И BBC Румъния спира да излъчва

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
RADIO
500+
500+

И BBC Румъния спира да излъчва

Мнениеот RADIO » 26 Юни 2008, 20:07

От 1-ви август затварят и BBC Romania. Tам се очакват много повече вълнения и протести, за разлика от българската реакция при закриването на BBC България. Според информация със закриването на румънската редакция BBC ще спечели 1,3 млн. лири стерлинги, а целта им ще бъде откриването на ТВ на арабски и персийски.

Повече инфо на: http://www.bbc.co.uk/romanian/news/stor ... dere.shtml

Изображение
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Re: И BBC Румъния спира да излъчва

Мнениеот Bobi MW » 26 Юни 2008, 20:29

Едни ще бъдат лишени за разлика от други
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 26 Юни 2008, 20:43

После върви разправяй, че не били пропагандни!? :) Щом не са таквиа защо спират на едно място, а пускат на друго? ;)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Юни 2008, 21:30

Е, кой е казал че не са пропагандни?
Ние вече, уж, сме част от западния свят, нормално е да се спрат парите за това и да се насочат към региони, които имат много повече нужда от връзка със западната цивилизация.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2008, 00:00

Е, как така!? Нали това е радио от демократична западна страна!? Такива болшевишки приоми на запад няма! :D И после да вървят феновете на запада да ме убеждават колко гнусни работи са правили другарите. :D То, май същите, каквито и господарите. ;) Хай, сега шегата на страна, да вземем да приобщим братята араби към светлия и прав път на... на какво в прочем!? Те, капитализъм хората си знаят какво е. Някакви други предложения!?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 27 Юни 2008, 06:57

Ооо, ама и в ВВС има липса на пари, значи. Ами тогава какво се оплакват БНР и БНТ? Така е по цял свят. Да си оптимизират и те разходите.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юни 2008, 09:34

Ицо, абе извини ме, но понякога просто не мога да ти се начудя на акъла.... Наивно ли разсъждаваш или се правиш на дръж ми шапката...

Нали целите на демократичните общества е да пропагандират демокрацията и светската власт по местата, където свободата на словото е ограничена? Нали благодарение на това Георги Марков намери трибуна?
Като в един Иран не можеш да кажеш нищо срещу партията, единствения вариант са предаванията на ББС? И нямат ли те по-голяма нужда от ББС, отколкото ние? Нали ББС е алтернативата на онези хора, които искат да се израдят свободно, но не могат в собствената си страна??? Не мислиш ли, че една програма на ББС на арабски е добре да покаже, че ние европейците не сме врагове и да опитаме поне да се преборим с крайните ислямски радикалисти? Ти ходил ли си на изток и знаеш ли какво е млади хора, на които от малки им се промива мозъка как трябва да трепят бели??? Как може да говориш такива простотии бе Ицо? Тук става дума за ББС, а не за военните интереси на САЩ... Слушал ли си изобщо ББС за близкия изток, каква им е програмната тематика...

А ако ти си си червен, това си е твой проблем, живей си с него. Явно изобщо, ама ИЗОБЩО не схващах геополитиката, демокрацията, комунизма и изобщо всичко...
Ти, приятелю, явно си много млад и не си видял действащ социализъм и само от баба си си чул "колко е хубаво и как всичко е имало"... Ех, да беше поживял малко, друго щеше да говориш... но такива младежи като теб, които много нападат "безпощадния западен капитализъм", грам хабер си нямат какво е да ти режат от душицата...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2008, 16:19

radiator написа:Ицо, абе извини ме, но понякога просто не мога да ти се начудя на акъла.... Наивно ли разсъждаваш или се правиш на дръж ми шапката...

Нали целите на демократичните общества е да пропагандират демокрацията и светската власт по местата, където свободата на словото е ограничена? Нали благодарение на това Георги Марков намери трибуна?
Като в един Иран не можеш да кажеш нищо срещу партията, единствения вариант са предаванията на ББС? И нямат ли те по-голяма нужда от ББС, отколкото ние? Нали ББС е алтернативата на онези хора, които искат да се израдят свободно, но не могат в собствената си страна??? Не мислиш ли, че една програма на ББС на арабски е добре да покаже, че ние европейците не сме врагове и да опитаме поне да се преборим с крайните ислямски радикалисти? Ти ходил ли си на изток и знаеш ли какво е млади хора, на които от малки им се промива мозъка как трябва да трепят бели??? Как може да говориш такива простотии бе Ицо? Тук става дума за ББС, а не за военните интереси на САЩ... Слушал ли си изобщо ББС за близкия изток, каква им е програмната тематика...

А ако ти си си червен, това си е твой проблем, живей си с него. Явно изобщо, ама ИЗОБЩО не схващах геополитиката, демокрацията, комунизма и изобщо всичко...
Ти, приятелю, явно си много млад и не си видял действащ социализъм и само от баба си си чул "колко е хубаво и как всичко е имало"... Ех, да беше поживял малко, друго щеше да говориш... но такива младежи като теб, които много нападат "безпощадния западен капитализъм", грам хабер си нямат какво е да ти режат от душицата...

Виж! За мен разните му там прозападни програми едва ли имат нещо благотворно. Защо мисля така? Казваш, дава трибуна на тези, които не са съгласни с установения режим. А защо с политически действия не се насърчава общотото одобрение на цялата страна!? За мен това е създаване на вътрешно противоборство от което по-скоро би станала гражданска война, отколкото нещо хубаво. Тероризма си го създадоха сами американци, англичани и евреи. И такива, като нашата дезориентирана страна, която ги подкрепя. Не съм просъветско настроен, че да твърдя това! Нищо, че изразявам възмущението си към тоталното отхвърляне на "онова време". Но в крайна сметка кривите икономически интереси и алчността на американските корпорации и поддръжниците на това раждат тоя фанатизъм у тези хора. Както алчността на руското дворянство е родила бунтът срещу имперската впласт. Така, че вместо да се набиваме на сила в главите на тези хора, защо не им се даде шанс доброволно да го карат с нас!? Или просто на някоя корпорация им е по-изгодно да продава пушкала, да помпи заграбен едвал и не нефт и т.н.
Относно соц. времето. Да, не съм живял тогава, но съм живял в розовите години на демокрацията. Години, в които "демократите" си го изкарваха на комунистите. Нищо, че самите те са били комсомолци, партиици, пяли са интернационала на събранията и т.н. и т.н. И в крайна сметка хора от ранга на Добри Джуров, Тодор Живков с пръст не ги пипнаха, а пит булите им разкъсаха разни дребни партиици, получили книжки за да получат правото да следват за някакви дребни и смешни днес работни позиции. Не съм против пазарната икономика, но съм против англосаксонския тип пазарна икономика, по-известна като див капитализъм. Ако намираш в нея нещо хубаво... незнам! Само едно знам - Европа, със своя умерен, по-скоро центристки модел ще прокопса, а тия отвъд океане един Господ ги знае какви ще ги забъркат. Само покрай техните глупости не го отнесем накрая ние. И пак руснаците (къде заслужено, къде не) да се изтипосат като "спасителите" на Европа след следващата Световна война. ;)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юни 2008, 16:30

Чувал ли си за лицето Уинстън Леонард Чърчил? Един велик човек.
Както той е казал - може да е кофти, но по-добро не е измислено. Измисли го ти... може ти да си новия Чърчил.
Не всички демократи са били комсомолци... лошото е че точно тия истинските демократи ги обявиха за ненормални... това е друга и дълга тема, която не е за тук....

Не случайно ти обърнах внимание, че говорим за ББС, а не за Гласът на Америка или СНН. Като заклет американофоб и русофоб и еврофил ти го подчертавам това. Не е хубаво да проектираш омразата си към САЩ върху европейските държави. Има огромна разлика между американските медии и британските... ОГРОМНА!!
А докато сме с тях (европейците) - няма лошо, има много какво да научим. Аз не намирам нищо неориентирано в това да сме партия със страни като Германия, Франция и Великобритания. Да не говорим, че ако четеш внимателно история, писана не от другаря Пантев (кой му даде да пише учебници за децата на тоя), ще осъзнаеш, че едни германци дават много повече мило и драго за България, отколкото дедо ти Иван... Дедо ти Иван винаги ни го е мушкал отзад, е с ароматизирано вазелинче естествено. Същото важи и за чичо Сам.

Мисля, че тактиката "всичките са маскари" е малко поостаряла... Още Алеко се е присмял на тази наша национална черта. Дори не знаеш кой е правил големите простотии. Другарят ти Живков е овчица в сравнение с някои генерали....

Респект!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2008, 16:52

Първото кое е, ВВС е британска медия и то изразяваща мнението на обществото (нали е оществена). А всеобща тайна е, че Британското правителство е протеже на американските корпоративни интереси (лично мнение - корпоративни и държавни американски интереси за мен са тъждествени понятия). Колкото и да е неутрална, тази медия е британска. А с бездействието си относно англо-американската политика по въпроса за Близкия изток британското общество един вид изразява съгласието си за агресията и икономическата експанзия в този регион. Как да буди нещо положително присъствието на една обществена медия на общество, съгласило се да те дъни с бомби и т.н. Не мога да възприема този подход към тези страни. Като искат да ги реформират, да ги поставят на един аршин, да им се покаже, че с християните може да се върши работа, не да виждат в нас натрапници, проводници на чужд "морал" и т.н.
Иначе, и аз съм ЗА да сме с Европа, но с Европа. Пак мое мнение, но тия англииски маскари нищо хубаво не са докарали на континента. За мен това не са Европейци. Това са англичани простичко казано. Англичани обаче, не британци. ;) В проче, след като бай Иван и чича Сам ни го мушкат с вазелин, за какъв дявол го взел все при тях се набиваме!?
Колкото до сър Уинстън Чърчил - може да е велик човек но за британците. За нас, българите тоя, в комплект с Рузвест и Сталин са палачите ни. Относно генералите и т.н. фирури, прокарали съветската васт унас. Или по-скоро извършвали това на сила. Историята доказа, че това, което са правили не е било редно. Обаче какво е зависило от тези хора!? Издигаш на пиедестал Чърчил. С какво право, при положение, че той е бил един от тримата виновници България да попадне в съветските ръце. Какво е трябвало да направят тези хора!? Да се опълчат срещу червената армия!? Познаи след това - бомбардировките над София х1000, а господата Рузвелт и Чърчил щяха да седят отстрани и да си викат "Баси сеира стана, а!?". И сега щяхме да сме някаква руска губерния. Не се знае дори дали е щяло да има живи българи.Истината е, че "другарите", добри или лоши, са избрали необходимото зло! Ако трябва Иванча Костов, Гошето Марков, Бойко Борисов и т.н. десни и кой ги знае още какви демократи да се пенят по някого, то това са тримата хубавци, дето в Ялта са ни отредили място на майната си.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юни 2008, 17:32

Чел си някои работи, но си в много голяма грешка с изводите, които си си направил от това. Но това е твой и на
повечето българи проблем :-) Затова ви е кофти в България!
Един човек е или велик или не е... Ти стани политик на неговото ниво, пък изказвай мнение за Чърчил.

Абе младеж... ти чел ли си точно какви са били договорките? Имало е договорено процентно влияние на силите в България (Русия и Запада). Да, в полза на Русия, но има едно "но"... имало е дори наченки нормална парламентарна опозиция, но само няколко години след "освобождението?!?" тези хора опозиционери са били избити. Другарят Чърчил няма никаква вина за тая работа. Защо в Унгария и Чехия не стана съвсем така? Пражка пролет нещо?? Говори ли ти нещо това понятие??
Можеш да виниш другарите Димитров, Коларов и компания, които са изтребили всичко що е учено и грамотно в България. Изгаряли са книги с класическа литература!!! .. това го знам от един дядо, който е бил жив свидетел, бил е в такъв отряд и след години се осъзнава и през 60-те си хвърля партийния билет! Влизат, виждат западноевропейска литература, палят и тва е, а ти си обявен за фашист! За тва "английските маскари" виновни ли са?!?!?! Моля те, не ставай Ганьо Сомов Балкански! Всяка монета има 2 страни. Чел си за салфетката и за така нареченото разпределение зоните на влияние - хубаво, но събери малко и друга информация, а не като ти е скъп салама да ти е виновен англосаксонския капитализъм...

А относно ББС - ХАХАХАХАХАХАХАХ, моля те... недей да пишеш глупости! По принцип няма независима медиа, но ако наречеш ББС проамериканска - АХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХ!! Леле Ицо, това не го казвай пред непознати! Ти знаеш ли изобщо какъв обществен контрол и натиск се осъществява върху ББС, именно за да остане максимално политически и икономически независима. Ако говориш поне малко езика на англосаксонските маскари, трябва да можеш да прецениш и усетиш разликата между новините на ББС и останалите...

Да наречеш Георги Марков "Гошето" - не е красиво, пич! Този човек е убит от режима... убит е заради словото си и то показно. Да претрепеш някой, защото говори по радиото, тъпичко а? А да пращаш хора от твоя етнос в лагери, защото не са на твоя акъл? Куул, а?
Само заради това не ти отива за да правиш иронии.

Разбираемо е, когато нещата опират до големите политически и икономически игри, да има разни мръсни схеми между играчите... Но да ограничиш дребните свободи на обикновените хора (да говориш вицове за партията и другарите), айде моля ти се... Мои близки са викани в МВР заради това, че детето им разказвало вицове за Живков в детската градина. Това го няма в териториите на англосаксонските маскари...

Аз спирам по темата, защото говорим за различни неща и на различни езици.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2008, 18:40

Само да доуточна някои работи и аз спирам. :)
Първо - не казвам, че ББС директно защитава проамерикански интереси, а че е обществена медия на общество, толериращо проамерканската политика на кабинета си. Това не е малко! Както повечето българи атникомунисти им се драйфа от руски медии, без значение какви са, така и на арабите и персите едва ли ще им е хубаво да слушат медия на страна, която подкрепя американците.
Относно горенето на книги - а, какво да кажат селяните в Новозагорско и другите български краища, попаднали под "справедливия" гняв на царските копои!? Човек - моите най-искрени почитания към теб, но... нима забравяш, че тия царисти са провели свеоеобразен геноцид срещу собствения си народ. Какво очакваш след това, когато тези хора получат власт и влияние. Мислиш ли, че му е до Шекспир на бай Тошко, дето са изклали семейството му само защото не е искал да слогува на мухльовската царска фамилия. Както е казъл народът - каквото повикало, такова се обадило.
За Георги Марков - не става дума за дисидента Марков, убит в Лондон (ако не се лъжа), а лицето, което беше някаква фигура в "Ред, законност, справедливост" до колкото знам и в дъното на БГ демокрацията.
Другото, което е - дядо ми е лежал над 2 години в Белене и Сандански. Защото е казал, че съседката му, с която е израсъл е била добра жена. Добра жена, ама партизанка! Само за справка - след 46-та, та до смърта си дядо, лека му пръст, нямаше партиен билет. А е бил с видни другари в приятелски отношения, но си остана най-обикновен магазинер в магазин за бракувани стоки. Е, кажи ми как после "другарите" да не пращат да чукат камънаците, след като самите те са били драни и клани.
Аз спирам, защото става наистинамного здрав оф топик! Пък и както казваш - говорим на различни езици! Прави-струваме едвали до консенсус ще се стигне. :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 27 Юни 2008, 22:02

Ицо едно време ББС имаше роля у нас и Рунъния, сега вече няма. Затова е нормално да го закрият и да насочат усилия в други точки на света. Примерно баща ми и дядо ми са стояли по цели нощи да слушат Коритаров и непрекъснато другарите са имитирали естествени смущения и са заглушавали. Баща ми е правил какви ли не антени и приспособления за ясно хващане. Тъй, че радиото си е имало роля и ние с теб сме родени в друго време тъй, че няма какво да тръбиш, че не си харесвал западните пропаганди и т.н. Ако беше живял достатъчно по врмето на соца друга песен щеше да пееш. Някак си не върви да се изказваме за нещо, което не е е от нашето време ;)
Да не говорим, че ако не беше "пропадналият" Запад към който се стремихме още да сме си 16-та република въпреки че СССР отдавна го няма. За какво ни е ни все още си караме с комунистическото мислене и минаване на дребно.
Изображение
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 28 Юни 2008, 17:36

Kakъв е проблемът толкова! Да си берат грижата румънците.. това е едно пропагандистко радио - всичко е борба за надмощие видя се, че както СССР, така и ЕС е мащеха... Просто през 10-20 години се намира някой болен мозък политик да си избие комплексите...
И като спря в България какво стана, свободата на словото умря ли? Просто си звучи едно англоезично радио, което запълва ефира - никому ненужно! Ако някои прави информационно затъмнение то това е властта? Питам тогава, как едно чуждо радио би могло да черпи инфо отвън, ако няма агентурен апарат или действа антидържавно?
Да закриват и дойче веле! никой не плаче като закриват например Инфорадио, но ако е за румънското БиБиСи рев до небесата....
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юни 2008, 17:49

Вижте какво, момчета, обещах да не влизам в този форум, но... Както и да е. Някои от вас, подобно на ico_щpol, си въобразяват, че ако Европа успее да надвие САЩ и стане велика сила, благодарение на въпросния ЕС, който е създаден единствено и само от комплекси, че на нашия континент векове и хилядолетия се е градило това: http://youtube.com/watch?v=ZC2ePGkmopg
а сега звучи това:
http://youtube.com/watch?v=_81U4ngh4tc

Ей затова е създаден ЕС, разбирате ли? От комплекси. От комплекси за това, че Европа е толкова изконсумирана, тя е като една изконсумирана почва - толкова векове и хилядолетия е давала на света толкова много, създавала е култура, и сега се е изчерпала. Знам, че звуча като глупак, пиян съм, но се опитвам да ви кажа истината. Защо си мислите, че ако Европа вземе властта в свои ръце, че ако държави като Германия, Франция, Италия (които са създателките на ЕС) вземат световноата власт, няма да правят същото, което прави САЩ сега? Това си е чист абсурд. Жаждата за власт и надмощие си е вродена във всеки човешки индивид (и във всеки индивид въобще). Всеки се бори за власт. Няма значение дали е САЩ, Русия, ЕС или Китай. Както само знаете, всяко общество е изградено върху определени принципи и всяко човешко общество потиска определени черти от характера на човека (а и на всеки индивид на тази планета), които смята за негативни. Но именно тези характеристики присъстват незименно в гените на всеки жив индивид на тази планета. Ето защо има и теория, че жанровото изкуството (особено американските жанрови филми или жанрова литература, които не се отличават с някаква особена миметичност) се възприема от някои философи и критици като своеобразна клоака, която избива комплексите на хората, която им помага в един виртуален свят, какъвто е изкуството, да "освободят" своята негативна енергия, своята жажда да вършат всичко, което им е "забранено" от обществото, свободно, без цензура. Разбирате ли? Жаждата за валст, надмощие, жаждата за контрол на определени маси хора, които дискриминираме по полов, етнически или какъвто и да било друг принцип, ни е заложена генетично. Ето защо не се чудете, че ако някоя дръжава от ЕС вземе властта в свои ръце, тя ще да прави същото, което прави САЩ сега. Именно това значи да си велика сила. Това значи да упржняваш безнаказано всичко онова, което обществото смятс за негатив. да го правиш, без никой да може да ти каже каквото и да било. Какво разбирате вие под думата "ценност"? Под термина "ценност'. Така като ви слушам, за вас ценност е човек да може да живее нормално, да има нормално семейство, да бъде материално осигурен, да има пари, да има кола, да има косачка з атрева пред хубавата си къща. Това ли са ценностите за вас, момчета и момичета? Представяте ли си какво ще представлява нашата държава, ако се превърне в това, което ние самите наричаме еталон за подражание, към което ние самите се стремим? Всички ще бъдат материално осигурени, всички ще имат нормални семейства, всички ще имат косачки за трева пред дома си, никой няма да пречи на радиатора да си създаде радио, няма да има хора като Б. Ц. (които са подставени лица на Красимир Гергов), които да му открадната компанията и радиото и които по другия начин да лицензират свое радио. Никой няма да пречи на ico_pol да има нормално семейство, нормална заплата, нормални отношения с хората. Дори няма да се наложи нашия скъп Ицо да живее в София като нас (защото той мрази този град), а ще бъде достатъчно материално осигурен, за да живее в Троян и да има пари да издържа семейството си. Това ли са ценностите, които вие поддържате и към които се стремите, господа? Защото, ако тези са ценностите ви, тогава пикая на вашите ценности и на вас самите. Пикая на тривиалния ни и шаблонен свят. Тези ценности ни превръщат в една поточна линия, скъпи мои. В един шибан и начукан в задника конвейр. Ако вие след 50 или 100 години обладавате тези ценности дори няма да се налага да имате собствени имена. Просто ще сте конвейрни номера, произведени на поточната линия, именно защото всички ще притежават ценностите, които всички вие уважавате и притежавате. Знаете ли какво ще ви кажа? Всички ми приличате на американски хорица от някое бяло предградийце, които са материално осигурени и щастливи. Знаете ли какво? Америка го начука на Европа. Начука го, и то много здраво, само за някакъв си шибан 20. век. Представяте ли си, чак ми е забавно. Във Виена, Париж, Москва, които са столици на европейската култура, в които е звучало това - http://youtube.com/watch?v=AW_bjU-Fxnk - , които са давали на целия свят своята култура, и в които сега звучи това: http://youtube.com/watch?v=qiHecVe_fU4 - без значение на факта, че дори самите стари сгради се възмущават от профанизацията на културата. Просто цялата история на САЩ опира до изречението: "Не ми дреме на кура, аз давам кинти, собственик съм на немската Viva TV, което означава, че въпреки вашите шибани европейски закони за цензурата, аз ще излъчвам нецензурираните версии на тези песни по канала си, защото давам чували с пари". И какво прави шибаната Европа, чиято музикална култура толкова се е изчерпала (Европа толкова дълго време е задавала културните ценности на целия свят, че сега в музикално отношение в 21. век прилича на consumed land - ето ви сравнение: http://youtube.com/watch?v=d_65sBG28Ew - същия инструментал, изсвирен на пиано: http://youtube.com/watch?v=tYDSjyOyoKg - и това (което представлява европейската музика сега): http://youtube.com/watch?v=hJOiCsL6eD0 - ако това притежава достатъчно ноти, за да го изсвирите на пиано, ще ви поздравя), че прилича на consumed land. Страда от комплекси и се опитва да го начука на САЩ, сякаш, ако успее да вземе така желаното надмощие, няма да вършим същие золуми като САЩ и няма да бомбандира всички държави, които не й изнасят и от които иска да вземе петрол. Бе я вземете, че си начукайте наивните представи отзад. В момента съм пиян и ви казвам всичко в прав текст. Ето това е властта. Ние сме малка държава и никога, помнете ми думата, никога няма да можем да задаваме културните ценности. Те винаги ще бъдат задавани от други, които сами се наричат велики сили, а ние ще им духаме. И, ето ви един разговор с един мой приятел, който ще ви ориентира в посока на това кои са истинските ценностиа:

Miro says:
tuk sam
Miro says:
kakvo stana predi malko
Miro says:
[email protected]
Miro says:

Бай Владо Кехаята says:
миро
Бай Владо Кехаята says:
знаеш ло какво?
Бай Владо Кехаята says:
обадих се на вивател, след като си презаредих ваучъра
Бай Владо Кехаята says:
и какво мислиш?
Бай Владо Кехаята says:
знаеш ли?
Miro says:
ne
Miro says:
kaji
Бай Владо Кехаята says:
миро, пиах ги кога ще получа бонуса си, защото в момента има бонуси
Бай Владо Кехаята says:
ако заредиш 10 лева, получаваш 16
Бай Владо Кехаята says:
вдигна ми някакво момиче
Бай Владо Кехаята says:
това беше още преди да ти се обадя
Miro says:
i?
Бай Владо Кехаята says:
и знаеш ли какво ми каза момичето?
Miro says:
ox kazvai
Бай Владо Кехаята says:
каза ми, че ще получа бонуса си до 24 часа
Бай Владо Кехаята says:
но друго ме подразни
Miro says:
kakvo
Бай Владо Кехаята says:
миро, мразя целият този шибан фалш
Бай Владо Кехаята says:
знаеш ли кое беше последното изречение, което тя казаю
Бай Владо Кехаята says:

Miro says:
ne
Miro says:
vladi kak moga da znam
Miro says:
sigurno
Miro says:
te e pitala s kakvo drugo moje da pomogne
Miro says:
i ima6 li vaprosi kam viva
Бай Владо Кехаята says:
каза: "Благодарим Ви, че се обадите на Вивател! Вашето обадждане е важно за нас!"
Бай Владо Кехаята says:
обадихте*
Miro says:
te vse go kazvat tova
Бай Владо Кехаята says:
да, важно е, кура ми
Бай Владо Кехаята says:
мразя всичко
Бай Владо Кехаята says:
ей в това ще се превръна нашата държава, когато стане като всички останали
Бай Владо Кехаята says:
когато се развие
Бай Владо Кехаята says:
в шибан фалш
Miro says:
to i sega e fal6
Бай Владо Кехаята says:
дреме й на оная работа на тая шибана курвичка, че съм се обадил, за да попитам кога ще си получа бонуса
Бай Владо Кехаята says:
и знаеш ли как каза изречението
Miro says:
ne
Бай Владо Кехаята says:
каза го, сякаш го чете, гласът й прозчува компютърно
Бай Владо Кехаята says:
все едно е запис
Miro says:
takmo 6tqx da ti kaja 4e tova e mai zapis
Бай Владо Кехаята says:
целият ни свят и живот ще стане това, да пикая на прогреса
Бай Владо Кехаята says:
и на всичко
Бай Владо Кехаята says:
не, това не беше запис, това беше операторката, жената, която е записана е с друг глас
Miro says:
v anonsa im kato 4aka6 vrazkata s operator go ima tova izre4enie
Бай Владо Кехаята says:
тая беше момичето, което вдигна и беше много по-млада
Miro says:
aham
Бай Владо Кехаята says:
беше сигурно на моя възраст
Бай Владо Кехаята says:
личеше си по гласа й
Miro says:
to i az ako zaredq 6te imam bonus , ama nqmam pari
Miro says:
to do 30 dni ot predxodnoto zarejdane li e?
Бай Владо Кехаята says:
ако заредиш с 20 кинта, май ще имаш 36, ама аз изхарчих 10 кинта за раговора с теб, и сега ще ми пратят 6 кинта
Бай Владо Кехаята says:
не, няма значение, трябва да заредиш до края на юли
Бай Владо Кехаята says:
и ще имаш бонус
Miro says:
ole ti si za ubivane 10 keva ,
Miro says:
ma kavo se 4udq 23 minuti be6e mai
Бай Владо Кехаята says:
не ми дреме
Бай Владо Кехаята says:
не ми дреме
Бай Владо Кехаята says:
разбираш ли?
Miro says:
da
Miro says:
ama vse pak
Miro says:
kak moga da se napiq s 20 lewa...
Бай Владо Кехаята says:
писна ми от този фалш, ако в БГ отношенията са откровено циничени, то ще бъдат по лакейски цинични, когато държавата ни се развие
Miro says:
s 10 de
Miro says:
ops
Бай Владо Кехаята says:
с 10 - ще се напиеш с шибана българска менте водка, която не знам за кво пиеш
Бай Владо Кехаята says:
миро, нямаш представа колко ме боли, когато ми казваш, че всички жени са курви
Бай Владо Кехаята says:
след като говорих с теб, звъннах на колегата си
Бай Владо Кехаята says:
и, бахти тъпото
Miro says:
govorix po telefona izvinqvai
Miro says:
kakvo kaza kolgata ti - da poznaq li , potvardi ti 4e sam prav - nali
Бай Владо Кехаята says:
какво?
Бай Владо Кехаята says:
не разбира,?
Бай Владо Кехаята says:
разбирам
Бай Владо Кехаята says:
*
Бай Владо Кехаята says:
какво според теб е казал
Бай Владо Кехаята says:

Miro says:
4e sam prav
Бай Владо Кехаята says:
не, не, там е работата, че не вдигна той
Бай Владо Кехаята says:
интересното е, че аз нямам номера на този колега
Бай Владо Кехаята says:
и помолих друг колега да ми го даде
Бай Владо Кехаята says:
и, знаеш ли кво?
Miro says:
ne
Бай Владо Кехаята says:
той ми прати номера му като SMS
Бай Владо Кехаята says:
и, звъня заю
Бай Владо Кехаята says:
аз
Бай Владо Кехаята says:
и кво
Бай Владо Кехаята says:
кво мислиш, че става
Miro says:
ox
Бай Владо Кехаята says:
вдигат ми някви 12-годишни момиченца
Miro says:
kak da znam ako ne mi kaje6?!
Miro says:

Бай Владо Кехаята says:
оказва се, че колегата явно не е с тоя номер
Miro says:
moje
Бай Владо Кехаята says:
и вдигат ми те и аз им казва, че търся еди кой си
Miro says:
tapoto e 4e sega predostavqt
Бай Владо Кехаята says:
а те ми затварят
Miro says:
nomerata , koito sa izlezli ot upotreba
Miro says:
sled edin mesec , sled spiraneto im
Бай Владо Кехаята says:
да, това го правят мтел, толкова са шибани
Бай Владо Кехаята says:
бахти отвратителния оператор
Бай Владо Кехаята says:
както и да е
Бай Владо Кехаята says:
та
Бай Владо Кехаята says:
вдигат ми някви 12-годишни момиченца, съдейки по акцента, някъде от източна БГ
Бай Владо Кехаята says:
не знам откъде, а и ми е все тая, обективно погледнато
Бай Владо Кехаята says:
и аз им казвам
Бай Владо Кехаята says:
тръся нешо
Бай Владо Кехаята says:
и те ми затварят
Бай Владо Кехаята says:
аз пак звъня
Бай Владо Кехаята says:
вдига ми някакво лапе - момче
Бай Владо Кехаята says:
и аз го питам: има ли нешо на тоя телефон
Miro says:
aham
Бай Владо Кехаята says:
и то ми казва: не познаваме такъв
Бай Владо Кехаята says:
и аз казвам: извинявайте, явно са и дали грешен номер

Бай Владо Кехаята says:
миро, не може всичи момичета да са курви
Бай Владо Кехаята says:
крис е тол;кова свястна
Бай Владо Кехаята says:
и, знаеш ли какво, миро?
Miro says:
какво
Бай Владо Кехаята says:
миро, аз вярвеам в тези шибани ценности
Бай Владо Кехаята says:
те са последното, което ми остава
Miro says:
похвално за теб - не ми се мисли, какво те чака, след като проумееш истината
Бай Владо Кехаята says:
миро, искам да ти кажа нещо, виж какво, аз живея за това, аз знам, че има ценности, които са непреходни и които принадлежат на всички хора, без значение кои са и откъде си
Бай Владо Кехаята says:
ти убиваш всичко в мен, казвайки ми това
Бай Владо Кехаята says:
искам да обичам, миро
Бай Владо Кехаята says:
искам да любя
Бай Владо Кехаята says:
искам
Бай Владо Кехаята says:
знаеш ли какво?
Бай Владо Кехаята says:
според мен има непреходни ценности
Бай Владо Кехаята says:
те си остават вечни и изконни, дори никой да не ги цени и уважава
Бай Владо Кехаята says:
те са прости и страданието на всеки талант опита до това да осъзнае, че истината е проста
Бай Владо Кехаята says:
прекалено проста за сложния му мозък
Бай Владо Кехаята says:
това, че истината е проста, е изстрадана от мен истина, миро
Бай Владо Кехаята says:
истина, която единствена ме крепи
Бай Владо Кехаята says:
и изкуството съществува благодарение на тази истина
Бай Владо Кехаята says:
благодарение на тази истина, наречена вяра
Бай Владо Кехаята says:
просто искам да обичам и да бъда обичан, толкова е просто, толкова е просто, че чак е грандиозно и велико
Бай Владо Кехаята says:
и всеки съсдържа в себе си тази истина
Бай Владо Кехаята says:
но е глупак
Бай Владо Кехаята says:
глупак е, защото я убива в себе си
Бай Владо Кехаята says:
вместо да я утвърждава
Бай Владо Кехаята says:
разбираш ли?
Бай Владо Кехаята says:
разбираш ли?
Miro says:
да
Бай Владо Кехаята says:
пиян съм и казвам, каквото мисля, по дяволире
Miro says:
зле ми е влади
Miro says:
не мога да мися
Бай Владо Кехаята says:
миро, ти можеш да чувстваш и знаеш за какво ти говоря
Бай Владо Кехаята says:
кажи ми, че знаеш
Бай Владо Кехаята says:
миро,ти ме разбираш
Miro says:
да еазбирам те
Бай Владо Кехаята says:
това не е мисъл, това е чувство, генетично заложено в нас
Бай Владо Кехаята says:
за което аз живея
Бай Владо Кехаята says:
колкото и просто и тривиално да изглежда
Бай Владо Кехаята says:
но то е просто и тривиално, защото е непреходно
Miro says:
в момента имам ужасни болки в сърдечната и сръдната област
Miro says:
едам дишам
Бай Владо Кехаята says:
затова исках да ме запознаеш с христина, защото дори от една обикновена снимка, аз вярвах и чувствах, че тя е истинска
Бай Владо Кехаята says:
че не е фалшива
Бай Владо Кехаята says:
че не е в плен на фалша
Бай Владо Кехаята says:
че всичко ще бъде наред
Бай Владо Кехаята says:
че нейните очи ще могат да бъдат просто огледало за слънчевите лъчи
Бай Владо Кехаята says:
както пеят ред хот чили пепърс
Бай Владо Кехаята says:
разбираш ли?
Бай Владо Кехаята says:
сигурен съм, че разбираш
Miro says:
умирам
Бай Владо Кехаята says:
искаш ли да умрем заедно, да се хврълим в морвто или в някоя река
Бай Владо Кехаята says:

Бай Владо Кехаята says:
да се отървем от този свят, който не е за нас
Miro says:
владо боли ме много
Бай Владо Кехаята says:
да знаеп, този разговор влиза в предавател
Бай Владо Кехаята says:
не ми дреме
Бай Владо Кехаята says:
ще го постна
Miro says:
владо
Бай Владо Кехаята says:
ако искаш, мрази ме
Бай Владо Кехаята says:
да, мрази ме, миро, но аз копнея любопвт
Miro says:
ти не ме разбра
Miro says:
ох както и да е
Бай Владо Кехаята says:
знам, че те боли, може ли да не ни боли, теб те боли физически, преди те болеше духовно
Бай Владо Кехаята says:
а сега и физически
Бай Владо Кехаята says:
нали?
Бай Владо Кехаята says:
просто нас ни боли
Бай Владо Кехаята says:
винаги аъм бил добре като за БГ стандарта
Бай Владо Кехаята says:
винагио съм бил материално осигурен
Бай Владо Кехаята says:
но това не значи, че не ме боли
Бай Владо Кехаята says:
разбираш ли?
Бай Владо Кехаята says:
сигурен съм, че разбираш всичко
Miro says:
ще опитм да спя - да разбирам те, мен обаче
Miro says:
ме боли душевно от друго
Miro says:
физическата болка Е В МОМЕНТА по-силната, но се надявам да мине по-бързо
Бай Владо Кехаята says:
миро, всичко визическо остава
Бай Владо Кехаята says:
тоест, умира
Бай Владо Кехаята says:
всичко физическо умира
Бай Владо Кехаята says:
но духовното остава
Бай Владо Кехаята says:
опх, какво говоря, пиян съм
Бай Владо Кехаята says:
както и да е, мен все ще ме боли
Бай Владо Кехаята says:
мъчно и е, че не мога да се самоубия
Miro says:
ами мисля , че ще е бая болезнено, ако не успееш, поне съдейки по болката от удара, която изпитвам сега...
Miro says:
навън вали топъл дъжд може - би е най-доброто нещо , ковто ми се случи днес
Бай Владо Кехаята says:
искам да вали върху мен и христина и ние да се целуваме
Miro says:
излязох под дъжда, като лудите , много е яко, зящото е топъл дъжд, а водата, която се стича от капчуците е направо гореща, идваща директно то нажежените керемиди и бетонни плочи на къщите и блоковете
Бай Владо Кехаята says:
виждаш ли?
Бай Владо Кехаята says:
щастиетого има
Бай Владо Кехаята says:
то е в нас и навсякъде около нас, просто трябва да повярваме в него
Miro says:
поне за малко забравих за болката но когато легна се сещам веднага
Miro says:
дам
Miro says:
ама ти май трябва да го забележиш това щастие аз поне не губя надежди - не че не ми се случва де, ама поне е за краткои
Бай Владо Кехаята says:
миро, искам да я обичам, и ти не можеш да спреш изначалното ми желание
Бай Владо Кехаята says:
изначалната ми вяра
Miro says:
о не си и мисля да го правя
Miro says:
влади
Miro says:
ти не си ме разбрал
Miro says:
ти ми говориш за началната фаза на нещата, когато сте щастливи и влюбени, а аз ти говоря за крайната, когато си бил такъв, когато после си изпитал болката на раздялата и така това с поне две момичета и накрая , логично стигаш до моят извод, че брака и изобщо влюбванията са висша форма на сексуално изващение, при което даваш най-хубвите си години от живота, здравето си, парите си и в замяна получав
Miro says:
аш неуважение, студена мусака и отказ за секс
Бай Владо Кехаята says:
не е така
Бай Владо Кехаята says:
не е така
Бай Владо Кехаята says:
не искам да е така
Бай Владо Кехаята says:
ще се самоубия още сега, ако е така
Miro says:
е едва ли е със всички така, поне с мен беше, другите, решават, че в името на децата или знам ли там на какво , да речем в името на факта, че дълги години са прекарали заедно, решават да си останат заедно и да се измъчват - докато смърта ги раздели ...
Бай Владо Кехаята says:
миро, ако е така, както го описваш, помогни ми да се самоубия

Знаете ли какво, мили мои. Вярвам, че има непреходни ценности, на които винаги ще се уповавам. А сега, чуйте тази песен, и не си мислете възможно най-повърхностно и елементарно, едва ли не първосигнално, че след като САЩ е велика сила и го начуква на всички останали, това означава, че от нея не излиза нищо свястно. Вижте това:
http://youtube.com/watch?v=gA_rH9EYWVc

Намерете си текста през Google или Yahoo! и си преведете текста на български. Съжалявам за пиянството си. Пожелавам ви успех и късмет.

P. S. Вижте колко са добри едни мои приятели, ето тук:
http://youtube.com/user/invisibledreams

Post Scriptum 2:
Бай Владо Кехаята says:
да, значи няма надежда, миро
Бай Владо Кехаята says:
няма надежда, при която хората са бъдат висши съшества, да бъдат личнсти, без значение на половта си принадлежност
Miro says:
да влади така мисля, но защо искаш да те обременявам с моите мирогледи и схващания, ами ако не съм прав
Бай Владо Кехаята says:
ако е така, помогни ми да умра, копеле
Бай Владо Кехаята says:
помогни ми да се отърва от животсщ
Бай Владо Кехаята says:
да изчезна

Miro says:
Нали разбираш, че никога няма да ти помогна за такова нещо
Бай Владо Кехаята says:
и за който филм трябва да пиша курсова работа
Miro says:
по-скоро ще те навия да идеш на психиятър, ти фазата с психолога, май вече я стърва
Бай Владо Кехаята says:
миро, молга да те моля за всичко, както и ти мен
Бай Владо Кехаята says:
ти не можеш да ме спреш да вярвам
Бай Владо Кехаята says:
но аз мога да те спра да се самоунижаваш ио да си мислиш, че си нещастник
Miro says:
е аз си запазвам правото, да ти откажа съдействие за самоубийство , а да ти предложа помощ за борба с шибаният живот
Бай Владо Кехаята says:
и да намериш любовта, защото знам, че тя ще остане, дори когато умрем
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 29 пъти
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 28 Юни 2008, 20:58

Хубаво мислиш! И така и ще стане - никой няма си живее живота, всичко ще е един гювеч! Ще се гърмим и претрепваме, като в хамериканските филми, всеки ще е нещо индивидуално, ЯКО! Много ЯКО! И понеже ЯКОТО е у Софето, бай Ристя ще си докара миризливия занидк там и ще кенза там и ще пръцка, ама понеже няма да изповядва ценностите за косачката и ливадата ще кенза дето свари, при това няма да плаща и една стотинка за тоя град. И генералисимус Побойко Манипулирисимиус ще реве с пълно гърло, че правителството не му управя хубави иначе град.
Човек - въобще не съм съгласен с теб с това закосачката, къщите, заплатите и т.н. Какво, ако не изповядваме това, какво да изповядваме!? Да серем на законите, да караме бясно на червено и т.н. глупости и булшитове, родени от болните анархистки умове на някой си там, дето все иска да е напряко на власт, на всичко. Да покаже колко е голям мъж, като не ебава знаци, не ебава закони, не ебава нищо! Какво да правя, ако не искам спокоен живот, уредено семейство и кариера!? Да се боцкам зад някой падащ панелен блок, да правя золуми из задръстените софийски улици, да крада, гепам и прецаквам сулюи пулю ли!? Това е антисоциално! Това е античовешко! Дори в природата животинските общества имат закони и ги спазват. И затова са оцелели, а с това си поведение скоро човеците ще отидат яко дим! Занеш ли - миналата седмица гледах филма на бТВ за Иран. Седнах да го гледам от чисто любопитство, да видя едно как ще ги представаи една прозападна телевизия, друго да видя дали наистина са такива луди, каквито ги представят. Даваха една реч на Ахмединеджат и измежду анти американската и еврейска тирада, тоя радикално настроен водач каза няколко много умни приказаки - че запада е загърбил всякакъв морал в името на корпоративните интереси и не се признават човешки права и т.н., че това ще срине светът един вид. И знаеш ли - прав е! Прав е, защото в момента няма капка морал в целия свят, най-вече в светът на братския САЩ. А тая липса на морал ще ни прати в историята и някой ден някоя друга цивилизация ще ни изкопава кокалите и ще ни ги реди в музеите, както ние днес редим кокалите на изчезналите динозаври. Малко или много страните от Западна Европа изповядват някакви морални ценности и не са такива вълци, като американците. Или поне имат акъл в главата да се противопоставят правителствата им да се присъединят към хищничеството на американските корпорации. Защото това хищничество такава война може да отвори, че след нея не да се бием с камъни и прашки, както е предрекъл Алберт Айнщайн, а въобще да не се бием, защото само кокалите ни ще останат. Затова искам да имам нормално семейство, нормална работа, заплата, да живея в Троян, да съм доволен от това и да не се навирам в пукащата се по шевовете София, да не гледам на мюсулманите като на пречка за нечий интерес, както и те да не ме гледат като кръстоносец, дошъл уж да насажда демокрация, а вместо това да заграбва това, което принадлецжи на тези хора.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юни 2008, 22:56

Ми, добре, давай, живей нормално, имай нормално семейство, бъди "номериран", човек без име, някъде там еди-къде си, човек, който си въобразява, че елементарното му "нормално" живеене, което гарантира ФИЗИЧЕСКОТО МУ ОЦЕЛЯВАНЕ, само по себе си представлява някаква ценност. А всъщност точно това искат всички. Искат го. И като го получат, ще млъкнат. Колко дребни и мизерни са мечтите ни. Предпочитам да изчезнем, пред това да ги имаме. Знаеш ли, скоро ще се обявя срещу това майките да кръщават децата си. Що просто не вземат да им слагат конвейрни номера? Те и без това, освен по тоя номер, по нищо друго няма да се различават. А на фона на всичко това следващата велика сила, без значение коя ще е, ще прави същото, което правят САЩ сега. Ще видиш. Това е просто човешка черта, не американска, а човешка. То си ни е заложено от природата - един умира, за да оцелее друг, и този, който оцелява, се смята за по-силен. Това се нарича естествен подбор, а ние, тъпаците, сме си създали цивилизация и постоянно бръщолевим колко сме загърбили всичко това. По дяволите, не сме го загърбили и НИКОГА НЯМА ДА ГО ЗАГЪРБИМ. Всички останали думи са врели-некипели.

Знаете ли, искам много повече от тоя живот. Искам култура, изкуство, искам... И смятам, че имам право да искам. Ей затова не бих живял в малък град.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 28 Юни 2008, 23:13

Изображение
UGLY_BOY написа:Ми, добре, давай, живей нормално, имай нормално семейство, бъди "номериран", човек без име, някъде там еди-къде си, човек, който си въобразява, че елементарното му "нормално" живеене, което гарантира ФИЗИЧЕСКОТО МУ ОЦЕЛЯВАНЕ, само по себе си представлява някаква ценност. А всъщност точно това искат всички. Искат го. И като го получат, ще млъкнат. Колко дребни и мизерни са мечтите ни.
....................................
Знаете ли, искам много повече от тоя живот. Искам култура, изкуство, искам... И смятам, че имам право да искам. Ей затова не бих живял в малък град.

"Суета на суетите.... И всичко е суета!"
Братя Стругацки - "Понеделник започва в събота"
Изображение
Последна промяна 2 на Lupus, променена общо 29 пъти
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юни 2008, 23:14

Точно тая повест на братя Стругацки не съм я чел, и не знам какво ми намекваш, говорейки за нея.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 28 Юни 2008, 23:16

UGLY_BOY написа:Точно тая повест на братя Стругацки не съм я чел, и не знам какво ми намекваш, говорейки за нея.

Горещо ти я препоръчвам! В старото издание върви заедно с "Трудно е да бъдеш бог".
http://lib.ru/STRUGACKIE/bolg_monday.txt
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.

Назад към