И BBC Румъния спира да излъчва

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Adv
1000+
1000+

Re: И BBC Румъния спира да излъчва

Мнениеот Adv » 28 Юни 2008, 23:21

Ugly, човече, пълен хаос ти е в мислите.
Първо не мога да разбера за каква култура и изкуство пледираш - за масова или елитарна? Автоматично идва втория въпрос - масовото изкуство изкуство ли е? Ако пък не е масово в епохата на механичната възпроизводимост ти пак ще си анонимен. И въобще не разбирам откъде тази мъка да си един на света. Еми света е 6 миларда, как всеки да е различен? Че то няма толкова цветове да си боядисаш косата различна дори!
Второ - прекалено много общи знаменатели ползваш. Незнам защо си останал с впечатлението, че да искаш ливада автоматично означава да си само дебел и нискочел консуматор. Не забравяй, че култура и изкуство винаги е имало, защото е имало хора с ливади, които са давали пари на творците.
Трето - има два типа мечти - осъществими и неосъществими. Това, че ти си на вълна мечтание да завладееш по един или друг начин вселената, не прави твоята мечта по-стойностна от мечтата на човека, който иска ливада и си прави план какъв заем да вземе и как да я изплати, а всъщност вече я е украсил и наредил в главата си.
По въпроса за цивилизациите - чети Шпенглер. Историята е спирала. И все пак има развитие.
Накрая - поживей в малък град и разбери, че противопоставянето не е винаги голям град - малък град, а качествен град - спалня. София е спалня. Голяма, ама спалня. Троян е малка спалня, но принципно е същият. А има малки градове, които по нищо не отстъпват на София, въпреки че наброяват едва 70-80 хиляди души.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Юни 2008, 23:39

Живял съм в малък град, но ми се ще да живея дори в още по-голям, отколкото България може да ми предложи. Обичам шума, задръстванията, мръсния въздух, тия неща ме кефят, по дяволите. Нямам мечтата да завладявам света, имам мечетата да дам. Искам да ДАМ, защото смятам, че съм длъжен, не искам само да взимам. Ако не мога да дам и обладавам единствено и само ония тривиални ценности, то по-добре да си пръсна мизерното мозъче още сега. Ако никой не ме разбира, и, още по-лошо, ако сам не се разбирам, наистина ще е по-добре да си тегля куршума. Пък вие. Вие мислете, каквото сметнете за добре по въпроса. Относно Освалд Шпенглер, ще седна да почета от него, нека само ми мине последният изпит. Иначе, повестта на братя Стругацки е кратка, ще я прочета още тия дни.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 29 Юни 2008, 08:41

И какво търсиш в големия град - вдъхновение, място за изява, публика, продуцент или слава???
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 29 Юни 2008, 11:10

Да,ЕС е смешна организация,не се изненадвам обаче,че България влезе в това учреждение.България е тръгнала по грешен път още преди Ицо да си е изпял първата песен.България продължава да се пързаля по този път.Още повече мъка ни чака занапред.Никой не ни е виновен че живеем тук,но това не трябва да ни кара да си затваряме очите пред истината.Да махаме с ръка и да казваме,че всичко ни е наред,щото сме в Евросъюза.Смешници!!!Прост народ,в какво вярваме,в светлото си бъдеще?!?

Владо,много малко са хората,които искат да ДАДАТ,проблема е,че тези,които искат да ВЗИМАТ са стотици хиляди пъти повече.Не можеш да угодиш на всички.В един момент ще ти писне да даваш,ще видиш че няма смисъл в това,и ще се присъединиш към тези,които искат да взимат,ще станеш един от масата :(
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Юни 2008, 11:33

Колеги, бесен офтопик! Осъзнайте се... или поне си четете постингите един на друг! Сега отворих да прочета - всеки пише, пише и някои мнения нямат никаква връзка с предишните, а са просто частично в контекста.

В духа изводите от големите караници за офтопиците от миналия месец, дайте да пишем за ББС малко :ro:
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 30 Юни 2008, 11:23

Отдавна не съм писал в този форум, заради ширещата се детинщина и несериозност. Но темата за Би Би Си вече ме уби и показа, че в главата на доста млади, за съжаление, хора има мнооооггоооооо бръмбари.
Както и да е...но е тъжно.
Къде видя онова момченце от Троян пропаганда в ББС и връзката с Щатите?
Работил съм за тази корпорация и мога да ти кажа, че никога никой не е цензурирал и една дума от моите материали. Имаш една книжка над 300 страници с изисквания, минаваш доста курсове и обучения и чак тогава можеш да започнеш да пишеш.
Единственото, което трябва да спазваш е да отразяваш различните гледни точки по всеки проблем, да не коментираш и да оставяш аудиторията да си вади изводите кой е прав и кой е крив. В България идеята Би Би Си не работи въобще, защото хората очакват да им кажеш какво да си мислят....
Другото е, че е абсолютно забранено да коментираш...Можеш да направиш професионален анализ, но не може да си по никакъв начин пристрастен.
Къде видя и чу пропаганда по ББС в такъв случай?
В България няма нито една свободна медия, за съжаление. Всеки клати своя клон и интереси и задължава и наетите журналисти да го правят срещу смешни пари.
Не разбирам и какво ви дразни Дойче Веле - като не искате не го слушайте, просто е...Има толкова музикални станции, от които очевидно само се интересувате.
Твърде изненадващо е закриването на ББС на румънски, защото при предишните закривания през 2005 г. - тогавашният и сегашен директор на Световните служби Найджел Чапман обяви, че повече редакции на чужди езици няма да се закриват. А и с бюджета от милион и 300 - 400 хиляди паунда, които ще спестят сега от румънския - едва ли ще покрият пробойните на Арабския канал, който тръгна, ама не върви...
Когато пишете по теми, за които си мислите, че знаете - не бъдете просто пропагандатори, за каквото обвинявате някои чужди и свободни медии - а си чеквайте нещата. Празното говорене губи време...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Юни 2008, 13:03

Freedom,

Благодаря за постинга и за съпорта на моята теза.. с българите понякога е много трудно да се излезе на глава, поне да знам, че не съм сам в битката.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Юни 2008, 13:19

Freedom написа:Отдавна не съм писал в този форум, заради ширещата се детинщина и несериозност. Но темата за Би Би Си вече ме уби и показа, че в главата на доста млади, за съжаление, хора има мнооооггоооооо бръмбари.
Както и да е...но е тъжно.
Къде видя онова момченце от Троян пропаганда в ББС и връзката с Щатите?
Работил съм за тази корпорация и мога да ти кажа, че никога никой не е цензурирал и една дума от моите материали.
.....

Текстът ти съвсем не е зрял и сериозен, качества несъмнено необходими за работа в коментираната медия.

Понеже се оформи доста сериозен спор дали ББС е обективна или с проамериканска насоченост, направих едно малко интернет проучване, което всеки от вас може да направи за себе си. Изводите не са изненадващи като се има в предвид охотата с която Блеър вкара страната на първа линия във войната в Ирак, както и съпротивата срещу него дори в собствената му партия. Неслучайно нарицателното му има беше "Пуделът на Джордо Буш".

Тук ще дам няколко цитата, които по най-добър начин пресъздават изводите от проучването:

Given the reputation of the BBC in many parts of the world for balanced reporting, it is imperative for all to stand up against the BBC’s pro US bias in reporting the events in Iraq.

The BBC's coverage of the war has come under fire from one of its own correspondents in the Gulf who has fired off a furious memo claiming the corporation is misleading viewers about the conflict in Iraq.

The second-worst case of denying access to anti-war voices was ABC in the United States, which allowed them a mere 7 per cent of its overall coverage. The worst case was the BBC, which gave just 2 per cent of its coverage to opposition views – views that represented those of the majority of the British people. A separate study by Cardiff University came to the same conclusion. The BBC, it said, had "displayed the most pro-war agenda of any [British] broadcaster."

и т.н.

преди да скочите на бой ;) прочетете тази страничка - 3 абзаца са и обърнете внимание накъде води линка в изчерението "there is a world to be run and President Bush is still running it"

http://www.bbc.co.uk/blogs/thereporters ... tions.html

Това са резултатите, проучете и вие.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Юни 2008, 13:25

Другари,

Всички се оплетоха в собствената си словестна еквилибристика.

Съвсем просто синтезирам тезите:
Значи, ако приемем че ББС е проамериканска - по-добре, че е закрита румънската служба - по-малко американсто влияние.
Ако заложим на това, че ББС е независима британска медийна корпорация, работеща в името на демокрацията и западноевропейския икономически и политически модел, щом е закрита службата, това трябва да означава, че целите в Румъния са постигнати.

ще извинявате за ироничното ми включване, но наистина темата стана едно поле на майсторска словестна еквилибристика, която обаче води единствено и само до въртене в кръг. А поне аз са себе си не съм открил още кое е первичното - яйцето или кокошката.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Юни 2008, 13:42

Аз имам и трета теза. Можем да приемем, че ББС е британска медийна корпорация, която в много от случаите е обективна, но все пак като такава защитава британските интереси, когато се налага. В такъв случай Румъния е изпълнена кауза и закриването на мисията й там и прехвърлянето на средствата към Близкия изток е резонна постъпка с оглед британските интереси в региона и все по-трудно защитимото присъствие на западните войски.
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 30 Юни 2008, 14:09

Adv написа: Можем да приемем, че ББС е британска медийна корпорация, която в много от случаите е обективна, но все пак като такава защитава британските интереси, когато се налага.

Ами и това не е вярно, защото дори и в Световните служби на Би Би Си, които се финансират от Foreign Office, важат същите редакционни стандарти и високи критерии на Би Би Си. Единственото, което имат право да определят британските дипломати са броя на часовете за излъчване на конкретен език и очевидно за спирането на излъчването, което не е обявявано официално, но се вижда, че е така...
Би Би Си е медията, която се скарва яростно през 1982 г. с тогавашния британски премиер Маргарет Тачър, заради Фолклендската война с Аржентина, няма й проблем да критикува управляващите или да съобщава за нередностите.
А за да разбереш колко се мисли за всичко - по Световните служби дори е забранено да се говори за "нашите момчета" - за британски войски, спортни отбори и т.н. - защото се прави разлика между международна и вътрешна аудитория. И така в международен ефир се говори за британския еди-кой си отбор, за британските войски еди-къде си и т.н.
Когато в България поне една медия се доближи да това съвършенство и безпристраност ще можем да кажем, че сме свободна държава със свободни медии.
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 30 Юни 2008, 14:17

Адв - е - това е форум - пиша си, както си искам. Първо!
Второ - твърде лошо българско селско възпитание е винаги да се заяждаш и обиждаш...Говори за незрялост!
Трето - ти голям рекламен спец ли си или медиен експерт - избери!
Четвърто - хващал съм доста тенденциозни и непроверени инфо-та, пускани от теб, например за продажбата на ТВ2...
Пето - да ти направи впечатление, че това е на самия блог на журналистите от ББС някакво мнение, което цитираш?
Последна промяна 1 на Freedom, променена общо 30 пъти
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Юни 2008, 14:23

freedom, ти прочете ли ми предишния пост?
Това каква лексика се използва от ББС несъмнено е поучително и говори за солиден опит и висок професионализъм, но няма общо с темата. Не разширявай и без това раздутия офтопик.
Също така смятам, че сравненията с нашите медии са повече от неудачни и в ущърб само на ББС. Едното е световна медия от най-висок ранг, другите са локални медии на една дълбоко провинциализирана страна, обслужващи късогледите интереси на собствениците им.
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 30 Юни 2008, 14:38

Ами тогава какво въобще обсъждаме?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Юни 2008, 14:46

Freedom написа:Адв - е - това е форум - пиша си, както си искам. Първо!
Второ - твърде лошо българско селско възпитание е винаги да се заяждаш и обиждаш...Говори за незрялост!
Трето - ти голям рекламен спец ли си или медиен експерт - избери!
Четвърто - хващал съм доста тенденциозни и непроверени инфо-та, пускани от теб, например за продажбата на ТВ2...
Пето - да ти направи впечатление, че това е на самият блог на журналистите от ББС някакво мнение, което цитираш?

1. Писането във форумите се подчинява на определени правила. Минимум изискване е тектовете да са релевантни на темата и да носят определена информативност, по възможност не голословна. Тъжно би било журналист от ББС да не го знае.
2. Тъжно е, когато журналист от ББС го практикува. Говори за незрялост!
3. Нямам претенции, избери си. Но да кажем, че всичко в сферата на медиите ме интересува.
4. Това ми беше казано в прав текст като новина от ръководството на ТВ2 (и не само на мен, разбира се). Щом не си наясно с нещата отвърте, очевидно не можеш да имаш претенции към другото инфо. Тъжно е, че журналист от ББС използва евтината тактика "борба с опонента не с факти, а с очерняне чрез пускане невярна информация относно неща, нямащи нищо общо с темата".
5. Именно - блог на хората, които пишат за ББС. Сега да припомням ли, че на всеки му се дават 300 страници и т.н. и т.н. Тъжно е, когато един журналист от ББС има такова ниско мнение за мниенията на колегите си.
6. Тъжно е когато един журналист от ББС пише тесктове без да показва в тях елементарна култура.
7. Тъжно е когато един журналист от ББС му е трядно да представи малко факти.
8. Тъжно е когато един журналист от ББС въобще не прилича на журналист от ББС.
9.Явно ББС има сериозен проблем с персонала. Нищо чудно, че българската редакция беше закрита първа :D
Freedom
Нов
Нов

Мнениеот Freedom » 30 Юни 2008, 14:52

хахахахахахахахах - ех българска злоба и простотия аман
блогът е на журналисти от ббс и е свободен за коментари на читатели - ти представяш коментарите като мнение на журналисти от ббс и е подвеждащо
кой кога е бил закрит или не, не е твоя работа
тв2 не е продадено и до ден днешен - не знам с кого си говорил и как но и няма значение
ти си злонамерен, не аз
жив и здрав
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 30 Юни 2008, 15:20

И аз казвам аман от българска простотия.

П.С. Justin Webb не е читател, а е BBC's North America editor.
Check this out, pal ;)

http://www.bbc.co.uk/blogs/thereporters ... _webb.html

Нужно ли е да казвам, че е тъжно, когато журналист от ББС не е наясно със собствената си медия :Baby
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 30 Юни 2008, 19:50

И в крайна сметка с какво ще се отличава Арабското ББС от арабска медия!? Не е въпросът дали пряко казват за или против Америка или талибаните или каквото и да е. Въпросът е, че се насажда чуждо мислене. "Ето, ние сме тук да ви кажем как са нещата". Пропагандата днес не е, като тази на соц. режима - директна и натрапваща, а тънка и манипулативна. Така представена, че привидно да не е такава. Това дразни! Дразни таквиа горди, и в същото време първични в реакциите си хора, като арабските и по принцип повечето мюсулмански държави. С пренебрежителното и подценяващо поведение в комплект с корпоративните алчни интереси западния свят съвсем оправдано си навлича неприязънта на тези хора. Така не е правилно да се работи! Какво е ББС? ББС е медията на Великобритания! Върви разправяй на някой огрухан от бомбардировките в Ирак или изгонен от домът му в Палестина, че това е обективна и безпристрастна медия. За тези хора това е пропаганда... и може би наистина е такава, но през нашия поглед да не е. Следователно какво търси там ББС!? Какво, ако не засилване на подсъзнателна основа влиянието на прозападни елементи!? Някой канил ли ги е, що ли!? Решават си, че тези хора не живеят в демокрация и трябва да им се пълнят главите с бръмбари. Не липсата на демокрация прави мюсулманите терористи и радикалисти, а постоянното натрапване на чужди елементи в живота им. Изходът е да ги оставим да живеят в своята си култура, в своя свят. Не се отнасяли демократично с жените - а, да не би ние да се отнасяме!? Под ширналата се еманципация пак си стои дискриминацията по полове. Просто мирогледа ни на западняци е по-рализчен. ББС, Дойче веле, Галсът на Америка или каквата и да е чужда медия прокарва в малка или голяма степен влияние. Чуждо влияние! Защо трябва да създаваме групи на поддръжници на това влияние и на противниците им, да се създават вътрешни раздори. С поведение и морал тези народи ще имат добро отношение към нас, западняците, християните. Върви им саботирай отвътре държавата, в комбинация с безочливо помпане на нефт и притискане на международната сцена да им взимаш балгата без пари. Е, какво добро очаквате от това. ББС не е необходимо на тези хора (мнение) - необходим е толеранс към културата им, към разбиранията им, честност и коректност в отношенията с тях. Мислите ли, че има такова нещо!? Има толеранс към мюсулманите!? По-голяма глупост от тази аз поне не съм чувал. Винаги има съмнение към тях, но породено от мюсулманското съмнение към нас следсвтие незачитането традициите им, както и липсва на елементарна етика и морал.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 30 Юни 2008, 20:28

Ицо, абе ти ходил ли си в близкия изток???

МОЛЯ ТЕ, спри да говориш наизуст неща, които си чул някой някъде да говори, мрънкайки пораженчески колко ни е зле битието. Аз съм бил достатъчно в близкия изток и искам да ти кажа, че "неприемане" и "неразбиране" на културата им няма. Проблемът е съвсем другаде и се корени в групи, финансирани от различни държави, влияние на икономически интереси и т.н.

Кви са тия безподобни глупости за това кое било правило мюсюлманите терористи????

МЮСЮЛМАНИТЕ НЕ СА ТЕРОРИСТИ и радикалисти! Има определени радикални течения, които се финансират от Запада и от Русия, за да си играят техните си игрички. Ти изобщо знаеш ли каква е идеологията на Джихад???
Джихад няма нищо общо с натрапването на култура, а с радикално схващане за неверието, най-общо казано. Ти знаеш ли, че ислямът признама Исус за пророк, за разлика от нас, които не признаваме Мохамед, при положение, че той е доказано съществуваща и реална личност? За какви натрапвания и ненатрапвания говорим? Обикновените мюсюлмани нямат проблеми с нас...

От разсъжденията ти ми стана ясно, че дори не си наясно с Палестинския въпрос. Отвори източници. Прочети за лодките с иранци, пристигнали преди един известен брой десетилетия в Палестина... ще намериш отговори на много въпроси.
Близкият изток е много деликатен въпрос, именно защото там се пресичат двете неща - светското и религиозното... не може да се говори с обобщения, защото всяко нещо там има много дълбоко обяснение и нещата не са нито черни, нито бели.

Функцията на подобна медиа като ББС е за обикновените хора, а не за фундаменталистите и онези с промитите мозъци от лагерите, които на 7 години са обучени да трепят християни и американци.
Обикновените хора, дори в Америка, са свикнали с мюсюлманите поради една много проста причина - те там са много, живеят си нормално, общуват си и т.н. Ти май си продукт на нечия друга пропаганда, струва ми се.

Моля те, недей да се изказваш неподгогвен, особено по ислямски въпроси, защото отчасти заради неинформирани хора като теб обикновените граждани имат параноя от мюсюлманите, те са 100 пъти по-човечни, морални и изобщо хора от нас ортодоксалните християни.

Вземи си купи един Свети Коран, ако те е срам - пиши ЛС, имам 2 у нас, но са на английски, ще ти заема единия.. Научи за мюсюлманите и тогава говори, че срамота... сериозно!

Изпадаш и ти в словестна еквилибристика, при която пишеш взаимноизкючващи се твърдения.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 11:30

Ицо, това, което пишеш, си е пълен bullshit - сори, ако те обиждам, но ще ти кажа защо според мен е shit - аз вече ти казах, но ти изглежда не си го прочел. САЩ просто е най-голямата велика сила в момента и е нормално да се опита да наложи своите ценности на целия свят. Нима си мислиш, че ако САЩ не беше велика сила, а такава, например, беше някоя от тия, които се намират на Арабския полустров, тя нямаше да се опита да наложи своите идеологически ценности на целия свят, както го правят САЩ. Нещо повече, арабите не биха наложили своите ценности само на принципа на идеологическата пропаганда - те биха дошли и биха ебали майката на цяла Европа с физическа сила, опустошавайки де що има. Не казвам, че арабите не са интелигентни - напротив. На тях принадлежи една от най-големите култури в света. Ако си учил история на изкуството (а и без да си учил, би трябвало да знаеш от обща култура), ще знаеш, че арабите са дали много на Европа - като започнеш от числата, минеш през медицината и стигнеш до архитектурните им стилове. Но, както сам знаеш, интелектуалния капацитет на една нация невинаги съвппада с "моралността" на културните й ценности. Тези хора изповядват една не особено миролюбива религия (не ги дискриминирам по никакъв начин, нито обвинявам тези, които я изповядват - а те не са само араби), която пропагандира т. нар. джихад, според който едва ли не трябва да се извърши геноцид на всички националности, неизповядващи мюсюлманската религия. Та, не виждам какво се шашкаш и какво си тръгнал да крещиш - ако не е САЩ, ще е някой друг. И това всички МНОГО ДОБРЕ ГО ЗНАЕМ!!! Направо си те представям какво би правил, ако България беше велика сила - би застанал на една трибуна и би казал, че нашите ценности са най-великите и меродавни и целият свят трябва да ги изповядва (но иначе сега викаш срещу това, че светът изповядва други ценности, които не ти харесват). И щеше да ги изповядва, ама не сме ние велика сила. Относно ЕС - не виждам кво толкова смяташ, че те са различни от САЩ - видяхме в поредица от две световни войни какво представляват болните амбиции на Германия да владее света.

Назад към