радио Фреш!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: радио Фреш!

Мнениеот BigBrother » 11 Яну 2009, 11:19

rt105 написа:Днес следобед чух по радио ФРЕШ да води Жана Сталева, тя там ли работи вече???... :Hmmm

Хммм тя не водеше ли някакво предаване по ФМ+?
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 11:25

UGLY_BOY написа:
>>> FM STEREO <<< написа:Само да допълня,че споменатата песен изобщо не е чувана в Европа.Изобщо не е хит.Съответно не става за CHR.

BTW, това е една от малкото european oriented песни, в която има нещо, което ме кефи.

Ужас.Е,сигурно има.Но след като я чуваш по 50ина пъти на ден,едва ли би останал с такова мнение.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 11:42

Ми, аз не слушам Fresh! повече от 15 минути на седмица, така че не я чувам толкова често.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 11 Яну 2009, 11:49

Не е честно :-/ Та ти слушаш повече Фреш отколкото аз слушам общо български радиостанции :-)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 11:55

krassyo написа:Не е честно :-/ Та ти слушаш повече Фреш отколкото аз слушам общо български радиостанции :-)

Просто проверявам какво става на скалата от чист интерес. Преминавам си през всичките 30 радиостанции. Иначе, слушам радио, докато пътувам към университета. Все пак, пътят ми е към 17 километра.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 12:14

"Обнових си скайп и добавих нова екстра" - ей това е хита на седмицата :D

Много ми стана интересно, след като сте наспамили толкова яко, вие не работите ли бре?
Едвам стигнах до средата на новите постове :)
Имам един нискоинтелигентен въпрос към вас:
Кой, кога, как и защо се сеща да пуска някоя песен?
Веднага изяснявам:
Доколкото си спомням на Катра Еф Ем, които нямат слоган, се казваше "Първото си ейч ар радио в България"
Какяво е си ей чарското на тая песен например: ALESHA The Boy Does Nothing (номер 3 в катра еф ем топ 40)
???
За сефте я чувам даже, ама нали се пуска най-новата музика, затова аз не я знам.
Веднага се доизказвам, за да ми добие поста някакъв смисъл:
Contemporary hit radio (also known as CHR, Contemporary Hits, Current Hits or Top 40) is a radio format that is common in the United States and Canada that focuses on playing current and recent popular music as determined by the top 40 music charts.

Т.е. Фреш и Сити се водят такива, нали? Щото пускат до припадък, скуъване, втръсване една и съща музика, която е в топ 40 по продажби, даунлоуди, слушания, искания и прочее.

Ето защо чак сега по Фреш! тръгва новото на Бритни.
Например, Катра Еф Ем по кой критерий я пускат?
Който каже по дата на излизане на сингъла, веднага давам друг пример :)
SONNY J Handsfree - 9 Юни 2008

и още един, който се отнася за всички български музикални станции:
Verona - You Gotta Move On Release Date.: 9/06/2007

Просто тука всичко е наопаки :)
Ама хубаво, че Николай Стоянов, попатъва малко, преди да се разделят със Сити, че я доведе в България тая песен, макар и късно (и това мога да докажа).

Дайте сега да говорим по темата :)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 12:39

UGLY_BOY написа:
krassyo написа:Не е честно :-/ Та ти слушаш повече Фреш отколкото аз слушам общо български радиостанции :-)

Просто проверявам какво става на скалата от чист интерес. Преминавам си през всичките 30 радиостанции. Иначе, слушам радио, докато пътувам към университета. Все пак, пътят ми е към 17 километра.

И със сигурност не слушаш Фреш ;) Аз ти говоря,че тази песен звучеше отвсякъде,накъдето се обърнеш.От кафета до съседите.Наистина не виждам какво намираш в нея,след като тя е доста по-лигава от онея песни,за които казваш,че никога не би слушал :-\
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 12:41

dice,същият този Ники Стоянов пусна преди три месеца като ново парче "September - Cry for you",чийто клип се въртеше нон стоп преди точно 2 години по The Voice.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 12:49

>>> FM STEREO <<< написа:dice,същият този Ники Стоянов пусна преди три месеца като ново парче "September - Cry for you",чийто клип се въртеше нон стоп преди точно 2 години по The Voice.

Знаеш си!!!
Дори ББС Радио 1 копират Николай Стоянов, защото и те го пускаха преди 3 месеца, даже беше в класацията за продажби на Англия в топ 10
Според мен цяла Европа следи българските станции и след това казват на издателя "Ето пуснаха я в БГ по Катра Еф Ем, издавайте я официално :Clap :Clap :Clap
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 13:09

Песента влезе преди две години в България,коментарът е излишен.А "Electro",и тя ли е влязла преди три месеца в BBC 1?Ники Стоянов е човек,който провали City,сега и Фреш е нататък.А откакто City е без него,сякаш е по-добре.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 13:13

А според сайта на изпълнителката е излезнала на 15-ти Август тази година...

Ама чакай сега, като песента е по-стара да няма право да я пуска човека, така ли?
Я кажи с какво точно Николай Стоянов е провалил Сити, защото рейтингите друго говорят.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 13:27

Това, което dice се опитва да обясни, е че явно сега Fresh! ще бъдат нещо като Billboard радио, само че и с европейска музика. Ще пускат песните, които са в чартовете, без значение дали са нови или стари. Ако някоя песен е излязла преди две години, а чак сега е издадена в Англия, естествено, че чак сега ще тръгне там. Иначе, понякога се получава така, че стари песни оглавяват тези чартове, просто защото част от европейските изпълнители издават хитовете си в САЩ, а в Англия, по-късно, отколкото в родната си страна, да речем. Ясно е, че по The Voice и City ще ги завъртят по-рано - знаете, че както Septmeber, така и въпросните медии, имат доста общо със Скандинавския полустров. Иначе, в САЩ класациите на MTV са вързани изцяло с Billboard чарта - Top 10 на MTV USA е и Top 10 на най-продаваните в момента сингли. Ако се чудите как се формират плейлистите, вижте това и това и ще ви стане ясно. Според мен в България правят микстура между 4-5 такива класации, вземат оттук оттам по някоя песен от тях и така си правят листа.

P. S. Естествено, че не слушам Fresh! Само го проверявам. И не откривам нищо ново. И въобще не се кахъря за саунда му, за разлика от теб. За мен това радио не е звучало яко от 2001-а насам, просто защото не отговаря на вкусовите ми предпочитанния. Тия дни се задоволявам с плеъра си, на който съм си записал :wumpscut: .
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 13:30

Аз вече не слушам Фреш,понеже то се развали тотално и въобще не се кахъря за саунда му.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 13:34

Ма чакай бре, аз откъде да знам, че ще е така, гадая си просто, т.е. реално погледнато този формат трябва да е така, ама както и да е.
Да си довърша предната мисъл:
какво значение в крайна сметка коя песен се пуска и коя не, като не те кефи, сменяш станцията, пускаш уинампа, или там каквото ти се слуша и това е :)
Иначе, поне според мен, песен трябва да се пуска когато излезе официално или ако имаш право преди да излезе, да. Но не когато се появи в дейта.бг
Последна промяна 2 на dice, променена общо 11 пъти
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 13:36

dice написа:Ма чакай бре, аз откъде да знам, че ще е така, гадая си просто, т.е. реално погледнато този формат трябва да е така, ама както и да е.
Да си довърша предната мисъл:
какво значение в крайна сметка коя песен се пуска и коя не, като не те кефи, сменяш станцията, пускаш уинампа, или там каквото ти се слуша и това е :)
Иначе, поне според мен, песен трябва да се пуска когато излезе официално или ако имаш право преди да излезе, да. Но не когато се появи в дейта.бг

И аз съм на мнение,че всичко трябва да влиза,след като е излязло официално.Но никой не спазва това в БГ и всички излъчват песни от датата ;)
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 13:38

Е да, ама едно е да си плащаш правата за песните на профон, съвсем друго е да се съобразяваш със музикалната машина, на която на всичкото отгоре не и пука за място като България, по простата причина, че не обичаме да играем по правила, които са наложени още когато БеНеТе Едно се казваше БТ и имаше 6 часова програма!
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 13:40

Пука й,но нещата там са други.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 13:40

dice написа:Е да, ама едно е да си плащаш правата за песните на профон, съвсем друго е да се съобразяваш със музикалната машина, на която на всичкото отгоре не и пука за място като България, по простата причина, че не обичаме да играем по правила, които са наложени още когато БеНеТе Едно се казваше БТ и имаше 6 часова програма!

Не й пука за България, защото в България нищо де факто не продава. На запад радиостанциите правят реклама на синглите на изпълнителите. А в България дори няма сингъл пазар.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 13:43

Между другото, не че съм много горд, не си мислете това, но просто винаги съм искал да го споделя:
Аз може никога вече да не искам да чуя думата радио, но все пак ще мога да правя такова по-добре от половината, които правят в момента.
Важното е като пуснеш станцията не да ти гърми името му три пъти по-силно от песните (да не ги изброявам), а да ти е кеф какво се пуска.
Винаги съм се чудел защо се заяждаме за това, което някой прави или неправи, при покложение, че сме с различни вкусове и няма начин да сме на едно мнение.
Освен това мисоля, че темата тотално забози, каквато и да е тя.
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 11 Яну 2009, 14:09

dice написа:Много ми стана интересно, след като сте наспамили толкова яко, вие не работите ли бре?

Охлади интереса си, че ще вземеш да прегрееш, dude ;-)

Назад към