Лиани&N-joi&Z-Rock

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
gong
Нов
Нов

Лиани&N-joi&Z-Rock

Мнениеот gong » 18 Апр 2008, 13:20

Радио Лиани жертва всичките си регионални честоти за да продължи да съществува,но вече само в Ловеч и региона на 100.5 МХц.Имам в предвид,че тази честота(100.5 МХц в Ловеч) на конкурсите миналата година беше спечелена от Z-Rock,и това означаваше спирането на Лиани,но давайки всичките си регионални честоти на N-joi,Лиани ще продължи да излъчвa,а в същото време Z-Rock се отказва от това да излъчва в Ловеч на 100.5 МХц.Това според мен е логичната комбинацията,която направиха 3 радиостанции и както има една поговорка:И вълкът сит и агнето цяло!
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Re: Лиани&N-joi&Z-Rock

Мнениеот Enchev » 18 Апр 2008, 14:05

Няма такова радио N-joi!
Има N-Joy.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Апр 2008, 14:50

Е, какво печелят Лиани с това, като дефакто регионалните реклами ги издържаха!? :Blink Ловеч цъфнал та вързал, та да могат да се издържат само от него, ама... то си е за тях. Все пак, мисля, че колкото и да е оплювано Njoy все си мисля, че ще е чувствително по-добро и като програма, и като качество на сигнала от Лиани.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Апр 2008, 15:04

e, Ицо, те го гледат през друга призма.
Другите градове никой не ги знае кои са, докато в Ловеч ако им спре радиото, малко селската чест се обажда. А може и да нямат друг бизнес и да си мислят, че от Ловеч могат да свързват двата края, понеже са местни, знам ли.
Истината е някъде по средата.

Да не се засегнеш сега за селската чест... не се сетих по-точно определение, сигурен съм, че ме разбра какво имам предвид.
Аватар
Ivan asen
100+
100+

Мнениеот Ivan asen » 18 Апр 2008, 15:46

Само не разбрах откъде е станало ясно, че ZRock няма да излъчва в Ловеч, това не е ли само догадка? :Hmmm
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Апр 2008, 15:57

radiator написа:e, Ицо, те го гледат през друга призма.
Другите градове никой не ги знае кои са, докато в Ловеч ако им спре радиото, малко селската чест се обажда. А може и да нямат друг бизнес и да си мислят, че от Ловеч могат да свързват двата края, понеже са местни, знам ли.
Истината е някъде по средата.

Да не се засегнеш сега за селската чест... не се сетих по-точно определение, сигурен съм, че ме разбра какво имам предвид.

Споко, съвсем съм наясно какво имаш предвид. Само, че... интереса клати феса, нали? ;) И ако Априлци, Тетевен, Левски са им малки рекламодатели, то Балчик, Троян, Карлово са стабилни градове и нескромно бих казал, че само Троян или Карлово може да издържат по-добре от Ловеч едно радио. Все пак, колкото и да копаят и облагородяват Ловеч, който ловченлия да питам как са там, ми викат, че е добре, ама в Ловеч дават 250 лева, а в Троян 500. ;)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Апр 2008, 16:37

Да, прав си! Въпросът е, че ако хипотезата ми е вярна, тях ги гони оная чест, какво ще кажат хората ако спрем в Ловеч, чат ли си! Или им се вижда тъпо да излъчват от Ловеч за Троян и Карлово, без да се чуват там, въпреки че ще изкарат повече кеш. Те (доколкото ги познавам) са от онези хорица, които не знаят точно как са попаднали в този бизнес.
Обективно има и една истина друга обаче, по-добре Ловеч, който е с легалнен статут и лицензия, а не два или пет града, които нито са минали конкурс и не знаеш какво ще стане. Другарят Гергов е лесен, обажда се и всички са шпиц, но туристите от Ловеч нямат думата и явно са решили по сигурно да играят.
Иначе, напълно подкрепям това което казваш.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Апр 2008, 18:50

Пак се отклонявате от темата...Иначе няма лошо в това,че поне едно регионално радио няма да е погълнато от Гергов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Апр 2008, 21:16

Смятам, че дискусията ни е точно по темата, а именно - защо според нас Лиани са направили подобна сделка.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Апр 2008, 21:44

radiator написа:Смятам, че дискусията ни е точно по темата, а именно - защо според нас Лиани са направили подобна сделка.

Е,защо Лиани са направили подобна сделка?Според мен те са се хванали като удавник за сламка,така или иначе само и само за да не умрат,са се съгласили на такъв бартер,ясно е,че енджой и зирок са по-големи и те си определят правилата,щом са решили да оставят Лиани,това е по тяхна преценка,но винаги могат да се възползват от временното си положение.Не ми се вярва да задържат дълго радиото да диша свободно!!!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 18 Апр 2008, 22:20

А бяха времена, когато радио Лиани се слушаше от тунелите след Правец, почти до Русе... :)
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 19 Апр 2008, 11:50

ico_pol написа:Е, какво печелят Лиани с това, като дефакто регионалните реклами ги издържаха!? :Blink Ловеч цъфнал та вързал, та да могат да се издържат само от него, ама... то си е за тях. Все пак, мисля, че колкото и да е оплювано Njoy все си мисля, че ще е чувствително по-добро и като програма, и като качество на сигнала от Лиани.

До колкото знам и съм слушал по нета екипът на това ардио е предимно от тинейджъри, в което няма нищо лошо, но най-вероятно те непретендират за големи заплати, така че и с Ловешките реклами сигурно ще се справят?! Това май е по-добре от колкото въобще да го няма радиото!
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 19 Апр 2008, 12:19

Като искат да си намалят разходите може например да си свалят радиото от сателита :) Явно са преценили, че в Ловеч ще им е силно, като миксират реклами от други градове като ГИД Метал, Ботевград, срещу завод Чавдар...
@ ico_pol
Ако наистина в Балчик, Троян, Карлово има доста реклами, явно всичките пари от тях ще трябва да отидат за Хелас, даже може и да не стигнат.
rumen5valchev написа:До колкото знам и съм слушал по нета екипът на това ардио е предимно от тинейджъри, в което няма нищо лошо, но най-вероятно те непретендират за големи заплати, така че и с Ловешките реклами сигурно ще се справят?! Това май е по-добре от колкото въобще да го няма радиото!

Нали се сещаш какво ще стане ако поставиш условие на шефа си?!?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 21 Апр 2008, 15:37

>>> FM STEREO <<< написа:
radiator написа:Смятам, че дискусията ни е точно по темата, а именно - защо според нас Лиани са направили подобна сделка.

Е,защо Лиани са направили подобна сделка?Според мен те са се хванали като удавник за сламка,така или иначе само и само за да не умрат,са се съгласили на такъв бартер,ясно е,че енджой и зирок са по-големи и те си определят правилата,щом са решили да оставят Лиани,това е по тяхна преценка,но винаги могат да се възползват от временното си положение.Не ми се вярва да задържат дълго радиото да диша свободно!!!

В интерес на истината, състоянието на това радио, преди да дръпне шалтера на предавателя си в Троян ( в смисъл, че до тогава имах някакъв поглед върху него) по-скоро говореше, че го кара на доизживяване, отколкото, че го чака някакъв ренесанс. Е, може пък като се разтоварят разходите за сателитно ретранслиране да живне, кой знае. ;) И все пак, малко се съмнявам.
Иначе, в думите на Дени има резон - наистина, рекламите от останалите градове май-май са покривали разходите за сателитното ретранслиране, макар с това качество да не би трябвало да са кой знае колко големи.
sewer
100+
100+

Мнениеот sewer » 05 Май 2008, 17:00

Някой слушали n-joi в Троян, защото аз се опитах,но сигнала му беше ужасен, меко казано?
Аватар
sutcliffe
Нов
Нов

Мнениеот sutcliffe » 05 Май 2008, 23:32

Да, ужасен е :( Знае ли някой с каква мощност е този предавател?
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 06 Май 2008, 12:41

Lupus написа:А бяха времена, когато радио Лиани се слушаше от тунелите след Правец, почти до Русе... :)

Да, наистина беше така. Какво стана? Намалиха мощността ли?

Назад към