радио Фреш!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
prassyo
500+
500+

Re: радио Фреш!

Мнениеот prassyo » 28 Апр 2008, 13:53

rumen5valchev написа:
Adv написа:Не знам защо, ама на мен от цялото радио, най-много ми харесват джинглите им! Колкото до формата им като музика NRJ се справят една идея по-добре от тях! ноооо, това си е мое мнение, разбира се!:)

Скоро ще можеш да се радваш на новите джингли на Fresh!
За мен това радио е най- яко през нощта, когато ги няма водещите. Иначе отдавна загуби добрите си позиции в рейтингите. А и определено предпочитам Радио Плюс, личеше си, че се прави със желание. Да не говорим, че Н. Стоянов си рабираше от работата. ВиК просто направи Fresh edna газирана боза (кой пие такава ;)
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 28 Апр 2008, 18:39

prassyo написа:
rumen5valchev написа:
Adv написа:Не знам защо, ама на мен от цялото радио, най-много ми харесват джинглите им! Колкото до формата им като музика NRJ се справят една идея по-добре от тях! ноооо, това си е мое мнение, разбира се!:)

Скоро ще можеш да се радваш на новите джингли на Fresh!
За мен това радио е най- яко през нощта, когато ги няма водещите. Иначе отдавна загуби добрите си позиции в рейтингите. А и определено предпочитам Радио Плюс, личеше си, че се прави със желание. Да не говорим, че Н. Стоянов си рабираше от работата. ВиК просто направи Fresh edna газирана боза (кой пие такава ;)

Прав си ако някой пречи на това радио то наистина е лицето В.К.!
Просто хората се изтъркват, а има други, с нови идеи, които чакат да им се даде шанс! Просто бизнес - нищо лично:)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 28 Апр 2008, 21:19

XFM написа:Усещам как нарочно е направена темата предвид новостите който съвсем скоро ще изникнат около радио ФРЕШ. Бързо изтича информацията в днешно време.

Е все пак всички ще разберем какво ще стане след рожденния ден на радиото на 6 Май.

Успех ;)

И аз усещам защо е направена темата - просто т'ва радио отиде яко дим и на чувствително по-малко хора е в устата. И нормално - ако някога е било радио, уникално с нещо си, то днес... с какво е уникално!? Какво различно може да се открие от конкурентни радиостанции!? Може би, че пускат музика, каквато никъде другаде не може да се чуе, или че водещите им са върха на сладоледа. :) Едва ли!

Колкото до фирумите им - наистина е малко смехотворно да се разчита изцяло на хора, верни на идеята. Най-малкото не е представително. Едно е форум, сайт, направен от фенове на едно радио, телевизия или каквото щете, друго е, когато е поддържано от самата фирма (ще ми се да кажа институция, ама дефиницията за тази дума е нещо трайно във времето; мисля, историята на БГ радиата доказва, че те са всичко, но не и институции, поне частните). Просто едното има един оттенът, а другото съвсем друг. Не смятам, че е особено лицеприятно за една медия да рачитя на 100% на външни лица да им правят връзката със слушателите. Да се "допитват" един вид до такива форуми и сайтове - да, но на 100%... бие ми на нещо не както трябва. :)
Айде, сега дано фрешковците са доволни, че разгеле им обърнахме внимание, че нещо в последно време май радиото им е изпаднало в 10-та глуха. :)
Аватар
XFM
Нов
Нов

Мнениеот XFM » 29 Апр 2008, 00:58

Май изпадането в трета глуха вече е забелязано и по най-горните етажи на радиото, колкото и невероятно да звучи. Очаквам с нетърпение да чуя новите им джингли на 6 Май пък и другото ново силно ме интересува. Дори и малко невероятно да ви се струва погледнете последния Airplay Top 40 и new ентритата...
Sandy Vs Dhany - Break The Wall
Utah Saints - Something Good 08
Supafly Inc. - Be Together

усещате ли нещата вече? >:D :Devil
XFM.nl
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 29 Апр 2008, 01:36

Да попитам в Хасково къде се намира предавателят на Smesh, който покрива Чирпан и Нова Загора :D
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 29 Апр 2008, 04:57

BestRadio написа:Да попитам в Хасково къде се намира предавателят на Smesh, който покрива Чирпан и Нова Загора :D

Мисля,че е близо до този,който покрива Казанлък и Раднево :D :D :D
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 29 Апр 2008, 15:41

Абе тези фенове на Фреш са като ботове бре. Само не съм засякъл през колко точно време цъфтят по форума :D
Изображение
solidat
Нов
Нов

Мнениеот solidat » 29 Апр 2008, 15:49

Боро прав се че са кат ботове . То са и едни и сьщи дечурлиги само требе се заслушаш малко повече ,ама кой издьржа да слуша повече от 15 мин. аз не мога
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 29 Апр 2008, 15:54

Мен не ми пречат. Просто ми се вижда като някаква тенденция :D
Изображение
sa6ito
Нов
Нов

Мнениеот sa6ito » 29 Апр 2008, 16:49

ако го слушам ще ми дадеш ли 100лв :D :D
solidat
Нов
Нов

Мнениеот solidat » 29 Апр 2008, 17:13

Сашенце кажи си чесно годините и ще се договорим за 100-те лева . Сама да не си от горната категория( от дечурлигата ) те са само по форумите и по телефоните на тва радио
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 29 Апр 2008, 18:48

Ами точно! Fresh е младежко радио и много ясно че мои връстници ще го слушат. Няма нищо лошо в това. Няма да седнем да слушаме "Първи петли"
solidat
Нов
Нов

Мнениеот solidat » 29 Апр 2008, 19:50

Mартине няма лошо че само млади хора го слушат тва радио. Ама нали знаеш че рекламите ги плащат едни други хора по така големи на години и с по дебели банкови сметки. Всеки се стреми тях да хване за рекламодатели и на тях да им харесва музиката която пускат,а пьк те са мноо далеч от този стил музика,но така са решили шефовете на радиото техен си е проблема
CHH4
Нов
Нов

Мнениеот CHH4 » 29 Апр 2008, 20:58

Радио ЦИКЛЕЖ/КЕЛЕШ - ОТВРАТИТЕЛНО, това ми е мнението :down :Guns :Chair
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Апр 2008, 21:14

solidat написа: рекламите ги плащат едни други хора по така големи на години и с по дебели банкови сметки. Всеки се стреми тях да хване за рекламодатели и на тях да им харесва музиката която пускат,а пьк те са мноо далеч от този стил музика,но така са решили шефовете на радиото техен си е проблема

Искам да поясня, че времето на пускането на реклама по радиото, което на рекламодателят му харесва отдавна мина, поне що се касае до фирми със сериозен бизнес и сериозни бюджети. Това е така, защото мениджърите и собственици на компании ценят парите си и искат те да не отидат на вятъра. Сещаш се, че ако произвеждаш контрацептиви, добре е да пуснеш в Сити, Фреш, Енерджи, Витоша, а не в Ретро, Сигнал Плюс, въпреки че ти самият си на 55 (примерно), защото твоите потребители са във възраст, която предпочита други радиа.
Още повече, много от дебелите рекламни бюджети се разпореждат от медиашопове и рекламни агенции, а не директно от клиента, именно защото "бизнесмени с дебели сметки" знаят че професионалистите ще инвестират много по-добре парите им. А в медиашоповете шега няма... всичко се преценя и планира по резултати на дадената медиа и по други фактори, които обаче далеч не са на принципа "харесва ми радиото", а по-скоро интереси.
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 29 Апр 2008, 21:47

radiator написа:
solidat написа: рекламите ги плащат едни други хора по така големи на години и с по дебели банкови сметки. Всеки се стреми тях да хване за рекламодатели и на тях да им харесва музиката която пускат,а пьк те са мноо далеч от този стил музика,но така са решили шефовете на радиото техен си е проблема

Искам да поясня, че времето на пускането на реклама по радиото, което на рекламодателят му харесва отдавна мина, поне що се касае до фирми със сериозен бизнес и сериозни бюджети. Това е така, защото мениджърите и собственици на компании ценят парите си и искат те да не отидат на вятъра. Сещаш се, че ако произвеждаш контрацептиви, добре е да пуснеш в Сити, Фреш, Енерджи, Витоша, а не в Ретро, Сигнал Плюс, въпреки че ти самият си на 55 (примерно), защото твоите потребители са във възраст, която предпочита други радиа.
Още повече, много от дебелите рекламни бюджети се разпореждат от медиашопове и рекламни агенции, а не директно от клиента, именно защото "бизнесмени с дебели сметки" знаят че професионалистите ще инвестират много по-добре парите им. А в медиашоповете шега няма... всичко се преценя и планира по резултати на дадената медиа и по други фактори, които обаче далеч не са на принципа "харесва ми радиото", а по-скоро интереси.

И да, и не! По принцип щеше да си прав ако бяхме цивилизована страна и нещата се правеха по истинския им начин, но като говорим за въпросните рекламни агенции, медияшопове и пр. ,нали се сещаш, че в милата ни родина има един РЕКЛАМЕН ГУРО и той дърпа конците, затова не се учудвайте, че радия, които не се слушат имат повече реклами, отколкото станции с висок рейтинг!........
Да продължавам ли:)...........................
pcdnicol94
Нов
Нов

Мнениеот pcdnicol94 » 29 Апр 2008, 22:21

Слушала съм и Фреш, и Енерджи, и Витоша, и Дъ Войс, и Сити, и... не знам какви още! С какво ме трогна Фреш? ПУСКАХА различни песни! Къде в момента, освен по Фреш, можеш да чуеш Something good, Break the wall, Justify... и още, и още! Мдам, реформи във Фреш има, да, но се надявам за добро... :) Аз съм си казала, че ще съм му фенка докрай по лични причини, които са достатъчно основателни, за д аме накарат да го направя! :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Апр 2008, 22:38

Румене, моля те да прочетеш поста ми отново, защото не си разбрал идеята на репликата ми. В последното изречение споменах за интересите... тези интереси именно се покриват с тезата ти.
Пазарът се управлява от много малко хора, но това няма нищо общо с тезата на колегата, когото цитирах за това как компаниите рекламирали в радиа, които се харесвали на нейните собственици. Това остана назад в миналото, уточнявам, че говоря за големите бюджети и големите медии.
ДНес никой не звъни по телефона в радиото "добър ден, много ми харесва вашата музика, искам при вас да рекламирам". Е, може и да има такива, но са единици.
Подбудите на хората, които управляват рекламния пазар са строго и само икономически и това няма нищо общо с харесването на музиката и на радиостанциите.

Поздрав.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 30 Апр 2008, 04:51

По-скоро,всъщност е нормално,рекламодателите да търсят не стил музика,а ефир,ако може и национален,още по-добре.Ето,може би и това е причина да затъват все повече и повече регионални радиа.Защо да рекламират в даден регион като могат да излязат в национален ефир.Само че така за старото радио остава малката надежда,че въпреки всичко ще успее да се справи с окъсания бюджет.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Апр 2008, 13:57

>>> FM STEREO <<< написа:По-скоро,всъщност е нормално,рекламодателите да търсят не стил музика,а ефир,ако може и национален,още по-добре.Ето,може би и това е причина да затъват все повече и повече регионални радиа.Защо да рекламират в даден регион като могат да излязат в национален ефир.Само че така за старото радио остава малката надежда,че въпреки всичко ще успее да се справи с окъсания бюджет.

Има огромен проблем с доста регионални радиа. Ужасно много от тях са абсолютно непрофесионални. Не могат да разчетат един медиа план като хората. Освен това не знаеш рекламата ти върви ли или не? Няма как да проследиш. сертификатите са често пъти фалшиви. Дори не знаеш и дали самото радио излъчва. Да не говорим за случайте на селска чест (с извинение), в които като се запъне някое радио и не иска и най-малък компромис за нещо елементарно да направи. Има толкова реални случки от бизнеса, които звучат като куриози, че няма да стигне форума да се разкажат. И накрая - изхабил си маса нерви, навъртял си няколкостотин лв телефонни сметки до другия край на страната и резултата е никакъв. И клиента е недоволен. Е затова казваш - Майната им на тия идиоти и им биеш шута. И хич не ти пука дали свързват двата края, защото честно казано повечето не го и заслужават.

И последно - как да пуснеш някоя готина реклама на сериозна марка между самоделните обяви на магазинчето за пърцуца на Бай Миле и изгубената крава на Бай Благой. Е просто не става.

Назад към