тяхната формула новини и трафик информация със съвременни хитове

Формулата може и да е печеливша, но качествено радио без професионалисти не се прави! Може би хората от Варна и В. Търново ползват предишно "ноу-хау", но във Фокус няма практика да се дават пари за това. Там единствената идея е "да се чува на повече места". Но, какво ще се чува и кой ще го слуша... това изглежда е без значение. А докато дойде време да се дадат пари за ноу-хау... я камилата, я камиларя. Затова откровено може да се каже, че само са съсипали някои местни радиа, като са ги купили. Не бях фен на Екстрийм в Перник, но дори само с един компютър, беше класи над Фокус!!!
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 09 Апр 2008, 23:35

M_pk написа:
печеливша ми се струва тяхната формула новини и трафик информация със съвременни хитове

Формулата може и да е печеливша, но качествено радио без професионалисти не се прави! Може би хората от Варна и В. Търново ползват предишно "ноу-хау", но във Фокус няма практика да се дават пари за това. Там единствената идея е "да се чува на повече места". Но, какво ще се чува и кой ще го слуша... това изглежда е без значение. А докато дойде време да се дадат пари за ноу-хау... я камилата, я камиларя. Затова откровено може да се каже, че само са съсипали някои местни радиа, като са ги купили. Не бях фен на Екстрийм в Перник, но дори само с един компютър, беше класи над Фокус!!!

Определено съм съгласен с теб! Неможе едно радио, което претендира, че е национално и новинарско да се излага по този начин! Хора, които незнаят къде се поставя пълен и къде кратък член да се мислят за новинари. Най-добре е "Фокус" да послушат "Дарик" и тогава да си помислят, коя от двете станции е информационният лидер, защото по"Дарик" аз не съм чул някой, който да не е професионалист!

Назад към