Радио Витоша

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
UGLY_BOY

Re: Радио Витоша

Мнениеот UGLY_BOY » 25 Юли 2008, 13:47

zenith написа:
UGLY_BOY написа:zanith, обясних защо всички радиостанции ползват тези услуги малко по-нагоре.

Разбрах, че е обяснено много добре и не мисля, че двете мнения си противоречат пряко. :) Все пак се извинявам, ако има нещо! :)

Не, няма нужда да се извиняваш. Просто пояснявах.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 13 Сеп 2008, 21:41

Тъй като моят "приятел" alonso1950alonso се загуби нейде в пространството реших да проверя как стоят нещата при някои други, различни от любимите му радиостанции и ето какво открих:

• Изменение на т.1.2. “Наименование на програмата” от “Радио Експрес” на “Радио Витоша Сливен”;
    В представените към заявлението виждания за развитието на радиопрограмата е поет ангажимент от оператора за запазването на местното звучене и насоченост на програмата. Заявено е, че радиопрограмата в гр.Сливен ще се различава от радиопрограмата ”Радио Витоша“, излъчвана в градовете, за които същата е лицензирана. Новият собственик на дружеството-оператор “Агенция Витоша “ЕАД притежава правото да използва търговската марка “Радио Витоша“
    • Изменение на т.1.2. “Наименование на програмата” от “Радио Експрес” на “Радио Витоша Смолян”;
    В представените към заявлението виждания за развитието на радиопрограмата е поет ангажимент от оператора за запазването на местното звучене и насоченост на програмата. Заявено е, че радиопрограмата в гр.Смолян ще се различава от радиопрограмата ”Радио Витоша“, излъчвана в градовете, за които същата е лицензирана. Новият собственик на дружеството-оператор “Агенция Витоша “ЕАД притежава правото да използва търговската марка “Радио Витоша“

За Сливен не съм наясно, но в Смолян звучи абсолютно еднаква програма с тази от София, транслирана и за старите честоти на Витоша...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Сеп 2008, 01:35

И в Сливен звучи софийскаото Витоша, това е, няма никаква разлика. Даже рекламният блок за Бургас е обединен с този за Сливен.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 15 Сеп 2008, 14:35

UGLY_BOY написа:И в Сливен звучи софийскаото Витоша, това е, няма никаква разлика. Даже рекламният блок за Бургас е обединен с този за Сливен.

Рекламните блокове са обединени, защото нямат изгода да плащат за разделяне в градове, където почти нямат регионална реклама. Затова обединяват Бургас - Сливен, Пловдив - Смолян - Благоевград и Плевен - Добрич.
Изображение

Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Сеп 2008, 20:20

Adv написа:
UGLY_BOY написа:И в Сливен звучи софийскаото Витоша, това е, няма никаква разлика. Даже рекламният блок за Бургас е обединен с този за Сливен.

Рекламните блокове са обединени, защото нямат изгода да плащат за разделяне в градове, където почти нямат регионална реклама. Затова обединяват Бургас - Сливен, Пловдив - Смолян - Благоевград и Плевен - Добрич.

Не е ли Варна и Добрич?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 16 Сеп 2008, 09:06

UGLY_BOY написа:
Adv написа:

Не е ли Варна и Добрич?

Ще ми се и на мене :) Не, Варна и Добрич са прекалено близко, рекламата ще се пуска на цената на Варна и ще се чува като бонус в Добрич - супер. За радиото, обаче е по-добре да си платиш за Варна и отделно за Добрич и отделно за Бургас, за да наситиш морето, а това, че ще се чуеш и в Плевен ще бъде нежелан страничен ефект. В крайна сметка едно от най-гадните неща е да слушаш реклами за друг град, но такова е положението засега.
Изображение

Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Сеп 2008, 13:28

Точно това ми беше мисълта. Нали говорихме за обединенията. Тоест, Варна и Добрич също са под една шапка, така ли да разбирам? Тоест, рекламният им блок е общ? Като на Бургас и Сливен.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 16 Сеп 2008, 15:11

UGLY_BOY написа:Точно това ми беше мисълта. Нали говорихме за обединенията. Тоест, Варна и Добрич също са под една шапка, така ли да разбирам? Тоест, рекламният им блок е общ? Като на Бургас и Сливен.

Не си ме разбрал. Казвам, че би било добре Варна да е с Добрич, но не е така. Добрич е с Плевен, за да не можеш да комбинираш градове.
Изображение

Изображение
MattParkman
100+
100+

Мнениеот MattParkman » 16 Сеп 2008, 18:15

Бива си го радиото! Даже честно да си кажа, ми харесва повече от ФМ+ :Bounce
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 16 Сеп 2008, 18:30

radio_vitosha написа:Бива си го радиото! Даже честно да си кажа, ми харесва повече от ФМ+ :Bounce

Имаш вкус :Horray
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Сеп 2008, 19:02

Durli написа:
radio_vitosha написа:Бива си го радиото! Даже честно да си кажа, ми харесва повече от ФМ+ :Bounce

Имаш вкус :Horray

Какво да прави човекът - когато е "гладен" и на тюрлю-гювеч няма да откаже :D
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 16 Сеп 2008, 21:51

Това за рекламите е супер дразнещо. По NRJ (като го имаше) в Русе се слушаха Пловдивски и Варненски реклами, понякога (в отделни блокове) и русенски. Супер ме дразнеха с това. Особено казват някоя фирма (която я няма в Русе) и казват адрес, който го има в Русе! И познай какво става... това не е ли подсъдно? Заблуждаваща информация? Ами ако тръгна да търся тази фирма?
Иначе ефирно вече слушам само в колата, вкъщи си дъни радио DEEA онлайн! Евала на тия румънци!
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 17 Сеп 2008, 01:14

Витошка е много зле,сутрешния блок и оргия да го направят пак няма да помогне :down
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 20 Апр 2011, 19:42

Връщам тази тема към живот, защото съм възмутен от качеството на Онлайн излъчване на въпросното радио Витоша.
Както тук: http://www.predavatel.com/bg/play/vitosha_live
Така и в сайта им, качеството е под всякаква критика + това е и Моно. Не стига, че иска Куик Тайм, за да работи, а самия звук е просто.... Надявам се да си оправят стрийминга, защото все пак сме 2011-та. Май дори и на БНР стриймовете звучат по-добре. :D
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

www.dxing.org - Форумът на България за DX-маниаци!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 20 Апр 2011, 21:19

Ми, тях не ги ли стриймват UnixSol (респ. IPTV)? Мисля, че IPTV осигуряват възможността да слушаш с външен плейър. Можеш просто да тикнеш линка им в Winamp. Може и самите UnixSol да прецакват стрийма, а не Витоша.
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 20 Апр 2011, 22:15

UGLY_BOY написа:Ми, тях не ги ли стриймват UnixSol (респ. IPTV)? Мисля, че IPTV осигуряват възможността да слушаш с външен плейър. Можеш просто да тикнеш линка им в Winamp. Може и самите UnixSol да прецакват стрийма, а не Витоша.

Не става, защото самия стрийм е .mov -> http://www.vitoshaonline.com/rvitosha.mov
A и като дам на ''слушай радиа'' в iptv, излиза следното:

Излъчвани радиа

Вашият текущ провайдер не предлага услугата IPTV.bg!
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

www.dxing.org - Форумът на България за DX-маниаци!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Апр 2011, 11:12

IPTV би следвало да пускат стрийм и от собствен сървър (а не от сървър на доставчика ти). Те просто стриймват по начина, по който се стриймва и The Voice:

http://thevoice.eu/online
http://thevoice.eu/online_tv
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 23 Апр 2011, 12:36

UGLY_BOY написа:IPTV би следвало да пускат стрийм и от собствен сървър (а не от сървър на доставчика ти). Те просто стриймват по начина, по който се стриймва и The Voice:

http://thevoice.eu/online
http://thevoice.eu/online_tv

UGLY_BOY , нали слушането с външна програма е безплатно за The voice , Витоша, Веселина и Magic FM през VLC player?Благодаря предварително! :)
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 25 Апр 2011, 16:02

Аз дори им писах за някой по-нормален стрийм...!!!
Това е класика за България http://80.72.68.217:80/ според мен, нямат спиране.
Да си пуснат един такъв сървър...

Аз вкъщи трудно се оправих с VLC, така че съм се отказал на работа да ги слушам. И Меджик ФМ също.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Апр 2011, 18:31

Външен плейър не означава нпеременно VLC. Можете да си копирате линка и в Winamp, но трябва да знаете, че лийзът му не е безкраен. Иначе, идеята за това UnixSol да ги стриймват май е пряко обвързана с факта, че целта е радиостанциите на SBS да не се слушат онлайн извън територията на страната, защото на практика ПРОФОН дават права за излъчване на музикално съдържание само в рамките на България и май SBS Broadcasting (Pro Sieben/Sat. 1) са единствените в нашата държава, които спазват закона, ограничавайки достъпа на чужденците до своите радиопрограми.

Назад към