Радио Фокус купи Радио Астра Плевен !

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
PatrioT
500+
500+

Радио Фокус купи Радио Астра Плевен !

Мнениеот PatrioT » 21 Май 2008, 20:40

РЕШЕНИЕ № 45/13.05.2008

Съветът за електронни медии разгледа на редовно свое заседание на 13.05.2008 г. заявление вх. № 027-40 от 28.03.2008 г. по описа на СЕМ:

Заявлението е подадено от една страна от ЕТ “Импресарска къща – Асен Асенов”, рег. по ф.д. № 00682/1989 г. на Плевенски окръжен съд, търговска марка “Радио Астра” и със седалище и адрес на управление гр. Плевен, ул. “Марица” № 44, представлявано от Асен Антонов Антонов – Управител, и съдържа искане за прехвърляне на индивидуална лицензия за радиодейност № 441-00405 от 26.07.2001 г., издадена на името на ЕТ “Импресарска къща – Асен Асенов”, на юридическото лице “Фокус – Нунти” ООД.

Заявлението е подадено от друга страна от “Фокус – Нунти” ООД, рег. по ф.д. № 6285/2001 г. на Софийски градски съд, със седалище и адрес на управление гр. София, ул. “Султан тепе” № 8, представлявано от Красимир Асенов Узунов – Управител. В него е потвърдено отново искането за придобиване на индивидуална лицензия за радиодейност № 441-00405 от 26.07.2001 г., издадена на името на ЕТ “Импресарска къща – Асен Асенов”, от юридическото лице “Фокус – Нунти” ООД.

Посочените две волеизявления на заинтересованите страни в заявление № 027-40 от 28.03.2008 г. доказват воля и съгласие между страните относно прехвърляне на индивидуална лицензия за радиодейност № 441-00405 от 26.07.2001 г. за създаване и разпространение на радиопрограма “Радио Астра” за гр. Плевен.

ЗРТ не предвижда ограничения за извършване на транслативна прехвърлителна сделка относно програмни лицензии за осъществяване на радиодейност. В чл. 32, ал.1, т.9 е предвидено правомощие на СЕМ да взема решения за прехвърляне на лицензия за радиодейност.

Към заявление № 027-40 от 28.03.2008 г. са приложени всички изискуеми документи, удостоверяващи правния статут на двете юридически лица – прехвърлител и правоприемник, като проверката за редовност е осъществена от длъжностни лица на СЕМ. В съответствие с разпоредбата на чл.106, ал.2 от ЗРТ са спазени изискванията към лицата за първоначално лицензиране (за съдружниците в “Фокус - Нунти” ООД).

СЕМ разгледа така представените документи на заявителите и установи, че отговарят на изискванията на ЗРТ за извършване на исканото със заявлението прехвърляне на индивидуална лицензия за радиодейност № 441-00272 от 11.01.2001 г.

Съветът за електронни медии на основание чл. 32, ал.1, т.9, във връзка с чл. 106, ал.2 от Закона за радиото и телевизията

Р Е Ш И:

Прехвърля индивидуална лицензия за радиодейност № 441-00405 от 26.07.2001 г., издадена на името на ЕТ “Импресарска къща – Асен Асенов”, на юридическото лице “Фокус – Нунти” ООД.
Да уведоми Комисията за регулиране на съобщенията за извършеното прехвърляне.
Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд на Република България чрез Съвета за електронни медии в 14 – дневен срок от датата на съобщаването му.

Мария Стефанова
И.д. Председател на СЕМ
Аватар
a69
1000+
1000+

Re: Радио Фокус купи Радио Астра Плевен !

Мнениеот a69 » 21 Май 2008, 21:26

Е, това е новина!
Кое ли ще е следващото...? :Icecream
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 21 Май 2008, 22:36

Ами като не могат да се развиват местните станции - по-добре да стават част от Фокус!
Някой печелят конкурса като радио с местна насоченост и после следва здраво източване с реклами и бездарна програма...
Аватар
svilata123
Нов
Нов

Мнениеот svilata123 » 22 Май 2008, 15:10

MIRORUSE написа:Бог да го прости радио Астра :'( като бях в казармята, го слушах много! По-яко беше от радио Плюс. Това си спомням.
Аман от Фокуси :Devil

Наистина АСТРА беше страхотно радио, а радио Плевен+ не можеше да му стъпи на малкия пръст... :Wavecry

Ще го видим тоя Фокус що за боза е. :Confused
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 22 Май 2008, 15:39

Това се коментираше преди няколко месеца,чак новина не мисля че е..по-скоро вече факт ;) Не разбирам само защо някой хора така нападат Фокус-все пак те са единствената верига с регионални радиостанции,пък и както казва BestRadio - като не могат да се развиват местните станции - по-добре да стават част от Фокус! :da:
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 22 Май 2008, 16:21

С оглед на това каква програма правят във Велико Търново, по-добре Фокус. Най-вероятно от там ще се излъчва програмата, а това наистиан е регионална програма. Макар, че няма да е зле да се обособи център в Плевен и да обслужва и област Ловеч (ако не си загубят честотата за там, разбира се), защото все пак стават прекалено много области в един център. И все пак, Фокус си прави наистина регионални програми. Може да не са връх на радио журналистиката, но са с местна насоченост и са реални.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 23 Май 2008, 01:05

Доколкото знам подготвя се екип за Фокус - Плевен. А за ловешката честота - няма как ще я загубят скоро, веднага след като City получи програмна лицензия, същата съдба ще имат и Лиани и Фреш (вторите вече дори не обявяват тази си честота в джинглите, а за Лиани се носи слух, че може да се запазят благодарение на Гергоф).
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 23 Май 2008, 04:30

BestRadio написа:Доколкото знам подготвя се екип за Фокус - Плевен. А за ловешката честота - няма как ще я загубят скоро, веднага след като City получи програмна лицензия, същата съдба ще имат и Лиани и Фреш (вторите вече дори не обявяват тази си честота в джинглите, а за Лиани се носи слух, че може да се запазят благодарение на Гергоф).

Фреш махнаха джингъла с честотите.Мисля че е нормално голям град като Плевен да има собствена програма,както смятам ще стане и с Фокус Перник :da:
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

Мнениеот Dreamwave` » 28 Май 2008, 18:13

Радио „Фокус” вече звучи и в Плевен
28 май 2008 | 18:13 | Агенция "Фокус"
Плевен. Най-бързо развиващата се изцяло българска радиоверига „Фокус” от днес излъчва и в Плевен на честота 103.6 MHz.
Радиоверигата “Фокус” е най-голямата българска радиоверига от местни радиостанции, които подготвят и излъчват изцяло регионални програми и е собственост на едноименната информационна агенция „Фокус”.
Радиоверигата “Фокус” вече е изградила 8 собствени студия, които подготвят осем самостоятелни информационно-музикална програми. В програмите на “Фокус” са заложени пълнота и всеобхватност на информирането, облекчаване на достъпа до информация, максимално медийно покритие на всички важни и значими събития. Редувайки на всеки половин час от денонощието централни, международни и местни новини, спорт, времето и трафик информация за постоянно променящата се пътна обстановка, ние гарантираме богат и непрекъснат информационен поток, съчетан със съвременна и свежа музика. В радиоверига „Фокус” вече работят около 150 души - редактори, репортери, водещи, рекламни мениджъри, кореспонденти, специалисти радиоподдръжка и др.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 29 Май 2008, 00:27

MIRORUSE написа:
a69 написа:Е, това е новина!
Кое ли ще е следващото...? :Icecream

Скоро ще кажа!

Бате Миро признай си, твоето любимо ...... е в плен на "Фокус" ;)
странна птица
Нов
Нов

Мнениеот странна птица » 01 Юни 2008, 20:56

Пускат хубава музика. Дано да си оправят сигнала, защото ги хващам доста зле ;)
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 02 Юни 2008, 08:39

Жалко, че Фокус нямат излъчване в София, поне да пуснат нов. емисии, както Дарик излъчват по Сигнал+! Не е сериозно-такава верига да няма София!
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 02 Юни 2008, 10:01

Захар написа:Жалко, че Фокус нямат излъчване в София, поне да пуснат нов. емисии, както Дарик излъчват по Сигнал+! Не е сериозно-такава верига да няма София!

Я чакай малко. Ако имаш радиоверига и излъчваш да речем в Ловеч и София и препредаваш новините на Фокус дали няма да направиш реклама на конкурентна радиостанция?!? Пък и радио например като Енерджи да не мислиш, че ще ти се занимава да рекламира друго радио при положение, че е <най- голямата радиоверига в Европа>?!?

Остави ти Сигнал Плюс. Кой го прави това радио. Емилия Стоянова прави почти всичките предавания. Пък и защо трябва да плащат на човек да подбира и съответно да казва новините, като може само тонрежисьора да си настрои радиото на 105.00 и да пуска новините на Дарик радио. Така и така седи в апаратната. Обаче стават и неприятни моменти, когато не успее да прекъсне края на емисията и звучи следната реплика: <От централно студио на Дари> :D :D :D :D :D
Толкова ли е трудно като препредават новините да наемат една оптика на бТК и да взимат новините директно от студиото на Дарик?!? Не, но в Сигнал Плюс са преценили така (щото е по- евтино и лесно).
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 02 Юни 2008, 14:00

Привет!
Дарик и Сигнал+ са в една и съща сграда-тази на Дарик. Собствениците Радев и Кеворкян знаят какво правят. Особено за Дарик, това е изключително печеливш ход-така достигат до многобройна и различна аудитория. Тази аудитория-почитатели на нар. музика и попфолк, Дарик никога не биха облъчили.
Двата формата радио са коренно различни-не си пречат, само си помагат. В природата това се нарича симбиоза-когато и двата организма имат полза от взаимодействието!
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 02 Юни 2008, 16:17

Захар написа:Привет!
Дарик и Сигнал+ са в една и съща сграда-тази на Дарик. Собствениците Радев и Кеворкян знаят какво правят. Особено за Дарик, това е изключително печеливш ход-така достигат до многобройна и различна аудитория. Тази аудитория-почитатели на нар. музика и попфолк, Дарик никога не биха облъчили.
Двата формата радио са коренно различни-не си пречат, само си помагат. В природата това се нарича симбиоза-когато и двата организма имат полза от взаимодействието!

Според мен ако се прави нещо, трябва да е с желание и малко кадърност. Кеворкян май не знае какво прави, щом едни новини не може да пусне като хората. Поне да не прекъсва новинара като почне да се представя и като дава информация от къде са новините.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 02 Юни 2008, 16:21

Съгласен съм с Дени. Кеворкян е един от набедените за емблематични професионалисти в България. Всички знаем какво всъщност правеше в телевизията и защо беше там.
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 02 Юни 2008, 21:29

Привет!
Е аз съм от тези, дето не знаят за някакви скрити роли, а и не ме интересува. Това, което ме интересува е абсолютния професионализъм на Кеворкян, абсолютното обаяние, присъствие, достойнство!
Жалкото е друго - че посредствеността често взема връх. Съдят го хора, които не блестят с нищо, но са компетентни за всичко!
Кеворкян не е единствения, "специалисти" коментират по същия начин Слави Трифонов, Христо Стоичков и т.н. изявени характери!!! Това не е български патент разбира се.
Успех!!!
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 02 Юни 2008, 21:38

Захар, хайде да не си говорим наивности наизуст. Отдавна вече има и други телевизии, гледали сме много водещи, Кеворк остана в историята с историите си, също така със заспалия си вид, мънкането си и хитрия арменски поглед. Неведнъж съм бил свидетел как чужденци се объркват от "гениалните" му въпроси, просто защото той не задава въпроси а измучава някакви абстрактни недоразумения на мисълта, които госта трябва да интерпретира като въпроси. Отдавна има други стандарти за водене на такива предавания, не търси призраци между скелетите.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 03 Юни 2008, 09:47

Захар написа:Привет!
Е аз съм от тези, дето не знаят за някакви скрити роли, а и не ме интересува. Това, което ме интересува е абсолютния професионализъм на Кеворкян, абсолютното обаяние, присъствие, достойнство!
Жалкото е друго - че посредствеността често взема връх. Съдят го хора, които не блестят с нищо, но са компетентни за всичко!
Кеворкян не е единствения, "специалисти" коментират по същия начин Слави Трифонов, Христо Стоичков и т.н. изявени характери!!! Това не е български патент разбира се.
Успех!!!

Захар,
E, извинявай, но според мен изобщо не е професионално да релейваш новините на Дарик по най-аматьорския начин.
Нито съм гледал предаванията на Кеворкян, нито ме интересува какъв е. Просто говорех за новините на Дарик и Сигнал Плюс. Измежду другото не съм свикнал да плюя хората. И се научи да четеш внимателно!!!
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 03 Юни 2008, 15:19

Доста императивен стил за един приятелски форум :)
Все пак, без да те познавам не мога да бъда категоричен, но все ми се струва, че собствениците на посочените станции ще да са по-професионалисти от теб!? Поправи ме, ако греша!

Назад към