И BBC Румъния спира да излъчва

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: И BBC Румъния спира да излъчва

Мнениеот radiator » 04 Юли 2008, 20:34

Ицо, айде да не го обръщаш на регионални разправии само моля те. Такива сериозни проблеми, където и да стават се отразяват в медиите.

Я аз да те питам като толкова им е крива тая прословута София на гражданите от "страната", кво ми правят тука да ми пълнят улиците и тротоарите... че и паркингите. Като ви е криво, че само за София се грижели - ми идете си по родните места, направете бизнес, кредити поне се дават, развивайте се... а не едно да говорите, ама да ламтите за София...
Е сега се прибирам и пред моята кооперация ги гледаш Е, ОВ, В, Х, ВН, ЕН и секви подобни, моята и още 3 коли сме С и СА.. Питам аз тия селски тарикати, къде си плащат данъците и къде си карат колите и аз като плащам данъци в родния си град, а не мога да си ползвам превилегиите от това, заради е такива граждани, какво мога да нарпавя????
айде само на тая тема да не започваме, че ще стане голяма разправия!!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 04 Юли 2008, 21:09

radiator написа:..............
Е сега се прибирам и пред моята кооперация ги гледаш Е, ОВ, В, Х, ВН, ЕН и секви подобни, моята и още 3 коли сме С и СА.. Питам аз тия селски тарикати, къде си плащат данъците и къде си карат колите и аз като плащам данъци в родния си град, а не мога да си ползвам превилегиите от това, заради е такива граждани, какво мога да нарпавя????
айде само на тая тема да не започваме, че ще стане голяма разправия!!

E господа демократи? Защо плачете? Искахте свобода на словото - залива ви всякаква помия от медиите, искахте свобода на придвижване - залива ви цялата селяния и цигания. Ами или си налягайте парцалите или вървете на площада на митинг да искате строг квартален, регистрация след два дни престой и задължително софийско жителство.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Юли 2008, 21:48

Лупус, възрастен, зрял човек си... разбрах от един постинг, че имаш син в 11-ти клас.

Не правиш ли разлика между ирония, докачерия и думи в прав текст? Приятелски те моля, когато репликираш с ирония да не подценяваш събеседниците си и да четеш внимателно цялото писание.

А относно демокрацията - нямам НИЩО против хората да избират къде да живеят и да пътуват. Това е една от големите разлики между комунизма и демокрацията. Разликата между българската и другите демокрации е, че когато купиш жилище или наемеш такова ти си ЗАДЪЛЖЕН да се регистрираш адресно! Не да искаш разрешение, а просто да отидеш в общината и да кажеш, от днес не живея в Тетевен, а живея в Черганово! Така започваш да плащаш данъци там, където пребиваваш.

Не ме ядосват хората и номерата на колите им, а това че правят останалите на будали, защото аз като човек постоянно пребиваващ тук (не казвам роден тук, защото имам приятели които не са от София, но са си адресно регистрирани там) съм се регистрирал на адреса си и си плащам всички данъци, включително и на колата. щото ако всички си плащат местните данъци там, където са ще има голяма, много голяма разлика! Както и ако всички гласуват за местна власт реално там, където живеят... което е пак пряко свързано с това, че трябва да се задължат гражданите да се регистрират адресно.

Ето това, Лупус, е разликата. Има огромна разлика между демокрация и простащина с лайт мотив "да мина другите". Учтиво те моля да не ме репликираш на поличитеска тема, подготвен съм и много добре знам кое е демокрация и кое не. Именно затова посочих номерата на колите.. защото това са хора с постоянно пребиваване в София, всеки ден ги гледам... но не си плащат тук данъците, не са регистрирани... което не е демокрация, приятелю. Живял съм много дълго в стара демокрация и имам представа какво е да не си адресно регистриран. Съседите те принуждават, само като те видят да си хвърляш боклука.

И така.. никой не мрънка срещу придвижването - това е най-хубавото нещо на новите времена... но всяко нещо си има някакъв ред и то измислен преди много години!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 04 Юли 2008, 22:08

Прощавай, ама коли в Троян със софийска регистрация с лопата да ги ринеш. ;) Де по лизингови схеми, де след това си останали с тези табели. Между другото, защо казваш, че провинцията не си плаща данъците в столицата!? А плащането на наем не е ли един вид косвено плащане на това? Я помисли хубаво, защото ако аз живея в София и си плащам наема, нали някой пък плаща данък сгради и такса смет на това жилище. Иначе и на мен ми е чудно за какъв се натиска мало и голямо да живее в тоя гювеч. Както казах по-горе единствената мотивация, да се преселя в столицата ще е професионално израстване. Ако изкарвам доходи, които да ми позволяват да задоволявам някои свои духовни нужди извън Троян няма и да си помисля да ходя да живея в София. Пък това, че околните ми са с мислене, което не отговаря на моето... какво ми пука. Има Интернет - през него може да комуникирам с хора от цял свят, имам пари - като ми писне от родната действителност паля колата, или хващам някакво превозно средство и айде дето ми се ходи. :) При наличието на всичко това ще дойда в София на Връбница в петък. :) Не съм аз крив, че системата насила ме вкарва в тоя гювеч. Някои неща просто ти се налагат от системата.
Между друтого Лупус хубаво го е казал. Само че в случая не е виновна демокрацията, а демобългаризацията. :) Ех, че не е жив Добри Войников! :D Дааа, драги софиянци! :) Странно, защо толкова ревете срещу комунизма, като гигантоманията на бай Тодора и компания ви построи, па макар и с ръцете на бащите и майките ви, НДК, дозина болници, университетски болнични центрове и т.н. и т.н. Не е ли ирония... не е ли ирония, че хората, които са се облагодетелствали най-много като граждани от оня омразен строй най-много реват срещу него, а хората от село, дали живота и здравето си по къра, бачкали за по 80 лева като роби, пенсионирали се с толкова да миеят за онова време. Странно нещо сме българите, наистина. :) Моята логика говори, че селяните, експлоатирани до втръсване би следвало да реват с пълно гърло "Смърт на комунизма". Или като моя град, дето въпреки че кмета бе от БСП и изкара 3 мандата, си е син... а до към 50-та е бил едно малко прашясало градче с калдъръмени улички. После другаря Грашнов в основата си, изгражда индустрията, която е направила града това, което е. И пак са недоволни. :) Може би, за да е доволен истински българина трябва да живее като животно.
Само не ме обвинявайте, че съм комунист, че милея за онова време - то е безвъзвратно отминало и най-добре ще е максимално бързо да се забрави. Само медала има две страни, нали знаете. :) Някак е тесногръдо да се гледа само едната. ;)

P.S. Само не разбрах къде ми беше религиозното в поста, ама здраве да е. ;)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 04 Юли 2008, 22:21

@radiator,
Съвсем умишлено и целенасочено те репликирах с ирония! Изкарай някого от ризата му за да разбереш какъв му е цвета на кожата. Аз самия не съм софиянец по рождение и много добре знам какво значи да се бориш за софийско жителство. Само че как мислиш - дали проблема е в това кой и къде си плаща данъците? Нека приемем, че всички живеещи и работещи в София си плащат съвестно данъците. Ще реши ли това проблемите с огромния трафик? С липсата на детски градини за 3000 деца? С ненормалното застояване? С липсата на инфраструктура? И кардиналния въпрос - може ли цяла България да живее в София и още 4 - 5 големи града? Всеки казва - демокрацията не е слободия, трябват правила. А когато се опитат да му наложат да спазва някави минимални правила крещи: "Помощ, бият Паниковски". Значи правилата са за другите, но не и за него.... Нямаш ли усещането, че ние нямаме манталитет да живеем в демократично общество? И на мен не ми харесва комунизма, ама никак.... Но се интересувам от история, политика, чета и се опитвам да мисля. И правя сравнение на преходите - 44-62г и 89-2007г. какво е построено, как се е развивала икономиката, какви са били тенденциите тогава и сега. Колкото и да се опитвам да съм безпристрастен - някак си не мога да видя плюсовете в живота на обикновения човек, като материална осигуреност, сигурност за своето и на децата си бъдеще, спокойните старини, здравето, нивото на културата, образованието... Имаме ли полза от тази "демокрация"?
Последна промяна 1 на Lupus, променена общо 4 пъти
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 04 Юли 2008, 22:41

Да, съгласен съм с това, което казваш. Наистина, колкото и пари да се наливат... решение едва ли ще се намери. Иначе, и аз чета това-онова, опитвам се да правя сравнения. Уви, не съм живял през онова време, че оценката ми да е толкова точна. Но в общи линии съм съгласен с това, което казваш. С една уговорка - някои работи са били изкуствено поддържани и... рано или късно са си дали плодовете - непременна заетост, дори работата ти да е да изкопваваш и запълваш една дупка по цял ден, заленяване на населението по странични въпроси свързани с живота, като това да се научат да управляват това, което имат (сиреч капитала, изразен в спестявания, имоти и т.н. ). То, само по себе си последното е нямало и как да стане, но...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Юли 2008, 23:20

Другари,

Именно поради мнението и отношението на хората, България ще си остане най-бедната в ЕС. Все някога от някъде трябва да се започне. Инфраструктура няма, защото държавата е строена така, че хората да не пътуват... това не може да се промени за 10 години, поне тук.
Е, в Техеран за 10 години построиха метро, въпреки че градът е около 15 милиона, въпрос на логистика.
В Букурещ построиха за 2 години вътрешно околовръстно шосе, което описва широкия център, въведоха интерсекции на всяко кръстовище. Разпробиха центъра и направиха пробиви на всички булеварди. Карам с удоволствие из този град. Не случайно давам пример с Румъния. Те са почти като нас, но явно са намерили смисъла на това да си седнат на задниците и да поработят в насока промяна.
Не давам примери с Чехия, Полша, Унгария - те са свестни нации. И те са бедни, но кой знае, заради религия, история и Бог знае още колко фактори, обществото е с доста по-различна нагласа.

Но, разликата е в хората. Докато сравняваш с миналото, какви били ползите за обикновените хора... с туткане всеки си живее, умира си, и нищо не се променя. Българите казват винаги - м, кво ми дреме на мен и си се връщат в кочинката. Надеждата ми бе в младите хора, но родителите им масово ги възпитават да въздишат пораженчески по времена, в които не са живели дори и грам идея си нямат за какво иде реч.

И заради всичко това хиляди хора, които съставят един критичен минимум от модерни умове, имащи капацитета да променят нещата просто си вдигнаха чукалата. И аз си изнесох бизнеса извън България и ми е в пъти по-добре. Жал ми е за хората тук, че си живеят в заблудата и кочинката, ти им казваш и показваш, че може и по друг начин и те не ти вярват... И опитваш един, два, десет, сто пъти и накрая си казваш - бе ебал съм ги българите, явно в тях си е грешката, въпреки че винаги някой друг им е виновен.

Няма невъзможни неща, но обществото е държавата... а семейството поставя основите на личността и обществото. Когато в семейството не се възпитават правилно децата, колелото се върти в обратна посока.

@Ицо

Приятелю, каква непременна заетост??? Как да се осигури? Давам ти пример.. СУ ако бълва по 500 юристи на година, още 3 пъти по толкова от ЮЗУ и ПУ, къде ще ги туриш да адвокатстват????
Нека не се връщаме към вицовете за другаря Живков - "Тука другари ше построиме моС! И до моста, от нас да мине - едно училище.. Ама немаме деца, другарю Живков!... Ше ви направиме и деца, другари"...
Къде остават икономическите принципи??? Не може да са изкуствени нещата, защото балонът рано или късно се пdука. А като се спука - много льошу!! Какъв капитал, какви спестявания?? Имаш спестовна книжка и бонове (хахаха) и с тях чакаш по 3 месеца за хладилник, по списък! Изпадаш в скандали по опашки в 5 часа сутринта и тва за какво??? В най-добрия случай за раздрънкан съветски хладилник... Айде моля ти се... Детето ти да е видяло течен шоколад от другарче, но ти да нямаш бонове за корекома, а обясни му на детето... Едно е да кажеш - нямаме пари.. това по ще те разбере.. но обясни му, " тати, то нали ние парички имаме, ама не можем това да ти купим, защото нямаме право"... за кво говорим изобщо бе?? По какво въздишаме?!?
Знаеш ли кво е да те привикат в детска педагогическа стая, защото си с 2 пръста по-дълга коса, нищо че си отличника на випуска и не си пропускал час?? Не ми говори за сравнения...

Току що се опитах пак да тегля чертата... наречете ме идиот, но не намирам с какво предишното време е било по-добре за обикновените хора. Сега поне можеш да си пратиш децата да учат в чужбина, да получат шанс за живот далеч от изкукуригалите българи. Едно време - Русия (добро образование и гарантиран алкохолизъм), в най-добрия случай - Чехия или Източна Германия.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 05 Юли 2008, 08:51

Работим година за сто чифта обувки
Със заплатата сега купуваме по-малко продукти и дрехи, отколкото при Тато

Българинът се труди цяла година за 100 чифта дамски обувки, 26 мъжки костюма или 10 телевизора. Това сочат данните на Националния статистически институт. Въпреки икономическия ръст през 2007 г. сме били доста по-бедни, отколкото при Тато. През 1989 г. годишният доход ни е стигал за 5288 кг хляб, а през миналата година количеството, което сме можели да вземем, е паднало почти наполовина - 2772 кг.
За периода 2001-2007 г. общият доход е нараснал с 85,7% средно. Но като се махне натрупаната през периода инфлация от 52,4% се оказва, че реалното увеличение на доходите е 38,2%. Въпреки това доходът на домакинствата не е достатъчен, за да поддържа потреблението на българите на нивото от 1989 г., сочат данните на НСИ. Причината за това е, че голяма част от основните храни и дрехи са поскъпнали много повече от инфлацията и от ръста на доходите. Намалението на покупателната способност на домакинствата донякъде се компенсира с личното стопанство и затварянето на буркани с компоти и туршии.
През периода 2001-2007 г. най-много са поскъпнали цигарите - с 230,5%, зелето - със 106,5%, и чесънът - със 125,8%. След тях се нареждат доматите (86,7%) и прасковите и кайсиите (75,3%). Поевтиняване през последните седем години има при някои електроуреди. Например цените на прахосмукачки и телевизори са паднали с 10-11%.
Източник: В-к Стандарт http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=238849
Ето още малко материал за размисъл.

@radiator,
Въпроса ми и към теб и към останалите е не дали демокрацията е по-добра от социализъма, а дали е пригодна икономическа и политическа форма на развитие на БЪЛГАРСКОТО общество. Виждам, че макар и с половин уста си признал факта, че не е! И това, което посочваш за плюс - децата ни да учат в чужбина не е нищо повече от износ на мозъци и свежа кръв, защото те повече не се връщат в кочината.

Добавено:
Всъщност за мен спирането на BBC както на български, така и на румънски е грешка. Именно сега те трябва всекидневно и всекичасно да ни обясняват колко добре живеем, как правилно се развиваме и какво светло бъдеще ни очаква. :D
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 05 Юли 2008, 10:19

Здравейте,
видяла жабата, че подковават коня, та и аз да се обадя! Според мен каквато и да е, и където и да е чужда медия не и е мястото там. Освен, ако не е наша разбира се!!!
Съгласен съм с Ицо, Троян е прекрасен град, родил доста велики българи! Както виждам, разсъждава доста по-добре от доста столичани. Големината на града няма отношение към пипето явно. Да не говорим за емоционалната интелигентност, която повечето хора бъркат с академичната.
Поздрав на всички колеги, радвам им се на - поне имате мнение и го отстоявате!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 05 Юли 2008, 12:31

@Lupus

Говориш за затворения кръг, от който може да се излезе, но трябват малко осъзнати хора.

А що за егоизъм е да държиш децата си в кочината, ако осъзнаваш, че тя е именно такава? И този процес е започнал (подновил) именно, когато много от тези будни хора просто са осъзнали, че не могат да излязат на глава с останалите.

Докато смяташ, че няма да се оправиш, това просто няма да стане. Има една много хубава кампания за боклука. Чужда е естествено, просто е имплементирана и тук. Смисълът е друг, но есенцията може много точно да се пренесе в тази и в която искаш друга тема.
"Една найлонома торбичка няма да замърси България. Какво ще стане ако така мислят 7 милиона българи?"

В една Румъния, е точно това е започнало да се променя... много леко, но се усеща... И това зависи от такива хора като мен и теб. Разликата е, че някои дори не си правят труда да опитат да мислят по другия начин. Знаеш ли как усмихнато навсякъде ти казват "Бунаа" или "Буна зиуа" (добър ден)... да, куца им обслужването, зле са с английския, но обикновените хора са по-комуникативни...
Най-лесно е да кажеш, абе не става, тук сме по-различни... Всичко започва и свършва от хората. От тяхното осъзнаване, че не живеят в кочина, а сред други хора.

Знаеш ли аз как научих хората в моя вход да си казват "добър ден" в асансьора. Първо те гледат като олигофрен, кой знае какво си мислят.. че съм някакъв луд... И вече който и да срещна се поздравява. От такива обикновени неща започва промяната. В България се подминават като чували с боб...

Прави ли ти впечатление, че по пътищата, поне в София имам сериозни наблюдения, хората може да е малко, но си дават път... дават и път на пешеходци. Пак ги има онези селяци, които си демонстрират нивото на тестостерона, но разликата с преди 10 години е осезаема. И т.н. и т.н.

Вместо да говорите как заплатите били ниски, как "немотията на българския народ" не знам си какво ... ами... помислете за тия неща. Не знам за немотията на българския народ, но майката на мой приятел изтегли 60 бона кредит, не за да му купи апартамент, не за да му прави абитуриентски бал, а за да го прати да завърши МБА. Е, завърши момчето, сега е в България и взима 5 000 долара заплата (без майтап), като 3 компании се бориха за него. И в неговата фирма НЕ МОГАТ да си намерят хора!!! В моята фирма има недостиг на хора... и не мога да намеря такива, каквито ми трябват! Защото българското образование е слабо... и това момче го лапнаха като топъл хляб. И т.н. и т.н.

И пак към началото, Лупус - много зависи дали ще стане износ на мозъци или внос на такива... всичко тръгва от семейството.

Нещо във връзка с обявата ти: има един страхотен колеж в Холандия, може би е един от най-добрите в света. Образованието струва около 18 000 евро, но от там излиза Sound Engineer, а не торнежисьор, ако ме разбираш какво имам предвид. В консерваторията, ще то осакатят тотално (идвали са при мен хора от там работа да искат - о Боже, опази). И ако той се върне тук след 3 години онзи маниер и умения - заплатата му няма да е за 100 обувки, бъди сигурен.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 05 Юли 2008, 13:21

Радиатор, браво за този пост. :up Наистина всичко е в главата, както се казва.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Юли 2008, 14:29

Да, Радиаторът е изключително прав. Писнало ми е хората около мен да обвиняват политиците, че нищо не правят, това е неуместно и неудачно. Защото това, което правят политиците в тази държава, е това, което всички овчедушни тривиални душици, които виждате около себе си, биха правили, ако бъдат дарени с властта, която имат нашите политици. Но иначе сега протестират и реват как никой не мисли за тях. Неслучайно бай Ганьо е написан само две десетилетия след освобождението. Всичко опира до манталитет. И знаете ли, много хора, бягайки от тази страна, си признават некадърността си. Икономическото и културното развитие на западните държави се е градило с много усилия в продължение на доста дълго време. Градило се е с усилията на тамошното общество и затова ми е малко тъпо, че ние, бягайки от собствената си страна, ползваме благата на други хора наготово, без да сме допринесли нищо за тези блага. Искаме да вегетираме като паразити, вместо да създадем подобни блага в своята държава. И ако някъде имат негативно мнение за нас, в това има резон. Ние сами си признаваме безсилието да създадем тези блага в България. Ето, момчето, за което говори Радиаторът, е отишло, учило е на запад, и се е върнало тук, за да работи за благата на собствената си държава. Сори, че звуча популистки, но ако продължаваме да бъдем овце, вместо всеки от нас да се осъзнае като личност, нищо няма да стане. И за да не бъда голословен, ще ви кажа какво стана, когато пътувахме от София до едно село непосредствено до Царево, понеже бяхме на практика (уча режисура и с колегите ходим да снимаме). Пътувахме с влак до Бургас, после взехме маршрутка до селото. След като подминахме Царево, шофьорът на маршрутката каза, че нататък по пътя няма полицаи, и най-демонстративно си свали колана. След което, понеже пътят минава покрай морето, загледахме рибарските лодки. Беше май месец и шофьорът на маршрутката веднага започна да се възмущава от това как риболовът бил забранен, но въпреки това рибарите влизали да ловят риба. И говореше всичко това, докато същевременно коланът му висеше до него най-свободно. Разбирате ли? Този манталитет убива всичко. Не можеш да изискваш другите да спазват закона, когато ти самият не го спазваш. И затова казвам, че 90% от българите, които плюят парламента, биха правили същото, което нашите политици правят, ако бъдат дарени с власт.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 05 Юли 2008, 16:09

Миро! Много по балкански си нагъл, бих те нарекъл ОТВРАТИТЕЛНО нагъл.

Ще ти приготвя скрийнове да видиш какво трия и какво не. Не съм изтрил нито един постинг, който е със съдържание. Трия единствено СПАМ и заяжданици на лична основа, от типа на - ти си лайно, ти си тъпанар, педераст и подобни... Като се замисля, май един единствен път съм го правил.

Ако някой друг от модераторите е трил неща, за които се чувстваш засегнат - това е твой проблем. Престани да се заяждаш с мен, защото смешник ставаш ти, а не аз.

Дори не си си направил труда да ми проследиш всички тези в този форум. Ако го беше направил, щеше да видиш, че житейските ми схващания са си такива по принцип, за което многократно съм бил охулван тук. Не съм се "сетил" сега. А за Румъния - имал си престой, радвам се че това те е провокирало. Аз имам бизнес там, както много други българи и много отдавна съм ги видял тези работи и отдавна давам сравнение с Румъния в този форум, защото са до нас.. но никой не слуша.
Иди поживей в други още по-нормални страни, тогава какво ще правиш - ще трепеш българи ли?? И това не е много европейско. Да, за нищо не стават, но и твоето поведение не е адекватно. С крещене нищо не става. Колкото и да ти е странно, с нормални думи, подход и МНОГО ТЪРПЕНИЕ става.

Присъствам в този сайт още от преди да има форум, още преди да е предавател.ком, много добре осъзнавам какви са ценностите му и учтиво за пореден път те моля да престанеш. Не ти отива на претенциите, че си осъзнат европеец. Един европеец не използва такава стилистика.

Нормалните хора много добре преценяват какво да кажат преди да го кажат, защото може да се изкажат неподготвени и това да обиди някой или да направи тях самите смешни. Разбирам, че си в емоционален шок, ако за първи път се докосваш до по-нормално общество... Моят първи сериозен досег беше преди 16 години, имах същия период, но осъзнах, че с крещене НИЩО не става... едно голямо нищо! Толерантност трябва...
Ще се върна към предишна наша разправия... Спорихме ли тогава за това дали дадено схващане е по-правилно от друго - спорихме. За теб беше важна заблудата ти кой кой е, а не дали тезите ни са верни. Когато говорим за ценности, никакво значение няма кой е Драган, кой Петкан, кой Крачун, кой Емилиян и пр.

Вместо да се дръвчиш, казвай "добър ден", усмихвай се, прави така както си видял, че правят в Румъния.
Ако някой не постъпи добре - покажи му как мислиш, че е по-добре. Ако не те разбере - проблемът си е негов.. тегли му една наум и не си коси нервите. Той рано или късно ще разбере, че си бил прав... 5 пъти ше те вземат за луд, 10 пъти ще ти кажат "да тъ еба в мамата" (държа на този правопис), на 11-тия ще имаш лека успеваемост. Аз така правя и се чувствам добре. Като ме издразнят балканците - самолетчето, малко сред нормални хора и така колелото се върти.
Това е много по-патриотично (да пропагандираш нови ценности), отколкото да се кълне някой какъв българин бил... какво прави той за България?

Една птичка не прави държава, трябват качествено нови хора... с друго съзнание. Има такива, но се разочароват бавно бавно след ето такива болезнени дискусии, в които някой се пише за голямата работа, но всъщност си кара както едно време.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Юли 2008, 20:53

MIRORUSE написа:Аз от кога пищя, че в България няма общество, а само навъсени сърдити душички. Не мога да се адаптирам още, след престоя ми в Румъния с тях, затова пищя и крещя, защото виждам къде са проблемите на обществото. Не исках аз да пиша за това, защото ще изглежда тенденциозно, обобщих всичко с едно изречение наскоро, а то беше, че " За ни'къв хуй не ставаме ". Постът ми изчезна на момента, е сега г-н модераторчето дето трие мнения сам ви е написал, каква е истината за БГ обществото и останалата част на света ...

По-добре не пищи. Когато пищиш се оставяш масата да те погълне. Ако пищиш, рискуваш да станеш точно такава навъсена сърдита душичка, която, всички сме сигурни, не искаш да бъдеш.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Юли 2008, 21:39

Разбираш ме погрешно. Хората в тази държава не мълчат, те крещят, пият, казват колко е тъпо, и нищо не правят. Вече го споменах. Като искаш нещо да се промени, тръгни ти персонално да променяш нещо, вместо да крещиш, че тази държава не става, и нищо да не правиш. Хората вече масово излизат на протести, излез и ти. Не можеш да стоиш на едно място, да крещиш и да обвиняваш и нищо да не правиш. Прояви повече персонална заинтересованост.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 05 Юли 2008, 23:02

Изображение
Ето на това сърбаме попарата!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Юли 2008, 23:12

radiator написа:Другари,

Именно поради мнението и отношението на хората, България ще си остане най-бедната в ЕС. Все някога от някъде трябва да се започне. Инфраструктура няма, защото държавата е строена така, че хората да не пътуват... това не може да се промени за 10 години, поне тук.
Е, в Техеран за 10 години построиха метро, въпреки че градът е около 15 милиона, въпрос на логистика.
В Букурещ построиха за 2 години вътрешно околовръстно шосе, което описва широкия център, въведоха интерсекции на всяко кръстовище. Разпробиха центъра и направиха пробиви на всички булеварди. Карам с удоволствие из този град. Не случайно давам пример с Румъния. Те са почти като нас, но явно са намерили смисъла на това да си седнат на задниците и да поработят в насока промяна.
Не давам примери с Чехия, Полша, Унгария - те са свестни нации. И те са бедни, но кой знае, заради религия, история и Бог знае още колко фактори, обществото е с доста по-различна нагласа.

Но, разликата е в хората. Докато сравняваш с миналото, какви били ползите за обикновените хора... с туткане всеки си живее, умира си, и нищо не се променя. Българите казват винаги - м, кво ми дреме на мен и си се връщат в кочинката. Надеждата ми бе в младите хора, но родителите им масово ги възпитават да въздишат пораженчески по времена, в които не са живели дори и грам идея си нямат за какво иде реч.

И заради всичко това хиляди хора, които съставят един критичен минимум от модерни умове, имащи капацитета да променят нещата просто си вдигнаха чукалата. И аз си изнесох бизнеса извън България и ми е в пъти по-добре. Жал ми е за хората тук, че си живеят в заблудата и кочинката, ти им казваш и показваш, че може и по друг начин и те не ти вярват... И опитваш един, два, десет, сто пъти и накрая си казваш - бе ебал съм ги българите, явно в тях си е грешката, въпреки че винаги някой друг им е виновен.

Няма невъзможни неща, но обществото е държавата... а семейството поставя основите на личността и обществото. Когато в семейството не се възпитават правилно децата, колелото се върти в обратна посока.

@Ицо

Приятелю, каква непременна заетост??? Как да се осигури? Давам ти пример.. СУ ако бълва по 500 юристи на година, още 3 пъти по толкова от ЮЗУ и ПУ, къде ще ги туриш да адвокатстват????
Нека не се връщаме към вицовете за другаря Живков - "Тука другари ше построиме моС! И до моста, от нас да мине - едно училище.. Ама немаме деца, другарю Живков!... Ше ви направиме и деца, другари"...
Къде остават икономическите принципи??? Не може да са изкуствени нещата, защото балонът рано или късно се пdука. А като се спука - много льошу!! Какъв капитал, какви спестявания?? Имаш спестовна книжка и бонове (хахаха) и с тях чакаш по 3 месеца за хладилник, по списък! Изпадаш в скандали по опашки в 5 часа сутринта и тва за какво??? В най-добрия случай за раздрънкан съветски хладилник... Айде моля ти се... Детето ти да е видяло течен шоколад от другарче, но ти да нямаш бонове за корекома, а обясни му на детето... Едно е да кажеш - нямаме пари.. това по ще те разбере.. но обясни му, " тати, то нали ние парички имаме, ама не можем това да ти купим, защото нямаме право"... за кво говорим изобщо бе?? По какво въздишаме?!?
Знаеш ли кво е да те привикат в детска педагогическа стая, защото си с 2 пръста по-дълга коса, нищо че си отличника на випуска и не си пропускал час?? Не ми говори за сравнения...

Току що се опитах пак да тегля чертата... наречете ме идиот, но не намирам с какво предишното време е било по-добре за обикновените хора. Сега поне можеш да си пратиш децата да учат в чужбина, да получат шанс за живот далеч от изкукуригалите българи. Едно време - Русия (добро образование и гарантиран алкохолизъм), в най-добрия случай - Чехия или Източна Германия.

Човек... баща ми е контрольор по качество! Откакто е постъпил в неговия завод - над 35 години. С червена книжка е бил, но понеже е бил дървена глава, ръкопляскал е на събранията и се е подсмихвал на фоерверките им, а в същото време е слушал Свободна Европа. Майка ми - учителка. Когато ми предстоеше да избирам къде да уча гимназиално ми отрязаха мераците за Търговската гимназия в Сивщов. Не защото са противници на гнилия капитализъм, а защото не можеха да си позволят да ме издържат. Кой ще ходи да учи в чужбина сега!? Синът на даскалицата и ОТК-то, дъщеричките на Иванча Костов и Надето Михайлова? Кой ще ходи да учи в чужбина - синът на един лоялен работник, който в един период, в който в завода му са ставали крупни далавери с изнасяне на лагери той една сачма не е скатал!?
Казваш, на опашка са чакали за някой съветски хладилник. Прав си - дядо ми работеше в Търговията и по случай пенсионирането му (някъде около 90-91 беше) го вредиха за цветен телевизор Електрон, а малко по-късно с връзки и от кумова срама, че за толкова години само някакви обезценени глупости можеше да си скатае за "без пари", го вредиха за един Юрозан 401, с който караме още до сега. Да, сега няма да чакам в магазина за телевизор, за халдилник, няма да са ми нужни връзки... ама, кажи ми, бога ми, като родителите ми са такива дървени глави социалистически, с какви пари да ги купя тия неща!?
И какво се е променило!? Който е бил по-другар едно време е имал това-онова в годница. Сега, който е по-господин има това-онова в горница. Що за демокрация е това, което те принуждава да си евтин тарикат и шмекер, за да можеш да живееш като нормален европеец!? Кажи ми, давол да го вземе, що за нещо е това, да гледаш как децата имат хубави велосипеди, имат компютри, ТВ игри, гледат кабелна телевизия, а ти караш Балканче с каплави спирачки, гледаш ТВ само ефирно и то на телевизор, който или е с подчертано зелен или розво цвят. И всичко това, само и единствено, защото родителите ти са порядъчни хора, не гепат и не правят алъш-вериш. И знаеш, че това, което правят по принцип е добро, а в същото време усещаш студа, дето ти духа през изметнатата врата зимата. Врата, която не е сменяна откакто е построена къщата... защото родителите ти едвам имат пари да платят тока, водата, сега и някоя друга сметка за GSM и да остане нещо за калпава "храна". Какво да ти кажа още човек!? Направо нямам думи, и все пак още имам желание да остана в тая държава, да си плащам осигуровките и да се опитам да работя нещо различно от строителен работник или бакшиш.
Има нещо гнило в цялата работа. :Hmmm В едно нещо съм адски съгласен с теб - хората, обществото са "куца Мара". Твоа го установих в разговор с една приятелка, живееща и учеща в Сарагоса. Ама какво да направим!? май вместо да си губим времето в глупави размишения кое е правилно и кое не, да земем да помислим как да направим някоя врътка и да изцоцаме малко ДДС или как да продадем нещо, пък да не го отчетем, после да го бракуваме и да си приберем 10-те процента печалба, че и ДДС-то, ако сме по ЗДДС. Барем видим келепира на демокрацията и станем по-европейци.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 05 Юли 2008, 23:29

Ицо,

За ученето навън - Ами кредити дават бе. Банките дават пари, не е като да не дават. Ако иска човек - много неща стават. Искам да ти кажа само, че в Германия, например, образованието е почти безплатно. Е, не е като да завършиш Иейл, но пак е по-добре от СУ.... Това е като с морето в България или в Турция - в Турция е същото, дори по-евтино, само дето е по-хубаво. Но на българинът му е внушено, че в чужбина е скъпо и е далеч, а това не е така просто! Нарича се условна бариера. Като онзи прост тест: Как ще покаже немият, че иска ножица - с ръка, показваща действието "режа. Въпрос 2: как ще покаже слепият? Голям процент от хората казват - по същия начин... Не, той може да го каже с уста, той може да говори...

И моите родители са обикновени хора с нормални заплати... Но са направили невъзможното за мен, за което ще им бъда винаги благодарен. За всичко има начин. Това не е оправдание. Прадядо ми е продал имот и са теглили чоп кой да отиде да учи семинария и после математика в Софийския университет (говоря ти за 30-те години), дядо ми или сестра му, не са имали пари за двамата. И е отишъл дядо ми. Сега хората продават имот, за да купят имот в София, за да купят скъпа кола на детето, за да е доволно :-)

И айде да не драматизираме за телевизиите и кабелите.. Откъде кинти за 1000 лева бални рокли, коли под наем, гримове, бални екскурзии на майна си... че 1000 лв тва са колко месеца кабеларка???? Айде моля ти се. Манталитет е тва... Не е "немотия".

А тва за алъш-вериша - тва си е заложено в българина. Той и добре да е пак ще точи ДДС... ама се кефя, че ги хващат вече леко полеко копеленцата крадливи. Не е цаката да преебеш държавата, с тва няма да си ти по-добре. Гледай себе си... гледай ти да вървиш напред, а не как останалите да им е по-зле.
И тва не е проблем на демокрацията. Това да си шмекер го избираш ТИ! Има и друг начин... просто трябва да го намериш. Аз не съм откраднал лев от никого, родителите ми не са генерали и партийни другари и се оправям... не се оплаквам... да, трудно е, но има начин. Само ще ти кажа, че с мрънкане не става. Пак опираме до семейството - от малък да усети какви са ти интересите, да те насочи, да ти осигури средствата (не парите, подхода, съвета, подкрепата). В нормалния свят децата от малки знаят какви ще станат. Не да имат цел да "вземат висше"... Висшето е просто инструмент, средство. Така се успява... а ако имаш висше, което си взел колкото да имаш - еми ставаш строителен или бакшиш...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Юли 2008, 23:44

Всичко на всичко балът ми излезе около 200-250 лева. 100 за костюм, ризата ми беше подарък, около 30 за обувки и още десетина за вратовръзка и щипка. И там 50-60 лева за самия бал. Все пак, не всеки е момиче. ;)

Колкото до алъш вериша - има едино много лошо нещо. Много хора цоцат ДДС не само, че искат да имат повече пари, а защото ако те не цоцат някой друг ще цоца и някой ден оня ще дойде с пачките "черни" пари и ще ги и изяде. Не за друго, за щото има повече пари. Та... какво правим в тоя случай.
Колкото до ловенето - всичко е параван. Изловили някой, който е кривнал от установения път или е от чужда политическа сила. Какво си мислиш, че като изберат Борисов няма да си пусне своите хора да берат плововете на изборната победа ли!? В това отношение всички са един дол дренки.
За мрънкането - да прав си. Не става само с мрънкане, ама я ми тръгни да ставаш счетоводител в София, пък си родом от провинцията!? Ще станеш, ама в кукуво лято със заплата от 400-500 лева. В същото време да изкласиш заветните 3-4 години в родното ти място (изключвам по-големите и развити областни градове) по специалността си е направо изпитание. Сложно е! Уви, не всички се раждаме софиянци, че да имаме на къде да шаварникаме, образно казано. И да си получил висше, защото искаш това да работиш и имаш представа какво си учил... полза, като реалната реализация виси някъде си. Няма алтернативи, вариативност... и какво правим!?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 06 Юли 2008, 00:14

Прекалено си се филмирал от много гледане на крими-хроника.
Как точно става тва с изтеглянето на ДДС-то и черните пачки??? Ти знаеш ли изобщо схемата за източване на ДДС и че не е толкова лесно. Тва там да възстановиш някой лев, евентуално да излезеш 2-3 бона напред с ДДС-то и евентуално тя да ти го върне кеш, след като си дръпне авансовия данък и неплатените осигуровки... айде моля ти се...
Тия, които ти ми визираш с алъш-вериша крадат смешни суми пари. За субектите с "черните пачки" суми от 10-20 000 лева не са пари... и те ако решат да се купят, няма и да те питат.

Не ги знам как пробиват в София с 400-500 лв заплата, Ицо, но навсякъде в София ми казват "Дуобър диен"... включително като звъня на 123... прави сметка... Значи не е толкова трудно. Във всяка компания масово чувам източни говори, значи с паричките им е добре.

Назад към